Skocz do zawartości

Filtr do wody pod zlew


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, PawelWaw napisał(a):

Projekt zakonczony sukcesem :jem:

Zrobiłem ślepe testy, kranówka w jednej szklance i w drugiej przez filtr.  1 osoba za filtrowana ze to ta, dwie za kranowka za to filtrowana ;]

 

 

BTW co ile wymieniać te filtry ???

 

20231221_184938.jpg

U mnie napisali co 3-6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wujek napisał(a):

Przy zalozeniu, ze woda jest z wodociagu jaki sens kupowac dodatkowy filtr?

By przekonać żonę, że nie trzeba kupować zgrzewek wody i można pić wodę z kranu ;]

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 11:35, rwIcIk napisał(a):

TW, co ile zmieniać filtr węglowy do wody pitnej?

Aż się węgiel zapełni - a to zależy od tego, co filtrujesz. Jak masz czystą wodę, ze studni, to możesz go nigdy nie zmieniać lub zamienić na inny wkład, bo jest niepotrzebny. W filtrach RO węgiel jest aby wyłapywać chlor z kranówki, gdyż chlor niszczy membranę osmotyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2023 o 18:52, PawelWaw napisał(a):

BTW co ile wymieniać te filtry ???

Najlepiej wtedy, kiedy przestana filtrować. Kup sobie na ali paski testowe do wody.

U mnie filtr zmiękczający do pralki z litrem żywicy jonowymiennej trzeba regenerować co tydzień, bo przestaje zmiękczać. Ale pralka jednak bierze setki litrów tygodniowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maras77 napisał(a):

Najlepiej wtedy, kiedy przestana filtrować. Kup sobie na ali paski testowe do wody.

U mnie filtr zmiękczający do pralki z litrem żywicy jonowymiennej trzeba regenerować co tydzień, bo przestaje zmiękczać. Ale pralka jednak bierze setki litrów tygodniowo.

 

 

Przykładowa aukcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy zakłada się filtry na wodę zimną i ciepła czy tylko zimą? Mówimy o kuchni a nie całym domu.

Musze kupić coś do kuchni matki, bo wodę ma tragiczna. Pełno kamienia i osadu na wszystkim. 


Ogólnie to na wejściu do domu przydałoby się coś ale to więcej zabawy więc zacznijmy od kuchni. Czyli filtr który będzie filtrować wodę w kranie bez dokładania nowych wylewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2023 o 13:14, PawelWaw napisał(a):

 

Dzięki kupione 

 

Dostałem, woda z filtra najlepsza. 

To genialne narzędzie za 15 zl, dzięki temu będę teraz sprzedawał 3 filtry z podłączeniem za 1000 zł ssanie jest nieźle.

 

Ale smakuje teraz woda gazowana.

Dużo lepiej niż z dzbanka daffi, który właśnie poleciał na śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Co taki sznurkowy filtruje ???

Wodę 😁 

Zanieczyszczenia stałe. 

Przydatny szczególnie dla wody pompowanej ze studni.

Ale i z wodociągu mogą pojawiać się zanieczyszczenia stałe.

 

✓ Dzięki zastosowaniu specjalnej metody nawijania przędzy na karkas (rdzeń) otrzymano produkt charakteryzujący się budową gradientową. Gęstość włókien zwiększa się do wnętrza wkładu, tym samym maleje mikronaż i ulega zwiększeniu skuteczność filtracji.

 

✓ Nowoczesny proces technologiczny i najwyższa jakość wykonania sprawiają, że wkłady zatrzymują zanieczyszczenia stałe takie jak: rdza, piasek, muł i zawiesiny o średnicy już od 1 mikrometra.

 

Jak to działa? 

 

Zanieczyszczona woda przepływa przez wkład w kierunku jego rdzenia. Osady w niej zawarte są zatrzymywane przez mikropory, których średnica maleje w kierunku wnętrza. Duże cząsteczki wychwytywane są przy powierzchni, natomiast małe w głębiej położonych warstwach. Dzięki temu zwiększa się efektywna powierzchnia, skuteczność filtracji oraz żywotność wkładu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Przydatny szczególnie dla wody pompowanej ze studni.

 

Nie zawsze. W moim przypadku jeden hydraulik założył, a drugi kazał zdemontować :phi:.

Mam kolumnę filtracyjną i ten sznurkowy tylko przypływ zaburzał. U mnie po 2tyg był cały brązowy.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał(a):

Nie zawsze. W moim przypadku jeden hydraulik założył, a drugi kazał zdemontować :phi:.

Mam kolumnę filtracyjną i ten sznurkowy tylko przypływ zaburzał. U mnie po 2tyg był cały brązowy.

