Skocz do zawartości

miniaturowa kamera - rejestrator drogi


wszim

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Kupiłem 2 takie kamerki i znalazłem kumpla który mi zbuduje układ z pierwszego postu. Z racji, że zakupy zostały na mojej głowie to chciałbym, żebyście spojrzeli czy wszystko dobrze wybrałem:

Procek , gniado żeńskie i męski , przewód , rezystor i rezystor .

No i kolejne pytanie czy zasilacz kupić gotowy np. do tel czy lepiej budować samemu?

Pozdrawiam

Mruz12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Kupiłem 2 takie kamerki i znalazłem kumpla który mi zbuduje układ z pierwszego postu. Z racji, że

> zakupy zostały na mojej głowie to chciałbym, żebyście spojrzeli czy wszystko dobrze wybrałem:

> Procek , gniado żeńskie i męski , przewód , rezystor i rezystor .

> No i kolejne pytanie czy zasilacz kupić gotowy np. do tel czy lepiej budować samemu?

> Pozdrawiam

> Mruz12

Oprócz procesora to wszystkie elementy za wielkie, nie zmieścisz. Gniazdko ma być miniaturowe z rastrem 1.25mm jak tu na przykład , kabelek to ma być cieniuteńki kynar a rezystory SMD 0603. Inaczej nie wpakujesz do wnętrza choćbyś się wściekł. Chyba że układ będzie na zewnątrz kamery to wtedy obojętne są rozmiary elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

w koncu po 3 misiacach znalazlem czas zeby wlutowac chip i to w taki sposob jak na zdjeciu.

286831910-IMAG0491.jpg

kamerke po podlaczeniu do PC mozna nadal uzywac jako Pendrive lub Webcam, sprawdzone organoleptycznie,

Ponadto w czasie zasilania ze zrodla energi 500 mA teoretycznie powinno pozostac 150 mA na ladowanie akku, w czasie nagrywania zarejestrowany pobor pradu przy karcie 8gb to srednio 350 mA

post-52075-1435251994288_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.Jak widać jest to mój pierwszy post, ponieważ niedawno zakupiłem kamerkę w takim oto komplecie:Mini DVR 808 #16 V2 -Lens A Key Chain Micro Camera HD 720P Pocket Camcorder 32GB. Zakupu dokonałem po przeczytaniu niniejszego wątku na forum w sklepie "eletoponline365" w Hong-Kongu.Na dostawę czekałem dwa tygodnie i jest. Kamerka hula znakomicie na firmware 067 MOV. Jedno mnie tylko martwi, że będę chyba mósiał zdobyć się na zmontowanie układu rozruchowego na ATTINY w/g modu kolegi WSZIM, ponieważ muszę pamiętać o włączaniu i wyłączaniu kamerki. Nie jest to takie uciążliwe bo wciskam tylko raz przycisk zasilania aby włączyć i raz przycisk migawki aby wyłączyć. Ale jednak gdyby włanczało się wraz z zapłonem samochodu to by było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> że będę chyba mósiał zdobyć

> Jak chcesz aby w trybie loop nie gubiło 1..2 sekund pomiędzy poszczególnymi klipami to wgraj sobie

> wersję nagrywającą do kontenera AVI.

Zastanawiałem się już nad tym aby wgrać 16 FW v0.67 AVI bo to jest chyba najnowsze firmware w wersji AVI (jeżeli się mylę to mnie popraw). Mam jeszcze pytanie czy w/w firmware jest sprawdzone przez kogoś i czy jest lepsze od MOV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiałem się już nad tym aby wgrać 16 FW v0.67 AVI bo to jest chyba najnowsze firmware w

> wersji AVI (jeżeli się mylę to mnie popraw). Mam jeszcze pytanie czy w/w firmware jest

> sprawdzone przez kogoś i czy jest lepsze od MOV.

