Skocz do zawartości

Jaką kosiarkę


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kosiarki elektrycznej, na ok 500m2 trawnika. Fajnie, żeby miała mulczowanie i cenę do ok 500zł.

Widze, że za to można kupić:

- NAC - duży wybór, sprawia dobre wrażenie, ma centralną regulację i dobrą cenę

- STIGA - tylko te droższe mają mulczowanie i regulację, a przekręcanie kołek jest mało wygodne tongue.gif

- Makita

- Skil

i inne.

Co byście polecili ?

Czy ma ktoś do czynienia z kosiarkami elektrycznymi NAC, warto ją kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mielenie trawy na drobne scinki pozostawiane ma trawniku. Jakoś polskie "rozdrabnianie" się nie

> przyjęło.

Mulczowanie to też przecież w naszym języku wink.gif

BTW. Rozwalił mnie za to jeden z pkt opisu:

http://allegro.pl/kosiarka-elektryczna-nac-zf-6123-b-1600-w-indukcja-i5277071777.html

"Gwarantowana moc akustyczna 96 dB (A)"

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję kosiarki elektrycznej, na ok 500m2 trawnika. Fajnie, żeby miała mulczowanie i cenę do ok

> 500zł.

> Widze, że za to można kupić:

> - NAC - duży wybór, sprawia dobre wrażenie, ma centralną regulację i dobrą cenę

> - STIGA - tylko te droższe mają mulczowanie i regulację, a przekręcanie kołek jest mało wygodne

> - Makita

> - Skil

> i inne.

> Co byście polecili ?

> Czy ma ktoś do czynienia z kosiarkami elektrycznymi NAC, warto ją kupić ?

I co? Wymysliles cos?

Ja sie wlasnie zaczynam zastanawiac, czy:

1. warto juz kupic kosiarke (jeszcze nie mam zrobionego ogrodu, wiec teren mam mocno pofaldowany, ale to zielone cholerstwo rosnie i mam coraz bardziej dosc kosy spalinowej)

2. elektryczna czy spalinowa? Mam 900m2 minus dom, wszedzie powinien siegnac przedluzacz 25m. Spalinowa niby bardziej mobilna, ale za to wydaje mi sie ciezsza i kilka razy drozsza

3. jakie ficzery powinna miec kosiarka procz regulowanej wysokosci, rozdrabniania oraz kosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co? Wymysliles cos?

> Ja sie wlasnie zaczynam zastanawiac, czy:

> 1. warto juz kupic kosiarke (jeszcze nie mam zrobionego ogrodu, wiec teren mam mocno pofaldowany,

> ale to zielone cholerstwo rosnie i mam coraz bardziej dosc kosy spalinowej)

> 2. elektryczna czy spalinowa? Mam 900m2 minus dom, wszedzie powinien siegnac przedluzacz 25m.

> Spalinowa niby bardziej mobilna, ale za to wydaje mi sie ciezsza i kilka razy drozsza

> 3. jakie ficzery powinna miec kosiarka procz regulowanej wysokosci, rozdrabniania oraz kosza?

Najtańszą (używaną) elektryczną - i tak zniszczysz kosiarkę na takich nierównościach. W spalinówce zaraz uszkodzisz wał i będzie pozamiatane.

Po zrobieniu (wyrównaniu itp.) ogrodu kupisz spalinówkę i będzie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najtańszą (używaną) elektryczną - i tak zniszczysz kosiarkę na takich nierównościach. W spalinówce

> zaraz uszkodzisz wał i będzie pozamiatane.

To jest dobra koncepcja.

> Po zrobieniu (wyrównaniu itp.) ogrodu kupisz spalinówkę i będzie

Spalinowka nie jest za ciezka? Wydawalo mi sie, ze spalinowke warto wowczas, gdy powierzchnia wyklucza stosowanie przedluzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest dobra koncepcja.

Sprawdzona - ojciec tak samo zrobił, pierwszą spalinówkę też zresztą z czasem zajechał, kolejna ma już mega życie.