Są różne filtry. O różnej przepustowości / poziomie filtrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rwIcIk napisał(a):

Są różne filtry. O różnej przepustowości / poziomie filtrowania.

ale każdy ogranicza przepływ. Przy mocno zanieczyszczonej wodzie można zastosować więcej filtrów kaskadowo o różnej gradacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Odgrzebuję temat bo muszę jakieś filtry założyć u siebie.

W wątku padły takie propozycje

https://allegro.pl/oferta/filtr-wody-pitnej-aquaphor-krysztal-a-kran-zestaw-13995150058?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:queryandcategory&bi_c=ODgxNDIyNzEtNmJhNS00YjE0LTgzNmItMTUwOTIxNzM1OTFmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9252c0e2-1f2f-42c9-8824-c23867098cab

+ zajmuje mniej miejsca, tańszy, zestaw filtrów na wymianę ok 160 zł

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-odwrocona-osmoza-ro7-jonizator-wody-7582432756

-większy, droższy, zestaw filtrów ok 100 zł

 

Który byście polecili?

Wziąłbym ten pierwszy ze względu na łatwość montażu ale w tym drugim jest więcej filtrów tylko pytanie czy to faktycznie będzie lepiej filtrowało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ElBombino napisał(a):

Odgrzebuję temat bo muszę jakieś filtry założyć u siebie.

W wątku padły takie propozycje

https://allegro.pl/oferta/filtr-wody-pitnej-aquaphor-krysztal-a-kran-zestaw-13995150058?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:queryandcategory&bi_c=ODgxNDIyNzEtNmJhNS00YjE0LTgzNmItMTUwOTIxNzM1OTFmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9252c0e2-1f2f-42c9-8824-c23867098cab

+ zajmuje mniej miejsca, tańszy, zestaw filtrów na wymianę ok 160 zł

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-odwrocona-osmoza-ro7-jonizator-wody-7582432756

-większy, droższy, zestaw filtrów ok 100 zł

 

Który byście polecili?

Wziąłbym ten pierwszy ze względu na łatwość montażu ale w tym drugim jest więcej filtrów tylko pytanie czy to faktycznie będzie lepiej filtrowało?

 

Skąd masz wodę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ElBombino napisał(a):

Odgrzebuję temat bo muszę jakieś filtry założyć u siebie.

W wątku padły takie propozycje

https://allegro.pl/oferta/filtr-wody-pitnej-aquaphor-krysztal-a-kran-zestaw-13995150058?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:queryandcategory&bi_c=ODgxNDIyNzEtNmJhNS00YjE0LTgzNmItMTUwOTIxNzM1OTFmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9252c0e2-1f2f-42c9-8824-c23867098cab

+ zajmuje mniej miejsca, tańszy, zestaw filtrów na wymianę ok 160 zł

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-odwrocona-osmoza-ro7-jonizator-wody-7582432756

-większy, droższy, zestaw filtrów ok 100 zł

 

Który byście polecili?

Wziąłbym ten pierwszy ze względu na łatwość montażu ale w tym drugim jest więcej filtrów tylko pytanie czy to faktycznie będzie lepiej filtrowało?

 

Zależy co chce osiągnąć. Ten pierwszy to tylko filtracji, drugi to osmoza z całym kompletem. Ten jonizator możesz sobie darować. Ja mam 6-stopniowy, czyli 3 zgrubne, osmoza, mineralizor i wkład węglowy. Wkłady w wielu tych kompletach są identyczne. Ja kupuje m.in u tego gościa z pierwszej aukcji. Komplet filtrów (5) to ok 50zł.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał(a):

Zależy co chce osiągnąć. Ten pierwszy to tylko filtracji, drugi to osmoza z całym kompletem. Ten jonizator możesz sobie darować. Ja mam 6-stopniowy, czyli 3 zgrubne, osmoza, mineralizor i wkład węglowy. Wkłady w wielu tych kompletach są identyczne. Ja kupuje m.in u tego gościa z pierwszej aukcji. Komplet filtrów (5) to ok 50zł.

Jeden oryginalny kosztuje ponad 60 zł do mojego układu.

W Warszawie piłem wodę z kranu. Filtr w sumie można dowolny prosty zamontować - pojedynczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Jeden oryginalny kosztuje ponad 60 zł do mojego układu.

Jeżeli masz typową obudowę to pewnie jest to 10", a wybór wkładów jest duży. Ja przestałem kupować "oryginalne" do włoskiego filtra, bo co pół roku cena ciągle rosła. Kupuje polskie, typowe filtry:

https://allegro.pl/oferta/wklady-odwrocona-osmoza-ro6-filtr-wody-ro-ustm-13856886848?utm_source=coma_email&utm_medium=916f2a9e4d7b31316cf414ab5b266aa9fde6b03f

Kilka razy rozbierałem je po wymianie, są ok i zatrzymują sporo syfu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KYRTAP napisał(a):

 

Co byś polecił do wody z studni głębinowej? 

