Jump to content

pawel_78

moderator
 • Posts

  4953
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pawel_78

 1. A jak butla będzie w kiepskim stanie to może nawet nie dostać przedłużenia - a badanie i tak kosztuje. Przy obecnych nowa butla to rozsądne rozwiązanie. Chyba że wchodzą jakieś dodatkowe zmienne.. Np jakaś nietypowa rzadka butla z jakiegoś powodu...
 2. Dobry człowieku. Ja Cię do niczego nie przekonuje na siłę. To trochę jak obecnie z szczepionkami... Też są czasami lekarze nierzetelni lub odjechani. Zadzwoń do TDT - organu nadzorującego SKP z tym pytaniem. Ja naprawdę nie będę nikogo przekonywać na siłę. Róbcie jak Wam pasuje ale żeby potem nie było żalu (bo auto zapaliło a butla na lewo była zamontowana). I nawet zgodzę to nic na rzezcy To tak jak ze szczepieniem np psów - szczepionki są dwuletnie(takie info mam od weterynarzy) ale przepisy mówią że trzeba co roku szczepić - i tak robię. Bo oni też mówią że papiery muszą się zgadzać.
 3. Wykaz przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko 14 punkt w tabelce. Butla jest elementem instalacji gazowej. Do tego ma numer fabryczny i dokument dopuszczający przez TDT do użytkowania. To co mówią na SKP wynika prawdopodobnie z tego że diagnosta przeważnie nie ma tego jak sprawdzić czy nie została zamontowana używana butla, szczególnie jak auto pierwszy raz jest na danej stacji. Ja się mogę nawet z tymi przepisami nie zgadzać - co z tego skoro są...
 4. Zakazany jest ponowny montaż używamej butli. Tak samo samo jak używanego tłumika czy katalizatora. Tylko że butla ma numery seryjne i da się ustalić przebieg jej życia. I dajcie spokój. Nowa to jakieś 400 - 700 zł Ile wyniesie oszczędność w stosunku do świętego spokoju... pozdr
 5. Nie jestem specjalistą w tym zakresie - ale kiedy wilgoć wewnątrz zbiera się na ścianach zewnętrznych to budynek jest kiepsko izolowany. Tak mam ja - mieszkam w około 100 letnim familoku z cegły - podobne mam objawy. A raczej miałem - bo ociepliłem od wewnątrz te newralgiczne ściany i problem praktycznie zniknął. Ale jak napisałem nie jestem specjalistą w tym zakresie.
 6. accord 6 generacji? to jedne z najdroższych katalizatorów.
 7. Wyczyść dobrze powierzchnie przylegania felg. Złóż bez dętek. Różnica w felgach to tylko brak małego garba w felgach dętkowych. O ile będziesz pilnował ciśnienia to nie będzie awantury. Z drugiej strony dętki są gorsze tylko z jednego powodu - najmniejszy przebijający kawałek czegokolwiek oznacza szybką utratę ciśnienia w kole. W przypadku opon bezdętkowych ludzie czaszami długo jeżdżą mając "gwoździe" w oponach.
 8. Smar miedziany położony na piastę pod montaż tarczy ham. to gwarancja odrzucenia reklamacji w przypadku wibracji przy hamowaniu. Takie stanowisko mają producenci tych elementów. Niezależnie co było powodem wibracji.
 9. hasło - kolektor czerwony grzybek. W PL jest przynajmniej jedna firma co regeneruje jedno i drugie. Mało tego - pojawiły się również zamienniki pokryw (kolektorów dolotowych na razie nie odnotowałem) I tak bez powodu?
 10. 1,4 t to zachęta do walki z padającą pokrywą zaworów i kolektorem ssącym. ....
 11. Nie mam tyle czasu by to oglądać. Ale jest jedna rzecz - wszelkie ingerencje w sterownik jakie by nie były są nielegalne (czy to zmiana softu czy oszukiwanie czujników) . Czy ktoś tam mówi o tym? No chyba że panowie mają homologacje na oprogramowanie...
 12. 105 to pełne otwarcie czy początek?
 13. 20 stopień zasilania Padł aku albo syf na klemach. Lub gdzieś indziej brak styku na drodze prądu.
 14. Jestem za z małym zastrzeżeniem - kasa ma trafiać tam gdzie kasa z mandatów wystawianych przez resztę służb w tym policję powyżej kosztów wydanych na zakup danego urządzenia. Chodzi o to by nie bali kosztów zakupu ale też nie zrobili z tego maszynki do zarabiania pieniędzy (szczególnie kombinacją znaków początku i końca miasta oraz terenu zabudowanego) - jak to wcześniej bywało. Albo ze znakiem w krzakach... W skrócie - foto ma być dla bezpieczeństwa a nie dla trzepania kasy.
 15. pawel_78

