Skocz do zawartości

Alfa Stelvio Diesel


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna ten Motor albo najlepiej ma doświadczenie w jeździ tym samochodem z silnikiem Diesla?

 

Powoli zaczynam myśleć o nowym aucie i najchętniej poszedłbym w kierunku nowego Stelvio.

 

Obecnie dostępne są silniki benzynowe 280 koni, natomiast spalanie mnie zdecydowanie męczy. Przy moim stylu jazdy spalanie to około 12 l średnio, co powoduje pewien dyskomfort. Spodziewam się, że 280 będzie paliła przynajmniej z litr więcej. Z tego co słyszałem silnik diesla w Alfie jest całkiem spoko, ale nie mam osobistych doświadczeń. Kilka lat temu jeździłem Giulią z dieslem przez tydzień, ale nie wiem jaka jednostka tam siedziała.

 

fb71d02e76f664e7515b5c05c109d355.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał(a):

 

Czy ktoś zna ten Motor albo najlepiej ma doświadczenie w jeździ tym samochodem z silnikiem Diesla?

 

Powoli zaczynam myśleć o nowym aucie i najchętniej poszedłbym w kierunku nowego Stelvio.

 

Obecnie dostępne są silniki benzynowe 280 koni, natomiast spalanie mnie zdecydowanie męczy. Przy moim stylu jazdy spalanie to około 12 l średnio, co powoduje pewien dyskomfort. Spodziewam się, że 280 będzie paliła przynajmniej z litr więcej. Z tego co słyszałem silnik diesla w Alfie jest całkiem spoko, ale nie mam osobistych doświadczeń. Kilka lat temu jeździłem Giulią z dieslem przez tydzień, ale nie wiem jaka jednostka tam siedziała.

 

fb71d02e76f664e7515b5c05c109d355.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Z tego co ja wiem to Włosi umieją w diesle. A ten silnik siedział też chyba w Jeepach Cherokee.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):
 
Z tego co ja wiem to Włosi umieją w diesle. A ten silnik siedział też chyba w Jeepach Cherokee.
 


Też mam dobre opinie o włoskich dieslach, ale nie mam osobistych doświadczeń z tym motorem.

Znalazłem taki artykuł, ale jakoś zbyt cukierkowy się wydaje:

https://dailydriver.pl/test/test-alfa-romeo-stelvio-2-2-diesel-q4/

 


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edytowane przez bergerac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bergerac napisał(a):


Też mam dobre opinie o włoskich dieslach, ale nie mam osobistych doświadczeń z tym motorem.

Znalazłem taki artykuł, ale jakoś zbyt cukierkowy się wydaje:

https://dailydriver.pl/test/test-alfa-romeo-stelvio-2-2-diesel-q4/

 


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Jeśli on faktycznie ma 470nM przy 1300rpm to będzie jeździł bardzo przyjemnie. Na co dzień na pewno lepiej niż te benzyny, bo one ZTCW mają słaby dół.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, stig napisał(a):

Jak zbyt cukierkowo to obejrzyj to. Zwłaszcza pomiar 0-100

 

 

No dobra, ale 7,7s to dalej bardzo szybko jak na takie auto a dodatkowo diesel pozwala na większą swobodę przyspieszania już będąc w ruchu ze względu na swoją elastyczność. Po prostu przyjemnie się tym jeździ.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

No dobra, ale 7,7s to dalej bardzo szybko jak na takie auto a dodatkowo diesel pozwala na większą swobodę przyspieszania już będąc w ruchu ze względu na swoją elastyczność. Po prostu przyjemnie się tym jeździ.

 

dla mnie parametr jest ok. Obecnie mam ponad 7 sekund i w zupełności mi to wystarcza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

No dobra, ale 7,7s to dalej bardzo szybko jak na takie auto a dodatkowo diesel pozwala na większą swobodę przyspieszania już będąc w ruchu ze względu na swoją elastyczność. Po prostu przyjemnie się tym jeździ.

 

Punktem odniesienia jest to co

deklaruje producent vs rzeczywistość. Dużo czy mało to już każdy indywidualnie musi ocenić jak i to ile razy ktoś to wykorzystuje.  Diesel w takim aucie pasuje do takiego realnego życia choć lepszy byłby taki R6.

Edytowane przez stig
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

Ale spodziewam się, że 280KM to u mnie wypije z 13 litrów. To już całkiem sporo.

