Skocz do zawartości

Nasze auta


pionow

Rekomendowane odpowiedzi

qrde tez szukalem BMW z tym motorem ale troche mnie zniechecilyl opinie ze bierze olej w ilosciach sporych.Jak u Ciebie?

 Na razie przejechałem 500km z Radomia do Gdyni i ze 150km na miejscu. Nie robiłem pomiarów dokładnych, ale zacząłem mierzyć kilka km temu. Zrobię 500km i sprawdzę. Pomiar może wyjść niekorzystnie, bo na razie mocno pociskam.

Co do jazdy, mam porównanie z kilkoma motorami 6 cyl., nawet w zestawieniu z e46 M52B28TU i jestem bardzo zadowolony ze swojego silnika. Dynamika M54 jest zdecydowanie lepsza od M52, a przy tym zużycie paliwa na niskim poziomie. Pojeździmy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

1f2bdb5741e2.jpg
2beb1d2c6d60.jpg
95aaef8ce277.jpg
3b66a1dba5bc.jpg

 

Taki sobie klekot 2.0d 163KM pół roku za nami jedno małe potknięcie jej wybaczę :phi:;]  Brakuje xenonu mi najbardziej, zdały by się fotele sporty ale nawet wygodnie jest na tych taboretach, no i chyba trzeba będzie ją czipnąć kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Na tym kąciku mnie jeszcze nie było :) więc witam Wszystkich.

Miałem kilka E30`tek za młodu, ale to nie było nic wartego chwalenia się. jedną E30 iS wspominam bardzo miło ( zwłaszcza po zaspawaniu dyferencjału ). Od jakiego czasu szukałem E39 lub E38, w jak najlepszym stanie technicznym i wizualnym. Po obejrzeniu kilku sztuk, aut z górnej półki cenowej, dałem sobie na wstrzymanie. To co ludzie uważają za stan idealny, jest przerażające. Z zupełnego przypadku, trafiłem na ładną E60. Odbieram ją w czwartek. Dawno się tak nie cieszyłem z nowego ( używanego ) auta. Stan ogólny bdb minus. Wiem z czym się wiąże posiadanie E60ki, więc jestem psychicznie przygotowany. Najważniejsze, że. Beemka jest nie bita, aczkolwiek są elementy z podwójną warstwą lakieru. Przebieg był do negocjacji, licznik wyświetla 235, a prawdziwy jest ok 320, jest to dla mnie akceptowalne. Już w czwartek będzie moja :)

piękności

Klahari beige?

 

powodzenia i jak na CB mówią przyczepności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękności

Klahari beige?

 

powodzenia i jak na CB mówią przyczepności

Dzięki

Dekoder VIN mówi, że to jest Amethystgrau Metallic - A09.

Kolor robi robotę, bardzo mało ich, felga też ( pomimo tego że to chińczyki ), pomijając fakt, że jestem zwolennikiem serii, felgi zostaną do końca żywotu opon. Czyli pewnie jakieś 3 sezony :)

Nazwa koloru wskazuje na odcień szarości, ale tak nie jest.

https://www.google.pl/search?q=Amethystgrau+Metallic+-+A09&safe=off&biw=1366&bih=659&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjCvoidstDMAhWBsywKHdtrCyYQsAQIGg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki bardzo ładnie się prezentuję ja trochę żałuję, że nie kupiłem automatu.

Dziękuję.

Automat bardzo ważna rzecz, wystarczy mi machania lewarkiem w tygodniu, w niewygodnej służbówce. Ja już jakiś czas temu dorosłem do automatu, ale 10 lat temu patrzyłem na ten wynalazek z pogardą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie znaczy więcej, niż tysiąc słów...

Bunia odebrana. Jeszcze się nie popsuła, błędami też mnie jeszcze nie uraczyła. Przejechała w moich rękach lekko ponad 200 kilometrów. Spalanie niecałe 7 litrów z trasy, podczas której lekko nie miała. Jeszcze wszystko działa. Jakbym mógł, to bym w niej dzisiaj spał. Zakup opity. Niech służy ;)

post-145744-0-56641800-1463090406_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie znaczy więcej, niż tysiąc słów...

Bunia odebrana. Jeszcze się nie popsuła, błędami też mnie jeszcze nie uraczyła. Przejechała w moich rękach lekko ponad 200 kilometrów. Spalanie niecałe 7 litrów z trasy, podczas której lekko nie miała. Jeszcze wszystko działa. Jakbym mógł, to bym w niej dzisiaj spał. Zakup opity. Niech służy ;)

Dobrze, że do domu dojechała  ;l

A tak na serio, ładna sztuka. Gratki!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że do domu dojechała  ;l

A tak na serio, ładna sztuka. Gratki!

Dziękuję.

Mało tego wszystkiego, dzisiaj nawet odpaliła. Dla mnie to bardzo dobrze, oznacza sporą oszczędność dla portfela. Klema minusowa nie jest jeszcze do wymiany :), a miałem takie podejrzenie.

Zrobiłem serwis olejowy i filtrowy. Wymieniłem pęknięty wąż od IC i obstawiam, że na jakieś 80 a może nawet 90 procent, ma zrobiony program silnika.

Ilość błędów w pamięci zrobiła się znikoma, a było ich 8 stron ;) Jak na E60 jest lepiej niż dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Minął rok, jak kupiłem e46. Zaraz po zakupie założyłem lpg i do dzisiaj zrobiłem nią 19200 km, z czego 18200 km na lpg. BMW zużyło w tym czasie 2190 litrów gazu, co daje średnio 12/100 km. Z racji, że udało się znaleźć egzemplarz serwisowany na bieżąco, nie musiałem wiele robić, więc przez rok eksploatacji włożyłem 1330zł w olej, filtry, separator oleju, zestaw naprawczy vanosów, płyn hamulcowy, wspomagania, olej skrzynia, simmering dyfra, uszczelka podstawy filtra, płukanki silnika, świece zapłonowe, pompa wody, rolka napinacza, pasek klimy, itp. Były też fanaberie, na które poszło około 2000 zł, takie jak dołożenie bixenon, kierownica z multifunkcją, sprężyny M-technik, amorki tył M-technik, alu 17”, opony Michelin Pilot Sport 3. Za fanaberie wyszło tyle, bo odzyskałem sporą część kasy za oryginalną kierownicę, koła i sprężyny. Był też mały tjun, jak przeniesienie czujnika temperatury powietrza zasysanego z kolektora do puszki filtra, oraz przebudowałem fabryczną odmę, która jest wadliwa konstrukcyjnie i teraz nie ma problemów.

Generalnie auto sprawuje się dobrze, wozi mnie codziennie do pracy, czasem gdzieś dalej się wyskoczy. Raz niestety wróciło do domu pokonując 150 km na lawecie, a to za sprawą właśnie fabrycznej odmy i 15 stopniowego mrozu. Bywa. Wczoraj na urodziny zrobiłem Buni dressing elementów wnętrza i znów wygląda, jak nowa ;)

 

 

post-155996-0-22727700-1469218712_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.