  Ekonomizer

  a widzisz - pomyliłem się w takim razie w poprzednim poście. W mk1 jeśli już to było to podłączone z modułem zapłonu. Ale też nic sobie za to uciąć nie dam.
 16. pawel_78

  Ekonomizer

  To zwykły wskaźnik (mechaniczny) podciśnienia w kolektorze ssącym.
 17. Mam nieodparte wrażenie że pisałeś o suchym ogrzewaniu. A nie lepiej mokre - tzn włączone w obieg płynu chłodzącego?
 18. Na 80% spuchły aluminiowe części lizaków (dolne poduszki) Diagnoza jest prosta - wykręć dwie pionowe śruby obu lizaków i zapal auto. Jak drgania znacznie zmniejszą się to to jest przyczyną.
 19. ja mam lepszą propozycję. Areszt. Pół promila - 50 dni. 1 - 100 dni. Od razu po zatrzymaniu bez zwłoki. Sam sporo daje w palnik ale wiem kiedy nie zbliżać się do kierownicy. Recydywa - sumę promili podnosimy do kwadratu. Aaa - i co najważniejsze - obowiązek pokrycia kosztów przebywania w więzieniu bez możliwości wypuszczenia zanim zostanie uregulowany rachunek za ten pobyt (a jeśli są inne płatności wynikające z tego faktu - te też muszą zostać uregulowane.
 20. Jak klapa gasząca nie działa to też może być podobnie.
 21. jaki masz wybierak? Zobacz skrzynie z uno 999/1108 do 92roku. Do sprawdzenia jest sterowanie SB i wyprowadzenie półosi.
 22. Nie wierzę że do tej pory nie ma żadnej odpowiedzi... Myślałem że takie pustki to u nas na uno... Podaj jeszcze dane auta. Ale jeśli to silnik benzyna to wymień czujnik (kilkanaście złotych) lub zmierz zegarem ciśnienie oleju ( jeśli nim dysponujesz lub masz go od kogo pożyczyć). Dodatkowo jeśli masz stary olej i długo jeździsz na krótkich odcinkach to rozrzedzenie benzyną oleju da taki efekt. Olej w złączu elektrycznym czujnika ciśnienia to prawie pewność jego uszkodzenia. To taka dodatkowa wskazówka. Jeśli to nie to co napisałem wyżej to problem może być "grubszy".
 23. Tak to jest jak ktoś nie pojęcia o tym co się może stać. Drwale też są obok walącego się drzewa - i patrz choć jest tam sporo urazów też nie nie giną masowo... Jak ktoś jest "feralny" to cegła spadnie wiadomo gdzie... A merytorycznie - fizyka gazów i cieczy jest trochę inna, inaczej obie substancję się rozprzestrzeniają w różnych warunkach. Wolałbyś być oblany z 50 cm 10 litrami wody o temp 100 stopni czy tą samą ilością gazu o tej samej temperaturze?
 24. Nożem przecinasz dowolny wąż pomiędzy sprężarką a kolektorem ssącym. Ewentualnie szmata i dławienie na wlocie. Stosuje się to co uda się szybciej zastosować. Zdławienie na biegu działa raczej w lżejszych przypadkach.
 25. Napisz w czym jest problem... - czyli co jest nie tak - co nie działa. A nie szukaj po omacku. Podaj dokładnie o jaki pojazd chodzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.