Skocz do zawartości

gondoljerzy

użytkownik
  • Liczba zawartości

    4 514
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez gondoljerzy

  1. A to od kiedy na drodze wewnętrznej nie obowiązują przepisy? Właściciel drogi wewnętrznej stawia znaki i one obowiązują. W Prawie o Ruchu Drogowym masz jasno i wyraźnie:
  2. Znaczy się, trzymają poziom. Ponad 20 lat temu miałem węże fagumit w aucie, dołożone razem z instalacją LPG. Roku nie wytrzymywały.
  3. No to jednak wylazłem z lodówki. Lata temu słyszałem o RGB (RGBW?), ale uważałem i nadal uważam to za niepotrzebny wodotrysk do mieszkania. Ale multi white mnie zaciekawiło.
  4. Już dość dawno nie interesowałem się oświetleniem, ale akurat wykańczam poddasze i na tapetę wyskoczył temat: jak wykonać oświetlenie, barwa światła, punkty itp. No i dokonałem odkrycia (przynajmniej jak dla mnie! ). Otóż, są dostępne ledowe źródła światła określane jako multi white. Na czym to polega: otóż mamy w jednej listwie/tasmie lub żarówce dwa różne źródła światła: diody o barwie ciepłej i diody o barwie zimnej. Do tego dochodzi elektroniczny sterownik, którym możemy niezależnie zmieniać prąd zasilający oba typy diod. W efekcie mamy płynną regulację natężenia światła i płynną regulację ,,barwy" bieli, od ciepłej, przez neutralną do zimnej. Dla mnie nowina, którą się z Wami dzielę. Może komuś się przyda, a może wylazłem z hibernacji i ,,odkryłem" coś już dawno istniejącego na rynku.
  5. Zapomniałem wspomnieć wcześniej: Aveo T300, o którym dyskutujemy, ma multipleksowaną instalacje elektryczną. Toteż, w razie kłopotów z instalacją pierwszy lepszy elektryk nie pomoże.
  6. U mnie też Aveo zostało kupione dla żony, bo jej się spodobał, no i był niebieski . Silnik 1,2 86KM. Jak dotąd przejechane 100 tyś. km, od 45 tyś przy kupnie do ponad 145 i pewnie jeszcze ze dwa lata pojeździ. Do miasta mocy starcza, na trasie brakuje. Z pozytywów: dobrze wygląda, dobrze się prowadzi, jak na tę klasę wnętrze obszerne i nieźle wykonane. Usterki: cewki zapłonowe wymieniane dwa razy, wymieniona pompa hydrauliczna sprzęgła, dwukrotnie usuwane wycieki oleju z silnika (uszczelki z guanolitu, aktualnie znów kapie), jakiś popychacz zaworów się odzywa, wydech już praktycznie cały wymieniony, sprężyny przednie wymienione. Z racji wieku, jeszcze nieśmiało zaczyna się pojawiać ruda, ale nie ma tragedii. Spalanie przy większości miejskiej jazdy 7 do 8 litrów, ale silniki bezproblemowe do LPG. Gdyby go dłużej produkowali, zastanawiałbym się czy nie zamienić na nowszy, ale z mocniejszym silnikiem.
  7. Jak kamień? Mi w pamięci siedzi, że zwyczajny beton, bez dodatków przyspieszających wiązanie, pełną wytrzymałość osiąga po miesiącu.
  8. Popieram. Auto, które ma szanse zostać klasykiem i zyskiwać na wartości, takie warto cackać, piaskować, malować. W zwyczajnym, popularnym wozidle nie ma to ekonomicznego uzasadnienia. Umyć od porządnie od spodu i pryskać oleje/woski penetrujące. Powtarzać zabieg co roku i jest spora szansa na spowolnienie postępów rudej. Wystarczające spowolnienie, żeby się już tematem nie martwić. Owszem, czasem estetyka może ciut ucierpieć.
  9. W domku narzędziowym mam najtańsze blaszanki z marketu. Dla stabilności przykręciłem je do ścianek domku. Półki z cienkiego MDF czy tam HDF, niestety łatwo się wyginają i są wrażliwe na wilgoć. Tym półkom dodałem blaszane wzmocnienia z resztek profili do gipskartonu. W piwnicy, ze względu na wilgoć mam półki ogrodnicze z IKEA. Są całe z blachy, półki też. Podobnie jak w domku, przykręciłem tę wiotczyznę do ściany.
  10. Żeby się nie okazało, że razem z podzespołami do montażu przyjedzie też skośnooka załoga do obsługi linii montażowej. W imporcie pracowników i "pracowników" mamy już sporo doświadczenia.
  11. Sprawa dotyczy większości modeli sprzedawanych u nas w ostatnich latach działalności Chevroleta w EU, czyli: Chevrolet Cruze MY09-17, Orlando MY11-17, Trax MY13-18, Aveo MY11-18. Wadliwe poduszki wyprodukowane przez firme Takata zagrażają zdrowiu i życiu kierowcy. Szczegóły na forum marki: https://forum.chevroletteampoland.com/viewtopic.php?f=131&t=13848&sid=7bf9bafc1f1d66c23f32c19226f9dcfb
  12. gondoljerzy