Obie są w wersji 0.67 tylko używają różnych kontenerów. AVI jest potem nieedytowalne bez rekompresji ale nie gubi międzyklipowego czasu, MOV można edytować bez rekompresji ale gubi te sekundy. Jak dla rejestracji w samochodzie to ważniejsze wg mnie żeby nie gubił. Poza tym AVI to format ze stajni microsofta (windows) a MOV korzenie ma APPLE'a. MOVa nie wszędzie bezpośrednio odtworzysz. Mi na TV samsungu i na androidowych sprzętach nie hula bez ściągania dodatkowych kodeków czy konwerterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obie są w wersji 0.67 tylko używają różnych kontenerów. AVI jest potem nieedytowalne bez

> rekompresji ale nie gubi międzyklipowego czasu, MOV można edytować bez rekompresji ale gubi te

> sekundy. Jak dla rejestracji w samochodzie to ważniejsze wg mnie żeby nie gubił. Poza tym AVI

> to format ze stajni microsofta (windows) a MOV korzenie ma APPLE'a. MOVa nie wszędzie

> bezpośrednio odtworzysz. Mi na TV samsungu i na androidowych sprzętach nie hula bez ściągania

> dodatkowych kodeków czy konwerterów.

I tak właśnie zrobiłem. Wgrałem wersję AVI 67 no i pojawiły się problemy z edycją klipów ale w trybie loop pomiędzy klipami nie gubi ani sekundy, przeciwnie kolejne klipy zachodzą na siebie około 1sek. Z pewnością jest to duży plus dla wersji AVI. Postanowiłem przy tym pozostać zwłaszcza że jeżeli trzeba któryś plik edytować lub skrócić, można przeprowadzić konwersję bez problemu np. w Freemake Video.

Chciałbym dzisiaj zapytać kolegów o kwestie fonii. Otóż mam wrażenie że mikrofon jest mało czuły i głos jest zbyt cichy zwłaszcza z odległości powyżej 1 m. Czy też tak macie?

I drugi temat który mnie nurtuje. Otóż chodzi o nagrzewanie się kamerki jeżeli będzie na stałe w samochodzie (tuż przy szybie). NP. jeżeli latem samochód stoi w słońcu kilka godzin wszystko wewnątrz jest gorące. Czy to nie może zaszkodzić kamerce? Lub odwrotnie .zimą w kilkunastostopniowe mrozy. jeżeli auto stoi kilka nocy. albo w odwilż gdy jest duża wilgotność powietrza. Czy może to wpływać na sprawność sprzętu. Bardzo proszę o ewentualne rozwianie moich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mikrofonem szału nie ma ale do zaakceptowania. Moja kamera jeździ już ponad rok w aucie i cały czas na chodzie. Przeżyła upały i siarczyste mrozy. Auto cały czas pod chmurką. Jedyne co jej zaszkodziło to chyba UV. W rejonie środka obrazu zaczęła mieć nie ostro. Wymieniłem jej obiektyw na ten z czerwonym filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mikrofonem szału nie ma ale do zaakceptowania. Moja kamera jeździ już ponad rok w aucie i cały

> czas na chodzie. Przeżyła upały i siarczyste mrozy. Auto cały czas pod chmurką. Jedyne co jej

> zaszkodziło to chyba UV. W rejonie środka obrazu zaczęła mieć nie ostro. Wymieniłem jej

> obiektyw na ten z czerwonym filtrem.

Dzięki za odniesienie się do moich wątpliwości. A nawiązując do obiektywu typu B, to jak oceniasz czy większy kąt nagrywania jest zauważalny i czy to lepiej czy gorzej oraz czy ten czerwony filtr zabezpiecza przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odniesienie się do moich wątpliwości. A nawiązując do obiektywu typu B, to jak oceniasz

> czy większy kąt nagrywania jest zauważalny i czy to lepiej czy gorzej

Jest zauważalny. Łapie większy obszar ale traci się na jakości, wszystko się robi mniejsze mniej wyraźne.

