Skocz do zawartości

Uszczelnienie podłoga-ściana.


amazaque

Rekomendowane odpowiedzi

Jest zrobione trochę niezgodnie ze sztuką :phi:, bo najpierw była wylewka z miksokreta i potem tynk na ściany. Zostały położone płytki, ale do ściany jest szczelina 2 do 10mm. Chciał bym to przed położeniem listew czymś zalać, uszczelnić. Fachowcy mówią żeby olać, ale ja jestem uparty ;]. Jest tego kilkadziesiąt jak nie set metrów. Silikonem nie dość, że się narobię to jeszcze na niego nie zarobię. Przydało by się coś rzadkiego co się w te szczeliny wleje. Klej polimerowy, stara byle jaka farba. Ale jak to zaaplikować? Idealnie by było wyciskaczem do silikonu, byle szybko szło i fajnie się rozlewało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, amazaque napisał(a):

Chciał bym to przed położeniem listew czymś zalać, uszczelnić.

a po co?

 

jak już się upierasz to wciśnij jaką piankę dylatacyjną, ale szczerze mówiąc nie wiem po co, jeśli to już stała posadzka.

 

Jeśli koniecznie chcesz sylikon to polecam pistolet na kiełbasy, idzie naprawdę migiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, amazaque napisał(a):

No dobra :phi:, stonogi mi jakieś czasem wyłażą :facepalm: i po ścianie na sufit cisną nie wiem po co? 

To najpierw jakiś spray na owady biegające, a potem moze akryl ? Są pistolety na akumulator, aplikacja to przyjemność, tylko ilość środka może przy kilkudziesięciu metrach wyjść spora. Zawsze możesz też jakiejś pianki w większe szczeliny nakłaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najpierw jakiś spray na owady biegające, a potem moze akryl ? Są pistolety na akumulator, aplikacja to przyjemność, tylko ilość środka może przy kilkudziesięciu metrach wyjść spora. Zawsze możesz też jakiejś pianki w większe szczeliny nakłaść.

Ja mam bardzo dobre doświadczenia właśnie z takim sprzętem. Do tego kiełbasa i ogień :) ilość łatwo policzyć - objętość.

https://allegro.pl/oferta/uszczelniacz-soudaflex-40fc-szary-soudal-600ml-8742112826


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda ;], chciał bym to jednak czymś wypełnić. Najlepiej czymś rzadkim co łatwo się wleje, ułoży i wyschnie bez obcinania, wygładzania itp. Dlatego pianki czy silikony odpadają. Mam od cholery kleju polimerowego :phi:, ale szukam przeciwwskazań do zastosowania go w tym celu ;]...

 

 

Zrzut ekranu 2023-05-07 170304.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amazaque napisał(a):

Tak to wygląda ;], chciał bym to jednak czymś wypełnić. Najlepiej czymś rzadkim co łatwo się wleje, ułoży i wyschnie bez obcinania, wygładzania itp. Dlatego pianki czy silikony odpadają. Mam od cholery kleju polimerowego :phi:, ale szukam przeciwwskazań do zastosowania go w tym celu ;]...

 

 

 

jak będą listwy albo cokoły to ja bym nic nie robił. ale jak już musisz to lej ten polimer ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał(a):

jak będą listwy albo cokoły to ja bym nic nie robił. ale jak już musisz to lej ten polimer ;] 

Ale ja widziałem u gościa co miał płyty g-k na laćki z kleju zamiast tynku :O. Jedną płytę musiał odkleić bo mu jakiś przewód strzelił. Tam były całe kolonie tego dziadostwa! Pleśń i syf straszny. Jutro leję klej na próbę w garażu :oki:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amazaque napisał(a):

Tak to wygląda ;], chciał bym to jednak czymś wypełnić. Najlepiej czymś rzadkim co łatwo się wleje, ułoży i wyschnie bez obcinania, wygładzania itp. Dlatego pianki czy silikony odpadają. Mam od cholery kleju polimerowego :phi:, ale szukam przeciwwskazań do zastosowania go w tym celu ;]...

