Skocz do zawartości

Zdjęcie z fotoradaru gdy nie przekroczyłem prędkości


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem, zmierzona 65 - na zdjęciu 2 samochody, ale ten fotoradar używa pętli indukcyjnych i mierzy wszystkie pasy niezależnie.

Tak się jednak składa, że idealnie pamiętam jak wtedy jechałem - specjalnie się pilnowałem i miałem licznikowe niecałe 55, bo miejsce znam nie od dziś. Mimo to błysnął. Pewnym wyjaśnieniem jest fakt, że obok zapierniczał dostawczak, który w ostatniej chwili z piskiem opon hamował - obaj jesteśmy na zdjęciu.

Dlaczego przysłali mnie? Podejrzewam tu czeski błąd - w parametrach zdjęcia jest L3 (czyli "lane number 3") - mógł to być zarówno skrajnie prawy pas (mój), jak i skrajnie lewy (dostawczaka). Znalazłem w sieci zdjęcie z tego miejsca, ale niestety od drugiej strony i tam skrajny prawy to L1. Nie wiem, czy tu byłoby podobnie.

Mandat to tylko 100 PLN i 2 punkty, ale nie chcę płacić nawet tyle, jeżeli nie zawiniłem.

Opcje rzecz jasna są 4:

  • to ja i przyjmuję mandat
  • to ja i sąd
  • to ktoś inny
  • akurat wcześniej sprzedałem samochód

Czy jest piąta opcja, żeby ktoś tam zwrócił uwagę, czy aby L3 to na pewno skrajny prawy pas w tę stronę?

No i dopuszczam możliwość, że obaj z dostawczakiem dostaliśmy to samo.

Edytowane przez Polarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona telefonicznie.

Po konsultacjach oddzwonili do mnie i przyznali, że faktycznie mój pas to L1 i to samochód na lewym przekroczył, a nie ja.

Osobiście obstawiam, że obaj dostaliśmy te same formularze do wypełnienia.

Bądźcie więc czujni i montujcie wideorejestratory - o ile jeszcze tego nie zrobiliście.

  • Lubię to 6
  • bakłażan 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Sprawa wyjaśniona telefonicznie.

Po konsultacjach oddzwonili do mnie i przyznali, że faktycznie mój pas to L1 i to samochód na lewym przekroczył, a nie ja.

Osobiście obstawiam, że obaj dostaliśmy te same formularze do wypełnienia.

Bądźcie więc czujni i montujcie wideorejestratory - o ile jeszcze tego nie zrobiliście.

 

Aż się prosi o nagłośnienie sprawy w TV. Przecież to jawne oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krisker napisał:

 

W kontekście fotoradarów raczej mało przydatne.

Czemu, ja sobie moment z :pstryk: zapisałem w kamerce głównego użytkownika, jak będzie zgrywał to może zachowa na pamiątkę rotfl, a dzisiaj wyskoczyła mi reklama kamerki ostrzegającej o :d_51:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krisker napisał:

 

W kontekście fotoradarów raczej mało przydatne.

Owszem, bardzo przydatne. Prędkość można określić, nawet jak nie jest nagrywana. Dodatkowo z tylną kamerą widać byłoby, że jest się wyprzedzanym.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Polarny napisał:

Sprawa wyjaśniona telefonicznie.

Po konsultacjach oddzwonili do mnie i przyznali, że faktycznie mój pas to L1 i to samochód na lewym przekroczył, a nie ja.

Osobiście obstawiam, że obaj dostaliśmy te same formularze do wypełnienia.

Bądźcie więc czujni i montujcie wideorejestratory - o ile jeszcze tego nie zrobiliście.

Postarałbym się o to na piśmie aby mieć podkładkę w razie co. A potem odesłałbym im te kwity wskazując kierowcę i czekając na rozwój wydarzeń ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Polarny napisał:

Owszem, bardzo przydatne. Prędkość można określić, nawet jak nie jest nagrywana. Dodatkowo z tylną kamerą widać byłoby, że jest się wyprzedzanym.

