Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Russel za Hamiltona

Featured Replies

Napisano

I pojechał. Co prawda, jak mówią, pierwsza jaskółka wiosny nie czyni ale jeśli pójdzie tak dalej to zobaczymy ile jest w tegorocznym mistrzostwie talentu kierowcy a ile możliwości bolidu. Na tą chwilę wygląda, że Bottas ma zwyczajnie gorsze wozidło.

Napisano
34 minuty temu, shapyr napisał:

I pojechał. Co prawda, jak mówią, pierwsza jaskółka wiosny nie czyni ale jeśli pójdzie tak dalej to zobaczymy ile jest w tegorocznym mistrzostwie talentu kierowcy a ile możliwości bolidu. Na tą chwilę wygląda, że Bottas ma zwyczajnie gorsze wozidło.

Treningi raczej są zaplanowane pod jakiś cel.

A Russel może chce się pokazać, jak i Kubica, gdy wreszcie dostanie bolid do pojeżdżenia.

 

Napisano
1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

A Russel może chce się pokazać, jak i Kubica, gdy wreszcie dostanie bolid do pojeżdżenia.

 

P2  i Russell jak na razie znowu #1. Z czasów widać, że wszyscy cisną na maksa.  bottas wyraźnie :klnie: Russell popadnie w depresję jak wróci do Williamsa. 

Napisano
W dniu 4.12.2020 o 18:13, rwIcIk napisał:

A Russel może chce się pokazać,

 

Nawet kierowcy F1 zauważają, że coś nie bardzo w tej F1.

https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/913267/f1-wazniejszy-bolid-czy-kierowca-pytania-wokol-swietnego-wyniku-georgea-russella

 

Napisano
1 godzinę temu, shapyr napisał:

Różnice między bolidami różnych stajni są zbyt duże :ok:

 

Napisano
9 minut temu, Herbatnik napisał:

Wiem, że dużo za wcześnie by takie coś pisać, ale samo ciśnie się na usta, że tyle jeżeli chodzi o niesamowite umiejętności śniadego pana w warkoczykach... Smutne to trochę.

I widać, ze cały czas uczy się ustawień auta 8]

 

Napisano
17 minut temu, Herbatnik napisał:

że to tyle jeżeli chodzi o niesamowite umiejętności śniadego pana w warkoczykach...

Może trochę sprowadzi to jego ego do normalnego poziomu. Wystarczy dać innym taki sam bolid i gorąco w siodle. 

Napisano

Załatwili Bottasa na szaro.

Napisano
16 minut temu, Herbatnik napisał:

 

I pokazał. Ja pierdziu, co oni w tym Mercedesie odwalili? 😲

Spadli z wysokiego konia.

Napisano
56 minut temu, rwIcIk napisał:

Uratował punkty :ok:

 

Mogą zabrać 😁

Napisano

No i zachował punkty. Tylko kara finansowa, co IMO jest uczciwym rozwiązaniem.

Co do pitstopu to Mercedes tłumaczy to rzekomą awarią radia - do pitstopu wyszli tylko mechanicy Bottasa a mechanicy Rusella zostali w garażu, bo nie wiedzieli o pitstopie - ich radio nie działało.

Pierwszy podjechał Russel i założyli mu koła Bottasa (koła Russela nie były przygotowane). Jak za Russelem wjechał na pitstop Bottas nie mieli już kół dla niego ;]

W efekcie Bottasowi z powrotem założyli te, które przed chwilą mu zdjęli, a Russel musiał ponownie wrócić do pitlane po swoje kółka.

 

Awaria radia... Hmmm.... ;]

 

Napisano
17 godzin temu, rwIcIk napisał:

Różnice między bolidami różnych stajni są zbyt duże :ok:

 

Tak jak Sainz podsumował - różnice między bolidami 2 sekundy, między kierowcami 0,3 s. Russell jest utalentowanym kierowcą i jeździ w F1 od jakiegoś czasu. Huelkenberg wpadł z łapanki po przerwie i też pozamiatał. 

