Skocz do zawartości

Klimatyzacja - jakie urządzenia?


VVojteck

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zwymiarować i założyć klimę w mieszkaniu. Mam do schłodzenia 3 pokoje ok. 10 m2 oraz jeden ca. 30 m2, w którym będę miał kuchnię.

 

Ekspozycja okien na południe. Jedna mała sypialnia na wschód, ale permanentnie zacieniona. Wysokość pomieszczeń ok. 2,7 m2.

 

 

Trochę popytałem, ale odpowiedzi burzą mój spokój ducha :D

 

Jedna wycena zakłada 3,5 kw w największym pokoju. Spodziewałem się, że tam będzie trzeba z 5 kw.

 

Druga nie zawiera specyfikacji, ale uwzględnia 4 splity i zakłada ok. 20 k pln z montażem.

 

 

A ja się spodziewałem multisplitów i znacznie nizszej ceny. Mam rację, czy trzeba rewidować światopogląd?

 

Macie jakieś urządzenia do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w mieszkaniu 70 M2 mam 3.5 kW i w zupełności wystarcza na pokój z aneksem 35 M2. Chłodzi też ładnie jeszcze jeden pokój - drzwi do niego są na przeciw wylotu z klimy. Drugi pokój trochę słabiej, ale też się schładza 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem teraz ofertę na 5kw. Rotenso Ukura, umiejscowie go w długim korytarzu tak aby schłodzić głównie duży pokój z kuchnią ale liczę ,że odrobinę chłodniej będzie również w pokojach w tym korytarzu.

Koszt 4500, przeglądy 150zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpyrek napisał(a):

Dostałem teraz ofertę na 5kw. Rotenso Ukura, umiejscowie go w długim korytarzu tak aby schłodzić głównie duży pokój z kuchnią ale liczę ,że odrobinę chłodniej będzie również w pokojach w tym korytarzu.

Koszt 4500, przeglądy 150zl

 

Nie będzie.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy multi skomplikowanie rozłożenia instalacji wpływa na cenę, oraz koszt urządzenia. Często przy dwóch splitach dwa urządzenia wychodzą taniej, i montażyści mają prosztszą robotę. Przy 4 splitach bym chyba szedł w multi, koszty powinny być porównywalne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, VVojteck napisał(a):

 

Potrzebuję zwymiarować i założyć klimę w mieszkaniu. Mam do schłodzenia 3 pokoje ok. 10 m2 oraz jeden ca. 30 m2, w którym będę miał kuchnię.

 

Ekspozycja okien na południe. Jedna mała sypialnia na wschód, ale permanentnie zacieniona. Wysokość pomieszczeń ok. 2,7 m2.

 

 

Trochę popytałem, ale odpowiedzi burzą mój spokój ducha 😄

 

Jedna wycena zakłada 3,5 kw w największym pokoju. Spodziewałem się, że tam będzie trzeba z 5 kw.

 

Druga nie zawiera specyfikacji, ale uwzględnia 4 splity i zakłada ok. 20 k pln z montażem.

 

 

A ja się spodziewałem multisplitów i znacznie nizszej ceny. Mam rację, czy trzeba rewidować światopogląd?

 

Macie jakieś urządzenia do polecenia?

 

Jutro Ci wyślę koszty urządzeń .

Ja też raczej widziałbym to na multi, 1 szt. Agregat zew. 4 wew.

To kamienica? Z czego ściany?

Co pod i nad mieszkaniem?

Balkon masz? Jest zgoda na klimę ze spółdzielni/wspólnoty?

Edytowane przez technix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpyrek napisał(a):

Dostałem teraz ofertę na 5kw. Rotenso Ukura, umiejscowie go w długim korytarzu tak aby schłodzić głównie duży pokój z kuchnią ale liczę ,że odrobinę chłodniej będzie również w pokojach w tym korytarzu.

Koszt 4500, przeglądy 150zl

Gdzie Ty mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 135m2 użytkowej, multi 5,3+3,5. 5.3 w salonie z aneksem, 3,5 na końcu długaśnego korytarza przy którym są pokoje. Chłodne powietrze rozchodzi się też po pokojach, tak w lecie jak i ciepłe przy ogrzewaniu. 

Wiadomo, że gdyby każde pomieszczenie miało swoją oddzielną jednostkę wewnętrzną efekt byłby dużo lepszy... no tylko $$$ i trzeba to było na etapie budowy uwzględnić.

 

Do tego w garażu (jakieś 45m2) mała jednostka, którą ogrzewam garaż (głównie jak CO nie jest uruchomione).

 

Wyszło w połowie 2022 w granicach 12k na Gree Amber.

Edytowane przez nikt-znany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 20:29, Artur_W_wa napisał(a):

Przy multi skomplikowanie rozłożenia instalacji wpływa na cenę, oraz koszt urządzenia. Często przy dwóch splitach dwa urządzenia wychodzą taniej, i montażyści mają prosztszą robotę. Przy 4 splitach bym chyba szedł w multi, koszty powinny być porównywalne. 

 

 

Przy multisplicie i 4 urządzeniach Gree jest ok. 19,5k netto. Przy 4 splitach jest ok. 16k netto. W obu przypadkach bez wizji lokalnej.

Jakoś tak bez sensu mi się wydaje.

 

W dniu 12.02.2023 o 21:19, technix napisał(a):

Jutro Ci wyślę koszty urządzeń .

Ja też raczej widziałbym to na multi, 1 szt. Agregat zew. 4 wew.

To kamienica? Z czego ściany?

Co pod i nad mieszkaniem?

Balkon masz? Jest zgoda na klimę ze spółdzielni/wspólnoty?

Blok. Pod mieszkaniem garaż, nad - inne mieszkanie. Jest zgoda na klimę. Dookoła mieszkania taras, więc montaż na zewnątrz prosty.

Edytowane przez VVojteck
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, VVojteck napisał(a):

Przy multisplicie i 4 urządzeniach Gree jest ok. 19,5k netto. Przy 4 splitach jest ok. 16k netto. W obu przypadkach bez wizji lokalnej.

Jakoś tak bez sensu mi się wydaje.

To różnica 20% i raczej do przełknięcia. U mnie wychodziło 3 za jeden  do 7- 9 za multi na dwa pokoje :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VVojteck napisał(a):

 

 

Przy multisplicie i 4 urządzeniach Gree jest ok. 19,5k netto. Przy 4 splitach jest ok. 16k netto. W obu przypadkach bez wizji lokalnej.

Jakoś tak bez sensu mi się wydaje.

 

Blok. Pod mieszkaniem garaż, nad - inne mieszkanie. Jest zgoda na klimę. Dookoła mieszkania taras, więc montaż na zewnątrz prosty.

No ok, ale skoro blok, to chyba multi najlepsze?

Tylko jedno urządzenie, a nie 4

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 wew + multisplit i całość ok 15k
Tanio już bylo
Latem montowałem cztery osobne jednostki AUX z podgrzewana taca ociekacza, w tym 3,5 i trzy po 2,7. Razem 15 brutto i gratis montaż stacji zmiękczania wody (bez części). Jak na mulrisplita i dwie jednostki to sporo w Wawie kasują

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.