> Spalinowka nie jest za ciezka? Wydawalo mi sie, ze spalinowke warto wowczas, gdy powierzchnia wyklucza stosowanie przedluzacza?

Nosić ją chcesz? wink.gif Spalinówka idzie jak burza przez trawę a elektryczna co chwilę się dusi, zazwyczaj (jak nie zawsze) ma mniejszy kosz itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nosić ją chcesz? Spalinówka idzie jak burza przez trawę a elektryczna co chwilę się dusi,

> zazwyczaj (jak nie zawsze) ma mniejszy kosz itp. itd.

Nosic nie chce, ale trawnik, to nie asfalt - troche wiecej trzeba sie nameczyc, zeby te ponad poltora kilometra biezacego przepchac. No chyba, ze z wlasnym napedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nosic nie chce, ale trawnik, to nie asfalt - troche wiecej trzeba sie nameczyc, zeby te ponad poltora kilometra biezacego przepchac. No chyba, ze z wlasnym napedem.

Jeżeli jest duży areał to najlepiej spalinówkę z napędem ok.gif Poza tym spalinówka na łożyskowanych kołach leciutko jedzie, nie trzeba się szarpać, poprawiać, bo akurat nóż dłuższa trawa zaklinowała itp. itd.

Jaką dużą masz działkę (tj. trawnik, który będzie koszony)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli jest duży areał to najlepiej spalinówkę z napędem Poza tym spalinówka na łożyskowanych

> kołach leciutko jedzie, nie trzeba się szarpać, poprawiać, bo akurat nóż dłuższa trawa

> zaklinowała itp. itd.

> Jaką dużą masz działkę (tj. trawnik, który będzie koszony)?

Ciezko stwierdzic, bo ogrod mam nie skonczony jeszcze. Na jakies 900m2 jakies 130 zajmuje budynek, jakies 70-100 bedzie zajmowal podjazd z chodnikiem i jakies 30m2 zajmuje tymczasowy budynek gospodarczy. Troche drzewek mam, wokol ktorych bede musial angazowac kose. Nie wiem, ile jeszcze dojdzie jakichs krzakow/kwiatow/rabatek.

Sprawdzalem oferte uzywanych kosiarek i slabo we Wroclawiu na allegro, a nie chce kupowac wysylkowo. Wyglada na to, ze najrozsadniej bedzie zalozyc budzet 200zl i kupic cos w markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co? Wymysliles cos?

> Ja sie wlasnie zaczynam zastanawiac, czy:

> 1. warto juz kupic kosiarke (jeszcze nie mam zrobionego ogrodu, wiec teren mam mocno pofaldowany,

> ale to zielone cholerstwo rosnie i mam coraz bardziej dosc kosy spalinowej)

> 2. elektryczna czy spalinowa? Mam 900m2 minus dom, wszedzie powinien siegnac przedluzacz 25m.

> Spalinowa niby bardziej mobilna, ale za to wydaje mi sie ciezsza i kilka razy drozsza

> 3. jakie ficzery powinna miec kosiarka procz regulowanej wysokosci, rozdrabniania oraz kosza?

Kup sobie taką Kosę Jest lekka i dosyć mocna jak na swoją wielkość do tego taka żyłka i jesteś panem w swoim ogrodzie Nie rozumie ludzi którzy kupują wielkie cięzkie maszyny. Tą z opisu kosiłem chaszcze i dało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup sobie taką Kosę Jest lekka i dosyć mocna jak na swoją wielkość do tego taka żyłka i jesteś

> panem w swoim ogrodzie Nie rozumie ludzi którzy kupują wielkie cięzkie maszyny. Tą z opisu

> kosiłem chaszcze i dało radę.

Podobną kosiłem 4 lata działke 800m.Pół dnia koszenia drżące ręce i upierdzielony do kolan od trawy.

Kupilem 4 kółkę z napędem.Teraz 2 godz i pokoszone.Dodatkowo popijam w trakcie koszenia napój chmielowy i dopiero wiem ,że może to być przyjemność.

