Skocz do zawartości

@Cumel,@Cinek-doradzcie... wybieramy spawarkę


wlad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Nosze sie z zamiarem kupna malej spawareczki.

Jestem w sumie totalnym laikiem-w technikum wprawdzie na warsztatach cos tam spawalem ale bylo to ponad 30 lat temu wiec wszystko bede musial zaczynac od nowa.Narzedzie bardziej do zabawy niz uzytku wiec parametry nie sa jakos bardzo istotne.Nie mam pojecia na co patrzyc-jest sporo budzetowych inwenterowych ktore w zupelnosci mi stykna.A moze pokusic sie o MIG bezgazowy? Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wlad napisał(a):

Co wy na to?

To zależy co chcesz spawać.

Jeśli wystarczy elektroda to na początek brałbym jakąś taniochę, np Kraft&Dele a allegro za 172 zeta. Jak zabawa nie podejdzie to strata niewielka;]

Spokojnie ciągnie elektrodę 3,20, z wad gówniane wtyczki/gniazda przyłączeniowe przewodów spawalniczych.

Migomat to już jednak sporo wyższy budżet a te bezgazowe to ponoć pomyłka...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIG bezgazowy nie jest wcale taką złą opcją, dwóch znajomych ma i są zadowoleni. Drut znacznie droższy ale to zależy od przemiału bo do sporadycznego spawania  wystarczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wlad napisał(a):

Hej

Nosze sie z zamiarem kupna malej spawareczki.

Jestem w sumie totalnym laikiem-w technikum wprawdzie na warsztatach cos tam spawalem ale bylo to ponad 30 lat temu wiec wszystko bede musial zaczynac od nowa.Narzedzie bardziej do zabawy niz uzytku wiec parametry nie sa jakos bardzo istotne.Nie mam pojecia na co patrzyc-jest sporo budzetowych inwenterowych ktore w zupelnosci mi stykna.A moze pokusic sie o MIG bezgazowy? Co wy na to?

podstawowe pytanie: do czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Igorek napisał(a):

podstawowe pytanie: do czego?

Do absolutnej drobnicy.Na pewno nic do czego potrzeba byloby umiejetnosci.Na zasadzie-"temu sie jesc nie daje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wlad napisał(a):

Do absolutnej drobnicy.Na pewno nic do czego potrzeba byloby umiejetnosci.Na zasadzie-"temu sie jesc nie daje".

No to chyba rzeczywiście MIG bez gazu będzie najlepszą opcją 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co ma być spawane, ja mam migo-maga 200A Kolega garaż obok ma bezgazowego. Parę razy korzystał z mojego , gdyż zależało mu na przetopie. Na Twoim miejscu kupił bym używkę z gazem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bob96 napisał(a):

Wszystko zależy od tego co ma być spawane, ja mam migo-maga 200A Kolega garaż obok ma bezgazowego. Parę razy korzystał z mojego , gdyż zależało mu na przetopie. Na Twoim miejscu kupił bym używkę z gazem. 

 

Też szukam czegoś takiego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cinek napisał(a):

A tak nieco off topic bardzo lubię spawać zwykłą elektrodą

Też tak mam :) Jak zaczynałem pracę jako spawacz na kolei , remontowaliśmy wagony wycofane z ruchu. Tam opanowałem spawanie elektrodą w piony, najwięcej było spawów pionowych w urwanych burtach wagonu. Potem na kopalni doszło jeszcze spawanie rur pod ciśnieniem i trzeba było robić uprawnienia na wysokie ciśnienie też elektrodą .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob96 napisał(a):

Potem na kopalni doszło jeszcze spawanie rur pod ciśnieniem i trzeba było robić uprawnienia na wysokie ciśnienie też elektrodą .

Da się tak w ogóle spawać? Szacun:ok:

Co w tych rurach płynie-woda czy jakieś powietrze?:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na oddziele hydraulicznym, spawałem kolektory do wysokiego ciśnienia. W  rurach płynęła emulsja do zasilania sekcji obudowy zmechanizowanej  a ciśnienie wynosiło 25,0–32,0 MPa. Na dole kopalni dopuszczone było tylko spawanie elektrodami. Trzeba było mieć certyfikat honorowany przez Urząd Dozoru Technicznego.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 20:09, volf6 napisał(a):

Da się tak w ogóle spawać? Szacun:ok:

Co w tych rurach płynie-woda czy jakieś powietrze?:phi:

Oczywiście. Choć przeważnie przetop wykonuje się tigiem a wypełnienie i lico leci elektrodą ;] 

Co do spawarki to ja się tu nie wypowiadam ale bezgazowego to za nic w świecie bym nie chciał, nawet za darmo.

Po pierwsze jakość spoiny po drugie szlaka i ilość odprysków do wyczyszczenia, po trzecie ilość dymu jaki powstaje.  Ja bym kupił jakiś prosty mig i butlę co2 do takich zastosowań.  Jak przyjdzie grube spawać to można podpiąć elektrodę a przy 200A na elektrodzie to :] musi być grube jak fantazje🚺 freda :]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Gordon_Shumway zmienił tytuł na @Cumel,@Cinek-doradzcie... wybieramy spawarkę

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.