Skocz do zawartości

Slaby akumulator a problem ze wspomaganiem


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czy kiepski aku moze byc przyczyna braku wspomagania zaraz po rozruchu?

Zona wlasnie zameldowala, ze wczoraj rano po odpaleniu silnik pracowal nierowno i kierownica sie "zablokowala".

Po ponownym odpaleniu wszystko niby wrocilo do normy... Auto to Micra i tam chyba jest w pelni elektryczne wspomaganie.

 

Wymieniac jutro w ciemno aku? ;] Z tego co kojarze to chyba jest jeszcze fabryczny NIssana z 2009r.

 

Dzieki,

Maciej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli napięcie spadnie poniżej 13V w pierwszej kolejności odcinane jest wspomaganie elektryczne. Przyczyną może być słaby akumulator ewentualnie problem z ładowaniem przy jego braku wspomaganie też nie ruszy. Sprawdź w pierwszej kolejności napięcie ładowania na klemach jak jest ok to akumulator do wymiany:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
 
Czy kiepski aku moze byc przyczyna braku wspomagania zaraz po rozruchu?
Zona wlasnie zameldowala, ze wczoraj rano po odpaleniu silnik pracowal nierowno i kierownica sie "zablokowala".
Po ponownym odpaleniu wszystko niby wrocilo do normy... Auto to Micra i tam chyba jest w pelni elektryczne wspomaganie.
 
Wymieniac jutro w ciemno aku? ;] Z tego co kojarze to chyba jest jeszcze fabryczny NIssana z 2009r.
 
Dzieki,
Maciej
 
 

Moze byc. Najlepiej podjedz tam gdzie sie zajmuja akumulatorami, niech sprawdza stan akumulatora, ale tez ladowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:


Moze byc. Najlepiej podjedz tam gdzie sie zajmuja akumulatorami, niech sprawdza stan akumulatora, ale tez ladowanie.

 

Jak mi sie uda podjechac to tak zrobie...

A jak nie to wymienie aku w ciemno i zobaczymy. Szkoda, ze dzisiaj Catorama nieczynna ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak być. W aucie mamy tj. C1 pomimo prawidłowego ładowania na postoju ok 14,2 z załączonymi światłami wspomaganie wyłączało się podczas jazdy. Po wymianie akku problem ustał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, volf6 napisał:

Czyli co-auto normalnie zapala i nie ma innych niepokojących objawów a wspomaganie nie działa8]

 

Takie wspomaganie elektryczne ciagnie pewnie mase pradu.

Wiec jak komp wykryje spadek napiecia w instalacji to w pierwszej kolejnosci odlacza to co zre go najwiecej.

Ale to tylko moja hipoteza ;] Jutro wstawiam nowy aku i mam nadzieje, ze problem juz sie ine powtorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

Takie wspomaganie elektryczne ciagnie pewnie mase pradu.

Wiec jak komp wykryje spadek napiecia w instalacji to w pierwszej kolejnosci odlacza to co zre go najwiecej.

Dobrze, ze rozrusznika nie odłącza, on pobiera jeszcze więcej prądu;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to Mimicra? Coś słyszałem, że wspomagania w niej są tak trwałe jak w Fiacie :hehe:

 

Niemniej osobiście spotkałem się z kontrolką wspomagania przy słabym akumulatorze, ale wtedy auto ledwo odpaliło :)

 

Ps. Ale błysnąłem,  jest napisane, że Mimicra :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bartekm napisał:

Rozumiem, że to Mimicra? Coś słyszałem, że wspomagania w niej są tak trwałe jak w Fiacie :hehe:

 

Niemniej osobiście spotkałem się z kontrolką wspomagania przy słabym akumulatorze, ale wtedy auto ledwo odpaliło :)

 

Ps. Ale błysnąłem,  jest napisane, że Mimicra :facepalm:

 

 

Tak, w pierwszych rocznikach K12 wspomagania padaly jak muchy ;] Ta jest z koncowki, wiec teoretycznie juz po poprawkach.

To sie stalo po nocy, gdzie bylo w okoliach 0 stopni, w weekend auto parkowalo w garazu I problem juz sie nie pojawil...

Wiec wyglada na aku, zwlaszcze ze ma juz 8 lat ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.