 

Czy przed każdym fotoradarem zabezpieczasz nagranie, tak na wszelki wypadek? Ja codziennie mijam kilka i jakbym miał tak robić, to byłoby to bardzo uciążliwe. Sytuacji, w których mijam fotoradar i mogę mieć podejrzenia, że coś jest nie tak, jeszcze nie miałem. W normalnym trybie, jak już przyjdzie po miesiącu wezwanie, to nagranie już dziesięć razy będzie napisane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Igorek napisał:

Postarałbym się o to na piśmie aby mieć podkładkę w razie co. A potem odesłałbym im te kwity wskazując kierowcę i czekając na rozwój wydarzeń ;]

Facet powiedział, że rozmowa telefoniczna wystarczy. Od razu napisałem do nich maila opisującego sytuację, żeby chociaż taką podkładkę mieć. Jakkolwiek zastanawiałem się, czy po prostu nie zaznaczyć "to ja i wybieram sąd".

 

P. S.

Dodam jeszcze, że jest rozwojowa inna, dużo ciekawsza sytuacja. Już teraz moje zdanie w trakcie trwania sprawy nt. policji jest ustalone. Szczegóły podam, jak wszystko się zakończy.

Edytowane przez Polarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Facet powiedział, że rozmowa telefoniczna wystarczy. Od razu napisałem do nich maila opisującego sytuację, żeby chociaż taką podkładkę mieć. Jakkolwiek zastanawiałem się, czy po prostu nie zaznaczyć "to ja i wybieram sąd".

 

P. S.

Dodam jeszcze, że jest rozwojowa inna, dużo ciekawsza sytuacja. Już teraz moje zdanie w trakcie trwania sprawy nt. policji jest ustalone. Szczegóły podam, jak wszystko się zakończy.

Tak, teraz rozmowa wystarczy ale przyjdzie inny urzędnik i zobaczy że nie zapłaciłeś i to Ty masz problem.

Wszystko na papierze. Myślę, że po prostu chcą swój duży błąd zamieść pod dywan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komor napisał:

Tak, teraz rozmowa wystarczy ale przyjdzie inny urzędnik i zobaczy że nie zapłaciłeś i to Ty masz problem.

Wszystko na papierze. Myślę, że po prostu chcą swój duży błąd zamieść pod dywan.

 

Właśnie zalogowałem się do eBOK w Canard i zmienili dane - teraz jest inny nr rejestracyjny oraz informacja, że "Nie jesteś aktualnym podmiotem prowadzonej sprawy" w związku z czym nie mogę wypełnić formularza ani nawet podejrzeć danych.

Co ciekawe, widzę tę sprawę na liście MOICH spraw.

Więc chyba faktycznie zdjęli to ze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur_W_wa napisał:

Tyle że zdjęcie wysyłał raczej automat a nie człowiek. 

Jeżeli tak, to jak są 2 pojazdy na zdjęciu, to z automatu wysyła do tego po lewej.

Albo jeszcze lepiej - może na podstawie nr-u pasa określać, z której strony jest "winowajca", ale ma to ustawione na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Polarny napisał:

Jeżeli tak, to jak są 2 pojazdy na zdjęciu, to z automatu wysyła do tego po lewej.

Albo jeszcze lepiej - może na podstawie nr-u pasa określać, z której strony jest "winowajca", ale ma to ustawione na odwrót.

A to już do @PawelWaw pytania, on się zajmuje programowaniem ;]

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet powiedział, że rozmowa telefoniczna wystarczy. Od razu napisałem do nich maila opisującego sytuację, żeby chociaż taką podkładkę mieć. Jakkolwiek zastanawiałem się, czy po prostu nie zaznaczyć "to ja i wybieram sąd".
 
