Skocz do zawartości

Grande Punto cz Corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja i moja kobietka chcemy sobie kupić po samochodzie i zastanawiamy się nad jakimś powiedzmy do 10 tyś zł. Do tej pory ja jeździłem AStra G 1,6 8v, dziewczyna VW polo 1.9 SDI. Jak się sprawują te punciaki. Czy jest to awaryjne autko, które silniki będą chetne na gaz. Jakie sa najczęstsze usterki itd. Jak byś cie mogli zmienić to co do 10 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 tys nie kupisz Grande Punto, no chyba, ze rozbite czy przeciagniete przez zycie na nauce jazdy.

W tej kwocie to PII FL i Corsa C. Z tych dwoch zdecydowanie Punto, za lepszej jakosci materialy w kabinie i mniejsza awaryjnosc mechaniki. Jednym ze slabszych elementow w Corsie jest np: maglownica. Unikac tez trzeba silnika 1.0 z 3 cylindrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie to sie nie da, ale porowanie GP do Corsy C jest lekko nie na miejscu. Opel jest miniaturowy w srodku, nawet do PII mu daleko. Na bezawaryjnosc Fiata za bardzo nie licz, na pewno nie omina Cie rozne glupoty, mniej lub bardziej standardowe. Moj sie jeszcze powaznie nie rozkraczyl, ale wszystko przed nim. Uczciwie mowiac, nie ma roku po gwarancji, bez dolozenia 1000 biglaugh.gif czy po 6. latach jestem zadowolony... tak. Powiem wiecej to najlepszy Fiat jakiego mialem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grande ładne ale nie ta cena. Punto kolego fajne w środku,

bardzo duże jak na zewnętrzne rozmiary ale sobie odpuść

bo raz że gnije a dwa to co chwila będziesz miał jakiś

kłopot. Corsa w brew pozorom podobna w środku tylko

inaczej się siedzi. Z własnego doświadczenia osobiście

brał bym corse albo rozglądnął bym bym się za czymś

innym. Generalnie ani jedno ani drugie tańsze od astry nie

będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> maglownica. Unikac tez trzeba silnika 1.0 z 3 cylindrami.

z ciekawości.. z jakiego powodu?

Znam właścicieli takich toczydełek zarówno w corsie B i C, i poza tym, że nie da się tym za bardzo szaleć to sobie chwalą te jednostki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ciekawości.. z jakiego powodu?

> Znam właścicieli takich toczydełek zarówno w corsie B i C, i poza tym, że nie da się tym za bardzo

> szaleć to sobie chwalą te jednostki

notorycznie krzywią się dekle zaworów, albo wręcz pękają. Olej lubi wyłazić bokami, a silnik też go lubi pić.

Jeżdżę Corsą C 1.0 od czasu do czasu i szczerze mówiąc wolałbym Punto mk1 - serio.

Z dziwacznych pomysłów - w Corsie C nie da się zamknąć obiegu powietrza na wew. icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie ma auta dla mnie wink.gif Corsa faktycznie, również słyszałem że maglownice szybko padają, lubią brać olej szczególnie silniki 1,0 a i 1,2 też się zdaża z kolei 1,4 prawie wogóle nie ma. Co do punto jest jak dla mnie mega ładne. Chociaż nie mam przekonania do marki fiat. Co do tego że oba te auta wcale nie będą tańsze od Astry to hm... można kupić w tej samej cenie jednak rocznikowo młodsze a i z przebiegiem niższym. A co sądzicie o Fiat Stilo? Tu znowu wyczytałem że jest to auto jedno z najbardziej awaryjnych. Może poszukać coś z japońskich aut tylko te ich wnetrza.... Choba po prostu trzeba brac to co sie podoba bo każde będzie miało jakąś wade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma auta, które by nie miało jakichś przywar ok.gif

Fiat ma to do siebie, że zwykle padają pierdoły, (no chyba, że padnie wspomaganie zlosnik.gif ), z którymi da się żyć i zrobić to w wolnej chwili, nie tak wielkim kosztem.

Bym chciał napisać coś miłego o awaryjności w swoim, ale tego nie zrobię, bo ostatnio jak go pochwaliłem to się popsuł hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grande ładne ale nie ta cena. Punto kolego fajne w środku,

> bardzo duże jak na zewnętrzne rozmiary ale sobie odpuść

> bo raz że gnije a dwa to co chwila będziesz miał jakiś

> kłopot. Corsa w brew pozorom podobna w środku tylko

> inaczej się siedzi. Z własnego doświadczenia osobiście

> brał bym corse albo rozglądnął bym bym się za czymś

> innym. Generalnie ani jedno ani drugie tańsze od astry nie

> będzie.

