Jump to content

grogi

użytkownik
 • Posts

  13531
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by grogi

 1. Oczywiście. Ja wciąż nie rozumiem, jak to przechodzi, że rezydent w Polsce może stale jeździć samochodem zarejestrowanym za granicą. Na bagnach takie coś nie przejdzie - przez miesiąc możesz jeździć, potem już skarbówka się interesuje.
 2. No sorry, taką mamy infrastrukturę...
 3. Model jest odrobinę bardziej skomplikowany. Do pewnego poziomu poboru mocy z sieci cena nie powinna szybko rosnąć. Ale moc pobrana powyżej poziomu podstawowego, dajmy na to 2kW, w godzinach szczytu może być $$$$. Na rachunek za włączona lodówkę czy tv taka podwyżka nie wpłynie. Ale suszyć ubrań w szczycie nie musisz, więc się powstrzymasz.
 4. No tak. W szczycie to i bez elektryków siec się poci. Ale poza szczytem się nudzi - wtedy można ładować do woli... To problem? Większość przejeżdżanych kilometrów można naładować właśnie w nocy...
 5. Dawno dawno temu razem z @Toostpoliczyliśmy, że prądu w sieci w PL jest wystarczająco dla każdego kierownika. Kwestia tylko tego, kiedy się auta ładują...
 6. To nie moja działka, żeby znać poszczególne interpretacje. Tak, to konstrukcja teoretyczna w tym konkretnym przypadku. Ale nie do końca w szerszym. Opodatkowany dochód następuje np. w momencie zakupu akcji od pracodawcy po preferencyjnej cenie (często za 85% wartości rynkowej). Trzeba też wyczuć skąd wiatr wieje - jak US zaczyna przykręcać śrubę, to i tutaj nakrętka się znajdzie. A jaka to jest różnica? I tu zakup, i tu zakup.
 7. W przypadku wykupu na użytek osobisty, US może się przyczepić, że przychód następuje w momencie kupna, ponieważ wykup jest istotnie poniżej wartości rynkowej. Jeśli kupujesz coś wartego 50kzl za 10kzl, to tak naprawdę ktoś Ci prezentuje 40kzl. To jest ten moment kiedy podatek powinien być zapłacony.
 8. Fakturę możesz zawsze zgubić... Nie ma obowiązku księgowania kosztów.
 9. grogi

  Prius Mk2

  @Ralph78 Dalej Prius czy już Ci się nuda znudziła?
 10. I to spory błąd w myśleniu. To wciąż jest tak, że ubezpieczony wyrządza szkodę i to on za nią odpowiada. Jeśli TU nie zrekompensuje poszkodowanego w zadowalającym stopniu, ten może przecież swoich praw dochodzić bezpośrednio u ubezpieczonego.
 11. Tak to jest jak się wie lepiej niż inżynierowie, a instrukcje serwisowe traktuje jako upierdliwość.
 12. Spalinowych też nie będzie. No chyba że Made in Poland
 13. Myślisz w historycznych kategoriach samochodu dla każdego
 14. Wręcz przeciwnie: Auta elektryczne to jedyne auta, które mają przyszłość.
 15. Na samej Ziemi? Nie. Natomiast ilość energii, która dociera do Ziemi ze Słońca wystarczy na pokrycie zapotrzebowania ludzkości na energię. I to kilka tysięcy razy...
 16. Ale dlaczego walczyć z intuicja? Jeśli kierowcy intuicyjnie coś czują, należy do usankcjować, a nie robić przepisy w drugą stronę.
 17. Nie chodzi o pojazdy i ich możność włączenia się do ruchu. Tu chodzi o pracujących ludzi.
 18. Chyba laptopa w środku
 19. grogi

  F1 Sezon 2021

  Nie, to Kimi jest Kimim. Stwierdził, że on to już p...li i już mi się nie chce jezdzic. I nagle dostał Covida (jakby nie był zaszczepiony). Technicznie możliwe, ale w taki zbieg okoliczności to ja nie wierzę.
 20. Ten klin to szyba... Żeby było silnik widać
 21. "Jest zobowiązany umożliwić". Co to znaczy jeśli nie obowiązek wpuszczenia? Jak będziecie wyciągać po jednym słowie bez kontekstu, to nic nie ma sensu.
 22. Nic się nie zmieniło... Tylko ludziom się wydaje, że jak FWD, to lepsze opony do przodu.... Kiedyś nawet ASO pogoniłem, bo mi zamienili i dali lepsze opony do przodu...
 23. Dlaczego czekasz cierpliwie na zapchanym pasie? Przeskocz na ten drugi
 24. Tym bardziej należy pasem znikającym jechać do samego końca.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.