> oraz czy ten czerwony

> filtr zabezpiecza przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Taką mam nadzieję. Z tym że obiektyw A też niby ma powłokę przeciw UV a jednak pogorszyła się po czasie ostrość. No chyba że z innego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witajcie.

Wykonałem modyfikację kamerki zgodnie ze wszystkimi zaleceniami. Kamera z baterii działa prawidłowo. Po podłączeniu USB (napięcia wzbudzającego) zapala się na ok. 1s czerwona dioda, gaśnie na ok. 1s po czym się zapala na ok. 1s dioda zielona. Gaśnie ona na 1s i tak w kółko. Po odłączeniu USB cały czas miga dioda czerwona w sekwencji 1s świecenia i 2s nie świecenia.

Czy wiecie może co może być problemem? Z góry dziękuję za pomoc.

480_clipboard01_tn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamerki, wiem że to V2, ale jaka wersja firmware nie wiem (jak sprawdzić?). Co do attiny to było zamawiane z forum w sztukach 2 i po zamontowaniu do jednej kamerki działa dobrze, teraz przyszedł czas na drugą i się rozjechało coś. Postaram się dowiedzieć jak wygląda konfiguracja attiny i podeślę wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do kamerki, wiem że to V2,

to akurat nie ma znaczenia

>ale jaka wersja firmware nie wiem (jak sprawdzić?).

No to kolega coś nie czytał tego wątku a na pierwszej stronie jest link do strony gdzie są linki do programów do konfiguracji i odczytu/upgradeu firmwareu

jeden z programów

>Co do attiny to

> było zamawiane z forum w sztukach 2 i po zamontowaniu do jednej kamerki działa dobrze, teraz

> przyszedł czas na drugą i się rozjechało coś. Postaram się dowiedzieć jak wygląda konfiguracja

> attiny i podeślę wszystko.

Akurat konfiguracji do attiny nie ma żadnej są za to dwie wersje programu w zależności czy się używa firmwareu kamerki wcześniejszego niż 0.49 czy od 0.49 i późniejszego. Bo były różnice w sposobie uruchamiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdziłem firmware i było mov v0.49. Zaktualizowałem do mov v0.67 i zachowuje się dokładnie tak

> samo.

> Jak dostanę informację jaki jest program w attiny, to uzupełnię wiadomość.

No a do attiny masz wgrany najprawdopodobniej wsad 808AutoPonRec_v1.00.hex zamiast 808AutoPonRec_v1.02_up0.49.hex. Wgraj sobie do kamerki firmware wcześniejszy czyli 0.41 on będzie działać ok na tym wsadzie. Używaj najlepiej wersji AVI bo nie wycina sekund pomiędzy klipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przekombinowałem- chyba. otóż zachciało mi się użyć tej kamerki jako monitorującej podwórko przed domem. Wyjście FVP podłączyłem pod telewizor. kamerkę zostawiłem na czuwaniu. T.z.n włączyłem tylko zasilanie, a nie włanczałem nagrywania. Oczywiście na wejście mini USB podałem zasilane 5v ponieważ podglądanie trwało 7 dni. No i uznałem że bateria się wyczerpie szybciej.wszystko dziełało - podgląd miałem kiedy chciałem, na klik pilota od TV, ale po wyjęciu kamerki. okazało się że bateria jest rozładowana i nie chce się naładować pomimo, że proces ładowania trwa 2 godz i dłużej, a zielona dioda się świeci normalnie. Chyba padła bateria. Ale pokażuje nieco ponad 4v. Jeżeli włączę nagrywanie bez zewnętrznego zasilania, to kamerka po około 1 minucie przestaje działać i nie zapisuje tego co nagrała. Jeżeli podłączę zewnętrzne zasilanie, to kamerka działa prawidłowo i zapisuje wszystko na karcie. Chciałem dokupić nową baterię, ale nie wiem jak i gdzie , przejrzałem ten sklep gdzie kupiłem kamerkę (eletoponline365) i nie widzę tam samej bateri.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki!. Bateria już zamówiona. A tak a,propos- to po opisanych uprzednio przezemnie objawach,

> sądzisz że to bateria padła?

