Skocz do zawartości

Ciężki wybór - służbówka w rozsądnych $$


pakuu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka podobnych tematów jest na tapecie, może polecicie coś ciekawego.

Poszukiwana służbówka z silnikiem benzynowym, najlepiej coś wielkości Octavii / Golfa kombi.

Wcześniej w firmie były golfy 7 i 7,5, następnie fabia & yaris 😜 - uroki dostępności w pandemii.

 

Czas powrócić do jakiegoś normalnego auta z bagażnikiem tylko ceny z kosmosu się porobiły.

Budżet 90-120k pln (preferowana wpłata 0% i możliwy wykup/zwrot po 3 latach), mile widziane jakieś wyposażenie a nie wersja zaślepka, silnik benzynowy - raczej 4 cylindrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pakuu1 napisał(a):

Witam,

Kilka podobnych tematów jest na tapecie, może polecicie coś ciekawego.

Poszukiwana służbówka z silnikiem benzynowym, najlepiej coś wielkości Octavii / Golfa kombi.

Wcześniej w firmie były golfy 7 i 7,5, następnie fabia & yaris 😜 - uroki dostępności w pandemii.

 

Czas powrócić do jakiegoś normalnego auta z bagażnikiem tylko ceny z kosmosu się porobiły.

Budżet 90-120k pln (preferowana wpłata 0% i możliwy wykup/zwrot po 3 latach), mile widziane jakieś wyposażenie a nie wersja zaślepka, silnik benzynowy - raczej 4 cylindrowy.

 

dzisiaj kompakty startują mniej więcej od 100 tys albo więcej, a tym bardziej za kombi. Do 120 szału nie będzie. Ja bym celował w I30 1.0 turbo 120KM, ewentualnie nowa Astra. Widzę w cenniku, że Astra kombi startuje od 110 tys. Nieźle :hehe:. Za 120 będzie 1.2 130KM z manualem w jakieś wersji Business edition. Te silniki mają różne opinie jeśli chodzi o trwałość, ale Ty kupujesz służbowe,  a jeżdżą one całkiem przyjemnie dając odczucie lepszej dynamiki niż wynika z danych, a sama Astra L jest imho najlepiej wykonanym w środku i najwygodniejszym obecnie kompaktem nie-premium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pakuu1 napisał(a):

Witam,

Kilka podobnych tematów jest na tapecie, może polecicie coś ciekawego.

Poszukiwana służbówka z silnikiem benzynowym, najlepiej coś wielkości Octavii / Golfa kombi.

Wcześniej w firmie były golfy 7 i 7,5, następnie fabia & yaris 😜 - uroki dostępności w pandemii.

 

Czas powrócić do jakiegoś normalnego auta z bagażnikiem tylko ceny z kosmosu się porobiły.

Budżet 90-120k pln (preferowana wpłata 0% i możliwy wykup/zwrot po 3 latach), mile widziane jakieś wyposażenie a nie wersja zaślepka, silnik benzynowy - raczej 4 cylindrowy.

 

Poczytaj mój wątek o służbowym Ceed, bezawaryjne, w budżecie się mieści, wersja kombi całkiem pojemna. Podstawowa wersja ma wszystko co trzeba.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pakuu1 napisał(a):

Oj nie, miałem "przyjemność" kilka razy i już wolałbym zostać przy fabii.

Toyotą i jej wygłuszenie oraz wykończenie środka też mi nie przypadły do gustu.

 

Nowa Dacia, przynajmniej od zeszłego roku, stoi z wyciszeniem wyżej niż Toyota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bizz napisał(a):

 

Poczytaj mój wątek o służbowym Ceed, bezawaryjne, w budżecie się mieści, wersja kombi całkiem pojemna. Podstawowa wersja ma wszystko co trzeba.

Właśnie zamówiłem 3x kombi 1.5 160KM w automacie, wersja M plus pakiet business line (full led), białe. Wyszło 98 000 zł netto. Tylko my bierzemy w wynajmie. Mają być za 4 miesiące.

