Skocz do zawartości

No i gdzie te niezawodne VW?


norbert123

Rekomendowane odpowiedzi

To jakaś dziwna fizyka, że na foteliki z tyłu działają inne przeciążenia niż na te z przodu... 

 

Chyba że przedział pasażerski się zwija jak harmonijka - wtedy faktycznie mogą być mniejsze na fotelach z tyłu.

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem watku bylo nurtujace mnie pytanie dlaczego tak kiepsko wypadlo VW a wiekszoac userow AK jak tylko zobaczylo w tresci nazwe fiat ( celowo zreazta przeze mnie umieszczoną:P) zaczeło się brandzolic znowu (zupelnie nie na trmat ) historiami o alternatorach sprzed 15 lat, glupawymi  tekstami o jakis fanboyach fiata,  "eksploatacji"  i to w stosunku do marki ktorej zresztą podobno juz praktycznie  nie ma. To moze kolejne przewrotne pytanie  Czy to jakis klub wyznawcow/ fanboyi VW ze taka merytotyczna cisza na temat ? Albo klub przesmiewców/ dzichadystow antywloskich?;) P:). Bo jakis model fiata nieprodukowany od pewnie 5 lat zajal 3 miejsce w jakims rankingu i nie byl to o zgrozo ranking na najbardziej psujacy sie samochod czy rdzewiejacy? I o zgrozo..on wogole przetrwall wiecej niz 5 lat.

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, norbert123 napisał:

Tematem watku bylo nurtujace mnie pytanie dlaczego tak kiepsko wypadlo VW

Trzeba by wyrzucić przypadki z rozładowanym akumulatorem (zapewne przez nieuwagę kierowcy) i ponownie policzyć tę awaryjność.

Przecież sytuacja, ze ktoś zostawił auto na światłach i następnego dnia nie mógł odpalić to chyba nie jest wina vw.

Nie zamierzam bronić vag'a a sam ma stare auto z koncernu fiata ale trudno traktować na serio usterkę pod tytułem ''przypadkowo rozładowany akumulator'';]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, volf6 said:

Trzeba by wyrzucić przypadki z rozładowanym akumulatorem (zapewne przez nieuwagę kierowcy) i ponownie policzyć tę awaryjność.

Przecież sytuacja, ze ktoś zostawił auto na światłach i następnego dnia nie mógł odpalić to chyba nie jest wina vw.

 

Oczywiście że to wina VW.

 

We Fiace sprzed 15 lat czy PSA nie zostawisz włączonych świateł przez przypadek, trzeba się nagimnastykować

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grogi napisał:

 

Oczywiście że to wina VW.

 

We Fiace sprzed 15 lat czy PSA nie zostawisz włączonych świateł przez przypadek, trzeba się nagimnastykować

Przeciez w VAGu tez nie da sie zostawic auta na swiatlach:hehe:

Gasna po wylaczeniu zaplonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Trzeba by wyrzucić przypadki z rozładowanym akumulatorem (zapewne przez nieuwagę kierowcy) i ponownie policzyć tę awaryjność.

Przecież sytuacja, ze ktoś zostawił auto na światłach i następnego dnia nie mógł odpalić to chyba nie jest wina vw.

Nie zamierzam bronić vag'a a sam ma stare auto z koncernu fiata ale trudno traktować na serio usterkę pod tytułem ''przypadkowo rozładowany akumulator'';]

O przepraszam. Wysoka pozycja Qashqai-a, to nie efekt kierowców, tylko wspaniałych akumulatorów Fiamm 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, norbert123 napisał:

Tematem watku bylo nurtujace mnie pytanie dlaczego tak kiepsko wypadlo VW a wiekszoac userow AK jak tylko zobaczylo w tresci nazwe fiat ( celowo zreazta przeze mnie umieszczoną:P) zaczeło się brandzolic znowu (zupelnie nie na trmat ) historiami o alternatorach sprzed 15 lat, glupawymi  tekstami o jakis fanboyach fiata,  "eksploatacji"  i to w stosunku do marki ktorej zresztą podobno juz praktycznie  nie ma. To moze kolejne przewrotne pytanie  Czy to jakis klub wyznawcow/ fanboyi VW ze taka merytotyczna cisza na temat ? Albo klub przesmiewców/ dzichadystow antywloskich?;) P:). Bo jakis model fiata nieprodukowany od pewnie 5 lat zajal 3 miejsce w jakims rankingu i nie byl to o zgrozo ranking na najbardziej psujacy sie samochod czy rdzewiejacy? I o zgrozo..on wogole przetrwall wiecej niz 5 lat.

Może chodzi teraz o wywyższanie się? Taki awans społeczny jak przeprowadzka ze wsi do miasta 👍 Jeździłem kiedyś Fiatem a teraz „pacz”! VW! Wow…. 😂

A teraz ponownie wycofuje się na z góry upatrzoną pozycję 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przywiązują się do Marek i koniec.

widzisz mnie Fiat zawiódł 2x ( nowe SC i Punto), natomiast „syfiaty” fioletowy „pedalski” Lanos nie chciał się popsuć. 
Kolega ma już 3 Opla. Chodz w vectra  B robił    wszystko po 3 razy przez 200 kkm od nowości (dwunasty, przekładnię kierownicze, banany z tylu itd.) To teraz kupił Insignie, która już raz na lawecie jechała do ASO bo padł sterownik silnika. W jego mniemaniu vw, audi, mercedes i reszta to syf bo liczy się tylko Adam Opel. Także o gustach się nie dyskutuje 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, grogi said:

To jakaś dziwna fizyka, że na foteliki z tyłu działają inne przeciążenia niż na te z przodu... 

