Skocz do zawartości

Uuuu DIY ;)


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie będę budował na zamówienie auto elektryczne na podstawie bardzo starego pickupa do obsługi knajpy w ścisłym centrum, ma być jednocześnie reklama ;)

 

Jakieś hinty, strony do czytania?

Auto nie ma być szybkie ani mocne, podstawowe założenia to vmax 100kmh, zasięg 100km. Podzespoły muszą być nowe więc kupowanie rozbitego leafa na fanty odpada ;]

 

 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, koNik napisał(a):

Prawdopodobnie będę budował na zamówienie auto elektryczne na podstawie bardzo starego pickupa do obsługi knajpy w ścisłym centrum, ma być jednocześnie reklama ;)

 

Jakieś hinty, strony do czytania?

Auto nie ma być szybkie ani mocne, podstawowe założenia to vmax 100kmh, zasięg 100km. Podzespoły muszą być nowe więc kupowanie rozbitego leafa na fanty odpada ;]

 

 

Ale to chcecie tą knajpę podpalić tym autem czy o co chodzi? 🧐

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

Ale to chcecie tą knajpę podpalić tym autem czy o co chodzi? 

 

Chodzi o to że ustawodawca wymyślił sobie że trzeba lobbować produkty przez zakazy i preferencje. Mam Ci dalej tłumaczyć? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, koNik napisał(a):

 

Chodzi o to że ustawodawca wymyślił sobie że trzeba lobbować produkty przez zakazy i preferencje. Mam Ci dalej tłumaczyć? ;]

 

To z ustawodawcą trzeba walczyć :P 

Raczej lobbowanie mniejszego smrodu spalin, HAŁASU i innych takich. 

 

Jak lobbowali diesle to lamentu nie było ;) 

A skoro stary złomek, to zabytkowy przecież będzie mógł śmigać ;) 

 

A w temacie, to najłatwiej zapytać tych co już przerabiają, a nie na forum, gdzie użytkownicy diesli i starych złomów, tłumaczą tym od EV, jak działa spalinowy samochód ;) 

Hint to przeglądanie YT w temacie i zaprzyjaźnianie się z twórcami takich konwersji ;)

 

Najważniejszy będzie sterownik całości i tu warto się zaprzyjaźnić najmocniej 😄 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrBEAN napisał(a):

To z ustawodawcą trzeba walczyć :P 

Raczej lobbowanie mniejszego smrodu spalin, HAŁASU i innych takich. 

 

Jak lobbowali diesle to lamentu nie było ;) 

A skoro stary złomek, to zabytkowy przecież będzie mógł śmigać ;) 

 

A w temacie, to najłatwiej zapytać tych co już przerabiają, a nie na forum, gdzie użytkownicy diesli i starych złomów, tłumaczą tym od EV, jak działa spalinowy samochód ;) 

Hint to przeglądanie YT w temacie i zaprzyjaźnianie się z twórcami takich konwersji ;)

 

Najważniejszy będzie sterownik całości i tu warto się zaprzyjaźnić najmocniej 😄 

 

 

 

 

 

Wiem wiem, cóż czasami zapominam że Autokącik to w gruncie rzeczy taki większy AutoŚwiat ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, koNik napisał(a):

Prawdopodobnie będę budował na zamówienie auto elektryczne na podstawie bardzo starego pickupa do obsługi knajpy w ścisłym centrum, ma być jednocześnie reklama ;)

 

Jakieś hinty, strony do czytania?

Auto nie ma być szybkie ani mocne, podstawowe założenia to vmax 100kmh, zasięg 100km. Podzespoły muszą być nowe więc kupowanie rozbitego leafa na fanty odpada ;]

 

Bait GIF

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 23:20, koNik napisał(a):

Prawdopodobnie będę budował na zamówienie auto elektryczne na podstawie bardzo starego pickupa do obsługi knajpy w ścisłym centrum, ma być jednocześnie reklama ;)

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem.

To ma być elektryczny foodtruck, czy jednak serio coś co ma robić za busa z transportem do knajpy?

 

Jak foodtruck i jest problem z wjazdem spaliniakiem z jakiś powodów, to może jednak przyczepa ciągnięta przez zwykłego elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem.

To ma być elektryczny foodtruck, czy jednak serio coś co ma robić za busa z transportem do knajpy?

 

Jak foodtruck i jest problem z wjazdem spaliniakiem z jakiś powodów, to może jednak przyczepa ciągnięta przez zwykłego elektryka?

 

Pickup jako foodtruck? to chyba nie 😄 

ja zrozumialem, ze trzeba cos takiego ogarnac

https://www.tuningblog.eu/pl/kategorie/samochody-z-az/pokrewny-chevrolet-3100-435318/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Filipfm napisał(a):

 

Pickup jako foodtruck? to chyba nie 😄 

ja zrozumialem, ze trzeba cos takiego ogarnac

https://www.tuningblog.eu/pl/kategorie/samochody-z-az/pokrewny-chevrolet-3100-435318/

 

Ten film to nie jest czasem render?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Filipfm napisał(a):

 

Na ten moment tak. Produkcja ma ruszyc w 2024, wiec @koNikma szanse ich wyprzedzic 😄 

 

To ma być auto do obsługi knajpy. I nadwozie już jest ;] tzn prawie.