Edytowane przez OPAL
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OPAL napisał(a):

Właśnie zamówiłem 3x kombi 1.5 160KM w automacie, wersja M plus pakiet business line (full led), białe. Wyszło 98 000 zł netto. Tylko my bierzemy w wynajmie. Mają być za 4 miesiące.

Poklikałem w konfigurator i taka wersja w kombi wychodzi ok. 140 000 brutto czyli dostałeś ok. 20 tysięcy rabatu - nieźle :)

Jakie warunki wynajmu? Podeślesz namiary na handlowca - może być priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OPAL napisał(a):

Właśnie zamówiłem 3x kombi 1.5 160KM w automacie, wersja M plus pakiet business line (full led), białe. Wyszło 98 000 zł netto. Tylko my bierzemy w wynajmie. Mają być za 4 miesiące.

 

Nie ma czegos takiego jak wersja M + Business Line ;)

Business Line to dodatkowy pakiet do wersji L.

Wzieliscie pewnie wersje M + pakiet Smart.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, OPAL napisał(a):

Właśnie zamówiłem 3x kombi 1.5 160KM w automacie, wersja M plus pakiet business line (full led), białe. Wyszło 98 000 zł netto. Tylko my bierzemy w wynajmie. Mają być za 4 miesiące.

 

Bardzo fajne auto, koleżanka ma z tym silnikiem i automatem służbówkę, niby ten sam samochód co mój ale przez wyższy pakiet i silnik to jakby klasa wyżej. 

 

Gdzie wysłać CV? ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj mały obchód po salonach, standard obsługi klienta przemilczę ;)

Cenowo KIA, Octavia i Megane wychodzą bardzo podobnie za ok. 120k pln można coś kupić w średniej wersji wyposażenia z silnikiem benzynowym ok. 140KM-160KM i skrzynią manualną. Natomiast jak się popatrzy na koszty leasingu / wynajmu to grupa VW jest bezkonkurencyjna - 1600 zł/netto miesięcznie vs Renault 1950 zł/netto vs 2050 zl KIA 🤣 Może jestem za bardzo przyzwyczajony od lat do grupy VAG ale w Skodzie czułem cię najlepiej i najbardziej mi odpowiadała, następnie KIA i ostatni był francuz.

Edytowane przez pakuu1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pakuu1 napisał(a):

Zrobiłem dzisiaj mały obchód po salonach, standard obsługi klienta przemilczę ;)

Cenowo KIA, Octavia i Megane wychodzą bardzo podobnie za ok. 120k pln można coś kupić w średniej wersji wyposażenia z silnikiem benzynowym ok. 140KM-160KM i skrzynią manualną. Natomiast jak się popatrzy na koszty leasingu / wynajmu to grupa VW jest bezkonkurencyjna - 1600 zł/netto miesięcznie vs Renault 1950 zł/netto vs 2050 zl KIA 🤣 Może jestem za bardzo przyzwyczajony od lat do grupy VAG ale w Skodzie czułem cię najlepiej i najbardziej mi odpowiadała, następnie KIA i ostatni był francuz.

400zl to juz sporo. W sumie mozna przyjac, ze dwa baki paliwa na miesiac gratis.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pakuu1 napisał(a):

Zrobiłem dzisiaj mały obchód po salonach, standard obsługi klienta przemilczę ;)

Cenowo KIA, Octavia i Megane wychodzą bardzo podobnie za ok. 120k pln można coś kupić w średniej wersji wyposażenia z silnikiem benzynowym ok. 140KM-160KM i skrzynią manualną. Natomiast jak się popatrzy na koszty leasingu / wynajmu to grupa VW jest bezkonkurencyjna - 1600 zł/netto miesięcznie vs Renault 1950 zł/netto vs 2050 zl KIA 🤣 Może jestem za bardzo przyzwyczajony od lat do grupy VAG ale w Skodzie czułem cię najlepiej i najbardziej mi odpowiadała, następnie KIA i ostatni był francuz.