Zastanawiałem się przez kilka pierwszych koszeń 4 kółką - jak mogłem być taki durny i od początku nie kupic jej tylko mordować się kosą.Do trudno dostępnych miejsc mam to - http://www.gardena.com/pl/lawn-care/accu...egow-trawnika/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką działeczkę weź niedużą spalinówkę - czterdzieści kilka cm będzie w sam raz.

Nie będzie ciężka i wygodna w użyciu. Taka nie musi mieć nawet napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup sobie taką Kosę Jest lekka i dosyć mocna jak na swoją wielkość do tego taka żyłka i jesteś

> panem w swoim ogrodzie Nie rozumie ludzi którzy kupują wielkie cięzkie maszyny. Tą z opisu

> kosiłem chaszcze i dało radę.

ja juz mam kose - trzeci rok nia kosze. Klasyczna kose tez mam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciezko stwierdzic, bo ogrod mam nie skonczony jeszcze. Na jakies 900m2 jakies 130 zajmuje budynek,

> jakies 70-100 bedzie zajmowal podjazd z chodnikiem i jakies 30m2 zajmuje tymczasowy budynek

> gospodarczy. Troche drzewek mam, wokol ktorych bede musial angazowac kose. Nie wiem, ile

> jeszcze dojdzie jakichs krzakow/kwiatow/rabatek.

> Sprawdzalem oferte uzywanych kosiarek i slabo we Wroclawiu na allegro, a nie chce kupowac

> wysylkowo. Wyglada na to, ze najrozsadniej bedzie zalozyc budzet 200zl i kupic cos w markecie.

Do takiej działki kupisz potem jakąś spalinówkę rzędu 40-46 cm (nawet bez napędu - szczerze mówiąc przy bardziej skomplikowanym koszeniu bardziej przeszkadza, niż pomaga) i będzie idealny zestaw - kosiarka na równych miejscach, wokół drzewek i w zakamarkach kosa spalinowa ok.gif

Ja mam działkę około 350 m2 i koszę ją spalinówką i niewymuszony uśmiech powodują u mnie boje sąsiadów z kosiarkami elektrycznymi - co chwilę zapada cisza, trawa jest wyplątywana z noża, potem znowu chwila koszenia, do tego niektórzy robią niezłe manewry z kablem (włącznie z koszeniem w dwie osoby, bo rabatki, kwiatki, coś tamy...) a ja w tym czasie spokojnie koszę swoją działkę kosiarką spalinową, wykańczam przy drzewkach, ogrodzeniu itp. oraz rów melioracyjny za płotem kosą spalinową i potem w cieniu piję sobie piwko a ci za płotem dalej są w połowie pierwszej części trawnika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup sobie taką Kosę Jest lekka i dosyć mocna jak na swoją wielkość do tego taka żyłka i jesteś

> panem w swoim ogrodzie

Nie zgadzam się. Mam trochę mocniejsza kosę http://www.husqvarna.com/pl/products/128r/#specifications i w gęstszej trawie brakuje jej mocy, opór trawy ją dusi (trzeba ją podnosić żeby się nie zatrzymała). Trochę to denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zgadzam się. Mam trochę mocniejsza kosę

> http://www.husqvarna.com/pl/products/128r/#specifications i w gęstszej trawie brakuje jej

> mocy, opór trawy ją dusi (trzeba ją podnosić żeby się nie zatrzymała). Trochę to denerwujące.

Mój NAC (2.3KM) idzie w wysokiej trawie jak burza. Fakt faktem - osprzęt fabryczny był tragiczny... Żyłka o wytrzymałości rozgotowanego spaghetti, głowica - jakiś żart - rozleciała się po kilku użyciach, szelki są dość wygodne, ale trzeba jednak się bez sensu nagimnastykować przy ich zakładaniu. Niemniej jednak uzbrojona w nową głowicę (z łatwym nawijaniem żyłki), porządną żyłkę idzie w trawie po kolana bez zawahania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam spalinówkę z silnikiem 190ccm i w życiu nie zamieniłbym jej na elektryka. Idzie jak burza przez

> KAŻDĄ trawę. Trochę zwalnia na kretowiskach

190 to potezny silnik - mam taki w kosiarce 53 cm

w drugiej kosiarce 46 cm mam silnk 148 i tez idzie jak burza, a kosiarka lekka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 190 to potezny silnik - mam taki w kosiarce 53 cm

> w drugiej kosiarce 46 cm mam silnk 148 i tez idzie jak burza, a kosiarka lekka

Lekka, to ile? 30kg? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lekka, to ile? 30kg?

