Skocz do zawartości

Wreszcie ładny prius


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, zinger napisał(a):

Roman, to cu uzasadniac? Zapytales jakie przyspieszenie ma Prius HEV. A zamiast zadac pytanie, wystarczylo poswiecic chwilke na poszukanie samemu.

Tak, nie mam ochoty wyreczac Cie z takich czynnosci. Co innego wymieniac opinie, a co innego innymi sie wyslugiwac, bez wzgl czy robisz to zyczliwie czy nie.

no jakby nie patrzeć jest to istotny element układanki. Próbujesz porównywać różne napędy, to wypadałoby zachować w tym jakąś rzetelność i pokazać nie tylko różnicę w cenie, ale i osiągach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roman XXL napisał(a):

no jakby nie patrzeć jest to istotny element układanki. Próbujesz porównywać różne napędy, to wypadałoby zachować w tym jakąś rzetelność i pokazać nie tylko różnicę w cenie, ale i osiągach.

Dla mnie bez znaczenia, czy bedzie 6.7 czy 7 sek i nie ma sie tu wiecej nad czym rozwodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roman XXL napisał(a):

no nie bardzo porównaj dokładnie specyfikacje. Prius w standardzie ma bardzo dużo wyposażenia.

a sa juz konkretne informacje na ten temat?
ja widzialem linka z poprzedniej strony tego watku i tam zbyt wiele szczegolow to nie ma
na stronie toyoty tez nie widzialem, ale w sumie tylko zerknalem na szybko.

 

BTW: Superb od wersji style tez ma juz nienajgorsze wyposazenie, a przy tym jest wiekszy i ma 5.5s do setki, a nie prawie 7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Roman XXL napisał(a):

gdzie? I z jakimi osiągami? Może ciut większa jest (na zewnątrz), ale ceny z podobnym wyposażeniem są zbliżone, a osiągi z kompletnie innej bajki. Bagażnik Camry ma jednak mniejszy.

To masz Corolla TS GR 2023, wymiarami jest zbliżona do Avensis. IMO bardzo ładne auto. W roczniku 2023 wprowadzono sporo usprawnień w systemie hybrydowym plus nowe multimedia.

 

https://autokatalog.pl/blog/2022/nowa-toyota-corolla-2023-wersje-wyposazenie-cena

 

 

toyota_corolla_touring_sports_estate_gr_

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Roman XXL napisał(a):

gdzie? I z jakimi osiągami? Może ciut większa jest (na zewnątrz), ale ceny z podobnym wyposażeniem są zbliżone, a osiągi z kompletnie innej bajki. Bagażnik Camry ma jednak mniejszy.

Jesli mowa o hybrydzie i CVT to jest auto do spokojnej jazdy. Z założenia nie zachęca do szybkiej jazdy, także osiągi schodzą na dalszy plan. To nie auto dla klienta który chce osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komandos80 napisał(a):

no tak, bo w pewnym momencie padlo pytanie czy da sie kupic cos tanszego o 30k o podobnych osiagach i wielkosci.

wszystkiego miec nie mozna przeciez :)

Zawsze możesz coś znaleźć ale spalanie jest jednak troszku inne. Szczególnie po mieście. Poza tym znając Skodę to na ten silnik to pewnie z 5 lat trzeba czekać :)

I dyskutował bym czy będzie tańsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wujek napisał(a):

Jesli mowa o hybrydzie i CVT to jest auto do spokojnej jazdy. Z założenia nie zachęca do szybkiej jazdy, także osiągi schodzą na dalszy plan. To nie auto dla klienta który chce osiągi.

tak, to auto dla klienta, który chce mieć zapas w razie czego. Ale w tych wszystkich rozważaniach zapominamy chyba o najważniejszej różnicy. Jeśli dobrze zauważyłem, to prius jest autem 4x4. Silniki elektryczne napędzają koła tylne, a to jest imo warte wzmianki.

 

42 minuty temu, zinger napisał(a):

Dla mnie bez znaczenia, czy bedzie 6.7 czy 7 sek i nie ma sie tu wiecej nad czym rozwodzic.

raczej 7,5 do setki, ale zwyczajnie warto jednak to napisać, bo dla kogoś może mieć to znaczenie. 

Ja bym prawdopodobnie ostatecznie także wybrał hybrydę bez ładowania gdyby faktycznie była 30 tysięcy tańsza, ale nie będzie jej więc nie ma o czym gadać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roman XXL napisał(a):

no powiedzmy, ale pozostaje kwestia wygląda/spalania/napędu. Rozmawiamy o różnicach w cenie na poziomie 20%

Zaraz tu powklejaja testy ze ten 4x4 to pic bo w Yaris nie działa :hehe: tak jak mówiłem to nie auto do sportowej jazdy. Lepiej kupić jakaś szybka Skodę. Wyglądu nie oceniam mnie sie nowe Toyoty podobają może oprócz Rav4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Roman XXL napisał(a):

raczej 7,5 do setki, ale zwyczajnie warto jednak to napisać, bo dla kogoś może mieć to znaczenie. 