P. S.
Dodam jeszcze, że jest rozwojowa inna, dużo ciekawsza sytuacja. Już teraz moje zdanie w trakcie trwania sprawy nt. policji jest ustalone. Szczegóły podam, jak wszystko się zakończy.
Rozmowa nie wystarczy, dostałeś pismo, które jasno określa co ci grozi, za wybór bramki, albo za jego zignorowanie.
Teraz cofnąć to może tylko pismo.
Ktoś za 5 lat bez miesiąca, wyciągnie ten kwit i zobaczy że sprawa nie jest zamknięta i dowali co karę. Kto po 4 czy 5 latach będzie pamiętał o rozmowie telefonicznej. To nie jest Twój wybór, to wybór drogi biurokratycznej, więc trzeba jej się trzymać.
I nie wystarczy tu mail



Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Raku napisał:

Rozmowa nie wystarczy, dostałeś pismo, które jasno określa co ci grozi, za wybór bramki, albo za jego zignorowanie.
Teraz cofnąć to może tylko pismo.
Ktoś za 5 lat bez miesiąca, wyciągnie ten kwit i zobaczy że sprawa nie jest zamknięta i dowali co karę. Kto po 4 czy 5 latach będzie pamiętał o rozmowie telefonicznej. To nie jest Twój wybór, to wybór drogi biurokratycznej, więc trzeba jej się trzymać.
I nie wystarczy tu mail

Więc chciałem nawet wysłać odpowiedź online przez formularz, ale już nie mam dostępu, bo sprawa jest przepisana na tego drugiego.

A to raczej systemy tego pilnują, a nie jakiś gnom w archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

Więc chciałem nawet wysłać odpowiedź online przez formularz, ale już nie mam dostępu, bo sprawa jest przepisana na tego drugiego.

A to raczej systemy tego pilnują, a nie jakiś gnom w archiwum.

 

Ale do systemu ktoś wprowadza, zawsze siedzi za tym jakiś człowiek. Jak tego człowieka odpowiednio nie przypilnujesz i nie dostaniesz od niego pisma, że TO NIE TY to sprawa może wrócić do Ciebie szybciej niż myślisz. Nie ufaj tym systemom ;]

 

To trochę tak jak w Viatollem, niby systemy a siedzą jakieś głupki co pół roku piszą do Ciebie maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale do systemu ktoś wprowadza, zawsze siedzi za tym jakiś człowiek. Jak tego człowieka odpowiednio nie przypilnujesz i nie dostaniesz od niego pisma, że TO NIE TY to sprawa może wrócić do Ciebie szybciej niż myślisz. Nie ufaj tym systemom ;]
 
To trochę tak jak w Viatollem, niby systemy a siedzą jakieś głupki co pół roku piszą do Ciebie maila.
Potwierdzam.
Wczoraj gadałem ze znajomym, który pracował w sądzie. No więc w sądzie papier zawsze wygrywa przeciwko słowu.
Zawsze.


Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 16:14, komor napisał:

 

Ale do systemu ktoś wprowadza, zawsze siedzi za tym jakiś człowiek. Jak tego człowieka odpowiednio nie przypilnujesz i nie dostaniesz od niego pisma, że TO NIE TY to sprawa może wrócić do Ciebie szybciej niż myślisz. Nie ufaj tym systemom ;]

Więc co konkretnie robić?

Telefonicznie się nie da potwierdzić, mail podobno nie działa a online sprawa jest już przepisana na kogo innego.

Osobiście iść czy może wysłać formularz z opcją "ja / sąd"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Polarny napisał:

Więc co konkretnie robić?

Telefonicznie się nie da potwierdzić, mail podobno nie działa a online sprawa jest już przepisana na kogo innego.

Osobiście iść czy może wysłać formularz z opcją "ja / sąd"?

Odpisać i wysłać formularz z zaznaczeniem którejś opcji zwiazanej z dalszym ciągiem,  lub jsk masz "niedaleko" dostarczyć osobiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 22:01, Polarny napisał:

Więc co konkretnie robić?

