Skocz do zawartości

Auto do 24000zl kombi


michalkl1

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Zaczynam sie rozgladac za nowym wozidelkiem dla kolegi.( poprosil o pomoc). Namawiam go na nowe lub prawie nowe ale to raczej nie te fundusze.

Ma byc kombi lub hatchback(w ostatecznosci)

Nie musi byc torpeda cos pomiedzy spalaniem a osiagami. ( typowe 1.9 tdi?)

Ropniak

Nie starszy jak 7 lat.

Klimatyzacja

Na dojazdy do pracy okolo 30km dziennie, prywatnie uzywane.

Reszte typu abs czy wspomaganie to w kazdym juz sa wiec to pomijam.

Tanie w ekspoatacji.

Wstepne typy : Fabia, passat, laguna - nie wiem czy to dobry wstepnie wybor i jaki silnik itd.

Generalnie otwarty jest na kazda marka - sam nie wie co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku miałem markę i model, teraz wszystko jedno ważne by było rozsądne i nie za dużo

> malowane

No dokładnie tak samo było u mnie smile.gif Początkowo była Honda Civic i Ford, obejrzałem kilka sztuk Civiców VII i Focusów mk2 i wszystkie rude, więc poszły w odstawkę. Potem było Suzuki Swift, był jeden fajny ale w kredycie, jeden kluczyk, coś było z papierami nie tak, więc odpuściłem. Potem był Opel Astra H, Vectra C...jak już zwątpiłem to trafił się ten Citroen C4 w niezłym stanie (przynajmniej lakier na cały aucie jednej grubości grinser006.gif ), była dokumentacja to wziąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesc. Zaczynam sie rozgladac za nowym wozidelkiem dla kolegi.( poprosil o pomoc). Namawiam go na

> nowe lub prawie nowe ale to raczej nie te fundusze.

> Ma byc kombi lub hatchback(w ostatecznosci)

> Nie musi byc torpeda cos pomiedzy spalaniem a osiagami. ( typowe 1.9 tdi?)

> Ropniak

> Nie starszy jak 7 lat.

> Klimatyzacja

> Na dojazdy do pracy okolo 30km dziennie, prywatnie uzywane.

> Reszte typu abs czy wspomaganie to w kazdym juz sa wiec to pomijam.

> Tanie w ekspoatacji.

> Wstepne typy : Fabia, passat, laguna - nie wiem czy to dobry wstepnie wybor i jaki silnik itd.

> Generalnie otwarty jest na kazda marka - sam nie wie co chce.

Focus 1,6 TDCI 90km bez problemu w tej cenie kupi ładnego II po FL.

Sugerował bym szukać tego właśnie silnika jeśli choruje na diesla w miarę regenerowalne wtryskiwacze oraz brak koła dwumasowego i turbosprężarką o stałej geometrii łopatek ok.gifNie pamiętam jak sprawa się miała z DPF ale rzecz do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i30 kombi, 1.6crdi (90km w oryginale) + program na 115km (1000zł) (bez dpf, dwumasy, z łańcuchem

> rozrządu i skrzynia 6bieg.) "bunkrów" co do mocy nie ma ale nawet bez programu jak nie jest

> obciążony to jest imo bardzo sprawny

A ile mniej więcej kosztują wtryski?

Sensowny ten silnik w takim bądź razie, tak samo jak HDI 90km jest dwumasy i dpf - dopiero wersja 110km posiadała jak się nie mylę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega ma Ceeda SW z 2007, już 4 czy 5 razy był na poprawkach lakierniczych. A to rdza na tylnej

> klapie, a to na dachu, potem znowu na klapie... auto kupił jako nowe.

bo tylna klapa to był niewypał zlosnik.gif mojemu koledze też poprawiali ze dwa razy, a potem chyba wymienili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile mniej więcej kosztują wtryski?

> Sensowny ten silnik w takim bądź razie, tak samo jak HDI 90km jest dwumasy i dpf - dopiero wersja

> 110km posiadała jak się nie mylę

nie wiem, ale po innych elementach myślę, że ceny w ASO będą chore zlosnik.gif a na rynku wtórnym bardzo zwyczajne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo tylna klapa to był niewypał mojemu koledze też poprawiali ze dwa razy, a potem chyba wymienili

W większości kompaktów kombi klapa tył jest piętą achillesową, w focusach również 3 latki potrafią być po 2 razy robione w aso już. Taki urok, w fokach są podobno źle wyprofilowane blachy w okolicy lampek podswietlenia tablicy i zbiera tam się woda i wyłazi ruda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focus to w ogóle jest porażka, jeśli mowa np. o mk2 - drzwi, progi, klapa

No nie tak do końca, po lifcie jest całkiem ok, oczywiście poza klapą...na drzwiach nie wyłazi, na progach też nie, tylko że progi mają cienki i kiepsko położony lakier i wypiaskowuje się od deszczówki i syfu w okolicach przedniego chlapacza, dotyczy to focusów, fiest. Podobnie mają fiaciory punto, w innych markach też zapewne podobnie. Lakiernik jak mi poprawiał podsumował "patrz jakiej to grubości, nie dziwne że nie chce się trzymać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polifty może tak ok.gif ale jak oglądałem dla siebie przedlifty, które w zasadzie najbardziej mi się podobają ze wszystkich Fok, to wiele egzemplarzy miało sporo ognisk korozji, trochę kiepsko, zwłaszcza że były to egzemplarze 8-9 letnie. Niby to jest już nawet spory wiek, ale w aucie bezwypadkowym ta powłoka lakiernicza powinna jednak być dobrej jakości.

W zasadzie mając przedlifta i bez rdzy to można by było progi zakonserwować i na nie położyć nową warstwę lakieru. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie mając przedlifta i bez rdzy to można by było progi zakonserwować i na nie położyć nową

> warstwę lakieru.

I tak trzeba robić, bolączką jest cienka warstwa lakieru, która praktycznie nie chroni, trzeba by oczyścić, rzucić baranek i wtedy polakierować, nie będzie gładziutko i ładnie, ale na lata, ewentualnie sam lakier tylko z porządnym podkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.