Skocz do zawartości

Wzmocnienie mocy przycisku


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki przycisk ktory wciska przycisk windy, ktora wtedy przyjezdza do mnie :jem:

Tylko jest problem, bateria ktora tam jest dziala ok tylko 1-2 dni po naladowaniu (kupilem jakies o wiekszym napieciu z Aliexpres).

Brakuje mu pozniej mocy zeby wcisnac ten przycisk windy, naciska na samym dole wiec musi byc mocniej.

Jakies pomysly jak to ogarnac zeby to dzialalo ?

Inny przycisk na testy ? Jakas modyfikacja mechanizmu ?

 

https://www.switch-bot.com/products/switchbot-bot?variant=37452343541927

 

 

 

image.png.2f003c37d82b7c07c0bdf375c8b4ea68.png

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bergerac napisał(a):

Ty dalej z tym walczysz??? :) 

 

Ja też ciągle się łudziłem, że wątek o przycisku to jakiś trolling :hehe:

 

@PawelWaw przeliczałeś czy ta inwestycja się w ogóle opłaca? 
Może lepiej dać łapówkę pracownikowi Schindlera aby zamontował jakiś przełącznik w środku, albo dawać 5 zł dziecku żeby leciało wciskać? :hmm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

to chyba najlepsza opcja

myślę, że ważny jest też sposób montażu. Czym jest bardziej elastyczny do (przycisk<>ściana) tym mniej powera idzie na wciśnięcie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bergerac napisał(a):

myślę, że ważny jest też sposób montażu. Czym jest bardziej elastyczny do (przycisk<>ściana) tym mniej powera idzie na wciśnięcie.

 

I to może być trop. Docisnąłem całość ręką I zadziałało :jem: Tam jest jakaś taśma 3m ale tak z 4mm grubości, potrzebuje dobrej taśmy dwustronnej ale cienkiej. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

I to może być trop. Docisnąłem całość ręką I zadziałało :jem: Tam jest jakaś taśma 3m ale tak z 4mm grubości, potrzebuje dobrej taśmy dwustronnej ale cienkiej. Ktoś coś?

każda taśma będzie elastyczna. Spróbuj klejem z pistoletu na gorąco. W razie czego oderwiesz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bergerac napisał(a):

każda taśma będzie elastyczna. Spróbuj klejem z pistoletu na gorąco. W razie czego oderwiesz.

 

A przetestuje w sumie. Wezmę przedłużacz z Tesli i kleje wieczorem. Zobaczymy czy metal z plastikiem utrzyma :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

A przetestuje w sumie. Wezmę przedłużacz z Tesli i kleje wieczorem. Zobaczymy czy metal z plastikiem utrzyma :jem:

przetestuj. Zaletą jest, że oderwiesz w razie w. Pamiętaj też, że są różne kleje, jak uniwersalny nie złapie to nie znaczy, że się nie da, tylko trzeba spróbować z innym klejem. Rozprowadź i daj na rogach przycisku dodatkową warstwę na już przyklejonym urządzeniu, żeby wzmocnić chwyt. Rogi są zaokrąglone, więc jest gdzie rozsmarować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

przetestuj. Zaletą jest, że oderwiesz w razie w. Pamiętaj też, że są różne kleje, jak uniwersalny nie złapie to nie znaczy, że się nie da, tylko trzeba spróbować z innym klejem. Rozprowadź i daj na rogach przycisku dodatkową warstwę na już przyklejonym urządzeniu, żeby wzmocnić chwyt. Rogi są zaokrąglone, więc jest gdzie rozsmarować :)

 

Kurcze pokleilem, trzyma nieźle ale nadal działa działa i po kilku razach lipa.

Muszę wymyślę coś głupiego ;]

Ten switch bot ma ta zaletę że przycisk jest schowany cały i nic nie wystaję w stanie spoczynku. Może coś z mechanizmem trzeba podziałać albo coś dodrukować na 3d ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

Kurcze pokleilem, trzyma nieźle ale nadal działa działa i po kilku razach lipa.

Muszę wymyślę coś głupiego ;]

Ten switch bot ma ta zaletę że przycisk jest schowany cały i nic nie wystaję w stanie spoczynku. Może coś z mechanizmem trzeba podziałać albo coś dodrukować na 3d ?

Doklej mu na tym "dzyngielku" taką silikonową podkładkę jak są czasami do drzwi w szafkach. Zwiększysz mu zasięg o 1 czy 2 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

Tylko jest problem, bateria ktora tam jest dziala ok tylko 1-2 dni po naladowaniu (kupilem jakies o wiekszym napieciu z Aliexpres).

To w końcu bateria czy akumulator?:phi:

Podaj oznaczenie-parametry/pojemność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał(a):

To w końcu bateria czy akumulator?:phi:

Podaj oznaczenie-parametry/pojemność:)

 

Tam jest bateria CR2 o napieciu 3V.

Ja kupilem CR2 na aliexpres akumulatorek o napieciu 3,7V, jest lepiej ale tylko na poczatku.

 

o taka kupilem:

 

image.png.15b6c83172bdd993e8c12e02843a052c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał(a):

Doklej mu na tym "dzyngielku" taką silikonową podkładkę jak są czasami do drzwi w szafkach. Zwiększysz mu zasięg o 1 czy 2 mm. 

 

no testowalem, to nie do konca dziala, brakuje mu mocy docisniecia :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

no testowalem, to nie do konca dziala, brakuje mu mocy docisniecia :(

 

Zasilaj go z sieci, przedłużaczem do ładowania teselki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Tam jest bateria CR2 o napieciu 3V.

Ja kupilem CR2 na aliexpres akumulatorek o napieciu 3,7V, jest lepiej ale tylko na poczatku.

 

o taka kupilem:

 

image.png.15b6c83172bdd993e8c12e02843a052c.png

 

 

Zastosuj akumulator albo nawet 2 równolegle 18680 tylko jakieś firmowe, pojedynczy ma pojemność ~10 razy większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 2000_mc napisał(a):

Wydrukuj większą obudowę,  tak by się koszyk na 2xAA  lub 18650 zmieścił do środka.

 

Właśnie zwiększenie napięcia by pomogło. Myślę że okolice 4-4,5V. Bo na początku działa a po 1-2 dniach już nie ma siły docisnąć. Są jakieś małe baterie z tym napięciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

Właśnie zwiększenie napięcia by pomogło. Myślę że okolice 4-4,5V. Bo na początku działa a po 1-2 dniach już nie ma siły docisnąć. Są jakieś małe baterie z tym napięciem?

Pojemność baterii za mała a nie, że napięcie za niskie:facepalm:

Zbyt wysokim napięciem usmażysz zabawkę i będziesz musiał kupić następną:old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził bym, jaka jest tolerancja na wysokość napięcia w tym twoim przycisku. Niektóre moduły radiowe działają w zakresie 2,2-5V.

Jeżeli przycisk działa na krótko to możliwe, że pojemność baterii  jest za mała. Został bym przy tych 3,7V i zwiększył pojemność baterii.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 2000_mc napisał(a):

Sprawdził bym, jaka jest tolerancja na wysokość napięcia w tym twoim przycisku. Niektóre moduły radiowe działają w zakresie 2,2-5V.

Jeżeli przycisk działa na krótko to możliwe, że pojemność baterii  jest za mała. Został bym przy tych 3,7V i zwiększył pojemność baterii.

 

Oryginalnie ta bateria ma 3V, nie wiem czy ta z Chin ma deklarowane 3,7V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.