No w tych granicach waży - ciut więcej (mam taki model ), ale komfort obsługi w porównaniu z elektryczną jest nieporównywalny. Po pierwsze po prostu idziesz sobie z kosiarką, nie szarpiesz się, bo ona po prostu robi to, co ma robić, tj. kosi trawę a nie blokuje się co pół metra, nie musisz szarpać, przestawiać, bo gdzieś tam została kępka itp. itd. Do tego rączka spalinówki jest na tyle długa, że bez problemu przestawiasz ją podnosząc przednie kółka minimalnie.

Na pewno lżejsze są spalinówki z obudową plastikową lub aluminiową, ale w razie W stalową obudowę jest jednak łatwiej naprawić.

A kosiarka elektryczna o mocy 1800W i szerokości koszenia 46 cm (czyli tyle, co spalinówka, którą pokazałem) waży 23 kg. Dolicz do tego kabel i całą związaną z nim zabawę... Wiadomo - mniejsze elektryczne ważą praktycznie połowę tego, co spalinówka, ale jednak to zupełnie inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ponad 30 wazy 53 cm

> moja stara chinszczyzna 46 cm wazy tylko kilkanascie kg

Zależy od silnika, materiału obudowy itp. itd. Ja mam silnik coś koło 140 ccm, stalową obudowę, koła na łożyskach itd. i waży to (46cm) około 30 kg, ale nie ma wrażenia (odniosłem takie w Leroy Merlin macając jedną marketówkę), że się ta kosiarka za chwilę rozpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy od silnika, materiału obudowy itp. itd. Ja mam silnik coś koło 140 ccm, stalową obudowę,

> koła na łożyskach itd. i waży to (46cm) około 30 kg, ale nie ma wrażenia (odniosłem takie w

> Leroy Merlin macając jedną marketówkę), że się ta kosiarka za chwilę rozpadnie.

moja lekka chinszczyzna juz 4 rok obrabia 2000m2

sztywna nie jest ale nie rozpada sie smile.gif

nowsza wazy ponad 30 kg no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja lekka chinszczyzna juz 4 rok obrabia 2000m2

> sztywna nie jest ale nie rozpada sie

> nowsza wazy ponad 30 kg

Ale co wy tak drążycie te wagi? Po schodach je nosicie? Moja waży 48 kg (Husqvarna, 53 cm) ale poniewaz ma swój napęd to kompletnie tego nie czuć, bo sama jedzie. Jak przyjdzie obkosić drzewko, to podniesienie przedniej osi (napęd na tył) nie jest żadnym problemem- naciskasz rączkę i przednia oś w górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja lekka chinszczyzna juz 4 rok obrabia 2000m2

Elegancko ok.gif

> sztywna nie jest ale nie rozpada sie

Z czego masz obudowę? Bo może te plastiki wcale nie są takie złe hmm.gif

> nowsza wazy ponad 30 kg

Taki lajf... Auta też przytyły grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co wy tak drążycie te wagi? Po schodach je nosicie? Moja waży 48 kg (Husqvarna, 53 cm) ale

> poniewaz ma swój napęd to kompletnie tego nie czuć, bo sama jedzie. Jak przyjdzie obkosić

> drzewko, to podniesienie przedniej osi (napęd na tył) nie jest żadnym problemem- naciskasz

> rączkę i przednia oś w górze.

