Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

wymiana swiec przy LPG - co ile?

Featured Replies

Napisano

witam.mam pytanko co ile tysiecy km wymieniacie swiecie w swoich autkach przy insalacji gazowej. mi gosciu w sklepie powiedzial ze niby max 15 tys km i swieczuchy do wymiany . ja zrobilem na swych 17 tys i auto zaczyna pierdziec i strzelac na gazie - wyregulowane wszystko i cacy . gazownik tez gadal ze to od swiec

Napisano

zgadza się 15 góra 20kkm. koszt praktycznie żaden a kultura pracy silnika wzrasta, spalanie zaś spada ok.gif

Napisano

> witam.mam pytanko co ile tysiecy km wymieniacie swiecie w swoich

> autkach przy insalacji gazowej. mi gosciu w sklepie powiedzial

> ze niby max 15 tys km i swieczuchy do wymiany . ja zrobilem na

> swych 17 tys i auto zaczyna pierdziec i strzelac na gazie -

> wyregulowane wszystko i cacy . gazownik tez gadal ze to od

> swiec

U mnie wytrzymują 60kkm i co tyle były wymieniane 2kpl, teraz zrobiłem po 55kkm, ale dlatego, że jechałem kilka tyś. km na wakacje i wolałem zrobić przed niż zaraz po.

Ale jak masz problemy to trzeba szukać - świece, kable itd

Napisano

> zgadza się 15 góra 20kkm. koszt praktycznie żaden a kultura pracy

> silnika wzrasta, spalanie zaś spada

nic mi nie spadło, a kultura - może minimalnie równiej pracuje na wolnych obr. na benie przy zimnym silniku.

Napisano

> witam.mam pytanko co ile tysiecy km wymieniacie swiecie w swoich

> autkach przy insalacji gazowej. mi gosciu w sklepie powiedzial

> ze niby max 15 tys km i swieczuchy do wymiany . ja zrobilem na

> swych 17 tys i auto zaczyna pierdziec i strzelac na gazie -

> wyregulowane wszystko i cacy . gazownik tez gadal ze to od

> swiec

Wymieniam co 40-50kkm. Jeżdże na Bosch Ytrium Plus

Napisano

> zgadza się 15 góra 20kkm. koszt praktycznie żaden a kultura pracy

> silnika wzrasta, spalanie zaś spada

podobno zlosnik.gif

moje po 55 kkm mają się dobrze i sam się zastanawiam,

czy ja chcę oszczędzić, czy co? spineyes.gif

ostatnio jak zaglądałem wyglądały bez zarzutu, ale

chyba wymienię w końcu "dla zasady" zlosnik.gif

bo wspomniana przez Ciebie "kultura pracy" i spalanie

mnie do tego nie przekonują - jest OK ok.gif

pozdr.

Azja

Napisano

> witam.mam pytanko co ile tysiecy km wymieniacie swiecie w swoich

> autkach przy insalacji gazowej. mi gosciu w sklepie powiedzial

> ze niby max 15 tys km i swieczuchy do wymiany . ja zrobilem na

> swych 17 tys i auto zaczyna pierdziec i strzelac na gazie -

> wyregulowane wszystko i cacy . gazownik tez gadal ze to od

> swiec

ja mam przebujane 40 000. swiece oryginalne GM. nic nie strzela nic nie pyka. co prawda nowe juz kupione ale dopooki stare dzialaja to leza i czekaja. W seju swiece starczaja na max 15 kkm.

Napisano

Ja wymieniam co ok.15 tys. Koszt niewielki, ok 65 zł. za kpl NGK v line23. Od razu lepsza dynamika i niższe spalanie gazu. Co prawda o ok.0,5 do 1 litra w porywach, ale cieszy:)

Napisano

> Ja wymieniam co ok.15 tys. Koszt niewielki, ok 65 zł. za kpl NGK v

> line23. Od razu lepsza dynamika i niższe spalanie gazu. Co

> prawda o ok.0,5 do 1 litra w porywach, ale cieszy:)

Chyba kolega zbyt podatny na autosugestie 270751858-jezyk.gif instrukcja podaje wymiane co 60.000 lub 80.000 więc co 15.000 to czyste marnotrastwo, kiedyś wymieniłem świece po ponad 60.000 km od nowości i prawie pomyliłem je z nowymi jak wkręcałem w takim dobrym stanie były biglaugh.gif

Napisano

> Chyba kolega zbyt podatny na autosugestie instrukcja podaje wymiane

> co 60.000 lub 80.000 więc co 15.000 to czyste marnotrastwo,

> kiedyś wymieniłem świece po ponad 60.000 km od nowości i prawie

> pomyliłem je z nowymi jak wkręcałem w takim dobrym stanie były

może u Ciebie w Twinporcie ale nie w eFkach, weź sobie instrukcję od eFki i sprawdź

zresztą pewne instrukcje podawały też wymianę rozrządu co 90kkm czy nawet 120kkm i jak się to w wielu przypadkach kończyło ?

Oczywiście nie należy przeginać ze zbyt częstą wymianą świec bo po prostu nic to nie da i szkoda kasy, ale na te wielkie przebiegi według instrukcji też trzeba uważać bo teraz to się producenci a dokładnie ich marketingowcy licytują który lepszy i rzadziej musi na przeglądy jeździć

Napisano

> Chyba kolega zbyt podatny na autosugestie instrukcja podaje wymiane

> co 60.000 lub 80.000 więc co 15.000 to czyste marnotrastwo,

> kiedyś wymieniłem świece po ponad 60.000 km od nowości i prawie

> pomyliłem je z nowymi jak wkręcałem w takim dobrym stanie były

80 tyś na świece??? Troszkę chyba zbyt dużo, u mnie wymiana co około 30 - 40 tyś, czyli raz w roku zlosnik.gif

Napisano

Witam.

