Jump to content

DamU

użytkownik
 • Posts

  2433
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by DamU

 1. DamU

  Letni ON/woda

  Nic. Nie wytrącała się parafina a to ona zwykle jest problemem a nie woda.
 2. DamU

  Letni ON/woda

  Do ropy lało się benzyny. Ja lałem 10 %. Skoro mowa o służbówce to nie mamy do czynienia ze starym klekotem zatem nie ma co deliberować. Zrobiłbym to co wyżej napisał @volf6 + wymiana filtra.
 3. DamU

  F1 Sezon 2021

  Odpowiedziałeś jak mój Teść. Dalej podałem argumenty dlaczego Ham był lepszy w tym wyścigu (tak czysto sportowo). Po prostu Maxowi dopisało szczęście. A to sprzyja lepszym (w całym sezonie)
 4. DamU

  F1 Sezon 2021

  Nie dziwię się. Pierwsza decyzja o pozostawieniu "maruderów" za SC (pomiędzy Ham a Ver) rozbudziła nadzieję w Mercu. IMHO była to decyzją dziwna. Wydaje mi się, że powinno być tak jak się stało. Toto Wolf już wcześniej apelował do Mosley'a (chyba nie przekręciłem nazwiska), aby sędziowie nie wyskoczyli z SC. Wykrakał.
 5. DamU

  F1 Sezon 2021

  Pierwsza wymiana to reakcja na pitstop Maxa. Było wystarczająco dużo czasu, aby zachować przewagę, to po co było ryzykować. Zresztą w świetle SC nie miałoby to znaczenia. Co jeszcze niby Merc zrobił nie tak? Dobrze się dyskutuje ex post. Tyle, że to przypomina mi argument w stylu "gdybym wiedział, że mieszkania tak podrożeją to bym kupił trzy".
 6. DamU

  F1 Sezon 2021

  Piszemy tylko o tym wyścigu nie o całym sezonie. Lewis: -wygrał start startując z 2 pozycji na oponach o gorszej przyczepności, - na obu mieszankach gdy mieli porównywalny stan opon uzyskiwał przewagę i to niemało. Porównaj co się działo po wyprzedzeniu Pereza. - uważam, że Merc strategicznie raczej nie mógł inaczej. Pech.
 7. DamU

  F1 Sezon 2021

  Zupełnie jak Jules'owi w Pulp Fiction
 8. DamU

  F1 Sezon 2021

  Wyścig świetny. Max po tym jak dał w piec na starcie miał 3 szanse. VSC, Perez i SC. Los bardzo mu sprzyjał, bo Lewis w tym wyścigu po prostu był lepszy. Sędziowie trochę namieszali. Wyobraźcie sobie jakby SC był spowodowany zdarzeniem kierowcy ze stajni Red Bull. Lewis po małym fochu (nie podjechał na miejsce przeznaczone dla 2 miejsca), jednak później trzymał poziom. Fajne zachowanie ojca Hamiltona. Cały sezon wspaniały. W następnym czas na Scuderia Ferrari
 9. DamU

  F1 Sezon 2021

  Pole position i miękkie opony. Max musiałby ostro spartolić start, żeby na początku nie prowadzić. Pytanie na ile zdąży odskoczyć (i czy w ogóle) oraz gdzie będzie po pit stopie. Ham wcale nie jest na straconej pozycji. Max bardziej niszczy opony. Przewagą Maxa jest pozycja Per względem Bot. Lando pęka czy włączyć się w walkę po starcie.
 10. DamU

  F1 Sezon 2021

  Dla mnie nawet tegoroczne SPA było Przypominam, że tam nie ścigali się. Fajnie było oglądać Russella i Norisa. Węgry: Alpine i Vet (mimo dyskwalifikacji). Riccardo na Monzy. Ogólnie ilość wyprzedzań - statystyki znajdziesz. Walka Ferrari-McLaren, AlfaTauri-Alpine. Gasly 🏎 Leclerc w qualu domowym... Celowo nie wymieniam sytuacji z udziałem RBR i Merca. Chociaż Hamilton w Brazylii To tak na szybko.
 11. DamU

