Skocz do zawartości

Zmywarka do zabudowy


tomeq77

Rekomendowane odpowiedzi

Polećcie mi, proszę, zmywarkę do zabudowy szer. 45cm z niewidocznym panelem sterującym.

Wstępnie patrzę na Bosch SPV50E00EU, ale nie podoba mi się, że nie ma w niej lampki w podłogę sygnalizującej koniec pracę/koniec pracy, a tylko sygnał dźwiękowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim znajdziesz zmywarkę, poszukaj miejsca na 60-tkę. 45-tkę będziesz włączał przynajmniej dwa

> razy dziennie. Męczarnia.

Spoko, spoko. Teraz mam Electrolux ESF 2420 schowaną do normalnej szafki i używam jej 1/dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polećcie mi, proszę, zmywarkę do zabudowy szer. 45cm z niewidocznym panelem sterującym.

> Wstępnie patrzę na Bosch SPV50E00EU, ale nie podoba mi się, że nie ma w niej lampki w podłogę

> sygnalizującej koniec pracę/koniec pracy, a tylko sygnał dźwiękowy.

Mam taką ,żona sobie wybrała -zadowolona ok.gif Poprzedni model który miałem też był 45 Boscha i daje radę 4 rok ok.gif

Co do skończonej pracy to ,,pika'' sobie zlosnik.gif Przy 2ce-małych dzieci i 2 osobach dorosłych puszczamy co 2 dzień także uważam ,że wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do skończonej pracy to ,,pika'' sobie Przy 2ce-małych dzieci i 2 osobach dorosłych puszczamy co

> 2 dzień także uważam ,że wystarczająca.

I takiej odpowiedzi oczekiwałem ok.gif

Rozumiem, że:

1. pomimo, że jest w zabudowie, to pikanie słychać.

2. pika nie tylko raz po skończeniu pracy, ale co jakiś czas przypominając się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I takiej odpowiedzi oczekiwałem

> Rozumiem, że:

> 1. pomimo, że jest w zabudowie, to pikanie słychać.

> 2. pika nie tylko raz po skończeniu pracy, ale co jakiś czas przypominając się.

Ja miałem Boscha to to pikanie mnie wkurzało, bo pikało cały czas aż się nie wyłączyło, także lepiej wieczorem było nie nastawiać tongue.gif. Nie pamiętam jaki to był model, ale dosć szybko powyginały się druciki a zmywarka średnio myła - tak twierdziła żona.

Do nowego domu wybraliśmy topowy model Beko, miała dobrą cenę gwarancję 5 lat i żona jest mega zadowolona, nawet na programach 40min + tabletkach z biedronki zmywa bardzo ładnie, ma też fajną szufladę na sztućce. JEst dość cicha a pika kilka razy tylko wink.gif. Ma też funkcję wietrzenia po zmywaniu, ale imho jest zbędne. Można podpiąć ją pod ciepłą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I takiej odpowiedzi oczekiwałem

> Rozumiem, że:

> 1. pomimo, że jest w zabudowie, to pikanie słychać.

bez problemu ok.gif A nie jest to dźwięk jakiś bardzo drażniący.

> 2. pika nie tylko raz po skończeniu pracy, ale co jakiś czas przypominając się.

Na 99% .Musiałbym spytać żony zlosnik.gif,poprzedni model boscha tak miał więc i ten napewno też ok.gif(spytam wieczorem i jutro Ci napisze).

Dodam od siebie ,że moja 70 paro letnia babcia nauczyła się obsługi tego urządzenia i co ciekawe jak narazie nie udało jej się nic złego z tym zrobić(poprzedni model mieliśmy chyba SPV53).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do skończonej pracy to ,,pika'' sobie

Koszmar, wystarczy, że mi pralka "pika", widać ten Bosch coś ma z tym pikaniem zlosnik.gif.

Chyba dużo bardziej przyjazna jest kolorowa dioda świecąca na podłogę pod zmywarką informująca o pracy bądź jej zakończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polećcie mi, proszę, zmywarkę do zabudowy szer. 45cm z niewidocznym panelem sterującym.

> Wstępnie patrzę na Bosch SPV50E00EU, ale nie podoba mi się, że nie ma w niej lampki w podłogę

> sygnalizującej koniec pracę/koniec pracy, a tylko sygnał dźwiękowy.

Mam taką zmywarkę 45 smile.gif Jak zmywa ma lampkę na podłogę (czerwone kiedy pracuje i zielone jak skończy) i daje znać że skończyła.Pikanie można wyłączyć.

Panel jest schowany. Dla mnie ważne były prowadnice,i w górnym koszyku żeby można było schować te plastiki np na długą

łyżkę czy nóż. W dolnym koszu składa się z tyłute trzymadełka (?) na talerze. Więc garnek itp można tam dać i nie jest to przymocowane na stałe.

Kocham ją serduszka.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstępnie patrzę na Bosch...

