Skocz do zawartości

Opel omega


darekpdkp

Rekomendowane odpowiedzi

rocznik 1999 -2000 ,ma ,mial ktos z was ,jakie wady ,zalety .Na co zwracac najwieksza uwage przy kupnie ,jaki silnik lepszy !!diesel czy benzyna .Jak mozecie to napiszcie pare zdan o tym aucie ,bo kolega sie bardzo na niego uparl ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rocznik 1999 -2000 ,ma ,mial ktos z was ,jakie wady ,zalety .Na co

> zwracac najwieksza uwage przy kupnie ,jaki silnik lepszy

> !!diesel czy benzyna .Jak mozecie to napiszcie pare zdan o tym

> aucie ,bo kolega sie bardzo na niego uparl

Niby było, ale... mogę się wypowiedzieć bo znajomy kupił jakiś czas temu kombiaka. Naprawdę fajne auto. W zasadzie było po dzwonku lekkim i jakieś tam problemy były z: kolektorem wydechowym spod którego wydmuchiwało uszczelkę bo szpilka była uszkodzona i z tylnym mostem.

Pojawiały się jakieś małe ogniska korozji w miejscu gdzie auto akurat nie było bite - ale to normalka akurat w tych autach - z tym i tak było bardzo dobrze i nie było specjalnych powodów do marudzenia.

Dobra rada tylko - jeśli już chcesz, to szukaj albo 2.5 TD albo 3.0 benzyna, najlepiej w automacie... mniejsze silniczki bywają trochę za słabe bo jednak auto jest wielkie i ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diesel 2,5

A ja z doświadczenia sprzedawcy powiem tak:

Jeśli chcesz być dobrym klientem sklepów i warsztatów - bierz 2.5TDS

Jeśli chcesz jeździć długo i bezawaryjnie to albo 2.0 16v albo 3.0MV6(bardziej jednak polecam manualną skrzynkę bo samochód jest wtedy elastyczniejszy-słyszałem też że ogólnie automat w tym autku jest marnie zestopniowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja z doświadczenia sprzedawcy powiem tak:

> Jeśli chcesz być dobrym klientem sklepów i warsztatów - bierz 2.5TDS

> Jeśli chcesz jeździć długo i bezawaryjnie to albo 2.0 16v albo

> 3.0MV6(bardziej jednak polecam manualną skrzynkę bo samochód

> jest wtedy elastyczniejszy-słyszałem też że ogólnie automat w

> tym autku jest marnie zestopniowany)

a co powiesz na 2,2 16 v lub 2,5 v6,bo kolega bardziej sklania sie ku tym silnikom hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz hmm.gif,kolega z pracy ma omegę b i non-stop grzebie,jak nie w układzie zasilania to w zawieszeniu,na tropieniu KOROZJI,kończąc,a ja w swojej "padace" robię tylko normalny serwis ,w ciągu 5 lat miałem tylko 2 poważne awarie,ale auto dotarło do domu o własnych siłach,co niestety nie udało się omedze kilka razy tylko w tym roku.

Omega jest z 94r,a moja maryśka z 97 hmm.gifto TYLKO 3 lata a omega miała zjedzony prawy próg,podłogę pod pedałami,tylne błotniki(lewy do wymiany),wnękę koła zapasowego...........

hmm.gif tylko 3 lata różnicy... hmm.gif,a Marea wymagała poprawienia ,zabezpieczena antykorozyjnego..........................

To porównanie chyba powinno wystarczyć,moim zdaniem jakość wyrobów GM spada,gdy Fiat swoją stale podnosi,prównanie Omegi do Safrane lub 605/607 to byłoby chyba całkowitym pognębieniem hmm.gif.

Aha,nie zastanawiałeś się czemu w niemczech ople i fordy są TAńSZE od pugów i renówek??? hmm.gif

Bo ja uważam że jest to wyraźny sygnał o ich jakości.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę Astrą od 7 lat i stanęła tylko raz ok.gif pękła linka sprzęgła, ten znajomy pewnie używkę kupił? zlosnik.gif btw. nie wolno opierać opinni o marce na jednym aucie - fakt stare Omegi czasem rdzewiały, to fakt, ale mechanicznie to są dobre auta, jak się kupiło pewny samochód... niestety wiele używek Opla w polsce to trupy... no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha,nie zastanawiałeś się czemu w niemczech ople i fordy są TAńSZE od

> pugów i renówek???

