Skocz do zawartości

Mocna kosiarka spalinowa na 2022


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję na przyszły sezon coś mocnego i trwałego.

Do tej pory bawiłem się na małej powierzchni elektryczną.

Teraz jest do koszenia prawie 3000m2.

Docelowo pewnie wjedzie traktorek, ale kosiarka też się przyda.

Ostatnio opędzlowałem działkę pożyczoną kosiarką World z silnikiem B&S 5,5KM, szła jak zła ale przy naprawdę dużej trawie trochę się pociła (zakładam, że nie zawsze na czas będzie skoszone więc moc potrzebna).

Przykładowo wpadło mi w oko coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-riwall-51cm-9w1-z-napedem-5190-7840771841

Jakieś uwagi, inne propozycje?

 

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 m - tylko traktorek, a do niego mała kosiarka do wykaszania wokół nasadzeń.

Miałem dwie kosiarki - większą i mniejszą. Nie sprawdziło się.

Sprzedałem większą i kupiłem traktorek.

Od razu dodam, że nie warto traktorków marketowych. Sąsiad ma jakiś Leroy Merrlin i ciągle wzywa serwis.

Mój Stiga już 5 lat bezawaryjnie. Odpukać. Choć to też w sumie włoska chińszczyzna, niewiele już mająca wspólnego zez szwedzką firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kosiarki to wszystko jeden pieron.  Różnią się kolorem i od kogo silnik mają.

Może być B&S, Loncin, Ducar.

Jedno co musisz sprawdzić przed zakupem to czy można bez problemu i w normalnych cenach dostać nowy filtr powietrza i nóż. 

Ja na ten przykład kupiłem za 1000 zł taką kosiarkę z silnikiem Ducar 225 cm³. Dostała przez pierwszy sezon w kość na budowie. I co muszę stwierdzić, to że noże w tych tanich kosiarkach są z plasteliny. Zawijają się na widok trawy, o nierównościach na nowym podwórku nie wspomnę. Ale wymieniłem na ten sezon na oregon gator. Ten jest jak ferrari wśród noży, robi taką robotę aż strach pomyśleć. No i filtr powietrza. To najważniejsza część w kosiarce. Ma być czysty i już. A najlepszy jest nowy, o ile 9zna go kupić. Znalazłem i kupiłem, ale do auta kupuję tańsze. 35 zł za filtr papierowy wielkości paczki fajek.

I ostatnio musiałem zmienić pasek od napędu. Oryginał się spalił. Na szczęście stary od jakiegoś fiata spasował i kosiara dalej śmiga.

Więc co byś nie kupił, upewnij się że bez problemu znajdziesz do niej nóż filtr powietrza. Bez tego nawet złoty sprzęt będzie bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Potrzebuję na przyszły sezon coś mocnego i trwałego.

Do tej pory bawiłem się na małej powierzchni elektryczną.

Teraz jest do koszenia prawie 3000m2.

Od 13 lat ujeżdżam AL-KO z silnikiem B&S o szerokości 52 cm. Polecam kosiarki z napędem od nich.

Natomiast do takiej powierzchni nie wyobrażam sobie jednak niczego innego niż traktorek.

Mam około 2000 m2 i to jest maksymalny rozmiar działki jaki można przycinać pchając kosiarkę.  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat na 4000m ujeżdżam kosiarkę Weibanga. Też szukałem czegoś solidnego, ponieważ teściowej wszystko pali się w rękach. Kosiarkę często użytkują różne osoby (zależ kto wpadnie na działkę) i zbytnio poza mną nikt o nią nie dba, a jest na prawdę nie do zdarcia.

Napęd na wałku Kardana, bardzo dobry zapłon, pali za pierwszym razem, olej co sezon i jazda. Nóż wymieniłem po 3 latach, ale był nieźle zdarty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.10.2021 o 17:29, ZUBERTO napisał:

Potrzebuję na przyszły sezon coś mocnego i trwałego.

Do tej pory bawiłem się na małej powierzchni elektryczną.

Teraz jest do koszenia prawie 3000m2.

Docelowo pewnie wjedzie traktorek, ale kosiarka też się przyda.

Ostatnio opędzlowałem działkę pożyczoną kosiarką World z silnikiem B&S 5,5KM, szła jak zła ale przy naprawdę dużej trawie trochę się pociła (zakładam, że nie zawsze na czas będzie skoszone więc moc potrzebna).

Przykładowo wpadło mi w oko coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-riwall-51cm-9w1-z-napedem-5190-7840771841

Jakieś uwagi, inne propozycje?

Husqvarna Automower® 440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mPh napisał:

Husqvarna Automower® 440

Sądzę, że działka zbyt nierówna, a kosiarka za droga i obawiam się, że niestrzeżona "mogłaby za płot szybko wyjechac".

