Skocz do zawartości

Porysowany plastik


Ralph78

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak można usunąć takie rysy z porysowanego plastiku? Poprzednia właścicielka raczej niezbyt dbała o zapinanie pasa, do tego była funkcjonariuszem policji więc może też nosiła przy pasku broń lub kajdanki i stąd takie rysy. Myślałem o delikatnym użyciu opalarki, ale może są jakieś lepsze sposoby?20240529_112404.jpg.2c75e2a4dfcb755e4eb445494b235ecc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ralph78 napisał(a):

 

To pewnie by było ostateczne rozwiązanie, najpierw chce spróbować innych metod DIY.

 

Może być ciężko. Spadł mi kiedyś box dachowy z auta i też chciałem jakoś zatuszować rysy. Jeździlem po różnych magikach i nikt nie chciał się podjąć. Opalarką mówili, że nie odbuduje się struktury. W końcu olałem temat ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ralph78 napisał(a):

Myślałem o delikatnym użyciu opalarki, ale może są jakieś lepsze sposoby?

Myślę, że opalarka lekko zamaskuje ślady, ale ich nie zlikwiduje. Ja bym próbował zdjąć plastik i wtedy po całości delikatnie opalarka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldek40 napisał(a):

w lanosie zapalniczką usuwałem takie zadrapania

Według mnie jedyna szansa to "grzanie" całego elementu (nie musi być cały jednocześnie), bo prawdopodobnie część podgrzewana zrobi się bardziej błyszcząca i nawet jeśli usunie rysy, to część będzie bardziej matowa, a podgrzana błyszcząca. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janusz napisał(a):

Według mnie jedyna szansa to "grzanie" całego elementu (nie musi być cały jednocześnie), bo prawdopodobnie część podgrzewana zrobi się bardziej błyszcząca i nawet jeśli usunie rysy, to część będzie bardziej matowa, a podgrzana błyszcząca. 

 

Spróbuje, dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ralph78 napisał(a):

Hej, jak można usunąć takie rysy z porysowanego plastiku? Poprzednia właścicielka raczej niezbyt dbała o zapinanie pasa, do tego była funkcjonariuszem policji więc może też nosiła przy pasku broń lub kajdanki i stąd takie rysy. Myślałem o delikatnym użyciu opalarki, ale może są jakieś lepsze sposoby?20240529_112404.jpg.2c75e2a4dfcb755e4eb445494b235ecc.jpg

Zapalniczka/opalarka i inne tego typu patenty 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ralph78 napisał(a):

 

To pewnie by było ostateczne rozwiązanie, najpierw chce spróbować innych metod DIY.

Autodetaling :ok:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2024 o 09:45, Ralph78 napisał(a):

Hej, jak można usunąć takie rysy z porysowanego plastiku? Poprzednia właścicielka raczej niezbyt dbała o zapinanie pasa, do tego była funkcjonariuszem policji więc może też nosiła przy pasku broń lub kajdanki i stąd takie rysy. Myślałem o delikatnym użyciu opalarki, ale może są jakieś lepsze sposoby?20240529_112404.jpg.2c75e2a4dfcb755e4eb445494b235ecc.jpg

Zdemontuj element i delikatnie podgrzewaj opalarką. Miałem taki przypadek: 

IMG_20230524_125023.jpg.f6a649a831b863ba674d7d4bb29b073d.jpg

Zastosowałem metodę z opalarką i wyszło tak:

IMG_20230711_203001.jpg.69320756892488da2c45aeb7934f81ce.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2024 o 12:49, Ralph78 napisał(a):

 

Spróbuje, dzięki. 

Podgrzewaj miejscowo opalarką na jakimś fragmencie, nie rób na zbyt dużej powierzchni.

Lepiej wolniej i dłużej niż zbyt szybko i przegrzać - potem już jest ciężej to wyprowadzić.

 

Podpowiem, że najpierw zrobiłem sobie taki jakby odcisk -stopiłem kawałek plastiku, zrobiłem sobie taki placek z uchwytem, potem to podgrzałem i miałem odcisk powierzchni

Potem punktowo podgrzewałem a jak już było prawie gotowe to fakture odbudowałem tym stempelkiem.

 

To było bardziej szukanie sobie zajęcia na kilka godzin i zimowy wieczór w garażu ale osłona tunelu wyszła jak nowa.

 

Edytowane przez bengamin
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj element i delikatnie podgrzewaj opalarką. Miałem taki przypadek: 
IMG_20230524_125023.jpg.f6a649a831b863ba674d7d4bb29b073d.jpg
Zastosowałem metodę z opalarką i wyszło tak:
IMG_20230711_203001.jpg.69320756892488da2c45aeb7934f81ce.jpg
Patrzyłem i ciężko będzie to zdemontować samemu, ten element jest bardzo zabudowany zarówno od góry jak i po bokach.
Ładnie ci to wyszło

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety, dzisiaj próbowałem i prędzej się plastik stopi niż się rysy zamaskują. Jest ich za dużo i są za głębokie, pozostaje wymiana całego elementu.

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.