Dokładnie ok.gif Ja mam 46cm bez napędu, ale nie czuję zmęczenia po koszeniu. Zresztą ja lubię kosić trawę i spacerować, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie Ja mam 46cm bez napędu, ale nie czuję zmęczenia po koszeniu. Zresztą ja lubię kosić

> trawę i spacerować, więc...

53 cm bez napedu zonie nie dam

a 46 spokojnie daje rade zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na taką działeczkę weź niedużą spalinówkę - czterdzieści kilka cm będzie w sam raz.

> Nie będzie ciężka i wygodna w użyciu. Taka nie musi mieć nawet napędu.

Dla mnie spalinówka ma same wady i jedyne jej zastosowanie to tam gdzie nie ma prąd, ja prąd mam więc nawet nie biorę pod uwagę innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co? Wymysliles cos?

Nie, nadal waham się pomiędzy Stig a NAC. NAC w tej samej cenie będzie większy / mocniejszy. Moi rodzice kupili ostatnio Stiga 1600 i są bardzo zadowoleni (trawy ok 800m2), w szczególności z mulczowania. Przestali używac kosza. Muszę podjechać do sklepu i zobaczyć jak ten Stig wygląda.

> Ja sie wlasnie zaczynam zastanawiac, czy:

> 1. warto juz kupic kosiarke (jeszcze nie mam zrobionego ogrodu, wiec teren mam mocno pofaldowany,

> ale to zielone cholerstwo rosnie i mam coraz bardziej dosc kosy spalinowej)

Dokładnie mam ten sam problem, trochę posiałem trawy, aby tymczasowo ładniej wyglądało, ale i tak muszę rozplantować ziemię i kupić trawę z rolki. Na razie jechałem kosą spalinową, ale niewygodne to, głośne i równo nie da się ściąć. Wychodzę z założenia, że prędzej czy później i tak będzie potrzebna kosiarka.

> 2. elektryczna czy spalinowa? Mam 900m2 minus dom, wszędzie powinien siegnac przedluzacz 25m.

> Spalinowa niby bardziej mobilna, ale za to wydaje mi sie ciezsza i kilka razy drozsza

Moi rodzice mają 950m2- dom, mają od 20 lat elektyczną, teściowa ma działkę 700m2-dom i ma spalinową (bo się przestraszyła, że prąd zabija grinser006.gif). Jak mam u niej coś kosić to mnie szlak trafia, duże to, ciężkie, trzeba się nie raz naszarpać, żeby odpalić, bawić sie w mieszanie paliwa. Ostatnio coś się zwaliło, ledwo to do samochodu załadowałem, naprawa 500zeta a i tak napęd nie działa jak powinien. Działka ma nierówności, dużo rabat - strasznie się tym kiepsko manewruje, cieżko się wypycha z dołów. Jest przy tym głośna i śmierdzi tongue.gif. Koszenie trwa długo.

Przy elektrycznej to czysta przyjemność rozkładam jeden długi przedłużacz, jadę od płotu tak, aby zawijał się za mną, potem przekładam na drugą stronę, w ok 30-40 min działka jest ogarnięta ok.gif

Osobiście nawet nie biorę spalinowej pod uwagę, jak dla mnie ma same wady tongue.gif

> 3. jakie ficzery powinna miec kosiarka procz regulowanej wysokosci, rozdrabniania oraz kosza?

duże koła, centralną regulację koszenia, odpowiednio duży kosz i szerokość. Moc imho kazda >1200W jest ok. Mulczowanie jeżeli jest przydatne. Dla mnie liczy się jeszcze wielkość i ciężar, ewentualna dostępność serwisu (np kupić nóż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup sobie taką Kosę Jest lekka i dosyć mocna jak na swoją wielkość do tego taka żyłka i jesteś

> panem w swoim ogrodzie Nie rozumie ludzi którzy kupują wielkie cięzkie maszyny. Tą z opisu

> kosiłem chaszcze i dało radę.

kosa do ogródka to pomyłka tongue.gif, chyba że ktoś chaszcze hoduje. Równo na całej powierzchni trawy nie da się przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam kosiarki do trawy, nie do kabli

I tak się z czasem utnie kabel wink.gif żeby nie wiem jak się starać i uważać...

