Skocz do zawartości

Fiat Tipo- jaka skrzynia biegów.


Darcolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nadchodzi czas zamiany Linei na coś nowszego. No i właśnie zastanawiam się, jakie automaty montowane są w nowych tipo- jaki typ, kto je produkuje i jaka jest ich trwałość. Natomiast w kwestii mechanicznych skrzyń biegów- to chyba tradycyjne fiatowskie pięciobiegówki (mam nadzeję, że żadnych wydumek typu oplowskie getragi M32 już nie montują). Osoby znające się na poruszanym temacie- uprzejmie proszę o podzielenie się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za dużego wyboru, z PB to wolnossący 1.6 Pb z klasycznym starym hydraulikiem lub diesel 1.6 z skrzynia ddct. Ddct to zautomatyzowana dwusprzeglowa skrzynia Fiata C635. Ja mam zwykła skrzynie C635. Nie spotkałem się zeby występowały w tych skrzyniach jakieś problemy.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, steyr napisał(a):

Nie masz za dużego wyboru, z PB to wolnossący 1.6 Pb z klasycznym starym hydraulikiem lub diesel 1.6 z skrzynia ddct. Ddct to zautomatyzowana dwusprzeglowa skrzynia Fiata C635. Ja mam zwykła skrzynie C635. Nie spotkałem się zeby występowały w tych skrzyniach jakieś problemy.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
 

 

Problemy z 6 biegowym manualem C635 wstępowały w pierwszych rocznikach AR Giulietta. Skrzynię poprawiono zdaje się do 2012. Problem objawiał się w trudnościach z wbiciem 1 i 2 biegu. Tipo produkowane jest od 2015 roku, więc tematu/problemu nie ma. 

 

A odpowiadając na pytanie dot. automatów w grupie FCA to szału nie było i nie ma. Narzekano na zautomatyzowaną skrzynię Selespeed, narzekają też na jej następcę czyli dwusprzęgłową skrzynię TCT. Piszę to na podstawie opinii na forów i grup tematycznych poświęconych włoskim autom.

 

Gdybyś myślał o innym aucie z grupy FCA, to od 2015 roku w Jeepach montowano hydrauliczną skrzynię ZF 9HP. Producent skrzyń znany i ceniony za przyzwoity 8 biegowy automat. Skrzynia 9HP krytykowana była jednak za komfort/specyfikę jej pracy. Wg niektórych problem stanowiło bardziej niedopracowane oprogramowanie. Dotyczyło to nie tylko Jeep'a ale również Hondy Przejechałem się jako kierowca Jeep Renegade z doładowanym silnikiem 1.3 177KM wyposażonym właśnie w ten automat i moje wrażenia były pozytywne (spokojna jazda, bez kickdownów). Jutro dla porównania jadę odbyć jazdę próbną Renegade z wolnossacym silnikiem benzynowym 2.4 również wyposażonym w tą skrzynię. Chciałbym wybrać dla siebie coś optymalnego, komfortowego, wytrzymałego, z potencjałem pod LPG - jeśli cena gazu nie podskoczy drastycznie po nowym roku (koniec okresu przejściowego i embargo na rosyjski LPG).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że teraz jest głównie do wyboru silnik 1.0 turbo 100 KM w manualu lub w automacie jakiś "hybrid" 1.5 130 KM (nie wiem co to za silnik- fiatowski czy jakiś inny?). Tak, że wolnossący 1,6 wypadł z obiegu, tak jak niestety i t-jet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Darcolo napisał(a):

Tylko że teraz jest głównie do wyboru silnik 1.0 turbo 100 KM w manualu lub w automacie jakiś "hybrid" 1.5 130 KM (nie wiem co to za silnik- fiatowski czy jakiś inny?). Tak, że wolnossący 1,6 wypadł z obiegu, tak jak niestety i t-jet.

Ile kosztuje teraz takie Tipo, żeby w ogóle nad nim się zastanawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.