Skocz do zawartości

eCall - jak to działa - karta SIM?


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, sdss napisał(a):

Na 112 można zadzwonić bez karty.  

 

Tak, ale często są tam też zaszyte inne usługi (np. informowanie producenta, przekazywanie danych z GPS itd.), więc karta SIM/eSIM z jakimś pakietem danych to lepsze rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie tylko dzwonienie ale ciągłe przesyłanie danych. Ostatnio zapaliła mi się kontrolka w aucie, serwis zadzwonił po 5 minutach z zapytaniem czy nie potrzebuje pomocy i aby umówić na wizytę... od ręki. 

 

Śledzą nas i auta non stop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 19:47, PawelWaw napisał(a):

 

To nie dzwoni na 112

To nie dzwoni , a wysyla info o kolizji. System ecall ma powiadamiać służby o wypadku. 
 

inna sprawa to systemy związane z usługami online typu nawigacja online, odpalanie klimy itp zdalnie. 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, sdss napisał(a):

To nie dzwoni , a wysyla info o kolizji. System ecall ma powiadamiać służby o wypadku. 
 

inna sprawa to systemy związane z usługami online typu nawigacja online, odpalanie klimy itp zdalnie. 

 

Nigdzie to nie wysyła, najpierw dzwoni pani z infolini do ciebie czy żyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Pani wie , że ma zadzwonić ? Szklana kula ? 
Do mnie zadzwonili jak poduszki wyskoczyły przy kolizji

Wysłane z mojego SM-A236B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jqr napisał(a):

Do mnie zadzwonili jak poduszki wyskoczyły przy kolizji

Wysłane z mojego SM-A236B przy użyciu Tapatalka
 

Miałem taki e-Call niefabryczny, naklejany na szybę, otrzymany od TU.

Włączyłem wycieraczki na oszronionej szybie (wydały charakterystyczny odgłos) i aplikacja poinformowała,  że wzywa służby i mam ileś sekund na anulowanie. Apka się dodatkowo zacięła i nie mogłem anulować.  Po 5 minutach zadzwonili z infolinii i w tle słyszałem tylko jakąś audycję polityczną.  Krzyczę halo, halo i nic. Coś o PiS, PO, pandemii cały czas. Rozłączyłem się.  Za chwilę kolejny telefon.  Pytanie co się stało.  Wszystko ok mówię i koniec tematu. 

Miałem jeszcze tak ze 2 razy, ale apką anulowałem fałszywe zgłoszenia od wycieraczek lub od skrobaczki. 

Potem już nie przedłużałem tego eCall,  bo chcieli duże pieniądze,  a pierwszy rok był za 10zł.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mati_lecha napisał(a):

Często trzeba doładowywać?

ale co doładowywać ?

To problem producenta. Kupujesz auto z tym systemem i określonym czasem działania (zwykle 3, 4 lata).

Co ciekawe poza UE też bez problemu u mnie działa w krajach jak Ukr, czy Albania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał(a):

ale co doładowywać ?

To problem producenta. Kupujesz auto z tym systemem i określonym czasem działania (zwykle 3, 4 lata).

Co ciekawe poza UE też bez problemu u mnie działa w krajach jak Ukr, czy Albania.

A co po tym okresie czasu? Jakie są koszty jak chcesz przedłużyć "usługę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał(a):

ale co doładowywać ?

To problem producenta. Kupujesz auto z tym systemem i określonym czasem działania (zwykle 3, 4 lata).

Co ciekawe poza UE też bez problemu u mnie działa w krajach jak Ukr, czy Albania.

Ecall jest wyposażeniem obowiązkowym ma działać dożywotnio jak ESP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pakuu1 napisał(a):

A co po tym okresie czasu? Jakie są koszty jak chcesz przedłużyć "usługę"?

Zależy od marki i tego co chcesz przedłużyć. VAG ma dwie usługi , obydwie to koszt około 400zl na rok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 27.05.2023 o 15:23, PawelWaw napisał(a):

 

Nigdzie to nie wysyła, najpierw dzwoni pani z infolini do ciebie czy żyjesz.

 

Coś jednak wysyła bo jak się Jag zepsuł i nacisnąłem guzik to pani z assistance nie pytała gdzie jest auto, mówiąc że widzi na mapie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Coś jednak wysyła bo jak się Jag zepsuł i nacisnąłem guzik to pani z assistance nie pytała gdzie jest auto, mówiąc że widzi na mapie.

 

 

No jak dzwonisz to pewnie wysyła lokalizację żeby już wiedziała.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.