Skocz do zawartości

Wsteczny bieg i światła przeciwmgielne przednie


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Alfi napisał:

Ostatnio rzuciło mi się w oczy jak ktoś parkował samochodem, wbił wsteczny i zapaliły się światła przednie przeciwmgielne. W jakim celu? :hmm:

 

a nie doświetlanie zakrętów? w VW się włączają

fajna opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cinos napisał:

a nie doświetlanie zakrętów? w VW się włączają

fajna opcja

 

Nie, wiem co do doświetlanie zakrętów sam posiadam. Przy wbiciu wstecznego świecą oba światła przeciwmgielne cały czas. Dlatego mnie to zdziwiło.

 

Tutaj

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To powinni zrobić oświetlenie z błotników ;]
 
W ogóle doświetlanie przy wykorzystaniu lamp od świateł przeciwmgłowych jest, moim zdaniem, nic nie warte - więc to jest ficzer tego typu. Jedyne doświetlanie, które miało głębszy sens, było w Mondeo. Tam była w głównym reflektorze żarówka świecąca w bok i to miało sens.

Wytelefonowane mazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2017 o 09:09, kiziuk napisał:

W ogóle doświetlanie przy wykorzystaniu lamp od świateł przeciwmgłowych jest, moim zdaniem, nic nie warte - więc to jest ficzer tego typu. Jedyne doświetlanie, które miało głębszy sens, było w Mondeo. Tam była w głównym reflektorze żarówka świecąca w bok i to miało sens.

Wytelefonowane mazaniem.
 

W Citroenie C5 X7 też są dodatkowe żarówki z boku reflektora. razem ze skrętnymi ksenonami fajnie doświetlają zakręty. Ale tam nie zapalają się żadne przednie światla przy włączaniu wstecznego. A te tylne, to też mogłyby się nie włączać - masakrycznie mało światła dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kysior napisał:

W Citroenie C5 X7 nie zapalają się żadne przednie światla przy włączaniu wstecznego.

 

Bo światła doświetlające zakręt - choćby i realizowane p/mgielnymi - mogą, ale nie muszą się włączać przy wrzuceniu wstecznego i nie jest to żadna nowość, taka możliwość istniała w RMIwsWTPoZINW już chyba z 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2017 o 09:09, kiziuk napisał:

W ogóle doświetlanie przy wykorzystaniu lamp od świateł przeciwmgłowych jest, moim zdaniem, nic nie warte - więc to jest ficzer tego typu. Jedyne doświetlanie, które miało głębszy sens, było w Mondeo. Tam była w głównym reflektorze żarówka świecąca w bok i to miało sens.

Wytelefonowane mazaniem.
 

W reflektorach biksenonowych Passata B6 także wbudowane są światła do doświetlania zakrętów. Bardzo dobrze doświetlają boki - dosyć mocny snop światła padający z góry.

W B7 tę funkcję spełniają lampy umieszczone w obudowach świateł przeciwmgielnych i to rozwiązanie jest dużo gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bo światła doświetlające zakręt - choćby i realizowane p/mgielnymi - mogą, ale nie muszą się włączać przy wrzuceniu wstecznego i nie jest to żadna nowość, taka możliwość istniała w RMIwsWTPoZINW już chyba z 10 lat temu.
W czym?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/6/2017 o 09:09, kiziuk napisał:

W ogóle doświetlanie przy wykorzystaniu lamp od świateł przeciwmgłowych jest, moim zdaniem, nic nie warte - więc to jest ficzer tego typu. Jedyne doświetlanie, które miało głębszy sens, było w Mondeo. Tam była w głównym reflektorze żarówka świecąca w bok i to miało sens.

Wytelefonowane mazaniem.
 

To ja taki bajer mam w 11 letnim clio ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2017 o 19:04, Alfi napisał:

Ostatnio rzuciło mi się w oczy jak ktoś parkował samochodem, wbił wsteczny i zapaliły się światła przednie przeciwmgielne. W jakim celu? :hmm:

 

Żeby było "bezpieczniej", bo przy skręcaniu widać lepiej, czy się przodem w coś nie przywali.

Generalnie ficzer bez sensu, dla zwiększenia popytu targetem nieogarniętych dziuń, które słysząc że tu taki bajer co gdzie indziej nie ma, kupią - żeby było "bezpieczniej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DZIDA napisał:

W czym?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Vectra C 2003r może być?

 

017677113.jpg

Góra od lewej - pozycja, kierunek, dół od lewej - długie, doświetlanie, skrętny ksenon. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2017 o 08:02, postmortem napisał:

W Passacie B6 wygląda to tak:

 

Od strony zewnętrznej: mijania/drogowe (biksenon), doświetlanie zakrętów, pozycyjne.

 

 

VC, czego nie napisałem ma długie jako biksenon i za razem jako żarówka, podobnie było w Astrze i Merivie, tak samo mam w Galaxym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2017 o 08:02, postmortem napisał:

W Passacie B6 wygląda to tak:

 

Od strony zewnętrznej: mijania/drogowe (biksenon), doświetlanie zakrętów, pozycyjne.

 

 

VC, czego nie napisałem ma długie jako biksenon i za razem jako żarówka, podobnie było w Astrze i Merivie, tak samo mam w Galaxym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.