Skocz do zawartości

Budowlanka i fachowcy


Tre-Bor

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, irishpiter napisał(a):

 

Trochę też rozmawiam z różnymi ludźmi i z racji bliskości granicy zachodniej wiem że w Niemczech ceny usług budowlanych wcale nie są wyższe a często i bardzo konkurencyjne! Znajomy chciał założyć rynny ale koniecznie cynkowane-zero chętnych w okolicy lub ceny z kosmosu. Finalnie przyjechała ekipa z niemiec i założyła elegancko i cenowo lepiej niż Polacy!

Ekipa z Niemiec ale których? Ci od Wartburga, czy od Opla Calibry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, irishpiter napisał(a):

Mam trochę do czynienia z fachowcami bo robię kapitalny remont. Generalnie jest trochę wykonawców którzy mogą wejść dość szybko. Wydaje mi się ciągle dobrze mają ekipy remontowe a górze no od wylewek itd.(po prostu mniej się buduje) . Ceny mają różne ale generalnie wysokie. Finalnie skończyło się tak że górę skończyłem prawie sam. Dol wezmę ekipie do całości(podłogowka, elektryka, wylewki, tynki). Będzie drożej niż kilku specjalistów odzielnie ale trudno, nie chce się naparzać z każdym oddzielnie bo w międzyczasie będę grzebał górę.

Z doświadczenia to budowlaniec zarabia 30-50 zł ma godzinę reszta to koszty szefa, pracy it'd.

Przykład, za skucie i wyniesienie wylewki z żużlem pod spodem ekipy chciały 5000 (około 45m2). Dałem ogłoszenie na fejsie, przyszło dwóch chłopaków którzy po godzinach to ogarneli  w trzy dni i zadowoleni wzięli 2000.

Trochę też rozmawiam z różnymi ludźmi i z racji bliskości granicy zachodniej wiem że w Niemczech ceny usług budowlanych wcale nie są wyższe a często i bardzo konkurencyjne! Znajomy chciał założyć rynny ale koniecznie cynkowane-zero chętnych w okolicy lub ceny z kosmosu. Finalnie przyjechała ekipa z niemiec i założyła elegancko i cenowo lepiej niż Polacy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, janusz napisał(a):

W "narodzie" pokutuje przekonanie, że praca "umysłowa" ma być lepiej płatna od fizycznej. 

Są różne rodzaje pracy fizycznej. 

Co innego machanie łopatą, a co innego jak trzeba POMYŚLEĆ i zaplanować wykończenie pomieszczenia po konkretne wymagania, dobrać materiały, zaproponować rozwiązania problemów i dopiero na końcu wziąć do ręki narzędzia i zrobić. 

'Fachowcowi' od machania łopatą nie zapłaciłbym więcej niż zarabia biurwa, ale gościowi który ma wejść, zrobić tak jak chcę, podpowiedzieć sprawdzone praktyki i nie meldować o problemach płacę dużo więcej niż ja zarabiam, bo sam nie mam ochoty się doktoryzować z tego tematu, ani brać L4 :pukpuk: czy urlop i spędzać go na budowie. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, iwik napisał(a):

Są różne rodzaje pracy fizycznej

Zgadza się, dodałbym jeszcze "i umysłowej". Niektórym tylko się wydaje, że pracują umysłowo, a mają specyficzną pracę fizyczną przy biurku. 

Edytowane przez janusz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iwik napisał(a):

Są różne rodzaje pracy fizycznej. 

Co innego machanie łopatą, a co innego jak trzeba POMYŚLEĆ i zaplanować wykończenie pomieszczenia po konkretne wymagania, dobrać materiały, zaproponować rozwiązania problemów i dopiero na końcu wziąć do ręki narzędzia i zrobić. 

 

I to się zgadza ale np kładzenie gładzi na deweloperce to jest właśnie jak klepanie cyferek do gotowej tabelki w excelu. Ciężko o takiego fachowca który może będzie dużo kosztował ale przynajmniej zrobi dobrą robotę. Większość i tak aby przykryć i gwarancja do bramy.  Żona odnawia mieszkanie, trzeba położyć panele na parkiet.

Przyszedł fachowiec co to szuka roboty, bo firma w której robił padła.

35 metrów paneli, krzyknął 3000, bo trzeba dwie pary drzwi podciąć i ściany trochę krzywe. W sensie listwy będą plastikowe i tak, no ale już nie można po jednym pomiarze przycinać paneli na pamięć do konca ściany. Wg mnie to jest do 4 dni pracy dla jednej osoby.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, irishpiter napisał(a):

  Żona odnawia mieszkanie, trzeba położyć panele na parkiet.

Przyszedł fachowiec co to szuka roboty, bo firma w której robił padła.

35 metrów paneli, krzyknął 3000, bo trzeba dwie pary drzwi podciąć i ściany trochę krzywe. W sensie listwy będą plastikowe i tak, no ale już nie można po jednym pomiarze przycinać paneli na pamięć do konca ściany. Wg mnie to jest do 4 dni pracy dla jednej osoby.

Skoro żona to sam to zrób, moze nawet w 2 dni się wyrobisz:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to że mam ma głowie jeszcze drugi remont to bym ogarnął. To był pierwszy majster, możliwe że rzucił kwotę bo mu się nie chciało robic. weźmiemy jeszcze jedna wycenę(chociaż są i tacy co za wyceny każą sobie płacić- w sumie to może być sposób na życie:) )

 

Panele polozy ekipa z Leroy Merlin. Cena tak 3x niższa, może jak dadza dodatek za krzywe ściany bedzie taniej o jakieś 30proc ale będzie też faktura i niższy VAT.

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, irishpiter napisał(a):

Wg mnie to jest do 4 dni pracy dla jednej osoby.

 

35m paneli i podcięcie 2 drzwi 4 dni roboty? ;]

W jeden dzień się wyrabiam i zadowolę się tysiakiem.

Ale ja idę pracować, a nie kawę pić, albo narzekać.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blue_ napisał(a):

 

35m paneli i podcięcie 2 drzwi 4 dni roboty? ;]

W jeden dzień się wyrabiam i zadowolę się tysiakiem.

Ale ja idę pracować, a nie kawę pić, albo narzekać.

Jak w jeden dzień to 750 ;]

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blue_ napisał(a):

 

35m paneli i podcięcie 2 drzwi 4 dni roboty? ;]

W jeden dzień się wyrabiam i zadowolę się tysiakiem.

Ale ja idę pracować, a nie kawę pić, albo narzekać.

Liczyłem wg złotej myśli majstrów: robota nie zająć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, irishpiter napisał(a):

Powiedzieli że bezpośrednio zrobili by to za pół ceny tego co zapłaciliśmy do Leroy.

 

to cie pocieszyli.

pamietaj masz 14 dni na zwrot zamowienia zdalnego :)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, irishpiter napisał(a):

Panele i listwy położone. Dwaj Panowie przyszli o 9 i wyszli o 14! Powiedzieli że bezpośrednio zrobili by to za pół ceny tego co zapłaciliśmy do Leroy.

Ale wtedy jest 23 % VAT zamiast 8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

to cie pocieszyli.

pamietaj masz 14 dni na zwrot zamowienia zdalnego :)

 

Porównując do tych wcześniejszych fachowców co to wyceniali i ma 3 tys to i tak dobrze wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.