 

 

Zrzut ekranu 2023-05-07 170304.png

Zwykła fuga załatwi sprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wylewkę samopoziomującą. Bardzo fajnie się rozpływa. Tylko pokombinować z aplikacją w te szpary. Może strzykawka duża, albo worek/rękaw do fugowania. Tylko wcześniej impregnat, żeby sciany nie piły wody i wylewka za szybko nie gęstniała.

 

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze sznur dylatacyjny PE do kupienia od średnicy 1mm do nawet kilkadziesiąt km. Więc jak masz większe ubytki, to możesz spróbować, ale nie ma tego znowu z 500m, żebyś nie dał rady silikonem, fugą czy akrylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 19:45, amazaque napisał(a):

Jest zrobione trochę niezgodnie ze sztuką :phi:, bo najpierw była wylewka z miksokreta i potem tynk na ściany. Zostały położone płytki, ale do ściany jest szczelina 2 do 10mm. Chciał bym to przed położeniem listew czymś zalać, uszczelnić. Fachowcy mówią żeby olać, ale ja jestem uparty ;]. Jest tego kilkadziesiąt jak nie set metrów. Silikonem nie dość, że się narobię to jeszcze na niego nie zarobię. Przydało by się coś rzadkiego co się w te szczeliny wleje. Klej polimerowy, stara byle jaka farba. Ale jak to zaaplikować? Idealnie by było wyciskaczem do silikonu, byle szybko szło i fajnie się rozlewało. 

Skleroza mnie gnębi. Zapomniałem zapytać, czy przypadkiem nie masz tam ogrzewania podłogowego?  Bo jeśli jest podłogówka, to połączenie ściana podłoga powinno być właśnie szparą, albo wypełnione dylatacją.  Nie powinno być zalepione na sztywno.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gondoljerzy napisał(a):

Skleroza mnie gnębi. Zapomniałem zapytać, czy przypadkiem nie masz tam ogrzewania podłogowego?  Bo jeśli jest podłogówka, to połączenie ściana podłoga powinno być właśnie szparą, albo wypełnione dylatacją.  Nie powinno być zalepione na sztywno.

Że co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gondoljerzy napisał(a):

Skleroza mnie gnębi. Zapomniałem zapytać, czy przypadkiem nie masz tam ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie jest elektryczne w suficie ;], ale w ganku i łazience są też panele w podłodze pod wylewką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gondoljerzy napisał(a):

Skleroza mnie gnębi. Zapomniałem zapytać, czy przypadkiem nie masz tam ogrzewania podłogowego?  Bo jeśli jest podłogówka, to połączenie ściana podłoga powinno być właśnie szparą, albo wypełnione dylatacją.  Nie powinno być zalepione na sztywno.

Ty serio myślisz że potrzebna jest dylatacja rzędu 1cm dla podłogówki? 

Po drugie, dylatację dla podłogówki robi się w zupełnie inny sposób. Gdzieś ty się takich bzdur naczytał 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, 4thelement napisał(a):

Ty serio myślisz że potrzebna jest dylatacja rzędu 1cm dla podłogówki? 

Po drugie, dylatację dla podłogówki robi się w zupełnie inny sposób. Gdzieś ty się takich bzdur naczytał 😱

Czyli radzisz zakitować betonem/zaprawą na sztywno? Nawet, jeśli jest podłogówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, gondoljerzy napisał(a):

Czyli radzisz zakitować betonem/zaprawą na sztywno? Nawet, jeśli jest podłogówka?

Raz jeszcze, poczytaj o dylatowaniu posadzki z ogrzewaniem podłogowym. 

Moją odpowiedź masz powyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 4thelement napisał(a):

Raz jeszcze, poczytaj o dylatowaniu posadzki z ogrzewaniem podłogowym. 

Moją odpowiedź masz powyżej 

Zarzucasz mi bzdury, sam zręcznie unikasz odpowiedzi, a ja mam się dokształcać? :cfaniak2: 

Tak się składa, że jestem tuż po wykańczaniu domu od stanu surowego, w większości własnymi rękami i wertować tematu nie muszę. Doprecyzuj, w którym miejscu napisałem bzdurę?

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.