    Kontrłaty

    Spór o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą? Akurat robię taras i słupki osadzałem na podstawach Y. Jeszcze specjalnie wypuszczałem betonowe stopy z 10-15cm nad poziom gruntu, a drewno ze 3cm od betonu. Różnica będzie taka, że ja kilka lat później będę musiał powtórnie malować drewno jakimś Vidaronem czy Drewnochronem.
  13. Mam chińczyka, bardzo podobnego do tego Black (bez Decker). Nawet na najniższym biegu ma zbyt wysokie obroty do wiercenia większymi wiertłami w stali. Pali wiertła.
  14. Ja zazwyczaj wybieram bramkę nr 1, ale gdy udało się załapać na dotację z gminy, to jedynym słusznym wyjściem była bramka nr 2.
  15. Link do oferty 10kW już nie bangla, ale mniejszy zestaw na tej stronce, rzędu 5kW, składa się tylko z paneli, falownika i skrzynki DC. Przy 10kW raczej nie było inaczej. A gdzie reszta instalacji, gdzie montaż, gdzie gwarancja?
  16. Nie, niedrogo. Dwa lata temu, w końcówce starych zasad rozliczania, więc chyba w szczycie cenowym, za niecałe 5kW posadowione na gruncie zapłaciłem 28tyś. Gdyby to było montowane na dachu i z gorszymi panelami wyszło by poniżej 25tyś. Więc sam widzisz, że nie staniało tak bardzo, jak to opisał kolega maras77.
  17. Można powiedzieć, że staniało, ale nie aż tak, jak piszesz. Za 10tyś może kupisz najtańszy falownik i najtańsze panele, ale na tym instalacja się nie kończy. Kable, konstrukcja, mocowania, zabezpieczenia, pstryczki - włączniczki itp. Ktoś to też musi poskładać do kupy i papiery podpisać.
  18. gondoljerzy

    Fabia 1.0 80KM

    Mam podobne przemyślenia. To jest akurat dość szczególny przypadek silnika, który był oferowany w dwu wersjach mocy: 60KM i 75KM. Można podejrzewać, że od strony mechanicznej te silniki nie różnią się wcale, a cała różnica w oprogramowaniu. Zgadywanka, co się fabryce pomieszało i co wkładali do aut? W papierach 60KM, hamownia kivi wypluwa 72,3KM, a hamownia na stronie kreatora mocy 74,7KM (ta z mojego linku). Mniejsza z tym. W papierach oba silniki mają maksymalny moment 95Nm. Pomiar z mojego linku to potwierdza, a u kivi wypluło 105Nm. Trochę zaskakujący bonus w serii, albo błąd pomiaru, bo ze świecą szukać wolnossącego silnika benzynowego, przeznaczonego do zwykłego d...wozu, który ma więcej niż 100Nm z litra pojemności. Nie wierzę w 111Nm z pomiaru kivi, a tym bardziej nie uwierzę w wartości momentu z wykresu kolegi 51cent. Nie z seryjnego silnika MPI o pojemności 999cm, który jest budowany na równomierny, płaski przebieg momentu.
  19. No, będzie ciekawie, gdy w odpowiedzi Chiny wprowadzą cła wywozowe na podzespoły do produkcji w EU.
  20. I dzięki plastikowej podłodze, w środku jest sucho.
  21. Domek ma plastikową podłogę, czy stoi na izolowanej podstawie?
  22. gondoljerzy

    Fabia 1.0 80KM

    Nie bardzo uwierzę, że przyrost z Twojego wykresu przedstawia seryjny silnik. Link do strony tunera: https://www.kreatormocy.pl/katalog/seat/chip-tuning-seat-mii-1-0-60-km/
  23. Armatura ze zdjęcia wygląda na nierdzewną lub kwasoodporną. Chociaż, na mój gust, to miało tylko wyglądać, a nie działać.
  24. Cyna nie pęknie, ale pewnie wyrwie ścieżkę z "laminatu" listwy led.
  25. Jeśli chodzi o zwyczajne przepompowanie do otwartego zbiornika, to po co ruszać zawór przelewowy? Inaczej gdy zbiornik jest zamknięty i może nie wytrzymać ciśnienia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.