Jump to content

Zuraw

użytkownik
 • Content Count

  5406
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Time Online

  11h 50m 18s

About Zuraw

 • Rank
  swap magik
 • Birthday 06/17/1974

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  dłubnąć to, dłubnąć tam i mieć z tego frajdę :-)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ty się ciesz, że nie masz reflektorów soczewkowych jak u mnie! System skrętnych reflektorów zgłosił usterkę nieświecącej żarówki, ale żarówka sprawna. Żeby do niej się dostać konieczne jest wyjęcie akumulatora. I jak sprawdzisz czy skutecznie usunąłeś usterkę? Na szczęście miałem przewody rozruchowe a naderwał się jeden kaelek w reflektorze do żarówki... To była ekwilibrystyka.... Wtedy zachciałem normalne reflektory....
 2. Wszysto kwestia potrzeb. Kumpel ma służbówkę i hak był podstawą arówno w potrzebnym jak i w obecnym - inaczej w ogóle nie było rozmowy o samochodzie. Ale my ciągamy dużo i często
 3. Po tych wiadomościach założyłbym hak i kupił platformę. Miałem ten sam dylemat gdy swoim pokrakiem musiałem zabrać 2 rowery plus przyczepkę rowerową. Wystarczyło mi kilka opinii negatywnych nt bagażników na klapę i wybrałem platformę. Specjalnie do niej na szybko montowałem wtedy hak. I muszę powiedzieć jedno - po tamtym wypadzie nikt nie przekona mnie do pakowania rowerów na dach czy na klapę! Poza tym, że wchodza mi do combo to w każdym inny przypadku wyłącznie platforma. A hak zawsze robi za element psychologiczny dla tego, co jedzie za mną. PS. Wrzucać zdjęcie jak byłem zapakowany?
 4. Nie czytałem całego wątku, więc propozycja mogła już paść - Skoda CitiGo?
 5. Ojej no - jakby cię ktoś też cały czas ładował też byś się spocił A może mu gorąco po prostu jest?
 6. Zuraw

  Kamerka samochodowa

  Dzięki wielkie! Przymierza się zatem ktoś do zakupu VIOFO? Chętnie dorzucę zamówienie od siebie do wspólnej realizacji.
 7. Zuraw

  Kamerka samochodowa

  Czy w podsumowaniu wątka moge prosić o wymienienie kamerek w kolejności, którą teraz byście kupili?
 8. Zuraw

  Kamerka samochodowa

  To kiedy kupowałeś i ile czasu szła przesyłka i skąd?
 9. Temat chyba rowiązany. Wywołanie usterki jest naprawdę ciężkie i całkowicie losowe. Jeździłem po osiedlu aż zgaśnie ale nie chciał. Dopiero po zatrzymaniu i wyłączeniu stacyjki problem się pojawił. Przekaźnik od klimatyzacji aż parzył, pozostałe bardzo gorące. Problematyczny okazał się jeden z 3 przekażników - przede wszystkim świrował od wysokiej temperatury, więc zamieniłem go miejscami wkładając w miejsce zapłonu sąsiedni. I jak na razie problem się nie powtórzył. Wieczorem jeszcze odbędę jeszcze dłuższą jazdę próbną z asekuracją i jeśli będzie dobrze, profilaktycznie wymienię na nowy problematyczny przekaźnik.
 10. Odnalazłem swój wątek z 2017 roku. Wtedy też miałem te błędy i przestał działać tempomat. Mówiąc w skrócie - występowanie tych dwóch błędów nie jest związane z wczorajszym problemem. P0565 wiążę raczej z padnięciem manetki tempomatu bo błąda zaczał pojawiać się mniej więcej w tym samym czasie gdy padła manetka czyli 2 lata temu. Problem ze świecami żarowymi również znam. P1614 spowodowany był wypadnięciem transpondera gdy rozebrałem kluczyk, a nie zauważyłem, że wypadł. Wtedy kontrolka serwiowa migała i nie dało się uruchomić silnika, co szybko zdiagnozowałem. Po włożeniu na miejsce odpala pod warunkiem, że są kontrolki. Cały czas podejrzewam coś z elektryką, która odcina elektronikę, bo gdyby to było coś z elektroniką, to sterownik nałapałby błędów, a tych nie ma.
 11. Sprawdziłem błędy - P0565 stały i P1614 przerywany. Może ktoś coś więcej o nich powiedzieć? Z ciekawostek - w momencie pojawienia się problemu czyli zgaśnięcia silnika i kontrolek z lewej strony zegarów znika możliwość komunikacji z samochodem. Zupełnie tak, jakby sterownik nie widział włączonego zapłonu. Jakiś przekaźnik nawala?
 12. Combo C 1.7cdti. Dzisiaj podczas jazdy nagle silnik zgasł, z kontrolek została tylko ta od ładowania, ponowna próba uruchomienia na nic się zdała - nie aktywowało kontrolek. Szukając przyczyny po paru minutach przekręciłem kluczyk i normalnie kontrolki odżyły, uruchomiłem silnik i.... przejechałem kilometr. Sytuacja znowu się powtórzyła z tym, że teraz odczekałem 2-3 minuty i znowu wszystko wróciło do normy. Niestety znowu na jkaiś kilometr. Wszystko wskazywało na to, że samochód przestaje widzieć kluczyk. Nie ryzykując dalszej jazdy zadzwoniłem po drugi kluczyk, odpaliłem normalnie i... przejechałem 300 metrów. Znowu ten sam problem. Jedno jest więc pewne - to nie kwestia kluczyka, problem lezy w samochodzie. Tym razem już linka, choć początkowo udało się uruchomić silnik, zgasł znowu po 200 metrach, więc reszta trasy na sznurku. Pod domem problem dalej występuje. Raczej nie jest to immoblizer, ponieważ gdy wyjąłem transponder z kluczyka i próbowałem uruchomić zapłon, kontrolka serwisowa migała cały czas uniemożliwiając uruchomienie silnika, po jego zbliżeniu przestała migać i silnik udało się uruchomić. Za każdym razem rozrusznik kręci, brak jest kontrolek, problem jest ewidentnie elektroniczny. Co to może być i czy ktoś z Warszawy lub okolic może pomóc? W razie czego mogę dociągnąć go na sznurku. Będę wdzięczny za informacje
 13. Wciąż jednak poszukuję stacyjki do cc z kluczykiem. Nie wala się może komuś?
 14. Znalazłem. O to zdjęcie mi chodziło:
 15. OZI, przecież ona jest cała oklejona kamuflażem. Wyraźnie widać, że atrapa doklejona, trójąt czarny pod reflektorem też, tylna szyba boczna kombi jest długa aż do słupka, a ten plasti czarny tylko doklejony tak jak i biała folia na reszcie szyby, na błotnik przy słupku D doklejona czarna folia mająca zmy;lić szerokość słupka, .... i tak bez końca można wymieniać. Ale jak się dokładniej przyjrzysz to zobaczysz dokładny zarys kształtu docelowego. Na każdym zdjęciu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.