Ja akurat Boscha skreślam na wstępie ze względu na deklarowaną głośność. Są cichsze modele Boscha, ale mają już abstrakcyjne ceny. Jeśli ma to dla ciebie znaczenie, to popatrz na inne firmy. Obecnie użytkuję Amicę z 3 "szufladami" i uważam tą trzecią tackę na sztućce za rewelacyjne rozwiązanie. Co prawda to model 60cm, ale ścisłe odpowiedniki 45cm to ZIM428E lub ZIM448E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszmar, wystarczy, że mi pralka "pika", widać ten Bosch coś ma z tym pikaniem .

Ale w czym problem -oglądamy film wieczorem -zmywarka pika.Żona idzie do kuchni po drodze herbatę zrobi czy coś zimnego przyniesie.I wszyscy są zadowoleni ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim znajdziesz zmywarkę, poszukaj miejsca na 60-tkę. 45-tkę będziesz włączał przynajmniej dwa

> razy dziennie. Męczarnia.

Popieram smile.gif

Mam na wsi 45 i wkurzam się, bo ciasno. Może jak ktoś nie miał 60, to mu wystarczy 45.

Ale u mnie staramy się wszystko prać w zmywarce, a wtedy 60 pozwala na jako takie rozmieszczenie wszelkich innych statków oprócz talerzy i kubków. Mając 45 sporo rzeczy trzeba zmyć ręcznie, by nie tracić przestrzeni w zmywarce.

Co do konkretnych modeli, to najtańszego modelu Amica nie polecę, bo jakoś słabo zmywa. Ale droższy sprawuje się całkiem dobrze. U siebie ostatnio zmieniłem 12 letnią Whirlpool, znów na Whirlpool, by idealnie pasowała. Nowa zmywa wyśmienicie. W starej plastiki i gumy wewnątrz już sypały się. Ale przede wszystkim elektronika wariowała i trzeba było ją wymienić na nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polećcie mi, proszę, zmywarkę do zabudowy szer. 45cm z niewidocznym panelem sterującym.

> Wstępnie patrzę na Bosch SPV50E00EU, ale nie podoba mi się, że nie ma w niej lampki w podłogę

> sygnalizującej koniec pracę/koniec pracy, a tylko sygnał dźwiękowy.

Zastanów się mieliśmy z żoną 45 teraz mamy 60. Jak masz miejsce to naprawdę warto. Zmywarka w zabudowie ze schowanym panelem i świetlnym punkemt na podłodze Electrolux esl76380ro Zmywarka ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanów się mieliśmy z żoną 45 teraz mamy 60. Jak masz miejsce to naprawdę warto.

Jak już pisałem wyżej, nie ma takiej potrzeby.Teraz mam jeszcze mniejszą niż 45 i jest akurat.

Zmywarka w

> zabudowie ze schowanym panelem i świetlnym punkemt na podłodze Electrolux esl76380ro Zmywarka

> ok.

OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma dokładnie taką i jestem mega zadowolony, ajest to moja pierwsza w życiu.

Narazie rodzina 2+1, używana tylko w weekendy, kiedy jest moja pora na zmywanie palacz.gif, żona dalej jej nie ufa, chociaż ostatnio się zdziwiła jak zobaczyła jak bardzo domy ła się plastykowa deska do krojenia (biała), a ja ją testują na zmywanie, tzn. jakiś czas temu włożyłem tależe po obiedzie (sos, buraczki) celowo nie starte wszystko do śmietnika i zaschnięte (obiad w sobotę a mycie w niedzielę wieczorem) a ostatnio garnek od pomidorowej (wiesz takie intensywne zaschnięte czerwone coś u góry przy pokrywce) - sucz jedna wszystko zmywa, ja nie wiem jak ona to robi.

Co prawda nie ma światełka, tylko pika, ale nie noc stop piknie chyba z 3 razy i się zamyka. A dodatkowa szuflada rewelka (ja bardzo dużo sztućcy brudzę i jak widziałem te śmieszne koszyczki w innych co jeszcze miejsce zabierają w koszu to icon_eek.gif

A w tej jednocześnie spokijnie wkładam talerzyki ze śniadania, kolacji, przekązek, jakieś miseczki od deserów (te często ładuję na kosz do szklanek bo tych nie mam za wiele a na dole duże talerze i np. garnek od ziemniaków i dużą patelnę wok od sosu (na dole są składane przegródki na talarze).

Słowem, mi wchodzi tam wszystko, już nic nie myję w zlewie yay.gif

Aha, kupiłem w Media w ceni jak na allegro, a za dostawę nie musiałem płacić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A

> dodatkowa szuflada rewelka (ja bardzo dużo sztućcy brudzę i jak widziałem te śmieszne

> koszyczki w innych co jeszcze miejsce zabierają w koszu to

O to właśnie chodzi- sztućce leżące równo w odstępach od siebie dają naprawdę szansę na porządniejsze umycie niż wrzucone razem na stojąco do koszyka. Nad dodatkową szufladą "sztućcową" jest oczywiście dodatkowe "śmigiełko" natryskujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.