Wg mnie bateria jest sprawna tylko masz tam jakiś problem z jej ładowaniem. Nie wiem czy uszkodzone coś w trakcie lutowania układu czy zasilacz za słaby. Ile prądu pisze na zasilaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie bateria jest sprawna tylko masz tam jakiś problem z jej ładowaniem. Nie wiem czy uszkodzone

> coś w trakcie lutowania układu czy zasilacz za słaby. Ile prądu pisze na zasilaczu?

Uszkodzenie w trakcie lutowania odpada, ponieważ kamerajest dziewicza nic w niej nie lutowałem, tylko podłączyłem zewnętrzny zasilacz stabilizowany 5V,2A i przez tydzień była włączona na czuwaniu i przekazywała podgląd AV na telewizor. 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszkodzenie w trakcie lutowania odpada, ponieważ kamerajest dziewicza nic w niej nie lutowałem,

> tylko podłączyłem zewnętrzny zasilacz stabilizowany 5V,2A i przez tydzień była włączona na

> czuwaniu i przekazywała podgląd AV na telewizor.

no a dolutownay attiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powtarzam: kamerka jest dziewicza-żadnego układu(attiny)nie wlutowywałem. Wstrzymałem się z tym bo

> miałem inne pomysły, ale narazie muszę się uporać z tą baterią.

893goodvibes.gifA sory myślałem że ciągle dyskutuję z Mrociu, nie spojrzałem na nick.

Natomiast nadal wydaje mi się że problem tkwi w ładowaniu czyli możliwe że układ ładowania w kamerce masz zesputy. Reklamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sory myślałem że ciągle dyskutuję z Mrociu, nie spojrzałem na nick.

> Natomiast nadal wydaje mi się że problem tkwi w ładowaniu czyli możliwe że układ ładowania w

> kamerce masz zesputy. Reklamuj.

Niewiem czy mogę jeszcze reklamować bo od kupna minęło już ponad dwa miesiące , no i plomba zerwana bo było już otwierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam przymierzam się do zakupu tej kamerki i przeróbki jak w opisie pierwszego postu, zastanawiam się czy kupić zwykła wersję bez soczewki czy tą nowszą która jest dostępna z 120 lens, ma ktoś z was takową? do auta w funkcji jako rejestrator będzie ta lepsza czy lepiej kupić zwykła i dorabiać oczko? smile.gif a i mam jeszcze pytanko, co to jest za trzecia linia zasilania 5v sig? mogę ją połączyć z linią 5v i zrobić dwupinowe gniazdo? bo dalej widać że na lini ładowarki jest ona połączona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam przymierzam się do zakupu tej kamerki i przeróbki jak w opisie pierwszego postu, zastanawiam

> się czy kupić zwykła wersję bez soczewki czy tą nowszą która jest dostępna z 120 lens, ma ktoś

> z was takową? do auta w funkcji jako rejestrator będzie ta lepsza czy lepiej kupić zwykła i

> dorabiać oczko?

lepiej kupić 120 niż dorabiać

> a i mam jeszcze pytanko, co to jest za trzecia linia zasilania 5v sig? mogę

> ją połączyć z linią 5v i zrobić dwupinowe gniazdo? bo dalej widać że na lini ładowarki jest