Masz racje, doszlem do wniosku ze chwala bezyne 2.0 280 ale nikt nie pisal ze diezel 2.2 210 ps jest gorszy od bezyny 2.0 200 ps , ale ta wersja byla chyba w Giuli.

Wydaje mi sie ze taki diezel 210 ps i tak bylby lepszy od bezyny 2.0 200 ps.

Poczytaj na forum alfy , czy te diezle sa chwalone 

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

dla mnie parametr jest ok. Obecnie mam ponad 7 sekund i w zupełności mi to wystarcza.

 

U mnie też tyle wystarcza. I tak niewiele jest szybszych SUVów a jeszcze mniej okazji żeby to sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, stig napisał(a):

Punktem odniesienia jest to co

deklaruje producent vs rzeczywistość. Dużo czy mało to już każdy indywidualnie musi ocenić jak i to ile razy ktoś to wykorzystuje.  

 

No, zdeklarowali optymistycznie. W takim aucie wyniki rzędu 6 sekund to wymagają ponad 300 koni. Zresztą oni w ledwie 70 koni mocniejszej benzynie deklarują 5.5s. Myślę, że te dane katalogowe można między bajki włożyć ale to nie zmienia faktu, że są to jedne z szybszych SUVów. Zamiast czytać katalogi trzeba pojeździć a rozczarowania nie będzie.

 

 

 

35 minut temu, stig napisał(a):

Diesel w takim aucie pasuje do takiego realnego życia choć lepszy byłby taki R6.

 

A jeszcze lepszy V8 ale on zużywają mnóstwo paliwa. Do jazdy na co dzień diesel się IMO w takich autach sprawdza najlepiej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bergerac napisał(a):

Ale spodziewam się, że 280KM to u mnie wypije z 13 litrów. To już całkiem sporo.

Giulia Veloce, przedliftowa, paliła mi realnie ok. 12 w mieście na dość krótkich odcinkach. I cieszyłem się z posiadania tego samochodu, więc naturalnym jest, że nie zawsze było grzecznie. Na trasie udało się zejść do coś koło 8 czy 9 litrów.

Przemyśl dobrze tego diesla bo akurat w Giulii czy Stelvio to on pasuje jak świni siodło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Igorek napisał(a):

Przemyśl dobrze tego diesla bo akurat w Giulii czy Stelvio to on pasuje jak świni siodło.

Benzyna w stelvio jest dobra  - za wyjatkiem stacji benzynowej. W mieście nie ma szans zejśc ponizej 15 l/100 km - chyba że do miasta zaliczamy obwodnice i nie jeżdzimy na nich za szybko. 

Przy 140 na tempomacie - na trasie bierze 10l/100km, przy 100 km/h na tempomacie spalanie ok 7,2 l/100km - pomiedzy spalanie zmienia sie mniej wiecej liniowo.

Dane z komputera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, delco napisał(a):

Benzyna w stelvio jest dobra  - za wyjatkiem stacji benzynowej. W mieście nie ma szans zejśc ponizej 15 l/100 km - chyba że do miasta zaliczamy obwodnice i nie jeżdzimy na nich za szybko. 

Przy 140 na tempomacie - na trasie bierze 10l/100km, przy 100 km/h na tempomacie spalanie ok 7,2 l/100km - pomiedzy spalanie zmienia sie mniej wiecej liniowo.

Dane z komputera. 

 

Co ciekawe, większy i cięższy (ale nie dużo większy i nie dużo cięższy) Range Rover Velar z dwulitrową benzyną 250KM palił mi max. 10l po mieście*. W trasie dało się zejść do 8l.

Sporo pali ta Alfa jak na to, że jest bardzo lekka (jak na swoją klasę).

 

 

 

* To miasto dot. Śląska więc pewnie w takiej Warszawie można doliczyć 1-2l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Co ciekawe, większy i cięższy (ale nie dużo większy i nie dużo cięższy) Range Rover Velar z dwulitrową benzyną 250KM palił mi max. 10l po mieście*. W trasie dało się zejść do 8l.

Sporo pali ta Alfa jak na to, że jest bardzo lekka (jak na swoją klasę).

 

 

 

* To miasto dot. Śląska więc pewnie w takiej Warszawie można doliczyć 1-2l.

