Jump to content

iwik

użytkownik
 • Posts

  8958
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by iwik

 1. Update: Klocki zmienione. Starych zostało z połowę grubości, ale urwany był rzeczywiście kabelek od czujnika zużycia. Nowe klocki TRW - 130 PLN plus robota własna i kumpla.
 2. Znaczy, że mają tylko 1 taki komplet urządzeń?
 3. W ogłoszeniu nie zaznaczone, że bezwypadkowy. Do tego 2-letnie auto z przebiegiem 6kkm. Mogło długo nie jeździć z powodu jakiejś szkody. Sprzedaje warsztat samochodowy. Najlepiej zadzwonić i zapytać jak wygląda historia.
 4. Też miałem taką wersję właśnie. Pod koniec produkcji kosztowało to w PL koło 35k cennikowo. Logan jak wchodził zaczynal się chyba od 30k, ale jakość wnętrza to był dramat przy lanosie.
 5. W tych nowych Sandero/Logan to tak już ani bardzo biednie, ani niespecjalnie tanio
 6. Jak dla mnie sandero stepway czy nawet duster wygląda bardziej modnie, jogger jest nieproporcjonalny i pokraczny. Jest praktyczny i dlatego mi się nawet podoba (tak samo jak podoba mi się np berlingo), ale z modą to nie ma nic wspólnego
 7. Wszystko możliwe obecnie, ale dlaczego auto na platformie sandero (które kosztuje ok 55k) miałoby kosztować nagle min. 69k?
 8. To taki sam "cross" jak we wszystkich Stepway'ach - +2cm wyższe zawieszenie i parę plastikowych nakładek. Ale jak dla mnie spoko, póki kosztuje 2 tyś więcej od zwykłej wersji (bo tyle jest wart ten plastikowy 'pakiet stylistyczny). Czekamy aż ujawniają PL ceny tego sandero kombi.
 9. Obiecuję Ci, że jak w PL będą dostępne EV za 5 moich wyplat (nie dotyczy dacii spring itp, bo to nie samochody ) i będę miał pod domem punkt ładowania, to natychmiast zamawiam.
 10. Ile norweskich wypłat kosztuje taki przeciętny BEV, 5-6? Przy 5.5 mln mieszkańców raczej poradzą sobie z infrastrukturą do ładowania bez specjalnego zniechęcania. U nas tyłu mieszkańców jest w samym woj. mazowieckim.
 11. Wygląda jak nowa wersja Logana MCV. Tak jakby zespawali przód sandero z odwłokiem od czegoś większego (pomysł ze skody Roomster). Trochę to nieproporcjonalne i nie ma nic wspólnego z SUVem. Jeśli to jest na platformie sandero to powinno być wycenione poniżej Dustera (jak kiedyś Logan MCV)
 12. Pewnie da się policzyć przy pomocy jakiegoś modelowania matematycznego ile stanowisk ładowania będzie potrzebne na każde 1000 aut przy jakichś założeniach (np, że połowa z nich będzie wyjeżdżała rano naładowana spod domu). Gorzej będzie pewnie z obłożeniem na głównych trasach w szczycie wakacyjnym, bo musiałoby być tego pewnie kilkakrotnie więcej niż pomp na stacjach benzynowych, żeby nie stać w kolejkach (skoro czas ładowania będzie kilkakrotnie dłuższy niż tankowanie). Do tego przez 3/4 roku pewnie te stacje byłyby deficytowe przy i zarabiały tylko w sezonie urlopowym (teraz to chyba wszystkie są w sumie deficytowe, dlatego tak wolno się rozwija sieć szybkich ładowarek, poza kłodami rzucanymi pod nogi przez zakłady energetyczne)
 13. Przy założeniu, że podjeżdżasz na stację ładowania i nie czekasz na podpięcie, aż 3 samochody w kolejce przed Tobą się naładują. (nie mówię o sytuacji teraz, tylko jak już będzie jeździł po drogach ten milion ev Mateusza M.)
 14. Pewnie też. Już pisałem kiedyś - kompakt jest porządniej zrobionym autem, pewnie droższym w produkcji niż klasę niższy "crossołwer" na platformie klasy B postawionym 5cm wyżej. Cena w salonie za oba podobna, wiec można się domyślić na którym producent więcej zarabia.
 15. Obstawiam, że odnosił się do Golfa. Czyli raczej 90k+, do tego beznadziejne sterowanie wszystkim z tabletów i paneli dotykowych. Golf 8 to piękny przykład jak można urwać kurze złote jaja
 16. Przy 400km dziennie to w dacii spring mogłoby Ci doby zabraknąć na dojechanie z ładowaniami
 17. Dla mnie opcja nie warta 10k, a auto traktuje jak narzędzie, a nie 'sprawiacz przyjemności' także wolałbym za to pojechać na fajne wakacje niż zanieść w zębach producentowi samochodu. Ale każdy ma swoje priorytety.
 18. To też kwestia rozsądnego wycenienia opcji automatu w konfiguratorze. Bo jak miałbym możliwość zamówienia go za rozsądne 4-5k PLN to spoko, ale jak mam dopłacić 10k przy aucie kosztującym te 70-80k to stwierdzam, że jednak pomacham wajchą.
 19. Jak masz ścieżki rowerowe odseparowane od ruchu samochodowego to można. Gorzej jak trzeba się tłuc tą samą jezdnią ze zjebami, dla których 50km/h w zabudowanym to tylko niezobowiązująca sugestia.
 20. U mnie 54kkm. W skodzie nic taniej? Klocki OEM widzę po 200PLN w sklepach, TRW bez logo VW pewnie jeszcze taniej, 550 za same klocki to chyba jakiś żart
 21. Mam nadzieję, że jak już puszczą 2+2 na całej trasie to podniosą do 90km/h jak na remontowanych odcinkach A w Europie.
 22. Muszę dopytać, ale chyba nie mam klocków w pakiecie serwisowym, a wymiana w ASO to pewnie miliony monet.
 23. Wyświetlił mi taki komunikat niedawno. I teraz pytanie: to się wyzwala z czujnika gdzieś przy zasisku, który mniej więcej mierzy rzeczywistą grubość klocków, czy zlicza np z przebiegu auta i może to nie mieć nic wspólnego z rzeczywistym stanem klocków? Aha, no i drugie pytanie: on gdzieś poinformuje czy chodzi mu o przód czy o tył w tym komunikacie?
 24. Teoretycznie do ogarnięcia tylko przy pomocy akumulatorowego boostera przy stacji ładowania, który by ciągnął z sieci te 150kW przez kilkadziesiąt minut, a strzelał 10x więcej w krótkim czasie, bo żaden operator sieci nie podłączy pewnie w ciągu najbliższych lat do pojedynczej ladowarki mocy 1.2 MW Pozostałe "przyziemne problemy" tj jak grubym kablem, chłodzonym ciekłym azotem, przekazać tę energię pomiędzy ładowarką a samochodem, oraz ile milionów monet taki booster będzie kosztował to już inny temat
 25. iwik

  Życzenia!

  Problem z najmem, czy to na godziny, czy na 2 tyg. jest tylko taki, że wszyscy potrzebują tych aut mniej więcej w tym samym czasie: na godziny jak jedziesz rano i popołudniu do/z pracy, a te 2 tygodnie to pewnie na wakacje, a nie w listopadzie. Stawka za 2 tyg. wakacji pewnie będzie taka jak za najem apartamentu nad samym morzem we Włoszech.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.