IMHO państwo "D" dofinansowywuje zakup swoich produktów hahaha.gif i stąd te niższe ceny

> Bo ja uważam że jest to wyraźny sygnał o ich jakości.

Z Fordów tylko foczka ma dobrą opinie.Ople hmm.gif Corsy B i C to napewno no.gif ( przynajmniej te na naukach jazdy zlosnik.gif ) a reszta jest już milczeniem

> pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wtorek wybieram sie po autko do naszych zachodnich sasiadow..... moj wybor padl na Opla Omege B z silnikiem benzynowym 2.0 - 2.5 ...... poacztkowo mial byc 2.5TD ale po wysluchaniu kilku ludzi co zajmuja sie klekotami zrezygnowalem z Diesla.... na mobile.de znalazlem ladna sztuke....

Opel Omega 2.0 16V

co sadzicie o tym aucie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja z doświadczenia sprzedawcy powiem tak:

> Jeśli chcesz być dobrym klientem sklepów i warsztatów - bierz 2.5TDS

> Jeśli chcesz jeździć długo i bezawaryjnie to albo 2.0 16v albo

> 3.0MV6(bardziej jednak polecam manualną skrzynkę bo samochód

> jest wtedy elastyczniejszy-słyszałem też że ogólnie automat w

> tym autku jest marnie zestopniowany)

2.0 za wolny 3.0 fajnie lata ale pali jak smok ...2.5v6 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Omega jest z 94r (...)

No i to chyba wszystko wyjasnia. Choroby wieku mlodzienczego pewnie nie wchodza tu w gre... Znajomy ma samochod od nowosci i dbal o niego zgodnie z ksiazka serwisowa... To fakt, Omega jest bardzo zlym samochodem...

Teraz porownajmy Omege 1994 do Omegi 2000.

270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bylem teraz w niemcach po samochody , na kazdym komisie stoi omega.na

> jednym z nich naliczylismy az 7 : i stoja za grosze, to musi o

> czyms swiadczyc

a modele zwanymi dziwnie "c" też stały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak wiadomo Omegi C nie ma jeszcze w sprzedaży

ale wszyscy wiedza o jakie auto chodzi 270751858-jezyk.gif

z tego co wiem, to passatow B3/4 itd itp tez nie ma w sprzedazy, tylko jeden z passatow mial oznaczenie B-numer, jakas tak sie przyjelo, ze sa tak nazywane - w jakiejs gazecie/na strone kiedys widzialem prawdziwe oznaczenia passatow smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak będą wołać Omegę C? D? bez sensu, z tym, że Omega B istnieje,

> a C ma wejść niedługo do produkcji

pitolisz trzy po trzy, omega A była produkowana od 1986 do 1994, omega B od 1994 do 1999 omega C do 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy czym Omega C to praktycznie B

praktycznie icon_eek.gif ??? widziałeś ją na żywca? inne silniki, inne modele automatycznych skrzyń biegów, oprogramowanie jednostki centralnej, polecam TIC 2000 a nie EPC który nie jest od wszystkiego, wnętrze inne, i gabaryty też inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak będą wołać Omegę C? D? bez sensu, z tym, że Omega B istnieje,

> a C ma wejść niedługo do produkcji

a jak bylo w przypadku Passata B5 i jego faceliftingu? ochrzczono go Passatem B6, a przeciez "B6" jest najnowszym modelem, a nie "B7" smile.gif

sytuacja analogiczna, wszyscy wiedza o co chodzi i w serwisie pewnie tez juz na to nie zwracaja uwagi zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i co z tego? to jest dalej Omega B i tego nie przeskoczysz...

> pojedź do ASO i powiedz Omega C btw. co to jest TIC? bo ja wiem

> co to TIS conajwyżej

No miało być TIS - literówka, Oma C to kwadraciak i tego też nie przeskoczysz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak wiadomo Omegi C nie ma jeszcze w sprzedaży

w sumie to dziwne zamieniać flagową limuzynę marki na vectrę w krótszym hatchu crazy.gif który prezes chce wrzucac teczkę do bagaznika którego klapa siega do nieba......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie mam co przeskakiwać... Opel Omega C jeszcze nie jest w

> produkcji, nie ważne co powiesz

dokładnie ok.gif na tej samej zasadzie ja tez mógłym powiedziec ze jezdze vectra C a nie B bo mam poliftową w której też pare rzeczy poprawiono i troche zmieniono wygląd zewnętrzny wink.gif aczkolwiek termin omegi C jest ogólnie przyjęty na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.