Skocz do zawartości

Mazda 6 czy Octavia VRS


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie sprawa jest prosta.

Skoda o ile priorytetem jest na tyle szybkie poruszanie sie że nie zapewni tego Mazda.

Skoda to typowe auto rożnej maści managerów średniego szczebla. Jeździ tego cała masa. Mdłe jak flaki z olejem. Nawet naklejki TSI. VRS, CIA czy KGB tego nie zmienią.

Mazda to auto ładniejsze, wieksze, wolniejsze... Nie służy do sprintu spod świateł, tylko do komfortowego przemieszczenia 4 liter.

Gdyby ten wybór mnie dotyczył to brałbym Mazdę bo mi sie podoba. Skoda to przy niej oklepana chabeta bez żadnej finezji i smaku. Ale mnie nie słuchaj bo mi 10 sekund do 100 wystarcza i mam alergię na Skodę. Byłem kiedyś PH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie sprawa jest prosta.

> Skoda o ile priorytetem jest na tyle szybkie poruszanie sie że nie zapewni tego Mazda.

> Skoda to typowe auto rożnej maści managerów średniego szczebla.

033102bebe_1_prv.gifhahaha.gif

toż to auto dla zwykłego handlowca i robotnika, menadżery jeżdżą Passatem albo Avensisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wyśmienite, producent obiecuje 7,8 do 100, a jak patrzę na filmiki to ledwo 9 robi licznikowego

> 100, gdzie mamy przekłamanie, więc do 105-110 powinniśmy patrzeć

> Rzekoma masa 1300kg, w grande miałem 60kg mniej oraz 30PS mnie, a miażdzyło przyśpieszeniem tą

> mazdę

Ja widze że nawet nie wiesz jak wygląda nowa Mazda 6, to co pokazałeś ni jak sie ma do nowego modelu, no ale jak chcesz sie bawić w jutubowe przyspieszenia to prosze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jesteś pierwszą osobą, nie raz słyszałem, że na takiej wadze wychodzi często ponad 100 kg

> nadwagi

Temat jest ciekawy. Wszędzie bombardują,że OIII jest 100kg lżejsza od OII. Przeszukując trzewia internetu polskeigo gdzieś przez przypadek natrafiłem na informację (nie potwierdzoną),że 100kg lżejsza to może i jest w wersji GOLAS. A wersji dobrze wyposażonych przewaga topnieje szybko. Ale jak jest naprawdę sam nie wiem i chętnie bym się dowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bierz rsa , ostatnio shamowany zamiast 220 miał 245, po programie 300ps, a niebawem bedzie zestaw

> na 400ps

tak tak jest sens w kraju gdzie na kazdym dobrym kawalku drogi gdzie moznabyloby rowinac ten potenjal stoi armia fotoradarow, bramowic zliczajacych srednia predkosc i "struzy prawa" w nieoznakowanych radiowozach....

sory ale zeby moc sie cieszyc w PL mocami powyzej 200KM niezbedny jest 4x4 bo przy oscie na tych brudnych drogach zwyczajnie para idzie w gwizdek

i nie zamieszczaj mi filmikow z przejazdow na cwiartke z czasami 5.Xs/100km/h w wykonaiu osiek bo to sie ma nijak to otaczajacej nas rzeczywistosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak tak jest sens w kraju gdzie na kazdym dobrym kawalku drogi gdzie moznabyloby rowinac ten

> potenjal stoi armia fotoradarow, bramowic zliczajacych srednia predkosc i "struzy prawa" w

> nieoznakowanych radiowozach....