 

Jakoś nie kojarzę, żeby włoskie silniki były zaliczane do oszczędnych. Konkurencja była raczej zawsze w tym lepsza choć miała po drodze więcej wpadek i to gorszych niż słynny forumowy alternator (który nigdy mi nie padł w żadnym z 4 poprzednich włoskich aut).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Co ciekawe, większy i cięższy (ale nie dużo większy i nie dużo cięższy) Range Rover Velar z dwulitrową benzyną 250KM palił mi max. 10l po mieście*. W trasie dało się zejść do 8l.

Sporo pali ta Alfa jak na to, że jest bardzo lekka (jak na swoją klasę).

 

 

 

* To miasto dot. Śląska więc pewnie w takiej Warszawie można doliczyć 1-2l.

 

Clio 1.0 po Olsztynie nie zejdzie mi jeżdżąc emerycko poniżej 7,5 i stojac najwyzej na światłach, bez korkow. Normalnie  jak jest duze natezenie ruchu i w trybie emeryt off jest prawie 9.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delco napisał(a):

Benzyna w stelvio jest dobra  - za wyjatkiem stacji benzynowej. W mieście nie ma szans zejśc ponizej 15 l/100 km - chyba że do miasta zaliczamy obwodnice i nie jeżdzimy na nich za szybko. 

Przy 140 na tempomacie - na trasie bierze 10l/100km, przy 100 km/h na tempomacie spalanie ok 7,2 l/100km - pomiedzy spalanie zmienia sie mniej wiecej liniowo.

Dane z komputera. 

no niestety mam podobnie, chociaż u mnie przy 100 km/h jest więcej. Jak będę dzisiaj wracał to zrobię testy. 

 

Podpaliłem się na tego diesla, ale trochę cena studzi mój zapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

no niestety mam podobnie, chociaż u mnie przy 100 km/h jest więcej. Jak będę dzisiaj wracał to zrobię testy. 

 

Podpaliłem się na tego diesla, ale trochę cena studzi mój zapał.

 

Przejedź się to będziesz wiedział czy Ci charakter diesla pasuje czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Co ciekawe, większy i cięższy (ale nie dużo większy i nie dużo cięższy) Range Rover Velar z dwulitrową benzyną 250KM palił mi max. 10l po mieście*. W trasie dało się zejść do 8l.

Sporo pali ta Alfa jak na to, że jest bardzo lekka (jak na swoją klasę).

 

 

 

* To miasto dot. Śląska więc pewnie w takiej Warszawie można doliczyć 1-2l.

 

Te Twoje spalania to są jakieś wybitne :hehe: 6l w dieslu 10 w benzynie w suvie w mieście. Znam tylko jednego większego fantastę, on miał poniżej 4 w korkach latem w Warszawie z klimą w kompakcie 1.4 wolnossącym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MarcG napisał(a):

Te Twoje spalania to są jakieś wybitne :hehe: 6l w dieslu 10 w benzynie w suvie w mieście. Znam tylko jednego większego fantastę, on miał poniżej 4 w korkach latem w Warszawie z klimą w kompakcie 1.4 wolnossącym ;]

 

A takie tam pierwsze lepsze żebyś się dziś nie wyspał. 

;l

 

Screenshot_20230713_205711_Remote.jpg.77e2b58b55ee18b82172d96489fbc38f.jpgScreenshot_20230713_205628_Remote.jpg.90f66d55d0be74a72fb39f180ed9c5e9.jpgScreenshot_20230713_205521_Remote.jpg.4107a3b0285030a3eb4c8a39e98c9d10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety mam podobnie, chociaż u mnie przy 100 km/h jest więcej. Jak będę dzisiaj wracał to zrobię testy. 
 
Podpaliłem się na tego diesla, ale trochę cena studzi mój zapał.

Trzy testy

8d123fd600c1bd1fb5a17e3bc33e4063.jpg

3c486d3e9d067aa565f143e78b8eda1e.jpg


3f514c7691ccd26db60b4486a0b2be55.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

A takie tam pierwsze lepsze żebyś się dziś nie wyspał. 

;l

 

Screenshot_20230713_205711_Remote.jpg.77e2b58b55ee18b82172d96489fbc38f.jpgScreenshot_20230713_205628_Remote.jpg.90f66d55d0be74a72fb39f180ed9c5e9.jpgScreenshot_20230713_205521_Remote.jpg.4107a3b0285030a3eb4c8a39e98c9d10.jpg

Ta jak mam nie spać to jeszcze jakieś spalanie z miasta z korków ;]

Bo 200km bez korków na A czy S to można się potoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MarcG napisał(a):

Ta jak mam nie spać to jeszcze jakieś spalanie z miasta z korków ;]

 

Proszę. Wystarczająco duże miasto?