Inna historia,

najpierw trzeba zrobić badanie wody.

Od składu mineralnego będzie zależeć, co potrzeba.

U siebie mam filtr sznurkowy USTM na wejściu PP20M - filtruje zanieczyszczenia stałe. Wymieniam co miesiąc.

A pod zlewem mam do wody pitnej wspomniany wcześniej Kryształ Solo

Skład u mnie jest dobry, woda miękka. Ale ostatnio sąsiadowi wyszły bakterie. Więc przydałaby się lampa UV.

Na razie co wymianę filtra USTM zapodaję najpierw chloraminę t

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź.

Od jakiegoś czasu noszę się z instalacją jakiegoś filtra. W lokalizacji gdzie sobie zawsze myję samochód jest woda z wodociągu. Czysta ale zdaje mi się że musi być zakamieniona bo samochód po umyciu ma piaławe zacieki jeżeli nie powycieram. Co ciekawe na myjni bezdotykowej nieopodal nie mam tego zjawiska a woda z tego samego wodociągu - to wydaje mi się że muszą w tej pakamerce mieć jakieś filtry.

Potrzebuje jakieś ekonomiczne rozwiązanie. Obawiam się że grubsza modyfikacja instalacji też nie przejdzie. Najlepiej jakiś filtr odkamieniający na węża albo do wpinania w zawór wody na ścianie. Przepływ musi być taki żeby mi Karcher dawał radę. Podpowiedzcie coś.

 

Aha, jak jakiś czas temu ciśnienie wody było sprawdzane to 6,5 (czegoś tam - nie wiem jakie to jednostki) ale usłyszałem że bardzo dobre.

Filtr ma być tylko do myjki i niczego innego.

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bengamin napisał(a):

Filtr ma być tylko do myjki i niczego innego.

Ostatnio wpinam przed myjką zwykły 10" filtr z wkładem zasypanym żywica jonowymienną. Trochę zmiękcza wodę, białe zacieki nadal są, ale sporo mniejsze niż dotychczas. Koszt niewielki (akurat miałem puszkę filtra, kupiłem tylko wkład). Jak chcesz idealnie bez zacieków, to niestety tylko osmoza.

 

Aha, i podłączam myjkę pod ciepłą wodę z zasobnika. To pewnie też zbija trochę twardości, o kamień który zakamienia zasobnik :)

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bengamin napisał(a):

Proszę o podpowiedź.

Od jakiegoś czasu noszę się z instalacją jakiegoś filtra. W lokalizacji gdzie sobie zawsze myję samochód jest woda z wodociągu. Czysta ale zdaje mi się że musi być zakamieniona bo samochód po umyciu ma piaławe zacieki jeżeli nie powycieram. Co ciekawe na myjni bezdotykowej nieopodal nie mam tego zjawiska a woda z tego samego wodociągu - to wydaje mi się że muszą w tej pakamerce mieć jakieś filtry.

Potrzebuje jakieś ekonomiczne rozwiązanie. Obawiam się że grubsza modyfikacja instalacji też nie przejdzie. Najlepiej jakiś filtr odkamieniający na węża albo do wpinania w zawór wody na ścianie. Przepływ musi być taki żeby mi Karcher dawał radę. Podpowiedzcie coś.

 

Aha, jak jakiś czas temu ciśnienie wody było sprawdzane to 6,5 (czegoś tam - nie wiem jakie to jednostki) ale usłyszałem że bardzo dobre.

Filtr ma być tylko do myjki i niczego innego.

Potrzebujesz zmiękczacz do wody i tabletki/sól do zmiękczania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda z wodociągów niby bardzo czysta, a wstępny zapycha się bardzo szybko rdzawym nalotem. Miałem wcześniej dwa wstępne, to drugi był już czysty, co świadczyło że ten pierwszy w zupełności daje radę więc go wywaliłem. Wymieniam komplet wkładów co ok 1500l, to jakieś 4-5mcy. Wodę z filtrów używamy do picia wody, kawy, herbaty. Pijemy dużo wody, wcześniej ilość butelek była ogromna, a noszenie tego było irytujące.
Zestaw składa się z wstępnego, z żywicą jonowymienną i węglowy. Żywica zapewnia miękką wodę przez ok 3-4 tyg po wymianie - ale mamy dość twardą wodę. 

Teraz przelane jak widać ok 634 litra, stan jak na zdjęciu. 

Ten zestaw mam już z 5-6 lat. Wcześniej miałem COŚ TAKIEGO ale wymiana była niewygodna. Wymiana tych 10" to szybka piłka.

 

https://imgur.com/a/i0yuaMl

 

WhatsApp Image 2024-04-28 at 00.10.31.jpeg

Edytowane przez Belisarius
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.