> sory ale zeby moc sie cieszyc w PL mocami powyzej 200KM niezbedny jest 4x4 bo przy oscie na tych

> brudnych drogach zwyczajnie para idzie w gwizdek

> i nie zamieszczaj mi filmikow z przejazdow na cwiartke z czasami 5.Xs/100km/h w wykonaiu osiek bo

> to sie ma nijak to otaczajacej nas rzeczywistosci

ja bym powiedział ze naped 4x4 dopiero powyzej 350km jest potzrebny

oska 200km to sie jezdzi jak seryjnym autem 1.4 60km

problemy w osce zaczynaja sie powyzej 300km ... no chyba ze jakis lekki wynalazek wazacy pnizej tony to co innego...

nowa octa RS z DSG zchipowana na 300KM daje naprawde niezła frajde z jazdy i da sie tym jezdzic jak normalnym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja widze że nawet nie wiesz jak wygląda nowa Mazda 6, to co pokazałeś ni jak sie ma do nowego

> modelu, no ale jak chcesz sie bawić w jutubowe przyspieszenia to prosze:

nie wiem, bo nie jeździłem, fakt pokazałem starą wersję, obecny model jest żwawszy patrząc na inne filmiki, jednak na tą wagę, którą tutaj reklamujecie to d.. nie urywa 190 konne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> toż to auto dla zwykłego handlowca i robotnika, menadżery jeżdżą Passatem albo Avensisem

Nie przesadzaj. Zwykłe robole to Fabianki mają. Byłem PHowcem, miałem kontakt z innymi PHowcami i najczęściej było tak że niewolnik popylał jakąś małą popierdułką lub co najwyżej gołym kompaktem a poganiacz niewolników czymś lepszej klasy klasy czyli Octą.

Ale temat nie o tym jest . Mi sie zawsze Octa kojarzy z managerami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt mazdy to 100tyś

> - benzyna

> - z tego co pamiętam 150 czy 160 Ps

> - klima automat i kilka innych bajerów

> Octavia tsi 220 Ps / tdi 186 Ps

> Cena 100 tyś

> wyposażenie : prawie wszystko

> i teraz bardzo ważne pytanie , co bardziej wkurzy sąsiada ? ( żart )

ja nie jestem w stanie porównać tych dwóch aut. Mazda to naprawdę porządne auto, a Skoda.... to Skoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj. Zwykłe robole to Fabianki mają. Byłem PHowcem, miałem kontakt z innymi PHowcami i

> najczęściej było tak że niewolnik popylał jakąś małą popierdułką lub co najwyżej gołym

> kompaktem a poganiacz niewolników czymś lepszej klasy klasy czyli Octą.

> Ale temat nie o tym jest . Mi sie zawsze Octa kojarzy z managerami itp.

Octavia to kompakt czyli ten sam prestiż co służbowa Corolla, Focus, Astra itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie jestem w stanie porównać tych dwóch aut. Mazda to naprawdę porządne auto, a Skoda.... to

> Skoda.

Poza tym jaki jest w ogóle sens porównywania dwóch róznych segmentów? spineyes.gif Octavia to C, Mazda to D, to naprawdę jest potężna różnica. Octavię należy porównywać z Mazdą 3!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt mazdy to 100tyś

> - benzyna

> - z tego co pamiętam 150 czy 160 Ps

> - klima automat i kilka innych bajerów

> Octavia tsi 220 Ps / tdi 186 Ps

> Cena 100 tyś

> wyposażenie : prawie wszystko

> i teraz bardzo ważne pytanie , co bardziej wkurzy sąsiada ? ( żart )

Dziś ze szwagrem (właściciel Octavi II RS TSI DSG) rozmawiałem i mówi ze w tym roku się swojej otwarto pozbywa właśnie na rzecz Mazdy 6 2.5

Miał na weekend nowa RS i nowa 6 - bezapelacyjnie Mazda lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś ze szwagrem (właściciel Octavi II RS TSI DSG) rozmawiałem i mówi ze w tym roku się swojej

> otwarto pozbywa właśnie na rzecz Mazdy 6 2.5

> Miał na weekend nowa RS i nowa 6 - bezapelacyjnie Mazda lepsza.

