Skocz do zawartości

Czy policjanci maja jakiesz szkolenia z szybkiej jazdy...


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

> nie nie całkiem malutka ... tylko wyobraż sobie zderzenie ponad

> tonowego pocisku z CZYMKOLWIEK przy 200 km/h ...

wiesz mam sporą wiedze na temat zderzeń wypadków i np co zrobi z twoja głową książka leżąca na tylnej półce przy zderzeniu 60km/h co nie zmienia faktu ze 200km/h to mało

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz mam sporą wiedze na temat zderzeń wypadków i np co zrobi z

> twoja głową książka leżąca na tylnej półce przy zderzeniu 60km/h

> co nie zmienia faktu ze 200km/h to mało

> pzdr

więc pewnie wiesz że przy 200 juz nie ma znaczenia czy leżała książka czy tez nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobrze to ująłeś

nie do końca grinser006.gif

"Police helicopter

A police helicopter is a helicopter used in police operations. Police helicopters are commonly used for traffic control, ground support, search and rescue, high-speed car pursuits, observation, air patrol, and riot control. In major cities, such as Los Angeles, California, police helicopters are also be used as air transportation for SWAT personnel. Police helicopters are normally equipped with variants such as night vision, FLIR, infrared, surveillance cameras, radar, specialized radio systems and engines, loudspeaker systems, tear gas dispensers, searchlights, winches and winch cables, flashing light beacons, police rescue equipment, and special seating. Weapons are usually not attached to the aircraft.

Police forces sometimes use military surplus helicopters, such as the Bell UH-1 Huey. Most police forces, however, purchase their helicopters from major aircraft companies."

poza tym Policja w USA jest na tyle skuteczna ,że potrafi gościa zablokować przy użyciu autek no ale jest ich duuuuużo więcej clown.gif

mają również wsparcie z helikopterów lokalnych stacji telewizyjnych devil.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca

> "Police helicopter

> A police helicopter is a helicopter used in police operations. ....high-speed car pursuits, ....

> observation, air patrol, ...

> mają również wsparcie z helikopterów lokalnych stacji telewizyjnych

Zwłaszcza dziennikarze oraz policjanci odsunięci od śledztwa albo zawieszeni w czynnościach potrafią zdziałać cuda. wink.gif A szef policji w filmie zawsze jest czarny. icon_eek.gif

Dzięki za wsparcie (z głębi sieci). clown.gifbow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> respect dla policji - za to że nie odpuścili !!!!! i wole poścg 200

> km prz

> ez moje miasteczko (też amm diomek w mieścine ok 10 tyś mieszkańców

> "na trasie") raz a dobrze niż debila 150 km/h co dzień lub dwa.

> No i szacun dla kierowcow co puszczali wózek z kogutem na trasie.

to ja tam wlasnie widzialem jak nie puszczli i musial slalomem jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... w normalnym ruchu z "cywilnymi" samochodami???

> Pytam bo wlasnie obejzalem filmik jak gonili tego piiiip motocykliste

> co to 121pkt zarobil i naprawde jestem pod wrazeniem.

> Trzeba chyba naprawde sporo umiec i miec troszke odwagi by tak se

> mykac 4 kolkami i nie spowodowac wypadku...

> Jak ktos jeszcze nie widzial to tutaj jest filmik

a ja ( przy całym szacunku do policjanta) jestem troszke bardziej sceptyczny do tego co zobaczyłem. Wyprzedzanie 200 km/h na przejsciu dla pieszych bezpośrednio przed ciężarówką, wyprzedzanie na trzeciego zmuszając kierowców jadacych z naprzeciwka do gwałtownego zjechania na pobocze etc etc.

Zresztą nie jestem przekonany czy nie zostało tu złamane prawo paradoksalnie w majestacie prawa. bo słyszałem (pewnie nie jestem) ze jest zakaz prowadzenia pościgu za motocyklistą i ten film pokazuje jasno czemu tak powinno być....

Aż chce sie powiedzieć a co gdyby tu było przedszkole w przyszłosci .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem prawnikiem ale jeśliby istniał taki zakaz to byłby kolejny

> dowód ze nie zyjemy w Państwie prawa.

> Delco

> ps a może ktoś sie wypowie czy taki zakaz gdziekolwiek istnieje?

Nie istnieje. Chyba tylko zdroworozsądkowy hmm.gif

A co do motorów i pościgów - z tego co pamiętam - jest tylko przepis, że nie wolno w celu ich zatrzymania używać kolczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że nie wolno w celu ich zatrzymania używać kolczatek.

I to jest ze tak powiem humanitarne,

Natomiast motocyklista powinien "podlegać" takim samym prawom i obowiązkom jak "katamaran"

Ostatnio w Katowicach przy górnoślaskiej (A4) skręcałem na stacje benzynową i najpierw ok 400-500 metrów wcześniej zmieniałem pas na praWY PO WYPRZEDZENIU ciężarówki. Nagle okazało sie że "zajechałem" drogę motocykliście który ową cięzarówkę wyprzedził z prawej i mnie też chciał wyperzedzić z prawej. Zajechałem napisałem w cudzysłowie bo prędkośc motocyklist była dobrze powyżej 100 km/h, może nawet ponad 150 km/h i ja go po prostu nie miałem szanszy zobaczyć

Delco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.