;]

 

Screenshot_20230713_213951_Remote.jpg.9edab03b48a247075b70c3c2b64d86f9.jpgScreenshot_20230713_213940_Remote.jpg.954fb71e119d5eb3f4fcb58d7694af0a.jpg

 

 

45 minut temu, MarcG napisał(a):

Bo 200km bez korków na A czy S to można się potoczyć.

 

No, toczę się tak powolutku ze średnią prędkością 120km/h.

;]

 

 

Akurat ta prędkość 114 to z korkami po drodze i lądowaniem helikoptera LPR na pasie autostrady.

Te 118 to z korkami na obwodnicy Krakowa i w Katowicach na dojeździe do skrzyżowania z S1 (remonty). Sprawdź godzinę i datę, tam nie ma prawa nie być wtedy korków.

 

Normalnie byłoby bliżej 120 bo jeżdżę zawsze z tempomatem ustawionym na 130.

 

https://gazetawroclawska.pl/wypadek-na-a4-pod-wroclawiem-na-autostradzie-ladowal-helikopter-lpr-droga-zablokowana/ar/c1-17686333

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najoszczedniejszy diezel teraz to mazdy 3.3 256 ps/ 550 nm
W testach na tempimacie 120- 5l i ,140 to 6l a miasto srednio 6,5l.
3.3 200 ps spala jeszcze mniej ale nie ma 4x4
Jesteś gorszy niż fiacikarz. Dużo dają za posta?

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 2
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Proszę. Wystarczająco duże miasto?

;]

 

Screenshot_20230713_213951_Remote.jpg.9edab03b48a247075b70c3c2b64d86f9.jpgScreenshot_20230713_213940_Remote.jpg.954fb71e119d5eb3f4fcb58d7694af0a.jpg

 

 

 

No, toczę się tak powolutku ze średnią prędkością 120km/h.

;]

 

 

Akurat ta prędkość 114 to z korkami po drodze i lądowaniem helikoptera LPR na pasie autostrady.

Te 118 to z korkami na obwodnicy Krakowa i w Katowicach na dojeździe do skrzyżowania z S1 (remonty). Sprawdź godzinę i datę, tam nie ma prawa nie być wtedy korków.

 

Normalnie byłoby bliżej 120 bo jeżdżę zawsze z tempomatem ustawionym na 130.

 

https://gazetawroclawska.pl/wypadek-na-a4-pod-wroclawiem-na-autostradzie-ladowal-helikopter-lpr-droga-zablokowana/ar/c1-17686333

 

 

No tak wybrane dwa odcinki po 20km z Berlina ;] to pokazuje średnie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Przejedź się to będziesz wiedział czy Ci charakter diesla pasuje czy nie.

 

To oczywiście zawsze warto się przejechać choć Zastanawiam się czy w przypadku segmentu Premium? (czy aby na pewno) — który powinien być dobrze wyciszony, oraz w przypadku spraw niedziałającego automatu ma to jakieś kluczowe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, delco napisał(a):

To oczywiście zawsze warto się przejechać choć Zastanawiam się czy w przypadku segmentu Premium? (czy aby na pewno) — który powinien być dobrze wyciszony, oraz w przypadku spraw niedziałającego automatu ma to jakieś kluczowe znaczenie.

niestety nie ma możliwości jazdy próbnej. Nie mają takiej demówki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bergerac napisał(a):

niestety nie ma możliwości jazdy próbnej. Nie mają takiej demówki.

 

No to niech zrobią tak żeby mieć. Bez przesady, oni podobno chcą być premium. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

Trzy testy

Przy 140km/h na tempomacie spalanie w zasadzie mam identyczne — oczywiście trochę oscyluje w granicach 02 poniżej czy 0,2 powyżej 10 l na 100 pewnie w zależności od wiatru.

Natomiast moje średnie spalanie z powiedzmy 10000 km wynosi właśnie około 10 l/100 km - składa się na to zarówno jazda miejska jaki poza miejska czasami z prędkościami dużo niższymi niż 140 km/h.

