Skocz do zawartości

lukash21

użytkownik
  • Liczba zawartości

    672
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez lukash21

  1. Dodam dla potomnych co się dowiedziałem. - Peugeot - nie mają bazy numerów silników, bo są częścią wymienną - prawnik - sprzedawca powinien napisać oświadczenie o legalności pochodzenia części
  2. Jutro zadzwonię do Peugeot. Dziś kontaktowałem się z www.erp.pl , bo w pseudo dekoderach nic się nie dowiem. Pan mi powiedział, że tylko mogą zweryfikować po nr VIN. Sprzedawca budzi wątpliwość, bo z wystawieniem faktury też coś kręci, a to że nie ma szefa, a to że za kilka tygodni. Wygląda podejrzanie, a silnik zdaje się naprawdę ok.
  3. Mam tylko numer silnika, produkcja PSA, nie wiem z jakiego pojazdu demontowany. Rzekomo produkcja silnika 2020. Jak zweryfikować, czy nie pochodzi z legalnego źródła?
  4. Przy okazji zapytam. Szykuję astrę g, do przeglądu, sprawdzam światła, a tu niespodzianka . Nie działają przeciwmgłowe, ani tylne ani przednie, to nie tylko , że nie świecą, ale nawet przekaźnika nie słychać, kontrolki również brak. Bezpieczniki sprawdzone. Ktoś coś?
  5. Mam do czynienia również z jednostkami z turbo, ale do tej pory żaden nie miał awarii rozrządu. Co prawda jeszcze wszystkie na pierwszym pasku, ale to już 152tys. Jeżeli chodzi o wersję 82km to zobaczcie na jeździe próbnej , czy ta moc będzie wystarczająca. W modelu 2008, to porażka.
  6. lukash21