A można coś więcej z ciekawości w punktach plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mazda ma fajny wgląd ale osiągi ma jak moja kia natomiast octa to już frajdę z jazdy daje .. w

> środku jest ok przód ok ale tył

Imo nie ma co porownywac inne auta .. a ze Skoda szybsza, hmm, mozna kupic i klase B, bedzie jeszcze szybsze i bedzie dawala wiecej frajdy, jak npo BMW kl1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym powiedział ze naped 4x4 dopiero powyzej 350km jest potzrebny

> oska 200km to sie jezdzi jak seryjnym autem 1.4 60km

> problemy w osce zaczynaja sie powyzej 300km ... no chyba ze jakis lekki wynalazek wazacy pnizej

> tony to co innego...

> nowa octa RS z DSG zchipowana na 300KM daje naprawde niezła frajde z jazdy i da sie tym jezdzic jak

> normalnym autem

lubie skode ale pitolisz .......... 200 KM na mokrej nawierzchni lub w okresie jesienno/zimowym kiepsko startuje ... a co dopiero 300 KM

poza tym podsterownosc przy FWD jest do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lubie skode ale pitolisz .......... 200 KM na mokrej nawierzchni lub w okresie jesienno/zimowym

> kiepsko startuje ... a co dopiero 300 KM

> poza tym podsterownosc przy FWD jest do bani

nikt nie pisał o mokrej nawierzchni smile.gif

wiadomo ze przewaga 4x4 jest mega na mokrym dlatego tez moje kolejne auto bedzie miało 4x4, chyba ze zdecyduje sie dolozyc naped do skody smile.gif i wtedy pojade ze stage 4 na 440KM/530nm smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A można coś więcej z ciekawości w punktach plusy i minusy.

mam teraz obok siebie wiec pisze co mowi:

RS jest nijaki. uklad napedowy, zawiesznie i wywaznie auta nie nadaza za silnikiem, zawiesznei nie pasuje do "rodzinego" harakteru auta. "skoda chiala zrobic megan RS w rodzinnym nadwoziu kombi i jej nie wyszlo"

na minus

mimo ze szybki to tylko na prostej (na zakrecie jednoczesnie przyspieszajac fatalnie sie prowadzii), znowu na autostradzie bardzo glosny.

ma za twadry zawias jak na rodzinne auto - zona i dzieci narzekaja ze "trzesie"

dosc awaryjny - po 60kkm mechatronika DSG wymieniona (gwarancja), pali olej ~3L miedzy wymianami (nie uznali gwarancji), jakies problemy z tylnymi zaciskami (pol na pol z wlasniej kieszeni/gwaranja)

jak sie jedzi dynamicznie duzo pali

skrzynia w normalnym trybie non stop miesza biegami co go irytuje. jedzi przez to w trybie S

nudny wyglad zew i wew

na plus

badzo wygodny, duzy i pakowny bagaznik

tani w zakupie

malo pali przy delikatnej jezdzie

Mazda

na plus

ladny wyglad zew i wew

mniej pali przy podobnym stylu jazdy - dosc dynamicznym

wygodniejsze zawiesznie

lepiej sie prowadzi na zakretach

duzo ciszej na autostrdzie i wybieraniu dziur

"plynniejszy" automat

silnik jakby plynniej rowijal moc ale moze to byc powod innego typu skrzyni

przyjemny dzwiek silnika na wysokich obr

jakosc wnetrza

na minus

mniejszy i mniej praktyczny bagaznik

P.S. jakby nowe 320i bylo ciut wieksze z tylu to byloby to idealne auto dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale porównaliście O II do nowej Mazdy.

> A roztrząsamy O III i Mazdę.

> Choć faktem jest, że RS to auto przy okazji rodzinne, a głównie usportowione.

> Czyli posiada wszystkie mankamenty takich aut.

Mowa byla o O III ktora niestety posiada te same wady co II: głośna, słabo skręca, "nerwowy" automat i twardy zawias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.