  F1 Sezon 2021

  Nie lubię i Maxa i Lewisa. Wolę jednak, żeby mistrzem został młody. Wczoraj jednak IMHO VER mocno przeginał. Z drugiej strony gdzie drwa rąbią ... Rzekłbym, że mało który był nieemocjonujący. Oglądałeś wszystkie?
 12. Jeżeli po 6 km węże od chłodnicy są chłodne to nie jest ciągle otwarty termostat lub jego brak. Pytanie czy wcześniej było inaczej ub w innych Megankach z tym silnikiem jest inaczej. Porównanie z Clio IMHO niewiele wnosi.
 13. Tak to rozumiem, ale pożyjemy zobaczymy.
 14. Ja też tak zrozumiałem po wysłuchaniu audycji na ten temat w radio, ale... Najprawdopodobniej jeżeli będzie kontrola to zapłacisz opłatę dodatkową. Jeżeli Cię nie złapią to masz 3 dni na opłacenie bez dodatkowych konsekwencji. Jak nie opłacisz to przyjdzie Ci zapłacić za przejazd + kara. Link do Gazety Wrocławskiej
 15. DamU

  F1 Sezon 2021

  Na dwa wyścigi do końca +8 pkt dla Maxa. Będzie ciekawie. Dzisiaj brawa dla Alonso.
 16. DamU

  F1 Sezon 2021

  Nie jestem fanem Lewisa, ale to zrobił to
 17. DamU

  VR46

  Właśnie zakończyła się seria MotoGP 2021. Ostatni wyścig VR46 - legendy tego sportu. Zdaje się, że na AK nie ma zbyt wielu fanów tych wyścigów, ale jestem przekonany, że większość przynajmniej słyszała o Valentino. Mi łza się w oku zakręciła. Na szczęście przyszły sezon zapowiada się wspaniałe.
 18. DamU

  F1 Sezon 2021

  Ciekawe czy jakby Max miał miejsce po starcie tylko między Mercami to czy wjechałby w kanapkę. A tak dostał prezent. 370 tys. widzów przez cały weekend. Zastanawialiśmy się jak to liczą. Tym razem wytłumaczyli. Po 140 tys. w sobotę i niedzielę.
 19. Tego nie masz myć. To ma się wypalić. Zerknij jak ma wyglądać ten wkład po dobrym kotłowaniu 5 sezonów Spróbuj dać więcej opału na pierwszy wsad. Jak już jest odpowiednia temperatura to później można dorzucać po szczapie.
 20. Wiem Pisałem o różnych szkołach. Twój wkład to Hitze? Jak dobrze dasz w palnik to wnętrze ma pozostać białe Dolot sprawdzisz po wyciągnięciu dolnego wlotu powietrza z zabudowy. Jak dostaniesz się do wyczystki?
 21. Otóż to! Czy wcześniej było lepiej czy źle się pali od zawsze? Jeżeli nie wytworzę dostatecznie wysokiej temperarury i od razu dodam duże szczapy twardego drewna to efekt będzie taki jak opisujesz. 2m to dopiero się uczysz palić A szkoły są różne. Ja przed rozpaleniem układam stosik z drobno porąbanego drewna. W środek papier, na wierzch 1-2 większe szczapy (od kilku lat palę dębiną) Przepustnica w dolocie otwarta na full i uchylone drzwiczki (mam gilotynę). Jak już się pali to przymykam gilotynę tak, aby była mała szczelina. Wówczas robi się turbo dolot . Jak dobrze zajmą się duże szczapy to zamykam drzwiczki. Jak spalanie robi się zbyt "nerwowe", zamykam przepustnicę na dolocie. Odpowiednią temperaturę poznasz po tym, że spalanie przebiega bez dymu. Po wypaleniu wkład jest okopcony tylko w rogach (tam gdzie temperatura była mniejsza). Są szkoły aby duże szczapy położyć na dół a stosik ułożyć na górze (bardziej eko). Czasem warunki atmosferyczne są takie, że nie hu hu nie chce się palić
 22. Jak zadzwonisz do zakładu regenerującego wtryskiwacze to Ci powiedzą cenę od 250 do 600 zł. Zależy od zakresu regeneracji. W tym tanim nie wszystkie elementy naprawiają.
 23. Dla dziewczyny w takim budżecie fajny jest P207 CC lub zwykły 208.
 24. Jako ciekawostkę do tematu: W grupie VAG w pewnych latach świecącą kontrolka świec żarowych oznaczała awarię włącznika świateł stop Przetestowane na Cordobie teścia. Może w Suzuki również zastosowali równie pokrętną logikę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.