Tyle to już lepiej wsadzić w jakiś traktorek John Deera czy coś podobnego.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Nie lubię niezakończonych tematów, informuję więc że kupiłem kosiarkę

WORLD GRL 530S HW 4w1

silnik Loncin LC1P70FA o pojemności 196ccm

 

O dziwo widzę, że w grudniu kosztowała 50zł więcej niż teraz.

Była jeszcze wersja 56cm, ale pozostałem przy 53cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu kupiłem coś takiego jeśli się nie mylę.

https://www.victus.pl/kosiarka-oleo-mac-g-53tk-allroad4.html 

 

Ogarniam koło 2000m2 i w porównaniu do starego Naca to przepaść. Silnik Loncin po całej zimie pali za drugim pociągnięciem. Zero póki co (odpukać) problemów z napędem.

Ale cena widzę mocno podskoczyła, bo moja wyszła za prawie 1700

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ANalfabeta napisał:

2 lata temu kupiłem coś takiego jeśli się nie mylę.

https://www.victus.pl/kosiarka-oleo-mac-g-53tk-allroad4.html 

 

Ogarniam koło 2000m2 i w porównaniu do starego Naca to przepaść. Silnik Loncin po całej zimie pali za drugim pociągnięciem. Zero póki co (odpukać) problemów z napędem.

Ale cena widzę mocno podskoczyła, bo moja wyszła za prawie 1700

na stare kości, do 2 tys. m2 kupiłem traktorek

5 lat temu Stiga z przekładnią hydrauliczną kosztowała 8 koła, obecnie ponad 14 8]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mój wybór padł na ten model wyżej.
Wg opinii z YT (kobamix) jakość wykonania wyższa niż w byle B&S (jakieś odpowiednio cenowo serie) Tuleje wału z mosiądzu, a nie tylko blok aluminium.

w każdym razie - mam nadzieję, że dbając o olej i ostrzenie noży wraz z wyważeniem posłuży długo. 

 

A i tak najgorsze jest niwelowanie kretowisk przed robotą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ANalfabeta napisał:

Dlatego mój wybór padł na ten model wyżej.
Wg opinii z YT (kobamix) jakość wykonania wyższa niż w byle B&S (jakieś odpowiednio cenowo serie) Tuleje wału z mosiądzu, a nie tylko blok aluminium.

w każdym razie - mam nadzieję, że dbając o olej i ostrzenie noży wraz z wyważeniem posłuży długo. 

 

A i tak najgorsze jest niwelowanie kretowisk przed robotą.

 

Z kretami trzeba walczyć chemią :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bielaPL napisał:

@rwIcIk image.png.2afbd3124d5922716046d1abbf41ecc8.png nie ma się co dziwić ;] w sumie to kosiarka za jedną ciut powyżej średniej pensję, kiedyś ludzie płacili za porządne rzeczy ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ppmarian napisał:
26 minut temu, cumel napisał:
Kosiarka tragedia ;]  Tak miałem ;] żona zabiła ją w dwa sezony ;] 

Dzięki za opinie. Coś więcej - co padło? Nie bardzo jest na alternatywa. Stiga bez kosza z napedem ma tylko 46cm...

Silnik padł. Napęd padł. Kosiarka nie chciała wjechać pod małe wzniesienie po prostu przedni napęd jest w tym momencie odciążany i koła się ślizgają. Trzeba było podnosić tył albo pchać ;] I jak moja  żona nie lubi takich wydatków tak kazała mi kupić inną kosiarkę z napędem na tył ;]

A miało być tak pięknie przedni napęd do łatwego manewrowania, markowy wyrób nie jakiś chińczyk to i posłuży trochę :phi: Nic z tych rzeczy, to chyba moja największa zakupowa porażka ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik padł. Napęd padł. Kosiarka nie chciała wjechać pod małe wzniesienie po prostu przedni napęd jest w tym momencie odciążany i koła się ślizgają. Trzeba było podnosić tył albo pchać ;] I jak moja  żona nie lubi takich wydatków tak kazała mi kupić inną kosiarkę z napędem na tył ;]
A miało być tak pięknie przedni napęd do łatwego manewrowania, markowy wyrób nie jakiś chińczyk to i posłuży trochę :phi: Nic z tych rzeczy, to chyba moja największa zakupowa porażka ;]
Co do napędu to na 100% wiem że chce z przednim.

Obecnie mam ponad 10letniego stiga 53cm na B&S bez kosza bez napędu. Totalnie bezawaryjny sprzęt.

Testowałem jakiegoś NACa 53cm z koszem i napedem i właśnie Stiga 46cm bez kosza z przednim napędem.

Bez porównania przedni napęd wygodniejszy. Mam płaski teren więc efektu "slizgania" się kol nie było.

Gdyby nowy stig miał więcej niż 46cm to już byłby mój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.