Skocz do zawartości

Wiercenie w gresie


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wierceniem w gresie i szukam porady.

W internetach piszą, że trzeba na wolnych obrotach (wkrętarką), bez udaru i chłodzić wiertło.

Z kolei inni piszą, że jednak z udarem.

 

Faktycznie - gres piekielnie twardy (8mm) - po 10 minutach wiercenia wkrętarką i wiertłem za 15 PLN nie zrobiłem otworu na wylot.

Poprzednie wietrło (marketowy zestaw 6 sztuk za 4 PLN :hehe:) od razu się zniszczyło.

 

Poratujcie radą, do mam do wywiercenia 6 otworów i jakoś średnio to widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wierceniem w gresie i szukam porady.
W internetach piszą, że trzeba na wolnych obrotach (wkrętarką), bez udaru i chłodzić wiertło.
Z kolei inni piszą, że jednak z udarem.
 
Faktycznie - gres piekielnie twardy (8mm) - po 10 minutach wiercenia wkrętarką i wiertłem za 15 PLN nie zrobiłem otworu na wylot.
Poprzednie wietrło (marketowy zestaw 6 sztuk za 4 PLN :hehe:) od razu się zniszczyło.
 
Poratujcie radą, do mam do wywiercenia 6 otworów i jakoś średnio to widzę.
 
Ja wiercilem w następujący sposób. Na początek miejsce dziurki obklejam taśma malarską. Potem nawiercam dziurę wycinkaiem do otworów w glazurze takim czyms(odkrecam ramię). Wierce bez udaru, bez chłodzenia. Ale wiertło też odpowiednie by się przydalo. Najtańsze raczej rady nie dadząc2faa0af200c8a18e07c53bedd03727d.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rwIcIk napisał:

Ja najpierw punktakiem zbijam szkliwo, a potem jadę normalnie z udarem - żadnej płytki jeszcze nie uszkodziłem ;]

 

Przypomnę - piszę o gresie a nie o glazurze.

Zwykłą glazurę to bez problemu przewiercam zwykłym marketowym wiertłem za 2 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Ozarek napisał:

bez udaru zdecydowanie, ale wiertło potrzebujesz porządne, dedykowane.

Coś z koronką diamentową albo z węglików spiekanych i jazda.

Czyli ile muszę wydać na takie wiertło ?

W marketach mają albo taniznę albo takie za 15-20 PLN

Droższych i z węglików czy diamentowych nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomo napisał:

Czyli ile muszę wydać na takie wiertło ?

W marketach mają albo taniznę albo takie za 15-20 PLN

Droższych i z węglików czy diamentowych nie widziałem.

Takie za 15-20 powinno wystarczyć :ok:

Przypomnę - piszę o gresie a nie o glazurze.

Zwykłą glazurę to bez problemu przewiercam zwykłym marketowym wiertłem za 2 PLN.

W gresie też tak wiercę - np. montując sedes - ale wiertłem za 15 zł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomo napisał:

Mam problem z wierceniem w gresie i szukam porady.

W internetach piszą, że trzeba na wolnych obrotach (wkrętarką), bez udaru i chłodzić wiertło.

Z kolei inni piszą, że jednak z udarem.

 

Faktycznie - gres piekielnie twardy (8mm) - po 10 minutach wiercenia wkrętarką i wiertłem za 15 PLN nie zrobiłem otworu na wylot.

Poprzednie wietrło (marketowy zestaw 6 sztuk za 4 PLN :hehe:) od razu się zniszczyło.

 

Poratujcie radą, do mam do wywiercenia 6 otworów i jakoś średnio to widzę.

 

 

Ja wiercę dobrym wiertłem (generalnie ono jest do betonu zbrojonego) z udarem ale na wolnych obrotach. Przez to udar jest bardzo delikatny ale jest. Nigdy nic się złego nie stało. 

 

O takie coś mi chodzi:

 

shopping?q=tbn:ANd9GcQV-NyqakqTE_ODZB1gm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tomo napisał:

W marketach mają albo taniznę albo takie za 15-20 PLN

koronka do gresu mniej więcej tyle kosztuje, dobre wiertło do betonu z widią z węglika też się zmieści.

Są jeszcze tzw łezki z węglika do szkła/ceramiki też powinny dać radę, ale koronka do gresu jest lepsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Ozarek napisał:

koronka do gresu mniej więcej tyle kosztuje, dobre wiertło do betonu z widią z węglika też się zmieści.

Są jeszcze tzw łezki z węglika do szkła/ceramiki też powinny dać radę, ale koronka do gresu jest lepsza.

 

Ale ja potrzebuję 6mm więc tak małych koronek nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4thelement napisał:

porozmawiaj z moimi wierłami, są dokładnie tego typu a tempić się nie chcą

wiertlo_pletwowe_do_szkla_K.jpg

Ile kosztowały Twoje wiertła? U mnie w markecie typu Bricomarche czy Majster dostępne są jakieś Condory po 10 zł za sztukę i tak jak pisałem po 3 otworach końcówka odpada albo się wykrusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skodan napisał:

Ile kosztowały Twoje wiertła? U mnie w markecie typu Bricomarche czy Majster dostępne są jakieś Condory po 10 zł za sztukę i tak jak pisałem po 3 otworach końcówka odpada albo się wykrusza.