    A3 8P - opinie

    Kiedyś chciałem kupić A3 8P , ale zrezygnowałem jak obejrzałem 10-15 samochodów. Osobiście nie zmieniam samochodu zbyt często, więc zwracam uwagę na stan karoserii. W przypadku 8p w każdym modelu, którym oglądałem było coś gmerane przy progach. Egzemplarze, które nie były malowane miały normalną rdzę. 8p to już nie to co 8l w przypadku blach. Jeżeli chcesz audi, to już lepiej coś z a4 szukać.
  7. Po pierwsze "guma" to bardzo ogólne pojęcie. Tworzywo termoplastyczne jest też tak zwaną gumą. Ale nie to jest najważniejsze. Przy elementach, które nie mają kontaktu z żywnością, a są czarne trzeba się spodziewać, że zostały wyprodukowane z najgorszego sortu odpadu. Obojętnie jaką osłonę kupisz, to trwałość może być loterią.
  8. Podobnie nabrałem wprawy przy demontażu. Myślałem, że nie ma różnicy góra/dół w sprężynach z przodu. Założyłem odwrotnie
  9. Wyciągałem pompę wtyskową i po zmontowaniu nie jestem pewny kąta wtrysku. Silnik musi kilka razy obrócić, żeby zapalił, ale jest mocniejszy. Czy to te wartości odpowiadają za kąt wtrysku ?
  10. Z tego co pamiętam to skraplacz jest górą przykręcony do chłodnicy, więc powinny się oddzielić. Większy problem będzie z wyciągnięciem chłodnicy, bo między zderzakiem, a belką górną się nie zmieści (będzie przeskadzał skraplacz) , a i w strone silnika również będzie cięzko. Chyba, że już nie masz ciśnienia w układzie klimy to wyjniesz i skraplacz i chodnice.
  11. Teoretycznie tak było w starych instalacjach. teraz to praktycznie benzyny czy gazu jednakowo spalają silniki.
  12. ile kilometrów mają przejechane ?
  13. W starych dieslach zamiast wtrysków wkręca się świece zapłonowe, na kole od wału montuje się impulsator, do tego prosty moduł z cewką zapłonową, A gaz podawany jest z powietrzem (II gen). Potrzebny jest również montaż przepustnicy przed kolektorem ssącym.
  14. a mój kilkunastoletni diesel grzeje świece jak hamuje silnikiem. podobno zapobiega to puszczaniu dymka jak nacisnie sie ponownie na gaz.
  15. Jakie masy będziesz przewoził takim samochodem ? Jak okolice 600kg, lub troszke więcej to polecam vw caddy I . Ma mocniesze resory i weźmie znacznie więcej. Spalanie 1.7 combo przy normalnej eksploatacji, będzie wahać się w okolicach 6-7 litrów. Silnik produkcji isuzu w tym przypadku to wytrzymała jednostka.
  16. No racja, tak się wspomaga przyczepność, ale nie zmienia to faktu, że ciągnik w porównainiu do nałądowanej naczepy jest lekki. Widziałem w praktyce takie zestawy i dają rade jak jest w miarę sucho. W mokrym terenie naczepa osiada tworząc koleiny, które dodatkowo hamują zestaw.
  17. Po pierwsze samochód jest za drogi. Po drugie zbyt duży przebieg jak na cofany licznik. 16 tys km na rok passatem kombi to tylko w niemczech jeżdzą, więc albo zrób 197tys i wtedy wtedy bedzie takie jak inne, albo zrób 430tys i bedzie oryginalny. Jeżeli podajesz ze samochód ma 240tys , to kowalski myśli , że jest zniszczone i wyjezdzone, bo takie samochody mają 197 i kazdy wie ze w obu przypadkach licznik jest cofany. Chodzi mi o to, że jeżeli passat jest zadbany w środku to ma 197kkm, a jak troche podrapany to 240kkm.
  18. ciągnik rolniczy w dowodzie ma również ograniczenia ile może ciągnąć z halmuclem a ile bez. Czy swietna sprawa z tym wyjazdem w pole to już nie do konca się zgodzę. Ciągnik rolniczy w tym przypadku nie jest w żaden sposób obciążony, więc i przyczepność będzie słaba. w przypadku naczepy większość ładuku obciąza tylne osie, a co za tym idze ciągnik rolniczy może mielić kołami i nie pojedzie.
  19. no dobrze sądziłeś, ale ty o czym innym, a ja o czym innym. podczas hamowania, a po hamowaniu to już robi różnicę. Po hamowaniu to tak, jak pisałem wczesniej o kopceniu przy zapalaniu silnika. Tak czy inaczej remont nie opłacalny zakładając, że do naprawy trzeba demontować głowicę.
  20. Co jest przyczyną można jedynie stwierdzić po rozebraniu silnika. Pierscienie mogą być dobre, ale są rysy na cylindrach i też będzie spalał olej. Obiawy nieszczelnych uszczelniaczy zaworowych to kopcenie tuż po odpaleniu silnika (ciepły lub zimny). Olej spływa pzez uszczelniacze i dostaje się do komory spalania. Jeżeli dymi przy przyśpieszaniu lub hamowaniu sinikiem to przyczyna jest w tłokach, piersiecieniach, cylindrach. Przy takiej ilosci spalanego oleju będzie zbierał się nagar na świecach co skutkuje zanikiem iskry. W przypadku samochodu o tak niewielkiej wartości sugeruję wymainę silnika na inny. Jest to koszt do 500zł, a powinno pomóc. Remont silnika; szlif cylindra, szlif wału, nowe tłoki, nowe pierścienie, szlif głowicy, nowe zawory to koszt 2000-3000 zł, więc przekracza wartość samochodu.
  21. Z deszczu pod rynnę. Hyundai do 100tys km będzie jeździł, później same problemy. Z doświadczenia; katalizator, łożyska kół, głowica silnika, wahacze.
  22. Nie w każdym modelu z tym silnikiem, ale w 80% przypadków będzie palił się check. Żółta lampka może i nie przeszkadzała by tak bardzo, gdyby nie fakt, że samochód wtedy nie ma wcale mocy.
  23. Jeżeli ktoś mógł by mi pomóc. jak nawięcej info na temat VF37J9HL0DJ830161 Z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.