Skocz do zawartości

Pęknięta szyba - likwidacja szkody


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarniał ktoś z Was likwidację szkody przez ubezpieczyciela z pakietem autoszyby? Ile to trwa mniej więcej bo mam trochę jazdy a rysa rośnie. Lód mi z drzewa spadł na samą krawędź szyby więc nic w polu widzenia bezpośrednio przed oczami nie mam. W jeden dzień to ogarniają czy dłużej samochód wyjęty z użytku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, lucash said:

Ogarniał ktoś z Was likwidację szkody przez ubezpieczyciela z pakietem autoszyby? Ile to trwa mniej więcej bo mam trochę jazdy a rysa rośnie. Lód mi z drzewa spadł na samą krawędź szyby więc nic w polu widzenia bezpośrednio przed oczami nie mam. W jeden dzień to ogarniają czy dłużej samochód wyjęty z użytku? 

 

Sama wymiana to w 1 dzien ogarna, pytanie ile bedziesz czekal na termin i sama szybe.

Pamietaj, ze szkoda i tak trafi do UFG a czesto to dodatkowe ubezpieczenie szyb nie pokrywa kosztu kalibracji kamer, lidarow, etc.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem.

Parę dni trwało.

Oczywiście dostajesz zamiennik.

Najpierw miał być Nordglas ale się nie odezwali.

Potem Saint-Gobain Sekurit wybranie zakładu były 2 do wyboru i umówienie terminu.

Łącznie od chwili uszkodzenia do wymiany jak dobrze pamiętam około 2 tygodnie.

Saint-Gobain Sekurit niby produkują do Alfy na pierwszy montaż ale to nie jest 

oryginał moim zdaniem gorsza. 

Szyba z paskiem + czujniki zmierzch i deszczu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj czy wpiszą szkodę w UFG. Bo jak wpiszą, a masz pakiet AC bez konsumpcji sumy ubezp. to może lepiej wstawić oryginalną szybę w Aso z casco niż bawić się w jakieś zamienniki z "autoszyby", gdzie czasem jeszcze jakiś udział własny bywa (100 czy 150zł w przypadku szyby czołowej) 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Sama wymiana to w 1 dzien ogarna, pytanie ile bedziesz czekal na termin i sama szybe.

Pamietaj, ze szkoda i tak trafi do UFG a czesto to dodatkowe ubezpieczenie szyb nie pokrywa kosztu kalibracji kamer, lidarow, etc.

Kiedyś już wymieniałem ale bez udziału ubezpieczyciela i wiem że 1 dzień jest realny. Innym razem w trasie z kumplem musieliśmy temat ogarnąć i też się dało. Na szczęście nie mam co kalibrować.  

 

38 minut temu, iwik napisał:

Dopytaj czy wpiszą szkodę w UFG. Bo jak wpiszą, a masz pakiet AC bez konsumpcji sumy ubezp. to może lepiej wstawić oryginalną szybę w Aso z casco niż bawić się w jakieś zamienniki z "autoszyby", gdzie czasem jeszcze jakiś udział własny bywa (100 czy 150zł w przypadku szyby czołowej) 

Podpytam ale mam chyba bez udziału własnego przynajmniej AC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lucash napisał:

Ogarniał ktoś z Was likwidację szkody przez ubezpieczyciela z pakietem autoszyby? Ile to trwa mniej więcej bo mam trochę jazdy a rysa rośnie. Lód mi z drzewa spadł na samą krawędź szyby więc nic w polu widzenia bezpośrednio przed oczami nie mam. W jeden dzień to ogarniają czy dłużej samochód wyjęty z użytku? 

 

W zeszłym roku wymieniałem szybę przednią w Kii.

Korzystałem z ubezpieczenia szyb w Warcie. Mają listę współpracujących warsztatów, zgłosiłem, warsztat z Zabrza się odezwał, wypytali o auto i szybę i powiedzieli że muszą zamówić. Nie pamiętam ile dokładnie czekałem, ale to kwestia paru dni. Musiałem rano odstawić auto i popołudniu było do odbioru.

Naklejkę na szybie też ogarniają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Majkiel napisał:

Naklejkę na szybie też ogarniają :)

Wprawne oko policjanta odróżnia naklejkę nieodrywaną od przeklejanej ;) Kiedyś mnie przydybała za to pani policjantka i chciała mi wlepic co nieco ale na szczęście pomimo obcej rejestracji skończyło się pouczeniem lokalsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lucash napisał:

Wprawne oko policjanta odróżnia naklejkę nieodrywaną od przeklejanej ;) Kiedyś mnie przydybała za to pani policjantka i chciała mi wlepic co nieco ale na szczęście pomimo obcej rejestracji skończyło się pouczeniem lokalsa. 

 

Ale na jakiej podstawie? Naklejka jest? Jest. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lucash napisał:

Wprawne oko policjanta odróżnia naklejkę nieodrywaną od przeklejane

Na szczęście odchodzimy (czy już odeszliśmy?) od tych nalepek na szybie więc... naklejka jest ? Jest to wara, milicja nie ma do czego się przyczepić. Teściu w sierpniu zeszłego roku odebrał auto z salonu i nie nakleili mu nalepki. Policja go zatrzymała i pytanie "dlaczego nie ma naklejki?" Teść odpowiedział zgodnie co było w planach czyli o zniesieniu obowiązku naklejania jej na przednią szybę i zaproponował że w tej chwili może te wlepkę nakleić. Policemajster pokiwał głową, podrapał się po nosie oddał kwity i życzył miłego dnia :papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Lukas said:

Na szczęście odchodzimy (czy już odeszliśmy?) od tych nalepek na szybie więc... naklejka jest ? Jest to wara, milicja nie ma do czego się przyczepić. Teściu w sierpniu zeszłego roku odebrał auto z salonu i nie nakleili mu nalepki. Policja go zatrzymała i pytanie "dlaczego nie ma naklejki?" Teść odpowiedział zgodnie co było w planach czyli o zniesieniu obowiązku naklejania jej na przednią szybę i zaproponował że w tej chwili może te wlepkę nakleić. Policemajster pokiwał głową, podrapał się po nosie oddał kwity i życzył miłego dnia :papa:

 

Ja tez juz nie naklejalem na auto kupione w lutym 2021 ;]

Kiedys 3 lata przejezdzilem z naklejka w schowku i nikt sie nie czepial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurde :ogien: Nadal szyba nie wymieniona. Autoglass mnie wkurza. Majówka się zbliża i teraz albo będę jeździć po DE z pękniętą szyba (mało widoczne bo na samej górze a nie na linii oczu) albo pojadę samochodem gdzie mam gwarantowane 90 PLN za 100 km licząc 2€ za litr...ale z całą szybą. 

 

Pęknięcie się nie powiększa, sprawdzone przez 1 kkm. Patrząc na moje wojaże po EU, szansa na zabranie dowodu rejestracyjnego i odstawienie pojazdu jest niezbyt wysoka. Mylę się? Tak wiem, ryzykuję nieudany urlop w razie wu ale staram się jednocześnie oszacować ryzyko i póki co wychodzi niskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.