Ja bym prawdopodobnie ostatecznie także wybrał hybrydę bez ładowania gdyby faktycznie była 30 tysięcy tańsza, ale nie będzie jej więc nie ma o czym gadać.

 

Widzialem 7.1, z 7.5 sie nie spotkalem. Tak, czy inaczej, dla mnie nadal wartosc bez znaczenia, na pewno nie warta doplaty 30tys. 

Fakt, ze nie bedzie u nas HEV powoduje, ze z auta, ktore bylo nr 1 dla mnie przy planowanej zmianie pod koniec roku, Prius wypada z listy przy cenie ponad 200k,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Po tuningu to i do 4.9 zejdzie :skromny: a takto okolice 6. Oni to specjalnie wolniejsze robia żeby Audi nie łyknęli. 

Po to robi 3.1🤪

 

Edytowane przez sdss
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Moja też tak mówiła, krzyczała ale ja stawiam na swoim i co ? Teraz nie chce oddać ;]

Miales latwiej, bo nie miales juz 1 ev w domu. Chociaz moja, kilka lat temu, jak uslyszala, ze chce elektryka kupic, to tez sie recami i nogami zapierala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zinger napisał(a):

Miales latwiej, bo nie miales juz 1 ev w domu. Chociaz moja, kilka lat temu, jak uslyszala, ze chce elektryka kupic, to tez sie recami i nogami zapierala ;)

 

Do mnie z jaką panika dzwoniła jak na strasie jej się z 200 zasięgu zrobiło 100 a do domu jeszcze 80 było ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 16:38, zinger napisał(a):

Miales latwiej, bo nie miales juz 1 ev w domu. Chociaz moja, kilka lat temu, jak uslyszala, ze chce elektryka kupic, to tez sie recami i nogami zapierala ;)

Moja to tylko dizla toleruje, nowy będzie tez z dizlem. O hybrydzie nie wspominam nawet. Zresztą,  sam póki auto nie jest tylko do miasta jestem przeciwny tym wynalazkom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 17:01, PawelWaw napisał(a):

 

Do mnie z jaką panika dzwoniła jak na strasie jej się z 200 zasięgu zrobiło 100 a do domu jeszcze 80 było ;]

Wytłumaczyłeś, że ma jechac jak na elektryka przystało nie wiecej niż  90 km/h?😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 14:56, Roman XXL napisał(a):

Jeśli dobrze zauważyłem, to prius jest autem 4x4. Silniki elektryczne napędzają koła tylne, a to jest imo warte wzmianki.

 

Wygląda na moje następne auto ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 14:56, Roman XXL napisał(a):

tak, to auto dla klienta, który chce mieć zapas w razie czego. Ale w tych wszystkich rozważaniach zapominamy chyba o najważniejszej różnicy. Jeśli dobrze zauważyłem, to prius jest autem 4x4. Silniki elektryczne napędzają koła tylne, a to jest imo warte wzmianki.

 

 

We wszystkich poprzednich Prusach i hybrydach toyoty MG1 i MG2 były integralną częścią przekładni eCVT. To sprawdzona, niezawodna i wydajna konstrukcja, Toyota nie eksperymentowała by w tym elemencie.

 

Nie twierdzę, że nie dodano silnika na tylną oś, ale napęd elektryczny będzie na przód. 

 

W dniu 10.03.2023 o 14:56, Roman XXL napisał(a):

 

raczej 7,5 do setki, ale zwyczajnie warto jednak to napisać, bo dla kogoś może mieć to znaczenie. 

Ja bym prawdopodobnie ostatecznie także wybrał hybrydę bez ładowania gdyby faktycznie była 30 tysięcy tańsza, ale nie będzie jej więc nie ma o czym gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Odgrzewam temat bo pojawił się cennik w Irlandii. Jest tylko jedna wersja wyposażeniowa, na szczęście mocno doposażona. Z dodatków można wybrać kolor ;l Cena 45.900 euro plus 1k za koszt dostawy i dopłata za kolor, chyba że ktoś wybierze bazowy. Jeśli chodzi o ogrzewanie to jest heat pump :jump: Zasięg na EV to do 71 km, wszystko oczywiście zależy od warunków jazdy. Dziwna sprawa z pojemnością bagażnika, na stronach EU podana jest wartość 284l czyli tyle co miałem w Punto 2 :totalszok: Natomiast na stronie w USA podana wartość też w wersji PHEV to 571l. Dzwoniłem do dealera i sami nie wiedzą, auta jeszcze nie ma w salonie, dane na www mają być aktualizowane w miarę jak się będzie pojawiać więcej informacji. Pierwsze dostawy koniec lipca i wtedy też można będzie odbyć jazdy testowe. Rozważam poważnie jako następcę mojego Priusa 3. W przyszłym tygodniu wjeżdża mi instalacja paneli fotowoltaicznych na dach więc byłoby czym ładować auto, zasięg 71 km mniej więcej pozwoliłby mi obskoczyć ponad 80 procent rocznego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Odgrzewam temat bo pojawił się cennik w Irlandii. Jest tylko jedna wersja wyposażeniowa, na szczęście mocno doposażona. Z dodatków można wybrać kolor ;l Cena 45.900 euro plus 1k za koszt dostawy i dopłata za kolor, chyba że ktoś wybierze bazowy. Jeśli chodzi o ogrzewanie to jest heat pump :jump: Zasięg na EV to do 71 km, wszystko oczywiście zależy od warunków jazdy. Dziwna sprawa z pojemnością bagażnika, na stronach EU podana jest wartość 284l czyli tyle co miałem w Punto 2 :totalszok: Natomiast na stronie w USA podana wartość też w wersji PHEV to 571l. Dzwoniłem do dealera i sami nie wiedzą, auta jeszcze nie ma w salonie, dane na www mają być aktualizowane w miarę jak się będzie pojawiać więcej informacji. Pierwsze dostawy koniec lipca i wtedy też można będzie odbyć jazdy testowe. Rozważam poważnie jako następcę mojego Priusa 3. W przyszłym tygodniu wjeżdża mi instalacja paneli fotowoltaicznych na dach więc byłoby czym ładować auto, zasięg 71 km mniej więcej pozwoliłby mi obskoczyć ponad 80 procent rocznego przebiegu.