Telefonicznie się nie da potwierdzić, mail podobno nie działa a online sprawa jest już przepisana na kogo innego.

Osobiście iść czy może wysłać formularz z opcją "ja / sąd"?

 

Idź oficjalną drogą, skoro otrzymałeś pismo a oni je zawinęli pod stół, to trzeba się schylić i wyciągnąć spod stołu.

Wysyłaj formularz, póki nie otrzymasz pisma że to ich pomyłka i jesteś uniewinniony to pilnuj tematu :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze znajomym, pracował 1-2 lata w sadzie jako protokolant. 

W większości prostych spraw sędzia nie zagłębia się w meritum i papier to joker na wszelkie dowody ustne. 

Masz papier to jesteś wygrany, nie masz papiera, to druga strona w szczególności organizacja zaufania publicznego ma zawsze rację. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo opinii pojawia się wskazując przewagę papieru. Jednakże dali opcję wysłania formularza online, która teraz jest nieaktywna.

Dla świętego spokoju wyślę im z opcją "ja + nie przyjmuję mandatu".

W każdym razie to żenujące, że korespondencja elektroniczna nie wystarczy.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry, proszę o poradę. Otrzymałam mandat, przyniesiony do domu przez funkcjonariusza. Prędkość ktorą jechałam to 65/h. Pamiętam, że błysnął. Mam odesłać formularz. Ale chcę to zrobić przez Internet, nie chcę iść na poczte i jeszcze płacić za znaczki. Dlaczego? Loguję się do eBOK CANARD swoim profilem zaufanym, ale tam nie mam widocznego żadnego mandatu - rubryka "wysłane" pusta i rubryka "odebrane" pusta. W aplikacji mObywatel tez nic nie ma. Nic nie ma te na stronie eUrząd Skarbowy. 
Dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghaladriele napisał(a):

Dzień dobry, proszę o poradę. Otrzymałam mandat, przyniesiony do domu przez funkcjonariusza. Prędkość ktorą jechałam to 65/h. Pamiętam, że błysnął. Mam odesłać formularz. Ale chcę to zrobić przez Internet, nie chcę iść na poczte i jeszcze płacić za znaczki. Dlaczego? Loguję się do eBOK CANARD swoim profilem zaufanym, ale tam nie mam widocznego żadnego mandatu - rubryka "wysłane" pusta i rubryka "odebrane" pusta. W aplikacji mObywatel tez nic nie ma. Nic nie ma te na stronie eUrząd Skarbowy. 
Dlaczego tak jest?

 

To na pewno mandat, a nie wezwanie do wskazania kierującego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ghaladriele napisał(a):

Dzień dobry, proszę o poradę. Otrzymałam mandat, przyniesiony do domu przez funkcjonariusza. Prędkość ktorą jechałam to 65/h. Pamiętam, że błysnął. Mam odesłać formularz. Ale chcę to zrobić przez Internet, nie chcę iść na poczte i jeszcze płacić za znaczki. Dlaczego? Loguję się do eBOK CANARD swoim profilem zaufanym, ale tam nie mam widocznego żadnego mandatu - rubryka "wysłane" pusta i rubryka "odebrane" pusta. W aplikacji mObywatel tez nic nie ma. Nic nie ma te na stronie eUrząd Skarbowy. 
Dlaczego tak jest?

Wystawił mandat?

 

Sposób nakładania mandatów za fotoradar w PL jest całkowicie niezgodny z KPK i KPoW. W większości wypadków do podważenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 19:13, Polarny napisał(a):

Owszem, bardzo przydatne. Prędkość można określić, nawet jak nie jest nagrywana. Dodatkowo z tylną kamerą widać byłoby, że jest się wyprzedzanym.

I wszystkie nagrania trzymasz po parę miesięcy bo a nuż coś przyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.