Skocz do zawartości

Badanie techniczne po terminie i negatyw


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem zrobić przegląd już po terminie ale dostałem negatywa za nieczytelny nr vin ;] czy z taką odmową mogę poruszać się przez 14 dni, czy nie? ;] 

Skierowanie na nabicie numerów mam już załatwione, poza tym w aucie nie ma usterek.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, swienty napisał:

Próbowałem zrobić przegląd już po terminie ale dostałem negatywa za nieczytelny nr vin ;] czy z taką odmową mogę poruszać się przez 14 dni, czy nie? ;] 

Skierowanie na nabicie numerów mam już załatwione, poza tym w aucie nie ma usterek.

 

"Mozesz", ale ryzykujesz ze starcisz dowod w razie kontroli ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OPAL napisał:

No i ubezpieczenie też może się wypiąć w razie W. Poruszasz się "niesprawnym" pojazdem.

 

Nie pisz proszę bzdur :) Szczególnie że napisałem wyraźnie Skierowanie na nabicie numerów mam już załatwione, poza tym w aucie nie ma usterek.

 

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

"Mozesz", ale ryzykujesz ze starcisz dowod w razie kontroli ;]

 

Czyli nie mogę ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, swienty napisał:

Nie pisz proszę bzdur :) Szczególnie że napisałem wyraźnie Skierowanie na nabicie numerów mam już załatwione, poza tym w aucie nie ma usterek.

 

 

Auto nie jest dopuszczone do ruchu. Ma racje, jak będzie dzwon to masz kłopot a ubezpieczalnia się wypnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chojny napisał:

 

 

Auto nie jest dopuszczone do ruchu. Ma racje, jak będzie dzwon to masz kłopot a ubezpieczalnia się wypnie. 

 

Jak juz pisalem, tylko w przypadku jesli bedzie chcial skjorzystac z AC.

Na OC nie ma to wplywu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciej__ nie wiem w jakiej ubezpieczalni ma. Ale każda i tak uważam że prowadzi swoją politykę co do szkody w razie jakiś niedociągnięć w BT samochodu. W razie w wypłaca poszkodowanemu jakąś kwotę X no ale możliwe że po tę kwotę X zwrócą się do sprawcy. I co wtedy? 

Na dzisiejsze czasy trzeba solidnie uważać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@Maciej__ nie wiem w jakiej ubezpieczalni ma. Ale każda i tak uważam że prowadzi swoją politykę co do szkody w razie jakiś niedociągnięć w BT samochodu. W razie w wypłaca poszkodowanemu jakąś kwotę X no ale możliwe że po tę kwotę X zwrócą się do sprawcy. I co wtedy? 

Na dzisiejsze czasy trzeba solidnie uważać...

 

W przypadku OC nie obowiazuja zadnewewnetrzne polityki ani regulaminy TU, tylko definiuje to ustawa :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

W razie w wypłaca poszkodowanemu jakąś kwotę X no ale możliwe że po tę kwotę X zwrócą się do sprawcy. I co wtedy? 

powody do ubiegania się o regres przez TU masz ściśle określone w ustawie, wystarczy przeczytać.

Nie siejcie paniki z tym OC.

Cytuj
art. 43 
Zakładowi ubezpieczeń oraz Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 pkt 1, przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:

1) wyrządził szkodę umyślnie, w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości albo po użyciu środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;

2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;

4) zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał:

Jaki koszt nabicia nowego numeru i kto to robi?

 

Kolejność:

- opinia rzeczoznawcy 350zł netto

- decyzja WK o nadaniu nowego numeru (na podstawie złożonego wniosku) 10zł

- stacja kontroli nabija nowe numery o nadaje tabliczkę - ok 80zł

- wydział komunikacji, wymiana dowodu, jeszcze nie byłem

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, swienty napisał:

 

Kolejność:

- opinia rzeczoznawcy 350zł netto

- decyzja WK o nadaniu nowego numeru (na podstawie złożonego wniosku) 10zł

- stacja kontroli nabija nowe numery o nadaje tabliczkę - ok 80zł

- wydział komunikacji, wymiana dowodu, jeszcze nie byłem

Czyli nabity musi zostać całkiem inny numer co pociąga za sobą zmianę tabliczki znamionowej i wpisy w dokumentach?

Nie mogliby wybić stary numer w innym miejscu:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Czyli nabity musi zostać całkiem inny numer co pociąga za sobą zmianę tabliczki znamionowej i wpisy w dokumentach?

Nie mogliby wybić stary numer w innym miejscu:phi:

 

Pewnie nie jedno auto jeździ z takimi numerami... Mówię o takich wiekowych. np z PRL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.