Grande Punto gnije? boje_sie.gif

Czy może Corsa C hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to chyba nie ma auta dla mnie Corsa faktycznie, również słyszałem że maglownice szybko padają,

> lubią brać olej szczególnie silniki 1,0 a i 1,2 też się zdaża z kolei 1,4 prawie wogóle nie

> ma. Co do punto jest jak dla mnie mega ładne. Chociaż nie mam przekonania do marki fiat. Co do

> tego że oba te auta wcale nie będą tańsze od Astry to hm... można kupić w tej samej cenie

> jednak rocznikowo młodsze a i z przebiegiem niższym. A co sądzicie o Fiat Stilo? Tu znowu

> wyczytałem że jest to auto jedno z najbardziej awaryjnych. Może poszukać coś z japońskich aut

> tylko te ich wnetrza.... Choba po prostu trzeba brac to co sie podoba bo każde będzie miało

> jakąś wade...

Temat robi się ogólny. A co ci nie pasi w astrze? Znudziła się pewnie smile.gif mi też ale psuje się?. Jak już masz zamiar zmienić to stilo 1,4 3d też myślałem na tym autkiem tylko że dla mnie do tego ciężaru pasi 1,8 a tu nie zaryzykuje. A teraz mnie zjedzą. Jak chcesz kombinować dołóż 3 tyś i poszukaj a3 albo bmw compact. Będziesz miał może starsze ale pewniejsze auto niż sorki stilo czy inne wynalazki. A co do tego że ani corsa ani punto nie będą tańsze to chodziło mi o koszty utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A corsa równoległa, polo/ibiza/fabia/getz/accent/Yaris i inne nie gniją?

Niestety ja już to przebolałem tak to jest z punto II gniją niestety bardziej niż inne małe autka. Punto II, fokus i astra I to auta u których widać co się dzieje. Nie powiem może na kilka punciaków zobaczy się też jakieś zgnite polo czy yarisa ale mnie to ominęło. Z resztą już to kiedyś pisałem ile jeździ punciaków teraz a ile jeździło jeszcze 3-4 lata temu. To o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety ja już to przebolałem tak to jest z punto II gniją niestety bardziej niż inne małe autka.

> Punto II, fokus i astra I to auta u których widać co się dzieje. Nie powiem może na kilka

> punciaków zobaczy się też jakieś zgnite polo czy yarisa ale mnie to ominęło. Z resztą już to

> kiedyś pisałem ile jeździ punciaków teraz a ile jeździło jeszcze 3-4 lata temu. To o czymś

> świadczy.

Wiem co trafia do mnie do garażu, pojazdy z przeszłością kolizyjną i bez i różnie to bywa, najczęściej z rudą w zestawie są grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Punto II rzeczywiscie ma klopot z korozja

Nie uważam. FL chyba za mocno nie rdzewieje. Mam od nowości z salonu rocznik 2004, dziennie jeździ, na blacie 160kkm lakier srebrny metalic i jedynie kilka "pryszczyków" na progu kierowcy od góry (w drzwiach). Usterki to same pierdoły oprócz kolumny kierownicy wymienionej w pierwszym roku na gwarancji - padł czujnik wspomagania. A tak to tylne fabryczne amory wytargały się w oczkach górnych po 50kkm, wydech, aku, linka biegów, oring w układzie chłodzenia, a rozrząd i pompa wymienione wg książki... Autko wygodne, praktyczna decha z dużą ilością schowków i półeczek (tego mi brakuje w Grande), nawet te 60KM wystarcza, jak trzeba szybko wyprzedzić to bieg niżej i kita. Silnik cichutki (to jest druga rzecz - w GP silnik warczy trochę za głośno i ma za krótkie biegi). A 2x droższy od PII Golf kolegi jechał w tym czasie 2x na lawecie do serwisu. Trzymam się Fiata od malucha po dziś (teraz PII FL + GP), bo tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle dobrałeś porównanie

> Grande vs Corsa D

...i na każdym kroku będę przypominał, że to to samo auto, tylko z nieco innym nadwoziem i wnętrzem. GP to wspólny projekt Fiata i GM i jest bliźniakiem Corsy D. Ludzie jednak jakoś tego nie widzą i wolą kupować droższą Corsę z silnikiem Fiata (1.3 CDTi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obiektywnie to sie nie da, ale porowanie GP do Corsy C jest lekko nie na miejscu. Opel jest

> miniaturowy w srodku, nawet do PII mu daleko. Na bezawaryjnosc Fiata za bardzo nie licz, na

> pewno nie omina Cie rozne glupoty, mniej lub bardziej standardowe. Moj sie jeszcze powaznie

> nie rozkraczyl, ale wszystko przed nim. Uczciwie mowiac, nie ma roku po gwarancji, bez

> dolozenia 1000 czy po 6. latach jestem zadowolony... tak. Powiem wiecej to najlepszy Fiat

> jakiego mialem

Szczególnie, że GP to Corsa, ale D... tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.