Skocz do zawartości

E-Toll eBilet i wcześniejszy zjazd


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Autostrada A2

Państwowy odcinek Stryków Konin

Koszt eBiletu 9,90 (ja kupuję go poprzez aplikację od kart paliwowych Orlen i mam tylko taką opcję odcinka na tę autostradę)

 

Wjeżdżam w Strykowie ale zjeżdżam powiedzmy pierwszym zjazdem (gdzie na bramce płaciło się jakieś grosze)

Tu zapłaciłem za cały odcinek

 

Z biletami kupowanymi na stacji też tak to działa ? Jedyną opcją jest zakup biletu na cały odcinek Stryków Konin za 9,90 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Marko33 said:

Autostrada A2

Państwowy odcinek Stryków Konin

Koszt eBiletu 9,90 (ja kupuję go poprzez aplikację od kart paliwowych Orlen i mam tylko taką opcję odcinka na tę autostradę)

 

Wjeżdżam w Strykowie ale zjeżdżam powiedzmy pierwszym zjazdem (gdzie na bramce płaciło się jakieś grosze)

Tu zapłaciłem za cały odcinek

 

Z biletami kupowanymi na stacji też tak to działa ? Jedyną opcją jest zakup biletu na cały odcinek Stryków Konin za 9,90 ?

 

W aplikacji Etoll Bilet PL wybierasz sobie ktorym zjazdesz wjezdzasz i gdzie zjezdzasz...

Kupujesz tylko na konkretny odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

W aplikacji Etoll Bilet PL wybierasz sobie ktorym zjazdesz wjezdzasz i gdzie zjezdzasz...

Kupujesz tylko na konkretny odcinek.

A na stacji ?

Też podaje się którym zjazdem zamierzamy zjechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

NIe korzystalem, ale dalczego mialoby byc inaczej?

 

Bo w cholernym Orlenie mam tylko albo cały odcinek albo wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

NIe korzystalem, ale dalczego mialoby byc inaczej?

 

Gdzie znajdę cennik od Strykowa do poszczególnych zjazdów - dłuższa chwila szukania i bez rezultatu (wyrzuca ładnie podane wyniki ale od Konina do Świecka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Marko33 said:

 

Gdzie znajdę cennik od Strykowa do poszczególnych zjazdów - dłuższa chwila szukania i bez rezultatu (wyrzuca ładnie podane wyniki ale od Konina do Świecka)

 

NIe wiem, ale tam wychodzi ok 10gr/km bo to rzadowa autostrada.

Wiec jak znasz odleglosc pomiedzy wezlami to sobie policzysz.

Konin – Koło: 2,40 PLN (24 km)

Konin – Dąbie: 4,10 PLN (40,5 km)

Konin – Wartkowice: 5,90 PLN (59 km)

Konin – Emilia: 8,30 PLN (82,5 km)

Konin – Zgierz: 8,80 PLN (88 km)

Raczej nie bedie wszystkich mozliwych kombinacji nigdzie rozpisanych ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

W aplikacji Etoll Bilet PL wybierasz sobie ktorym zjazdesz wjezdzasz i gdzie zjezdzasz...

Kupujesz tylko na konkretny odcinek.

 

A jak kupię na cały odcinek ale zmienię plany i zawrócę na pierwszym węźle? Oddadzą kasę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Dark_Knight said:

A jak kupię na cały odcinek ale zmienię plany i zawrócę na pierwszym węźle? Oddadzą kasę?

 

No nie, bo jedziesz do przodu.

Zupełnie inaczej by to wyglądało, jakbyś zaczął cofać ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A czemu sie mnie o to pytasz? :nie_wiem:

 

Bo akurat tu jesteś. ;]

 

Ale oczywiście pytanie jest ogólne, jeśli ktoś wie to chętnie bym się też dowiedział.

:ok:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

A jak kupię na cały odcinek ale zmienię plany i zawrócę na pierwszym węźle? Oddadzą kasę?

 

 

A jeżeli kupisz bilet na PKP i wysiądziesz wcześniej, to zwrócą? Albo w MPK - kupiłem bilet godzinny, ale wysiadłem po 30 minutach, zwrócą? ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A jeżeli kupisz bilet na PKP i wysiądziesz wcześniej, to zwrócą? Albo w MPK - kupiłem bilet godzinny, ale wysiadłem po 30 minutach, zwrócą? ;]
A jak jest w przypadku wypadku na autostradzie? Tzn. kupiłeś bilet na cały odcinek, ale był wypadek, musisz zjechać i później wrócić. Jak masz bilet to normalnie jedziesz, czy kupujesz dodatkowy? A jak przy pomocy aplikacji to Ci liczą za przejechane odcinki (chyba drożej wychodzi)?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wladmar napisał:

 

A jeżeli kupisz bilet na PKP i wysiądziesz wcześniej, to zwrócą? Albo w MPK - kupiłem bilet godzinny, ale wysiadłem po 30 minutach, zwrócą? ;]

 

Nie. Ale koncepcja jazdy autostradami jak dotąd zakładała opłatę wyłącznie za faktycznie przejechane kilometry, prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dark_Knight napisał:

 

Nie. Ale koncepcja jazdy autostradami jak dotąd zakładała opłatę wyłącznie za faktycznie przejechane kilometry, prawda?

 

 

Nie do końca. Kraków-Katowice płaci się 9 zł na pierwszej bramce i 9 na drugiej. Ale jadąc od strony Krakowa możesz zjechać w Chrzanowie i zapłacisz tylko 9 zł (pierwsza bramka), na zjeździe bramek nie ma. A możesz zjechać na trzech pozostałych węzłach, więc faktycznie przejechane kilometry nie bardzo się mają do wysokości opłaty. 

No ale OK, to nie Gdyka, tylko prywatna koncesja.

Do tej pory na A4 Gliwice-Wrocław faktycznie płaciło się za przejechane kilometry (powiedzmy, jak w taksówce). A teraz możesz wykupić bilet z góry (jak w PKP czy MPK) i całkiem logiczne jest, że przy takim systemie zwrot za częściowo nie wykorzystany bilet się nie należy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wladmar napisał:

 

Nie do końca. Kraków-Katowice płaci się 9 zł na pierwszej bramce i 9 na drugiej. Ale jadąc od strony Krakowa możesz zjechać w Chrzanowie i zapłacisz tylko 9 zł (pierwsza bramka), na zjeździe bramek nie ma. A możesz zjechać na trzech pozostałych węzłach, więc faktycznie przejechane kilometry nie bardzo się mają do wysokości opłaty. 

No ale OK, to nie Gdyka, tylko prywatna koncesja.

 

Właśnie. 

 

16 minut temu, wladmar napisał:

Do tej pory na A4 Gliwice-Wrocław faktycznie płaciło się za przejechane kilometry (powiedzmy, jak w taksówce). A teraz możesz wykupić bilet z góry (jak w PKP czy MPK) i całkiem logiczne jest, że przy takim systemie zwrot za częściowo nie wykorzystany bilet się nie należy. 

 

Dla mnie to nie jest logiczne lecz zmiana na gorsze. A co jeśli bilet nie został wykorzystany z uwagi na korek? Np. z powodu remontu? To jest przecież przyczyna leżąca po stronie zarządcy autostrady.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.