Mnie w elektrycznej odpycha po pierwsze kabel - trzeba kombinować jak kosić, żeby wracając nie najechać na kabel, przerzucać itp. - generalnie całe manewrowanie kosiarką wykonuje się jedną ręką a drugą walczy z kablem sick.gif Do tego moc jest wystarczająca, jeżeli masz czas kosić co najmniej 2 razy w tygodniu. Już z tygodniową trawą elektryczna czasem sobie nie radzi, blokuje się co chwila i do zabawy z kablem dochodzi zabawa z odwracaniem kosiarki, czyszczeniem itp., ewentualnie koszenie "na słuch", czy jeszcze idzie, czy już zwalnia. Do tego te typowe elektryki są znacznie mniejsze od spalinówek, z kolei porównywalne wielkością ważą prawie tyle samo netto + dochodzi do tego kabel...

No i nie widziałem jeszcze elektrycznej z systemem mycia obudowy a to jest mega rozwiązanie dla leniwych wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co wam się zapycha w tych elektrykach.

> Może nóż najzwyczajniej tępy i nie tnie tylko nawija?

Długa trawa - zetnie ją, a potem już nie mieli na kawałeczki nadające się do wrzucenia do kosza, tylko okleja takimi źdźbłami obudowę wewnątrz i w końcu zaczyna się dusić na koszonej później trawie. Robiła tak kosiarka ojca, robiła tak moja, robią tak kosiarki wszystkich sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Długa trawa - zetnie ją, a potem już nie mieli na kawałeczki nadające się do wrzucenia do kosza,

> tylko okleja takimi źdźbłami obudowę wewnątrz i w końcu zaczyna się dusić na koszonej później

> trawie. Robiła tak kosiarka ojca, robiła tak moja, robią tak kosiarki wszystkich sąsiadów.

A czym sie taki elektryk od spalinowki pod silnikiem rozni, ze spalinowej nie okleja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czym sie taki elektryk od spalinowki pod silnikiem rozni, ze spalinowej nie okleja?

Większe obroty może? Większa moc i moment obrotowy? Inny nóż? Kombinacja tych czynników? Nie wiem - wiem, że spalinową bez zająknienia skracam trawę o 10-15 cm i mam czyściutki trawnik (przy dłuższej czasem zostawi trochę zmielonej trawy, drugi przejazd prostopadły "odkurza" wszystko do czystego), wszystko w koszu a elektryczna w tych samych warunkach po kilku metrach już jest zablokowana.

Jako przykład "z życia" - pierwsze koszenie po zimie robiłem niecałe 2 tygodnie temu, trawa była do połowy łydek i po jednym przejeździe trawa była ładnie skoszona. Sąsiedzi kosząc co tydzień mają non stop kłopoty z zatrzymywaniem się i blokowaniem kosiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziecko z podstawówki ci powie że mokrej, zwłaszcza długiej trawy się nie kosi

Nie ucz ojca dzieci robić. nono.gif Jak przyjdzie pora deszczowa a trawa rosnie jak szalona to trzeba kosić. Kosiłem nawet w czasie lekkiej mrzawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Większe obroty może? Większa moc i moment obrotowy? Inny nóż? Kombinacja tych czynników? Nie wiem -

Każdą kosiarke można zatrzymać trawą, kwestia tylko czy trawa jest mokra i jak jest długa. A kosiarki spalinowe są znacznie mocniejsze więc rzadziej się zapychaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak się z czasem utnie kabel żeby nie wiem jak się starać i uważać...

