Skocz do zawartości

Filtr do wody (na cały dom)


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

To mocno zależy jaką masz wodę (ile żelaza, jakie Ph, itd). U mnie sprawę załatwił filtr kolumnowy samoczyszczący z odpowiednio dobranym złożem węglowym. Goście w sklepie dobrali mi na podstawie analizy wody. Typowy odkamieniacz nie był potrzebny, Ph mam idealne. To bardzo istotne, bo podczas budowy mieszkałem kilka domów dalej w małym bloczku gdzie woda jest identyczna (cała dzielnica ma mocno zażelazioną wodę) i tam ktoś dobrał zmiękczacz z dosypywaną solą. Efekt woda dalej miała lekko brązowy kolor i śmierdziała błotem. Dodatkowo trzeba było co chwila sól uzupełniać.

U mnie po 6latach brak jest kamienia np na bateriach.

Jeżeli chodzi Ci o wodę pitną/do gotowania to zestaw odwróconej osmozy, u mnie filtry nie mają za wiele do roboty, ale osmoza wyłapuje bakterie i inne zanieczyszczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

 

Ale @Jerzy chce filtr na zasilaniu budynku, to jest dobre np. do instalacji w kuchni, żeby nie korzystać np. z dzbanków filtrujących, sam to rozważałem, bo filtry np. Brity do dzbanków, wcale tanie nie są ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, analyzer64 napisał:

 

Ale @Jerzy chce filtr na zasilaniu budynku, to jest dobre np. do instalacji w kuchni, żeby nie korzystać np. z dzbanków filtrujących, sam to rozważałem, bo filtry np. Brity do dzbanków, wcale tanie nie są ;]

 

jeżeli to nie mieszkanie tylko dom to "solniczka "

https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-plus-27-monosferyczne-zloze-7444543794?navCategoryId=259068

+ ta osmoza do kuchni

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzer64 napisał:

Ale @Jerzy chce filtr na zasilaniu budynku, to jest dobre np. do instalacji w kuchni, żeby nie korzystać np. z dzbanków filtrujących, sam to rozważałem, bo filtry np. Brity do dzbanków, wcale tanie nie są ;]

Kup Aquaphor'a zamiast Brity. Szybciej woda się filtruje. U mnie Brita się nie sprawdza a Aquaphor starcza na max 3 tygodnie. Ja chciałem zamontować to cudo: https://aquaphor.com/pl-pl/reverse-osmosis/ro-70s ale jakaś menda zwiększyła mi ilość koszy na śmieci w domu i nie bardzo mam jak to wcisnąć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lucash napisał:

Kup Aquaphor'a zamiast Brity. Szybciej woda się filtruje. U mnie Brita się nie sprawdza a Aquaphor starcza na max 3 tygodnie. Ja chciałem zamontować to cudo: https://aquaphor.com/pl-pl/reverse-osmosis/ro-70s ale jakaś menda zwiększyła mi ilość koszy na śmieci w domu i nie bardzo mam jak to wcisnąć. 

 

Teraz Aquaphora uzywam i woda szybciej leci, Dafi też biorę czasem, ale i Brita mi się zdarzy :ok: 

 

Właśnie coś takiego co wkleiłeś, myślałem o tym, ale niestety pod zlewem sa przyprawy i inne pierdoły, niestety nie ja tym zarządzam ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mocno zależy jaką masz wodę (ile żelaza, jakie Ph, itd). U mnie sprawę załatwił filtr kolumnowy samoczyszczący z odpowiednio dobranym złożem węglowym. Goście w sklepie dobrali mi na podstawie analizy wody. Typowy odkamieniacz nie był potrzebny, Ph mam idealne. To bardzo istotne, bo podczas budowy mieszkałem kilka domów dalej w małym bloczku gdzie woda jest identyczna (cała dzielnica ma mocno zażelazioną wodę) i tam ktoś dobrał zmiękczacz z dosypywaną solą. Efekt woda dalej miała lekko brązowy kolor i śmierdziała błotem. Dodatkowo trzeba było co chwila sól uzupełniać.
U mnie po 6latach brak jest kamienia np na bateriach.
Jeżeli chodzi Ci o wodę pitną/do gotowania to zestaw odwróconej osmozy, u mnie filtry nie mają za wiele do roboty, ale osmoza wyłapuje bakterie i inne zanieczyszczenia.
@sherif podziel się adresem do tej firmy.
Jak sobie radzi z kamieniem? Jest różnica przed zamontowaniem i po?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pado napisał:

Używa ktoś kolumny węglowej (osobna butla z weglem aktywnym, nie filtr narurowy) ? Warto? Poprawia mocno smak wody?

Tak, jak mam filtr kolumnowy ze złożem węglowym Pyrolox. Smaku nie zmienia ale usuwa to czego mam zbyt dużo w wodzie jak mangan czy żelazo.

 

30 minut temu, bojler41 napisał:

@sherif podziel się adresem do tej firmy.
Jak sobie radzi z kamieniem? Jest różnica przed zamontowaniem i po?

Mogę poszukać, ale to lokalna hurtownia hydrauliczna. Lepiej chyba będzie jak znajdziesz lokalną firmę od filtrów która zna miejscowe warunki.

U mnie kamienia w wodzie nie ma za dużo, filtr wyłapuje głównie żelazo którego mam x5 przekroczoną normę. Do filtru który mam można podłączyć moduł z zewn zasobnikiem soli do zmiękczania wody ale jeżeli komuś zależy jedynie na zmiękczeniu wody to chyba lepiej zastosować sam zmiękczacz. Tak czy inaczej warto wyjść od analizy wody, żeby rozpoznać czy wystarczy sam zmiękczacz czy trzeba też coś wyłapać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że u mnie wodociągowa woda twarda ale generalnie czysta to wziąłem taki zestaw.

 

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-water-technic-32-oszczedny-up-flow-7485816445

 

 

Zmiękczacz, filtr mechaniczny i filtr węglowy. To wszystko na zasilaniu. Działa filtr co pół roku z 30 zł.

No i soli trochę idzie jakieś 25kg na miesiąc. Ale w tej całej skali niemieckiej to mi wyszło 38 stopni, w sensie poza skala przy kropelkowym badaniu

Edytowane przez Chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pado napisał:

Używa ktoś kolumny węglowej (osobna butla z weglem aktywnym, nie filtr narurowy) ? Warto? Poprawia mocno smak wody?

Ja miałem to montować ale w kilku firmach mi odradzano, a że miejsca brakowało to skorzylem na narurowym. 20cali (długim). Zakładam że powinien wytrzymać minium 3mce max 6mcy.

Póki co jest woda super - faktycznie nie ma nieprzyjemnego posmaku wody który był wcześniej.

 

Wczesbiej już miałem zmiękczacz i filtr na wejściu. 

Jako że mam instalacje z miedzi to nie mogłem ustawić maxa- mam ok 5-6 stopni najeźdźcy zachodniego.

 

Zdecydowanie polecam taki układ. Zmiękczacz jest 2lata i minimum kamienia. Krany czyste, piękna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 07:48, Pado napisał:

Używa ktoś kolumny węglowej (osobna butla z weglem aktywnym, nie filtr narurowy) ? Warto? Poprawia mocno smak wody?

właśnie planuję zakup takiego filtra, tzn narurowego, ale dużego, 20 calowego. Jest problem z regeneracją węgla aktywnego, więc trzeba zapewnić sobie możliwość łatwej wymiany złoża. Wodę mam miękką, ale chlorowaną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.