> ona połączona

Pełni funkcję zewnętrznej logiki działania. Jest to po to żeby rozróżnić, że zasilanie jest podłączane do dodatkowego gniazda a nie do USB. Gdybyś połączył wewnątrz to nie byłoby dla dodatkowego kontrolerka tej informacji i załączałby ci niepotrzenie nagrywanie także przy podłączaniu kamerki do PCta (np w celu zgrania materiału , odtworzenia materiału czy skorzystania z programu do konfiguracji). Cała operacja automatycznego załączania i wyłączania nagrywania ma się odbywać tylko gdy podłączane jst +5V do tego dodatkowego gniazda a nie gdy łączysz się kablem USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no rzeczywiście masz rację smile.gif cwano pomyślane teraz wiem o co chodzi smile.gif dziś zamówię kamerę, pierwszy raz dokonam zakupu z chin na ebay, czy jak zapłacę paypalem to paczka normalnie przyjdzie czy trzeba jeszcze jakieś opłaty celne opłacać itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a no rzeczywiście masz rację cwano pomyślane teraz wiem o co chodzi dziś zamówię kamerę, pierwszy

> raz dokonam zakupu z chin na ebay, czy jak zapłacę paypalem to paczka normalnie przyjdzie czy

> trzeba jeszcze jakieś opłaty celne opłacać itd?

Takich małych tanich przesyłek celnicy nie czepiają się. Nie słyszałem żeby ktoś przy kupnie tej kamerki zapłacił coś więcej niż to co na ebayu. Normalnie płacisz paypalem i czekasz az przyjdzie. Identycznie jak na allegro tylko trochę dłużej czekasz. Jednak kupuj u polecanych sprawdzonych sprzedawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś może wersję 808 #26 1080p? filmiki na yt pokazują że bardzo ładnie nagrywa w fullHD, ciekawy jestem czy dodali w niej funkcję autostartu po otrzymaniu zasilania a jak nie to czy układ na attiny45 podejdzie pod nią, pewnie hexa na nowo pod nią trzeba zrobić, zamówiłem sobie 808 #18 pojeżdżę z nią jako rejestrator, kusi mnie troszkę aby zakupić #26 ale to jak znudzi mi się #18, #26 na 8gb karcie zapisze około 1.5 godziny filmu w jakości 1080p 30fps

tu jest opis kamery #26

kamera 808 #26

a tu filmik w dzień jak pięknie nagrywa:

i w nocy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawy jestem czy dodali w niej funkcję autostartu po otrzymaniu zasilania

nie dodali

> a jak nie to czy

> układ na attiny45 podejdzie pod nią, pewnie hexa na nowo pod nią trzeba zrobić,

raczej tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje teraz ładowarki pod tą kamerę, wszim opisałeś że układ trzeba zasilić 5v 1a, na allegro są ładowarki typu aukcja w opisie niby pisze że na wyjściu ma 5v 1a ale ktoś tu już pisał że w większości te ładowarki mają napięcie od 4-8v, jeśli zakupię takową ładowarkę i okaże się że na pusto po podłączeniu zapodaje więcej niż 5v to potrzebny jest stabilizator napięcia? ewentualnie jaki o jakich parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukuje teraz ładowarki pod tą kamerę, wszim opisałeś że układ trzeba zasilić 5v 1a, na allegro

> są ładowarki typu aukcja w opisie niby pisze że na wyjściu ma 5v 1a ale ktoś tu już pisał że

> w większości te ładowarki mają napięcie od 4-8v, jeśli zakupię takową ładowarkę i okaże się że

> na pusto po podłączeniu zapodaje więcej niż 5v to potrzebny jest stabilizator napięcia?

> ewentualnie jaki o jakich parametrach?

Ładowarka jeżeli jest przeznaczona do zasilania/ładowania urządzeń USB to musi mieć stabilizowane 5V. Jeżeli tak nie jest to jest to jakiś szajs a nie ładowarka i dodawanie dodatkowych stabilizatorów to druciarnia. Wskazywany przez ciebie link na oko wygląda ok, sam mam podobną, używam do ładowania telefonu i tableta i jest ok ale to nic nie znaczy bo chińczyk może tam wsadzić cokolwiek. Często parametry są naciągane i 1A daje naprawdę 500mA, więc może warto kupic większą. Ja użyłem wyglądającej jak ta tutaj - udało się co nadal o niczym nie świadczy że kolejna tak samo wyglądająca będzie dokładnie tą samą ładowarką shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pojawiła się nowa wersja kamerki tym razem już full-HD 1080p shocked.gif Nazwa handlowa Mobius ActionCam.