W astrze II przejechałem na świecach, które były założone orginalnie 52000, w tym na gazie 36000. trochę dużo. Powinno nie wioęcej niż 15000. Były, co mnie zdziwiło świece boscha-czteroelektrodowe. Ponoć zalecają dwu i takie teraz kupiłem. Zobaczymy jak sie sprawdzą.

Napisano

> Witam.

> W astrze II przejechałem na świecach, które były założone orginalnie

> 52000, w tym na gazie 36000. trochę dużo. Powinno nie wioęcej

> niż 15000. Były, co mnie zdziwiło świece

> boscha-czteroelektrodowe. Ponoć zalecają dwu i takie teraz

> kupiłem. Zobaczymy jak sie sprawdzą.

do AII do Z16SE sa zalecane tylko i wyłacznie 4-elektrodowe

zmieniać starczy co 60kkm

nie wiem jak na gazie

Napisano

> Chyba kolega zbyt podatny na autosugestie instrukcja podaje wymiane

> co 60.000 lub 80.000 więc co 15.000 to czyste marnotrastwo,

> kiedyś wymieniłem świece po ponad 60.000 km od nowości i prawie

> pomyliłem je z nowymi jak wkręcałem w takim dobrym stanie były

Zwróć uwagę, że to jest GAZ. A swoją drogą już po 45 kkm na benzynie dwie świeczki nadawały się na śmietnik.

Napisano
  • Autor

> Zwróć uwagę, że to jest GAZ. A swoją drogą już po 45 kkm na benzynie

> dwie świeczki nadawały się na śmietnik.

wlasnie - nie zapomnijcie ze pytam o wymiane swiec przy zasilaniu gazem.

wiele osob mi mowilo ze przy LPG wyminiactrzeba co 15 tkm max 20tkm ze wzgledu na jakas tam inee cos tam gazu juz nie pamietam.. co do marnotrastwa to uwazam ze wydanie raz na pol roku 40 zl za komplet swiec NGK V-line 6 to nie tak bardzo wiele a za to duzo lepiej sie jedzie i nie meczy sie silnika jakimis niedopalonymi mieszankami czu cos w tym stylu.

Napisano

> wlasnie - nie zapomnijcie ze pytam o wymiane swiec przy zasilaniu

> gazem.

> wiele osob mi mowilo ze przy LPG wyminiactrzeba co 15 tkm max 20tkm

> ze wzgledu na jakas tam inee cos tam gazu juz nie pamietam.. co

> do marnotrastwa to uwazam ze wydanie raz na pol roku 40 zl za

> komplet swiec NGK V-line 6 to nie tak bardzo wiele a za to

> duzo lepiej sie jedzie i nie meczy sie silnika jakimis

> niedopalonymi mieszankami czu cos w tym stylu.

Widzisz, przy gazie jest wiele mitów oraz stosowana spychologia, tzn podjedź do byle jakiego zakładu i powiedz że masz problemy z instalką, na pierwszy ogień idą - filtry świece, kable, sonda itd - wszystko poza instalką.

Moja astra miała gaz przy 30kkm, teraz ma 175kkm, nigdy nie wymieniałem świec i filtrów częściej niż napisano w książce i nigdy nie było z tego tytułu problemów.

Problemy z instalką były za to, bo padł reduktor, a potem padło podłączenie masy do sterownika lpg.

Niektóre rzeczy nie wymieniane, że aż wstyd - przykładowo filtr gazu po jakiś 70-80kkm (ojciec nawet nie wiedział że się go wymienia, a wymieniony został przy problemach z reduktorem), co ciekawe mimo, że był mocno zabity, różnicy po wymiane nie było.

Kable wymieniłem teraz, tylko dlatego że ostatnia fajka się nadłamała w środku i bałem się jechać 2kkm na wakacje.

IMO jak widzisz poprawe po wymianie - wymieniaj,

ale samo wymienianie dla zasady, chyba nie ma sensu.

Ja po wymianie świec (55kkm) i kabli 175kkm - różnicy nie widze, dlatego następne będe wymieniał po 60kkm, albo jak coś będzie nie teges.

Za to filtr PP i powietrza wymieniam co 10kkm i częściej, bo widze dużą różnice w wydajności nawiewu - może niemiec nie przewidział syfu na naszych drogach.

Pozdr

Napisano

Mnie padły swiece NGK po pzrejechaniu na nich 9 tys km , wymienilem na nowe problem minoł jak reka odjoł , a co sie naszukałem ??? kto by wszak pomyslał iz to winne swiece ! teraz jest oki , nie fuka gazem i nie wypada mu jak by zapłon

Napisano

> wlasnie - nie zapomnijcie ze pytam o wymiane swiec przy zasilaniu

> gazem.

> wiele osob mi mowilo ze przy LPG wyminiactrzeba co 15 tkm max 20tkm

> ze wzgledu na jakas tam inee cos tam gazu juz nie pamietam.. co

> do marnotrastwa to uwazam ze wydanie raz na pol roku 40 zl za

> komplet swiec NGK V-line 6 to nie tak bardzo wiele a za to

> duzo lepiej sie jedzie i nie meczy sie silnika jakimis

> niedopalonymi mieszankami czu cos w tym stylu.

Ja mam te NGK 30tys. na gazie i chodzą jak nowe, silnik pracuje równo, spalanie jak zawsze

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.