Nie mam pojęcia ile przy moich trasach i moim stroju jazdy spalałby diesel ale w 180-konnym dwulitrowym V70 średnie spalanie z przynajmniej kilkunastu tysięcy kilometrów wyszło mi 6,3 l/100km — nie wiem jak to odnieść do stelvio bo po pierwsze inny diesel inna marka i inny automat/sterowanie. Po drugie auto wyższe z większym oporem czołowym ale za to zauważalnie lżejsze. Pewnie należałoby przyjąć średnie spalanie około 7 l — Co daje 3 l różnicy czyli tak do 20 zł na 100 km. Różnica cennikowa wynosi 10000 zł — więc jeżeli dobrze Liczę po 50000 km wychodzi się na zero.

Dla każdego Plusy dodatnie i plusy ujemne mogą leżeć w innym miejscu natomiast dla mnie minusem (nie wiem czy odczuwalnym) jest niższa moc, Plusem jest prawdopodobnie większy zasięg (bo sądzę że zbiornik jest taki sam albo podobny) oraz fakt że jak się pojedzie troszeczkę ostrzej to diesel weźmie jeden litr paliwa więcej a nie 4 jak silnik benzynowy. 

Podsumowując gdybym miał dzisiaj kupować stelvio brałbym diesla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bergerac napisał(a):

niestety nie ma możliwości jazdy próbnej. Nie mają takiej demówki.

W żadnym salonie w Polsce? — bo może na okoliczności jakiś wyjazdów wakacyjnych będziesz w pobliżu miasta gdzie normalnie nie bywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, delco napisał(a):

Natomiast moje średnie spalanie z powiedzmy 10000 km wynosi właśnie około 10 l/100 km - składa się na to zarówno jazda miejska jaki poza miejska czasami z prędkościami dużo niższymi niż 140 km/h.

no to powiem Ci, że jakbym miał takie spalanie to brałbym 280KM. Ja mam z ostatnich 20 tyś spalanie 11,8 litra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał(a):

no to powiem Ci, że jakbym miał takie spalanie to brałbym 280KM. Ja mam z ostatnich 20 tyś spalanie 11,8 litra.

 

Tak ale wiem że czując apetyt alfy podświadomie jeżdzę mniej dynamicznie niż np jeździłem w poprzednim jakże kapeluszową mieszczańskim V70 — trochę zabija to sportowy charakter Alfy.

Pojechałem ostatnio trasę znaną mi dobrze (jechałem ją ze 100 razy w życiu) Lublin - Augustów. Jechałem tak żeby czuć przyjemność z jazdy nie bawiąc się w chowanie za tirami (dla ortotoksyjnych purystów jechałem generalnie kodeksowo) i spalanie wyszło mi około 13.

Także oczywiście średnio mam 10 ale mam wrażenie że jeżdżę jakby taki trochę przyduszony. Poza tym no co to za samochód że żeby zajechać raptem do Brukseli muszę po drodze tankować i to czasami dwa razy. Ba nawet z Lublina do Zgorzelca nie zajadę na jednym baku (No chyba że nie przekroczę 90)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, delco napisał(a):

Tak ale wiem że czując apetyt alfy podświadomie jeżdzę mniej dynamicznie niż np jeździłem w poprzednim jakże kapeluszową mieszczańskim V70 — trochę zabija to sportowy charakter Alfy.

Pojechałem ostatnio trasę znaną mi dobrze (jechałem ją ze 100 razy w życiu) Lublin - Augustów. Jechałem tak żeby czuć przyjemność z jazdy nie bawiąc się w chowanie za tirami (dla ortotoksyjnych purystów jechałem generalnie kodeksowo) i spalanie wyszło mi około 13.

Także oczywiście średnio mam 10 ale mam wrażenie że jeżdżę jakby taki trochę przyduszony. Poza tym no co to za samochód że żeby zajechać raptem do Brukseli muszę po drodze tankować i to czasami dwa razy. Ba nawet z Lublina do Zgorzelca nie zajadę na jednym baku (No chyba że nie przekroczę 90)

no mnie właśnie wkurza najbardziej to, że nie jestem w stanie na jednym baku obrócić Toruń-Wawa-Toruń.

 

nie zmienia to faktu, że żadne moje auto nie dawało mi tyle frajdy z jazdy. Dzisiaj testowałem Q7 i mnie nie porwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Do TDi i spalania 3.0L to jeszcze daleko. Mazda musi się jeszcze sporo uczyć od konkurencji.