Edytowane przez futrzak

Napisano
5 godzin temu, futrzak napisał:

 

Tak jak Sainz podsumował - różnice między bolidami 2 sekundy, między kierowcami 0,3 s. Russell jest utalentowanym kierowcą i jeździ w F1 od jakiegoś czasu. Huelkenberg wpadł z łapanki po przerwie i też pozamiatał. 

I na tle właśnie tych różnic tempo RK wcale źle nie wygląda choćby ostatni jego trening gdzie po 3 miesiącach wsiada do F1 i robi taki czas, że GIO poprawił go minimalnie w 3 treningu a Kimi chyba dopiero w Q.... W niemieckich mediach nawet to zauważyli w kontekście GR vs RK.

GR już ośmieszył VB a COVID u LH tez mi jakiś podejrzany. F1 nigdy czysta nie była. Dużo kasy to dużo polityki.

 

Napisano

Nie przepadam za HAMem bo gwiazdorzy gorzej niz VET swego czasu. Ale nie mozna mu odebrac skutecznosci. Jednak wstawienie Russela do jego auta i jakos tam cudem dopchniecie go tam kolanem, zeby sie zmiescil. I gosc w nowym, niedopasowanym do siebie bolidzie nie dojezdza na podium (a moze wrecz wygrywa) tylko dzieki sprawnej pracy w pitlane powered by Cytryn i Gumiak na spółkę z Pat i Mat   

GoldenWelllitGlobefish-max-1mb.gif

to jednak troche otwiera oczy na sytuacje i to jak dobre narzędzia do pracy ma HAM i jak ułatwione zadanie ma byc najlepszym.

 

 

Na drugim koncu motorsportu mamy np Ogiera, ktory faktycznie dominował w czasach kiedy przewaga VW nad reszta stawki byla jak Merca w F1, ale potem okazalo sie, ze w półfabrycznym mSporcie tez sie da i to dwa razy. I po roku w Cytrynie i 3cim miejscu, przejscie do Toyoty i znowu mistrz - chociaz niewiele brakowalo, zeby Evans sprawił niespodziankę

Napisano
25 minut temu, stig napisał:

I na tle właśnie tych różnic tempo RK wcale źle nie wygląda choćby ostatni jego trening gdzie po 3 miesiącach wsiada do F1 i robi taki czas, że GIO poprawił go minimalnie w 3 treningu a Kimi chyba dopiero w Q.... W niemieckich mediach nawet to zauważyli w kontekście GR vs RK.

 

Jak wspomniałem o tym na HP to się dowiedziałem, że RK nic nie osiągnął, że się biedny męczy i w ogóle. Dalej nie dyskutowałem - sensu nie ma.

 

Cytat

GR już ośmieszył VB a COVID u LH tez mi jakiś podejrzany. F1 nigdy czysta nie była. Dużo kasy to dużo polityki.

 

Dlaczego ośmieszył? Bottas nie ma szczęścia. Czego by nie mówił, to Mercedes ma swoją chwilę - w tym w alei serwisowej ;l

Edytowane przez futrzak

Napisano

Bottas , żeby mieć tempo LH dzwonił. Tak po prostu. To nie kwestia szczęścia.

GR wsiada do auta którego nie ma tak objezdzonego i w walce daje mu radę i ma lepsze tempo. 

Napisano
18 godzin temu, stig napisał:

Bottas , żeby mieć tempo LH dzwonił. Tak po prostu. To nie kwestia szczęścia.

GR wsiada do auta którego nie ma tak objezdzonego i w walce daje mu radę i ma lepsze tempo. 

 

Auta tych samych zespołów nie są takie same. Różne pakiety aerodynamiczne, inne ustawienia, inne mapy silnika, inne strategie wyscigowe. Do tego dwie różne ekipy mechaników, odpowiedzialnych nie tylko za pitstop. Możemy chyba założyć, że w bolidach LH i VB różnice też występują i Lewis jako kierowca nr 1 ma nieco łatwiej. To chyba dobrze świadczy o Valerim, zwłaszcza na kwalifikacjach, gdzie wykręca czasy prawie takie jak Levis, a czasami go objeżdża. Co nie zmienia faktu, że Russell świetnym kierowcą jest. 