 

nie rozumiem czemu nie EV jak bedziesz "tankowal" za darmo

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał(a):

 

nie rozumiem czemu nie EV jak bedziesz "tankowal" za darmo

 

Bo czasem mam potrzebę żeby pojechać w dłuższą trasę a wtedy musiałbym planować postoje na ładowanie. Do tego prąd poza domem kosztuje więc jeśli mam za niego płacić to wolę kupić paliwo i mieć auto gotowe do jazdy w parę minut a nie czekać przy ładowarce. Poza tym mój obecny Prius ma ZERO usterek przez ponad 4 lata jazdy i z tego powodu Toyota zasługuje na moją lojalność. 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ralph78 napisał(a):

 

Bo czasem mam potrzebę żeby pojechać w dłuższą trasę a wtedy musiałbym planować postoje na ładowanie. Do tego prąd poza domem kosztuje więc jeśli mam za niego płacić to wolę kupić paliwo i mieć auto gotowe do jazdy w parę minut a nie czekać przy ładowarce. Poza tym mój obecny Prius ma ZERO usterek przez ponad 4 lata jazdy i z tego powodu Toyota zasługuje na moją lojalność. 

 

no jak w PL da sie w trase to pewnie u Was ladowarek jak psow :)

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

Dziwna sprawa z pojemnością bagażnika, na stronach EU podana jest wartość 284l czyli tyle co miałem w Punto 2 :totalszok: Natomiast na stronie w USA podana wartość też w wersji PHEV to 571l. 

 

Na 571l zdecydowanie to nie wygląda 😄

 

284l może być, to jest bardzo płytki bagażnik, a pojemność podawana jest do półki/rolety. Szkoda, że jest półka, nie roleta... 😐  

 

image.png.999e1281a6db9b6adaa494aa66b665ba.png2

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Na 571l zdecydowanie to nie wygląda 
 
284l może być, to jest bardzo płytki bagażnik, a pojemność podawana jest do półki/rolety. Szkoda, że jest półka, nie roleta...   
 
image.png.999e1281a6db9b6adaa494aa66b665ba.png2
Obyś się mylił bo inaczej odpadnie przed jazdą testową

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
i na liste wejdzie tesla Y ? :jem:
Raczej nie, byłem wcześniej zainteresowany, ale zdecydowanie jeszcze za wcześnie dla mnie na BEV. Po prostu jeśli nie nowy Prius, zostanie z nami obecne auto, przynajmniej do momentu pojawienia się jakiejś alternatywy.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

Odgrzewam temat bo pojawił się cennik w Irlandii.

 

Czy to już jest sprzedawane?

 

Bo ja ostatnio to auto w oczojebnym kolorze żółtym, widziałem ostatnio w Wawie.

Widziałem to tylko z boku i na początku byłem pewny, że to jest Lambo 8]

Wyglądało przezajedwabiście.

 

Chętnie bym obwąchał na żywca gdzieś dokładnie.

Czuję hit sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Czy to już jest sprzedawane?

 

Bo ja ostatnio to auto w oczojebnym kolorze żółtym, widziałem ostatnio w Wawie.

Widziałem to tylko z boku i na początku byłem pewny, że to jest Lambo 8]

Wyglądało przezajedwabiście.

 

Chętnie bym obwąchał na żywca gdzieś dokładnie.

Czuję hit sprzedaży.

 

3 dni temu sie chwalili na fb, ze pierwszy egz trafił do PL. Więc pewnie dla pismaków i jutuberów i innych influłęserów

 

https://www.facebook.com/ToyotaPolska/posts/pfbid025DaHaTnKM2AKZmEH6nq2b3rdMzSSBCVP1hmtESjLfPjeJ7MvihxuQDoaUB8LwdDfl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.