 

Przy moich warunkach najdrożej wychodził Focus.

Na VW i Skodę nie patrzyłem, bo jak mam czekać rok i jeszcze nie mieć gwarancji ceny to na koniec może się okazać, że VW wyjdzie najdrożej.

No chyba, że coś z placu Ci podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OPAL napisał(a):

 

Przy moich warunkach najdrożej wychodził Focus.

Na VW i Skodę nie patrzyłem, bo jak mam czekać rok i jeszcze nie mieć gwarancji ceny to na koniec może się okazać, że VW wyjdzie najdrożej.

No chyba, że coś z placu Ci podpasuje.

dostępna od ręki 

https://skodaplichta.pl/auta-dostepne-od-reki/nowa-octavia-noweambition-1-5-tsi-150-km-virtual-cockpitselectionbolero-od-reki/

 

może coś utargujesz 

 

jak i słabsza

 

https://skodaplichta.pl/auta-dostepne-od-reki/nowa-octavia-noweactive-1-0-tsi-110-km-pakiet-active-plus-dostepna-od-reki-3/

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, OPAL napisał(a):

 

Przy moich warunkach najdrożej wychodził Focus.

Na VW i Skodę nie patrzyłem, bo jak mam czekać rok i jeszcze nie mieć gwarancji ceny to na koniec może się okazać, że VW wyjdzie najdrożej.

No chyba, że coś z placu Ci podpasuje.

Jak nie ma się ciśnienia na kolor to można wyrwać coś już wyprodukowanego z terminem odbioru do 30 dni.

Dodatkowo mają teraz wersję finansowania ze stałą stopą %.

Z minusów to brak kamery cofania - jest problem z dostępnością i większość aut jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma się ciśnienia na kolor to można wyrwać coś już wyprodukowanego z terminem odbioru do 30 dni.
Dodatkowo mają teraz wersję finansowania ze stałą stopą %.
Z minusów to brak kamery cofania - jest problem z dostępnością i większość aut jej nie ma.
W volvo jest mega problem z BLIS (martwe pole) właśnie dostałem info ze będzie bez moge sobie wybrać w zamian akcesoria do 3kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ppmarian napisał(a):

W volvo jest mega problem z BLIS (martwe pole) właśnie dostałem info ze będzie bez emoji35.png moge sobie wybrać w zamian akcesoria do 3kpln
 

Ale, że zamówiłeś nowe auto? 😱
Przeca tłumaczyłeś nam nie raz, że to bez sęsu 💡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ppmarian napisał(a):

W volvo jest mega problem z BLIS (martwe pole) właśnie dostałem info ze będzie bez emoji35.png moge sobie wybrać w zamian akcesoria do 3kpln
 

 

to pewnie jakąś nakładkę na próg da się wyrwać w tej cenie? Może dwie jak jeszcze potargujesz... ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj mały obchód po salonach, standard obsługi klienta przemilczę
Cenowo KIA, Octavia i Megane wychodzą bardzo podobnie za ok. 120k pln można coś kupić w średniej wersji wyposażenia z silnikiem benzynowym ok. 140KM-160KM i skrzynią manualną. Natomiast jak się popatrzy na koszty leasingu / wynajmu to grupa VW jest bezkonkurencyjna - 1600 zł/netto miesięcznie vs Renault 1950 zł/netto vs 2050 zl KIA Może jestem za bardzo przyzwyczajony od lat do grupy VAG ale w Skodzie czułem cię najlepiej i najbardziej mi odpowiadała, następnie KIA i ostatni był francuz.
Tylko porównaj za ile jest wykup/balon w VW, a ile u konkurentów.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2023 o 01:28, spad napisał(a):

Tylko porównaj za ile jest wykup/balon w VW, a ile u konkurentów.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Zgadza się, ale oferta kierowana jest bardziej na wynajem auta i zwrot po 3 latach niż na późniejszy wykup.

W KIA dowiadujesz się o cenie wykupu 6 miesięcy przed końcem umowy i jest to wartość rynkowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.