Skocz do zawartości

Co się przelewa z przodu w kropku?


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zauważyłem, a raczej usłyszałem, że coś, jakiś płyn przelewa się w przedniej części samochodu, okolice podłogi, bardziej po stronie pasażera.

Auto pojechało na wymianę progów, blacharz poinformował o piance montażowej w progach, więc dźwięk przelewania się cieczy zwaliłem na wodę w progach, gdzieś w piance.

Ale auto wróciło od blacharza, sam uzbrajałem samochód w dywan, plastiki fotele etc.

Dziś przejechałem kropkiem jakieś 50 km i dźwięk przelewania się cieczy słychać jakby z okolic ściany grodziowej i podłogi po stronie pasażera ale też gdzieś z okolic konsoli centralnej.

Występuje głównie na zakrętach lub nierównościach.

Zauważyłem też, że jeśli wcisnę gaz tuż po odpaleniu silnika pojawia się ów dźwięk.

Tezy mam dwie:

1. albo tam gdzieś jest filtr paliwa albo coś podobnego i stamtąd pochodzi ten dźwięk

2. albo po prostu mam zbyt niski stan płynu do wspomagania i zwyczajnie chlupocze on w maglownicy...

Jakieś pomysły koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukaj pod bulgotanie, to kwestia zapowietrzonego układu chłodzenia.

Tak myślisz?

Auto grzeje w środku, trzyma temp. równo w okolicy połowy wskaźnika... faktem jest, że jak go kupiłem to poziom płynu był na minimum, dolałem wody destylowanej i uznałem, że jest po temacie..

powiesz więcej o co kaman z tym bulgotaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak myślisz?

> Auto grzeje w środku, trzyma temp. równo w okolicy połowy wskaźnika... faktem jest, że jak go

> kupiłem to poziom płynu był na minimum, dolałem wody destylowanej i uznałem, że jest po

> temacie..

> powiesz więcej o co kaman z tym bulgotaniem?

jak raczysz napisać o jaki model chodzi to dalsza rozmowa bedzie miała sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź czy nie masz zapchanych odpływów wody z podszybia, czasem potrafi się tam zrobić niezłe

> bajoro

Obrazasz mnie Wasc? 270751858-jezyk.gif

Sprawdzilem juz wczesniej, owszem odplywy byly zatkane zgnilyni liscmi i syfem ogolnym ale oczyscilem, wszystko tam jest cacy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najprawdopodobniej uszczelka pod głowica do wymiany ,zobacz czy węże od chłodnicy nie robią się

> sztywne gdy silnik pracuje .

Poki co cyba wymienie plyn chlodniczy bo obecny ma temp. Zamarzania ok -20 st i wglad blado rozowy. Zmienic nazad ba paraflu /niebieski czy zostac przy czerwonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poki co cyba wymienie plyn chlodniczy bo obecny ma temp. Zamarzania ok -20 st i wglad blado rozowy.

> Zmienic nazad ba paraflu /niebieski czy zostac przy czerwonym?

teoretycznie różowy jest niewymienialny, w sensie, że jego teoretyczna trwałość jest duża, niebieski trzeba wymieniać, o ile dobrze pamiętam co 60 tys km lub 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teoretycznie różowy jest niewymienialny, w sensie, że jego teoretyczna trwałość jest duża,

> niebieski trzeba wymieniać, o ile dobrze pamiętam co 60 tys km lub 2 lata.

Byl rozowy w fiatach? Myslalem ze tylko niebiesko zielone paraflu. Czyli jest szansa ze jest to fabryczny plyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byl rozowy w fiatach? Myslalem ze tylko niebiesko zielone paraflu. Czyli jest szansa ze jest to

> fabryczny plyn?

różowy jest paraflu up, seryjnie zalewany na pewno od 2004 roku, ile wcześniej - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.