Napisano
2 godziny temu, Herbatnik napisał:

 

Auta tych samych zespołów nie są takie same. Różne pakiety aerodynamiczne, inne ustawienia, inne mapy silnika, inne strategie wyscigowe. Do tego dwie różne ekipy mechaników, odpowiedzialnych nie tylko za pitstop. Możemy chyba założyć, że w bolidach LH i VB różnice też występują i Lewis jako kierowca nr 1 ma nieco łatwiej. To chyba dobrze świadczy o Valerim, zwłaszcza na kwalifikacjach, gdzie wykręca czasy prawie takie jak Levis, a czasami go objeżdża. Co nie zmienia faktu, że Russell świetnym kierowcą jest. 

Im lepszy zespół to różnic choćby w częściach praktycznie nie ma. Wyjątkiem są jakieś szybkie update pakietu, ale z zasady to nie występuje. Owszem każdy kierowca ma inne preferencje, ale mają wgląd w telemetrię „rywala” choć różnie to z tym w przeszłości bywało. Baza jednak jest ta sama i taki zawodnik który jeździ kolejny sezon w tym samym zespole ma ogromną przewagę nad takim występem GR.
No ja tego nie widziałem...

Edytowane przez stig

Napisano
59 minut temu, stig napisał:

Im lepszy zespół to różnic choćby w częściach praktycznie nie ma. Wyjątkiem są jakieś szybkie update pakietu, ale z zasady to nie występuje. Owszem każdy kierowca ma inne preferencje, ale mają wgląd w telemetrię „rywala” choć różnie to z tym w przeszłości bywało. Baza jednak jest ta sama i taki zawodnik który jeździ kolejny sezon w tym samym zespole ma ogromną przewagę nad takim występem GR.
No ja tego nie widziałem...

Ale np. w takim Ferrari, Vettel narzeka, że bolid jest rozwijany pod Leclerca.

Napisano
9 minut temu, rwIcIk napisał:

Ale np. w takim Ferrari, Vettel narzeka, że bolid jest rozwijany pod Leclerca.

 

Bo kierowcy tez maja swoje preferencje i inny styl jazdy. I tu sie nie dziwie, ze rozwijaja pod mlody talent zamiast zrzędzącego gwiazdora sprzed lat

Edytowane przez Filipfm

Napisano
2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ale np. w takim Ferrari, Vettel narzeka, że bolid jest rozwijany pod Leclerca.

Vettel odchodzi więc już w niego nie inwestują a wręcz nie ma już pewnie wglądu we wszystkie detale. Po za tym były tam tarcia.

Napisano
W dniu 8.12.2020 o 13:33, stig napisał:

Baza jednak jest ta sama i taki zawodnik który jeździ kolejny sezon w tym samym zespole ma ogromną przewagę nad takim występem GR.
No ja tego nie widziałem...

 

To teraz pozostaje odpowiedzieć sobie:

- czy tak dobrym kierowcą jest Russell?

- czy tak przeciętnym kierowcą jest Hamilton?

;]

 

Ps. Ja i tak uważam, że strategie i wyścigi są układane przez Mercedesa pod Hamiltona. Tam jest tak dużo zmiennych, że zawsze się da faworyzować jednego kierowcę. Zresztą z tego co czytałem w biografiach kierowców i książkach o F1 nierównego traktowania nikt nawet specjalnie nie ukrywa. Ty jesteś nr 2 i musisz pracować dla kolegi. 

Napisano
W dniu 9.12.2020 o 19:51, rwIcIk napisał:

No i pytanie, czy nastąpi zamiana Bottasa z Russelem 8]

Tak ćwierkają

 

podobno nie ma kontraktów nie do zerwania - kwestia ceny

 

PS. Chciałbym zobaczyć minę LH objeżdżanego co wyścig przez GR.  Zresztą niedawno coś podobnego było - SV i CL w Ferrari ;]

Napisano

Kontrakt kontraktem, ale wiecie kto jest menedżerem GR? 😂 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.