Ma dojechać w obrębie Krakowa dziennie ok 60-70km, nie musi tego robić szybko a nawet nie powinno bo będą tym jezdzic przypadkowe osoby

 

 

2022-12-09_01-07-55

 

2022-12-09_01-08-12

 

Oczywiście ma mieć hamulce, wspomaganie itp ale to już mam obcykane ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koNik napisał(a):

 

To ma być auto do obsługi knajpy. I nadwozie już jest ;] tzn prawie.

Ma dojechać w obrębie Krakowa dziennie ok 60-70km, nie musi tego robić szybko a nawet nie powinno bo będą tym jezdzic przypadkowe osoby

 

 

2022-12-09_01-07-55

 

2022-12-09_01-08-12

 

Oczywiście ma mieć hamulce, wspomaganie itp ale to już mam obcykane ;]

 

 

 

Wiedzą że zlecili zadanie przeciwnikowi aut ev ? Pewnie na koniec ich zaskoczysz i pod maską będzie jakaś duża benzyna z marca lub bmw ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PawelWaw napisał(a):

 

Wiedzą że zlecili zadanie przeciwnikowi aut ev ? Pewnie na koniec ich zaskoczysz i pod maską będzie jakaś duża benzyna z marca lub bmw ;]

Nieeeeeeeeee.

Tylko OM601!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Wiedzą że zlecili zadanie przeciwnikowi aut ev ? Pewnie na koniec ich zaskoczysz i pod maską będzie jakaś duża benzyna z marca lub bmw ;]

 

Ja nie jestem i nigdy nie byłem przeciwnikiem aut EV. Po prostu nie podniecam się bezmyślnie wszystkim co jest nowe ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2022 o 13:11, koNik napisał(a):

To ma być auto do obsługi knajpy. I nadwozie już jest ;] tzn prawie.

 

Z drugiej strony bodajże Citroen ma w ofercie bodajże eBerligo bez tyłka, czyli do zabudowy. Widziałem u mnie jak stały i czekały na dorobienie tyłu...

Wiem, że przełożenie kabiny nie jest proste, ale może to być droga aby na takie kompletne podwozie z zestawem napędowym nałożyć to stare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 16:20, koNik napisał(a):

Prawdopodobnie będę budował na zamówienie auto elektryczne na podstawie bardzo starego pickupa do obsługi knajpy w ścisłym centrum, ma być jednocześnie reklama ;)

 

Jakieś hinty, strony do czytania?

Auto nie ma być szybkie ani mocne, podstawowe założenia to vmax 100kmh, zasięg 100km. Podzespoły muszą być nowe więc kupowanie rozbitego leafa na fanty odpada ;]

 

 

https://legacyev.com/pages/powered-by-legacy

 

https://www.treehugger.com/electric-vehicle-ev-conversion-companies-85249

 

https://evsource.com/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

 

Nie ma to jak zrobić swapa żeby mieć auto wolniejsze niż w serii :lol:

 

"W popowodziowej Tesli Model S ..."

Lepsza wolniejsza niz kurnik 🤣 albo akwarium 😂

Edytowane przez Filipfm
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Filipfm napisał(a):

 

"W popowodziowej Tesli Model S ..."

Lepsza wolniejsza niz kurnik 🤣 albo akwarium 😂

 

Ale tak serio to masakra, babcia wsiada w tesle i robi na światłach audi rs4 nie mówiąc już o porsche...

 

Gdzie ten świat zmierza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 02:16, koNik napisał(a):

 

Jak już to om605 turbo ;]

 

2022-12-11_02-13-01

 

2022-12-11_02-14-05

 

2022-12-11_02-15-32

 

Bardzo dobry piec ;]

 


Zastanawiam się, czy był jakiś moment w historii, kiedy jakiś mały chłopak miał w swoim pokoju powieszony plakat tych gruzów.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kravitz napisał(a):


Zastanawiam się, czy był jakiś moment w historii, kiedy jakiś mały chłopak miał w swoim pokoju powieszony plakat tych gruzów.

 

Nie wiem nie interesują mnie małe chłopaki ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 00:58, PawelWaw napisał(a):

 

Ale tak serio to masakra, babcia wsiada w tesle i robi na światłach audi rs4 nie mówiąc już o porsche...

 

Gdzie ten świat zmierza...

Na swiatlach to i Lambo lyknie i Ferrari. Ale poza miastem juz nie. No i to ma sens elektryki sa szybkie tam gdzie jezdza najczesciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał(a):

Na swiatlach to i Lambo lyknie i Ferrari. Ale poza miastem juz nie. No i to ma sens elektryki sa szybkie tam gdzie jezdza najczesciej.

 

Lambo czy Ferrari w trasie? ;]

Chyba ich SUVami, bo nawet w takimi wersjami Grand Tour by szło oszaleć po kilkuset km ;] 

 

Może 911, a tutaj to chyba tylko najsłabszą wersję Tesla ma jakieś tam szanse łyknąć ze startu ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Lambo czy Ferrari w trasie? ;]

Chyba ich SUVami, bo nawet w takimi wersjami Grand Tour by szło oszaleć po kilkuset km ;] 

 

Może 911, a tutaj to chyba tylko najsłabszą wersję Tesla ma jakieś tam szanse łyknąć ze startu ;) 

W miescie. Na swiatlach IMO Tesla  lyknie. Ja bylem zaskoczony, ze w serii to sa niezle  GT na trasy. Oczywiscie z rowerami nie pojedziesz ale na weekend SPA jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.