 

Chyba że przedział pasażerski się zwija jak harmonijka - wtedy faktycznie mogą być mniejsze na fotelach z tyłu.

 

Zobacz na stronie NCAP.

https://www.euroncap.com/en/results/suzuki/swift/26928

 

Pytanie jak dzialaja napinacze pasow z tylu. Kabina nie ulegla zmiazdzeniu.

 

 

Screenshot_2021-11-07-15-31-33-839_com.adobe.reader.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, wlad said:

Przeciez w VAGu tez nie da sie zostawic auta na swiatlach:hehe:

Gasna po wylaczeniu zaplonu.

 

Wszystkie VAGi, którymi jeździłem, wyją że światła zostawione zamiast je wyłączyć. Może w nowych wypustach jest lepiej.

 

Oświetlenie wnętrza też sam wyłączy? Z tym też miały problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał:

 

Wszystkie VAGi, którymi jeździłem, wyją że światła zostawione zamiast je wyłączyć. Może w nowych wypustach jest lepiej.

 

Oświetlenie wnętrza też sam wyłączy? Z tym też miały problem...

Tak-po wylaczeniu stacyjki swiatla gasna.Jesli przestawisz kierunkowskaz to swieca pozycyjne z odpowiedniej strony.Oswietlenie wnetrza gasnie bodajze po 15 minutach.Pisze to na podstawie Tourana i Yeti.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wlad napisał:

Przeciez w VAGu tez nie da sie zostawic auta na swiatlach:hehe:

Gasna po wylaczeniu zaplonu.

Jak zostawiasz swiatla zalaczone, to po wyłączeniu zaplonu zostają postojówki. We fiatach swiatla gasną. 

 

Apropo aku - VAGi mają dosc male akumulatory. Jak niedomagają to nie zapalisz diesla zimą. Fordy np mają strasznie przewymiarowane aku - fiesta 1.4tdci mojej matki ma aku chyba 80Ah a ja w passacie 2.0tdi mam 55 ;] wiec na wpol zdechły akumulator matki nadal zakreci tą fiestą, a u mnie moj juz nie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Vadero napisał:

Jak zostawiasz swiatla zalaczone, to po wyłączeniu zaplonu zostają postojówki. We fiatach swiatla gasną. 

 

tak, ale jak otworzysz drzwi to już gasną na amen

 

11 godzin temu, Vadero napisał:

Apropo aku - VAGi mają dosc male akumulatory. Jak niedomagają to nie zapalisz diesla zimą. Fordy np mają strasznie przewymiarowane aku - fiesta 1.4tdci mojej matki ma aku chyba 80Ah a ja w passacie 2.0tdi mam 55 ;] wiec na wpol zdechły akumulator matki nadal zakreci tą fiestą, a u mnie moj juz nie. 

 

Chyba ktoś Ci podmienił/ukradł :] tiguan 1.5tsi ma 61Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grogi napisał:

 

Wszystkie VAGi, którymi jeździłem, wyją że światła zostawione zamiast je wyłączyć. Może w nowych wypustach jest lepiej.

 

Oświetlenie wnętrza też sam wyłączy? Z tym też miały problem...


To chyba jakieś lata 90te :)

 

U mnie oba Golfy maja pozycje „Auto” i światła gasną same.

Na pewno nie wymaga to zamknięcia auta, bo ja zostawiam otwarte.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 09:26, Vadero napisał:

Hyundai i20 - znacznie gorszy od yarka. 1.2 85km, teraz ma 205kkm, silnik pali jak stare silniki, czyli 8.5,w ogóle nie jedzie, sprzeglo tak jak pisałeś, zerwała się linka biegów, amory do wymiany poszly. Wnętrze juz wygląda po tym przebiegu slabo. 

 

Ja mam Kię Rio, czyli bliźniak i20. Rocznik 2014. Przebieg 108 tys. km. Fakt, że eksploatacja mniej intensywna niż na L, ale jak na razie samochód całkowicie bezawaryjny. Ale silnik mam 1.4. Fakt, że charakterystyka starego wolnossącego silnika, ale spalanie imho bardzo OK. Ostatnio na wymianie oleju w warsztacie skorzystałem z okazji, wlazłem do kanału i sobie obejrzałem ten samochód od spodu. Raz że stan blacharski bardzo dobry, rdzawych nalotów niewiele, wydech w bardzo dobrym stanie, a dwa to wykonanie i zabezpieczenie tego wszystkiego. Prawie całe podwozie zasłonięte plastikowymi płytami, wszystko dokładnie zamontowane, nic się nie poluzowało przez te lata. A w Oplu to od nowości przewody hamulcowe wiszą luźno. ;]. Fiat do tego wieku i przebiegu miał sporo napraw "eksploatacyjnych", łącznie ze skrzynią biegów, Opel Astra po trzech latach już też jest bardziej awaryjny niż ta Kia.

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Vadero napisał:

Jak zostawiasz swiatla zalaczone, to po wyłączeniu zaplonu zostają postojówki. We fiatach swiatla gasną. 

 

Apropo aku - VAGi mają dosc male akumulatory. Jak niedomagają to nie zapalisz diesla zimą. Fordy np mają strasznie przewymiarowane aku - fiesta 1.4tdci mojej matki ma aku chyba 80Ah a ja w passacie 2.0tdi mam 55 ;] wiec na wpol zdechły akumulator matki nadal zakreci tą fiestą, a u mnie moj juz nie. 

Tak to wyglada w Yeti[platforma ta sama co Golf,Tiguan,Touran itp]:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.