Przecież condory to najgorszy chiński chłam. To już MacAllister z casto będzie dużo lepszy, a cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, skodan napisał:

Ile kosztowały Twoje wiertła? U mnie w markecie typu Bricomarche czy Majster dostępne są jakieś Condory po 10 zł za sztukę i tak jak pisałem po 3 otworach końcówka odpada albo się wykrusza.

erbauery - kosztowały coś ponad 20zł....w zależności od średnicy a mam ich kilka - 6,8,10,12,14....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 4thelement napisał:

erbauery - kosztowały coś ponad 20zł....w zależności od średnicy a mam ich kilka - 6,8,10,12,14....

No to nie muszę się już pytać Twoich wierteł dlaczego tak długo wytrzymują:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skodan napisał:

No to nie muszę się już pytać Twoich wierteł dlaczego tak długo wytrzymują:hehe:

hmmm nie rozumiem aluzji..Ale nie zamierzam przekonywać cie do tej firmy bo sam jakis czas temu miałem wątpliwości. zaryzykowalem trochę płn i kupiłem zarówno maszynkę do cięcia ceramiki i gresu jak i sprzęt do jego obróbki ...i nie twierdzę ze to jakis shit

tym bardziej nie rozumiem twoich śmieszków.

zatem co masz do powyższego zestawu wierteł za suma summarum ok 200zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomo napisał:

Zajrzałem wczoraj do Leroya ale tam otwornica diamentowa fi6 kosztuje prawie 50 PLN - trochę bez sensu jak na 6 otworów.

gdzie? bo ja widzę

https://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertla-bity-mieszadla/wiertla-do-gresu-plytek-i-szkla/otwornica-diamentowa-6x55mm-dexter-pro,p407131,l2646.html

ale przy tego typu otwornicy jest problem z wierceniem - mianowicie trzeba umieć tym wiercić poniewaz nie ma ona wietrła prowadzącego

 

wjedź do casto i kup takie co pokazałem powyżej i nie będziesz zawiedziony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 4thelement napisał:

hmmm nie rozumiem aluzji..Ale nie zamierzam przekonywać cie do tej firmy bo sam jakis czas temu miałem wątpliwości. zaryzykowalem trochę płn i kupiłem zarówno maszynkę do cięcia ceramiki i gresu jak i sprzęt do jego obróbki ...i nie twierdzę ze to jakis shit

tym bardziej nie rozumiem twoich śmieszków.

zatem co masz do powyższego zestawu wierteł za suma summarum ok 200zl?

Wyluzuj trochę. Odniosłem się do Twojej dowcipnej uwagi o tym, żebym pogadał z Twoimi wiertłami. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że Condor to badziewie, stwierdziłem tylko, że nie ma sensu kontynuować dyskusji bo chyba mamy podobne zdanie tzn. wiertła do szkła idealnie nadają się do gresu a te lepsze to mają dłuższą żywotność. No offence 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, skodan napisał:

Wyluzuj trochę. Odniosłem się do Twojej dowcipnej uwagi o tym, żebym pogadał z Twoimi wiertłami. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że Condor to badziewie, stwierdziłem tylko, że nie ma sensu kontynuować dyskusji bo chyba mamy podobne zdanie tzn. wiertła do szkła idealnie nadają się do gresu a te lepsze to mają dłuższą żywotność. No offence 8-)

znalazłem fv za wiertła

i jestem winny ci przeprosiny

to nie erbauer lecz wolcraft i nie 200zl lecz 374zl 

 

co nie zmienia postaci rzeczy że wiercą wyśmienicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 4thelement napisał:

znalazłem fv za wiertła

i jestem winny ci przeprosiny

to nie erbauer lecz wolcraft i nie 200zl lecz 374zl 

 

co nie zmienia postaci rzeczy że wiercą wyśmienicie 

 

Spoko, nie wiem za co mnie przepraszasz ale mi miło. :oki: W każdym razie potwierdzasz, że porządne narzędzia muszą kosztować. A z drugiej strony jak mam wywiercić 3 otwory raz na 5 lat to wolę wydać 20 zł na wiertła które się po wierceniu rozlecą, niż 350 żeby leżały na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skodan napisał:

 

Sz drugiej strony jak mam wywiercić 3 otwory raz na 5 lat to wolę wydać 20 zł na wiertła które się po wierceniu rozlecą, niż 350 żeby leżały na półce.

oczywista oczywistość. 

czasem nie warto przepłacać

sam też tak robię jak trafi mi się coś do zrobienia z czym na ogół nie robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2018 o 19:25, 4thelement napisał:

gdzie? bo ja widzę

https://www.leroymerlin.pl/elektronarzedzia/wiertla-bity-mieszadla/wiertla-do-gresu-plytek-i-szkla/otwornica-diamentowa-6x55mm-dexter-pro,p407131,l2646.html

ale przy tego typu otwornicy jest problem z wierceniem - mianowicie trzeba umieć tym wiercić poniewaz nie ma ona wietrła prowadzącego

 

wjedź do casto i kup takie co pokazałem powyżej i nie będziesz zawiedziony

Chciałem gorąco podziękować za rady.

Kupilem powyższą otwornicę w Leroyu za 23 PLN i machnąłem beżu problemu 2 otwory - zwykłym do betonu sobie tylko początek przygotowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomo napisał:

Chciałem gorąco podziękować za rady.

Kupilem powyższą otwornicę w Leroyu za 23 PLN i machnąłem beżu problemu 2 otwory - zwykłym do betonu sobie tylko początek przygotowałem.

:piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma być chłodzone co 5 sekund tylko cały czas;) im więcej wody tym lepiej. Weź drugą osobę, jakiś psikacz jak do szyb tylko z zimną wodą i Ty wierć a ona niech cały czas psika bez przerwy. Możesz też kupić zestaw easy-gres, fajne i wygodne, tylko w zestawie mało tych placków do przyklejania z (10 sztuk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.