Dla mnie przez 20 lat sie jeszcze nie udalo icon_rolleyes.gif, za to udalo sie rozlac paliwo grinser006.gif

> Mnie w elektrycznej odpycha po pierwsze kabel - trzeba kombinować jak kosić, żeby wracając nie

> najechać na kabel, przerzucać itp. - generalnie całe manewrowanie kosiarką wykonuje się jedną

> ręką a drugą walczy z kablem Do tego moc jest wystarczająca, jeżeli masz czas kosić co

kwestia gniazdek, przedluzadza i strategii a i tak dla mnie jest o niebo poreczniej niz ciezka spalinowka omijac drzewka i rabaty tongue.gif

> najmniej 2 razy w tygodniu. Już z tygodniową trawą elektryczna czasem sobie nie radzi, blokuje

> się co chwila i do zabawy z kablem dochodzi zabawa z odwracaniem kosiarki, czyszczeniem itp.,

bez kitu, moj dizadek zrobil lata temu kosiarke z silnika od pralki, 200W, to fakt, ze gestsza trawa byla problemem. Trawa taka jak ma sie zwykle w ogrodzie koszona nawet raz na 3 tyg kosiarka pow 1kW idzie bez problemu. Ok raz na miesiac kosze trawe na ulicy i tez idzie bez problemu, chyba ze sa chaszcze, ale wtedy i moja kosa spalinowa potrafi nie dac rady.

> ewentualnie koszenie "na słuch", czy jeszcze idzie, czy już zwalnia. Do tego te typowe

> elektryki są znacznie mniejsze od spalinówek, z kolei porównywalne wielkością ważą prawie tyle

> samo netto + dochodzi do tego kabel...

nie zgodze sie, porownaj sobie wagi kosiarek o np szerokosci 38-40cm, elektryczne waza 12-14kg, popatrz ile wazy spalinowa, zazwyczaj x2.

> No i nie widziałem jeszcze elektrycznej z systemem mycia obudowy a to jest mega rozwiązanie dla

> leniwych

mowisz ze te tluste ciecze z silnika dobrze myja kosiarki ? Te co widzialem byly przez to jeszcze bardziej poobklejane tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kwestia gniazdek, przedluzadza i strategii a i tak dla mnie jest o niebo poreczniej niz ciezka

> spalinowka omijac drzewka i rabaty

To zależy ile jest tych drzewek i jak sa rozmieszczone. U mnie to byłaby mission impossible.

> Trawa taka jak ma sie zwykle w ogrodzie koszona nawet raz na 3 tyg

> kosiarka pow 1kW idzie bez problemu.

Bez kitu, w zeszłym roku po 3 tygodniach urlopu we wrześniu trawe miałem taka, że musiałem ja kosić na dwa razy kosiarką o mocy 5,5 KM!- jest to najwieksza kosiarka Husqvarny przed traktorkami.

> mowisz ze te tluste ciecze z silnika dobrze myja kosiarki ? Te co widzialem byly przez to jeszcze

> bardziej poobklejane

O jakich kosiarkach mówisz? Te, że ciekną, wcześniej że trzeba mieszac benzynę???? Kosiarki spalinowe to czerosuwy (czysta benzyna) i mi znane ciekną tylko wtedy jak sie je mocno przechyli na bok, bo się zapchały. Tylko wtedy. A obok noża jest tylko miazga z trawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy ile jest tych drzewek i jak sa rozmieszczone. U mnie to byłaby mission impossible.

ale jak kabel nie przejdzie to jak kosiarką przejedziesz ?

> Bez kitu, w zeszłym roku po 3 tygodniach urlopu we wrześniu trawe miałem taka, że musiałem ja kosić

> na dwa razy kosiarką o mocy 5,5 KM!- jest to najwieksza kosiarka Husqvarny przed traktorkami.

To nie wiem z czego masz ta trawę, u mnie stara (1kW)i nowa kosiarka (1,6kW) bez problemu na trawie dawała radę. Nawet taka co się kłada na silnik z racji wysokości.

> O jakich kosiarkach mówisz? Te, że ciekną, wcześniej że trzeba mieszac benzynę???? Kosiarki

> spalinowe to czerosuwy (czysta benzyna) i mi znane ciekną tylko wtedy jak sie je mocno

> przechyli na bok, bo się zapchały. Tylko wtedy. A obok noża jest tylko miazga z trawy.

Te co miałem doświadczenia zawsze były po oblewane. Taki urok silników spalinowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.