Skocz do zawartości

Mikropęknięcia na reflektorze


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zauważyłem dzisiaj na przedniej lewej lampie dziwne spękania (pajęczynkę) z góry na dół "szkła" i kilka większych pęknięć w poprzek pionowego spękania. Nie są one wyczuwalne pod palcem od zewnątrz. Co mogło być powodem takiego zjawiska? Zmęczenie materiału? Przegrzanie? Fotka poniżej:

 

 

 

 

Lampa lewa.jpg

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, shapyr napisał:

 

Poliwęglan nie jest wieczny. Ile lat ma ta lampa?

żadnego reflektora nie widziałem, który ze starości miałby się rozpaść, a trochę przeleciało ich przez łapska. Imo lampa nie wygląda na starą, nawet nie jest zmatowiała. Na niektórych podobnie lakier pęka chociaż jeszcze nie widziałem takiego regularnego pęknięcia:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
30 minut temu, shapyr napisał:

 

Poliwęglan nie jest wieczny. Ile lat ma ta lampa?

 

13 lat.

 

17 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Mam to samo zrobione podczas skrobania skrobaczka zmarznięty reflektor. Regeneracja poletka papierem i pasta G3 powinna pomóc...

 

Po zimie tego nie było. Zauważyłbym myjąc auto. Niewykluczone, że coś się mogło wydarzyć w warsztacie mechanicznym w którym auto gościło całkiem niedawno. Wolałbym jej nie dotykać polerkami, bo później będzie szybko matowieć.

 

16 minut temu, r1sender napisał:

żadnego reflektora nie widziałem, który ze starości miałby się rozpaść, a trochę przeleciało ich przez łapska. Imo lampa nie wygląda na starą, nawet nie jest zmatowiała. Na niektórych podobnie lakier pęka chociaż jeszcze nie widziałem takiego regularnego pęknięcia:hmm:

 

To nie jest pęknięcie jako takie. To jest pajęczyna pęknięć od dołu do góry układająca się w regularny kształt. Żeby było dziwniej, jak się poświeci lampą to pod pęknięciami widać pionowy pasek  o idealnej szerokości ok. 4 mm od góry do dołu. Optyka aparatu niestety tego nie zarejestruje. 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

13 lat.

 

No to bardzo stary nie jest.

 

1 minutę temu, bochumil napisał:

Żeby było dziwniej, jak się poświeci lampą to pod pęknięciami widać pionowy pasek  o idealnej szerokości ok. 4 mm od góry do dołu

 

Wygląda na jakąś wadę materiałową albo produkcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, shapyr napisał:

Wygląda na jakąś wadę materiałową albo produkcyjną.

 

A mi bardziej wygląda na jakieś uderzenie w gałąź, albo może kopniak od uczynnego "somsiada".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maxit napisał:

 

A mi bardziej wygląda na jakieś uderzenie w gałąź, albo może kopniak od uczynnego "somsiada".

 

Gdyby to było uderzenie gałęzi byłby ślad poniżej na zderzaku i powyżej na masce. Złośliwość "somsiada" raczej wykluczam. Zbyt regularne kształty i to o czym pisałem wcześniej - odcinający się pasek o innej przezroczystości pod pęknięciami. Nie mam pojęcia co o tym sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej na środku znajdują się 3 poziome dość wyraziste pęknięcia. Być może reflektor przyjął uderzenie kamienia, a symetria pajęczyny to efekt wady materiałowej. Podjadę z tym w tygodniu do magików od lamp, może mieli podobny przypadek i wiedzą jak się tego pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.