Ma w sobie już wszystko co trzeba żeby swobodnie używać jako rejestrator drogi tzw dashcam. Zachowała wszystkie funkcje i zalety #16 a dodatkowo ma bardziej ergonomiczny kształt, potrafi nagrywać w rozdzielczości full hd, łatwo ją zamontować na uchwycie gdziekolwiek w aucie. Nic nie trzeba przerabiać , dorabiać etc.

Tu można kupić u eletoponline365

a tu poczytać na rcgroups

Ponieważ moja była kamerka odjechała w siną dal razem ze sprzedaną astrą zamierzam sobie kupić taką z myślą wykorzystania w nowym aucie.

Quote:

Whats special about this Mobius ActionCam?

Its a camera designed and developped by users and for users. And its on-going. We will keep improving this camera and add more features by firmware updating. If you have any feedback / comments / suggestions, we are hearing!

This camera is so small and light, and it has wide angle of view with minimum fisheye distortion. It has a quality lens and it has outstanding image quality, corner to conern sharpness and uniform brightness across entire frame. You shall be able to review video samples from other users at the great Mobius ActionCam forum maintained by Tom Frank. You will get plenty of helpful informaton there as well.

This camera ships with most updated and stable firmware of the time, and it works perfectly out of box. Dont worry about the complicated settings (actually its not complicated at all, you will find it fun and easy later).

This camera has below settings for current firmware, and there will be more,

Set the correct date and time for the time stamp.

Set the video resolution and frame rate for Video Mode 1 and 2. (1080p 30fps, 720p 60fps or 30fps)

Set Photo Size (2304x1536,1920x1080,1280x720)

Set Time Lapse photo shooting (from 0.25s a photo to 60s a photo, note: 2304x1536 starting from 1s a photo)

Video Clip length/Movie Cycle Time (3minutes, 5minutes, 10 minutes, 15 minutes, and max to 4G byte)

You can set loop recording On or Off (default is off)

You can set time stamp on or off (default is on)

You can mute the video sound if needed.

You can flip the video 180 degrees (when you use the camera upside down, you will need to set it on)

You can set the Movie qulity (Low, Standard, High, default is Standard)

You can set WDR (Wide/High Dynamic Range) on (default is off)

To avoid camera sudden powering on in your pocket, you can set the power on delay.

You can auto power off waiting time and set it off.

You can set Auto record on with power (helpful when using Mobius as Driving recorder / Car Dash Camera)

You can set the LED indicator light off if needed (default is on).

If you use Android devices to set this camera, you should set charge from USB host off (thanks to therau2000, there is app for Android device to set this camera)

You can set TV out video mode and 4:3 or 16:9.

You can edit the SYSCFG.txt to do the settings manually. Its suggested using Isoprops great windows GUI. The simple and extremely user-friendly program is fully plug-and-play and includes an integrated User Manual.

Package included

1X Mobius ActionCam

1X Mounting Base

1X USB cable

1X L Shape Small Hexagon Screwdriver (for changing or refocusing lens when needed)

1 pair Velcro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> You can set Auto record on with power (helpful when using Mobius as Driving recorder / Car Dash Camera)

> You can set the LED indicator light off if needed (default is on).

Czyli nic nie trzeba dokładać - prawdziwe P&P! Tylko 20$ trzeba dorzucić... oslabiony.gif

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> 16.09 zakup i wczoraj przytargał listonosz. 11 dni . Załuję że nie kupiłem uchwytu do szyby

> teraz muszę rzeźbić

A ja zamowilem i to dwa. Jeden na szybe i drugi przyklejany bo nie moglem sie zdecydowac ktory wykorzystam.

Tam jest standardowa sruba wiec podejdzie kazdy uchwyt pod kamere. Cos moze znajdziesz na alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.