W samym niemieckim tescie cx30 3.3 spalila 0,7l mniej ropy od 3.0 r6 bmw.

 

W innym tescie 3.3 mazdy spalila mbiej jsk 2.0 TDI 

Wiec takie sa fakty , mam dac linki z testów ? Jakie masz pokrycie na to co piszesz ? Ja mam w rece niemieckie  testy i  tam mazda 3.3 wyraznie mniej pali od 3.0 r6 i 2.0 tdi.

Jakis czas temu dalem test cx,60 co zremisalowa z mercedesem i tez mniej spalila o 0,5l - nie ma aktualnie tak ekinomicznego diezla co zlelnia juz normy na najnowsze normy spalin na rok 2025

 

Tu jest 2.0 tdi ale 3.0 tez spalil wiecej

IMG_20230714_081122.jpg.642c02a03d8437e4e1fe018cf22bc074.jpgScreenshot_2023-07-14-08-10-23-064_com.android.chrome.jpg.a3a1da229eb383f481ea5167e313018a.jpg

 

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, trex11 napisał(a):

W innym tescie 3.3 mazdy spalila mbiej jsk 2.0 TDI 

Wiec takie sa fakty , mam dac linki z testów ? Jakie masz pokrycie na to co piszesz ? Ja mam w rece niemieckie  testy i  tam mazda 3.3 wyraznie mniej pali od 3.0 r6 i 2.0 tdi.

Jakis czas temu dalem test cx,60 co zremisalowa z mercedesem i tez mniej spalila o 0,5l - nie ma aktualnie tak ekinomicznego diezla co zlelnia juz normy na najnowsze normy spalin na rok 2025

Ja osobiście dwa razy robiłem podejście do Mazdy.

 

Pierwszy raz jak byłem zajarany nową 6-tką. Tak się śliniłem na ten samochod, że aż nie do wiary :hehe: W końcu dostałem na testy i byłem mega rozczarowany. Segment D to był tylko z nazwy, siedziały się w tym jak w wyrośniętym kompakcie. Nie ujął mnie ten samochód niczym, był dla mnie kompletnie bezpłciowy.

 

Drugie podejście miałem do CX-5.

I na tym się moja fascynacja Mazdą skończyła :) 

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bergerac napisał(a):

Ja osobiście dwa razy robiłem podejście do Mazdy.

 

Pierwszy raz jak byłem zajarany nową 6-tką. Tak się śliniłem na ten samochod, że aż nie do wiary :hehe: W końcu dostałem na testy i byłem mega rozczarowany. Segment D to był tylko z nazwy, siedziały się w tym jak w wyrośniętym kompakcie. Nie ujął mnie ten samochód niczym, był dla mnie kompletnie bezpłciowy.

 

Drugie podejście miałem do CX-5.

I na tym się moja fascynacja Mazdą skończyła :) 

 

Pomijajac juz nachalny marketing kolegi trex, to Mazda w ostatnich dekadach nie potrafila w kopciuchy.

Ten 3,3 to zupelnie nowy silnik, jednak zbudowany na bazie niezbyt udanego 2,2.

Wiekszosc aut pewnie nie zrobila w warunkach drogowych wiecej niz 10-20kkm, wiec ja bym do tego podchodzil ostroznie.

Niby jest 6 lat gwarancji, tylko to niewiele zmienia jak auto ma nawijac kilometry, a nie stac w serwisie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Pomijajac juz nachalny marketing kolegi trex, to Mazda w ostatnich dekadach nie potrafila w kopciuchy.

 

nie było źle patrząc na subaru ;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bergerac napisał(a):

no mnie właśnie wkurza najbardziej to, że nie jestem w stanie na jednym baku obrócić Toruń-Wawa-Toruń.

 

nie zmienia to faktu, że żadne moje auto nie dawało mi tyle frajdy z jazdy. Dzisiaj testowałem Q7 i mnie nie porwało.

 

no niestety. Chyba zostałeś Alfistą. Może przejdzie samo... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

no niestety. Chyba zostałeś Alfistą. Może przejdzie samo... ;]

Może przejdzie może nie 😁 Mnie chwilowo przeszło, ale jednemu co do przedszkola przywozi to nie. Miał Giulie Veloce i zmienił na też Veloce tylko poliftową 😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.