Skocz do zawartości

Przechowywanie opon


franki

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak przechowywać opony zdjęte z felg - w pozycji pionowej czy

> poziomej bo już zgłupiałem

Jak Ci wygodniej. W ciemnym i suchym miejscu.

Możesz położyć je na płasko 1 na drugą, wtedy chyba będą najmniej przeszkadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg internetowych zalecen:

> - opony bez felg - pionowo, obracajac co kilka tygodni

> - opony z felgami - poziomo

To drugie potwierdzam...tak przechowuję i nic się z nimi nie dzieje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To drugie potwierdzam...tak przechowuję i nic się z nimi nie dzieje

Ja do poziomego przechowania wymyśliłem jeszcze (ale dopiero od tego sezonu, bo muszę zająć się już 3 kompletami opon/całych kół ) że do opon na felgach zrobię przekładki tak, żeby felga leżała na podkładkach czyli felga, przekładka, felga, i został luz między oponami.

A opony luzem postawię pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak przechowywać opony zdjęte z felg - w pozycji pionowej czy

> poziomej bo już zgłupiałem

poziomo najlepiej chociaz bez felg to chyba opona w pozycji pionowej nie bedzie sie odksztaltac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do poziomego przechowania wymyśliłem jeszcze (ale dopiero od tego

> sezonu, bo muszę zająć się już 3 kompletami opon/całych kół ) że

> do opon na felgach zrobię przekładki tak, żeby felga leżała na

> podkładkach czyli felga, przekładka, felga, i został luz między

> oponami.

> A opony luzem postawię pionowo.

Tak by było najlepiej ale nie mam pomysłu na taką przekładkę dlatego póki co stosuję...stare gazety zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak by było najlepiej ale nie mam pomysłu na taką przekładkę dlatego

> póki co stosuję...stare gazety

A druk Ci się na alusach nie odbija? zlosnik.gif

Głupio bym wyglądał jak by z moich felg spoglądał np. A.L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alusów brax...stalówy rulez

W sumie do zimówek A. L. między kółkami może być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

> - opony z felgami - poziomo

> To drugie potwierdzam...tak przechowuję i nic się z nimi nie dzieje

A ja przechowuję pionowo i też się nic nie dzieje wink.gif

 

Dobrze, że ten archaiczny wątek wypłynął, bo mogę skorygować to co wcześniej pisałem.

Po 5 sezonach przechowywania zimowek na felgach w pozycji stojącej odkształciły się na tyle, że powodowały drgania pomimo prawidłowego wyważenia.

Tak więc jak opony na felgach to polecam stojak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ten archaiczny wątek wypłynął, bo mogę skorygować to co wcześniej pisałem.

Po 5 sezonach przechowywania zimowek na felgach w pozycji stojącej odkształciły się na tyle, że powodowały drgania pomimo prawidłowego wyważenia.

Tak więc jak opony na felgach to polecam stojak.

Opony na felagach przechowuje się w pozycji leżącej dopompowując wcześniej powietrza, by było pod max zalecanej w danym aucie.

Ja od lat swoje przechowuję na stosie - leżą 4 jedna na drugiej i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ten archaiczny wątek wypłynął, bo mogę skorygować to co wcześniej pisałem.

Po 5 sezonach przechowywania zimowek na felgach w pozycji stojącej odkształciły się na tyle, że powodowały drgania pomimo prawidłowego wyważenia.

Tak więc jak opony na felgach to polecam stojak.

Po około 100km na trasie wracają do kształtu. Speedy całe zimy stoi w garażu i na wiosnę plomby wypadają bo koła kwadratowe. Wystarczy lepsza przejażdżka i robi się OK.

Na stojąco same opony powinno się trzymać i to na przeznaczonym do tego regale/stojaku.

Na felgach zawsze poziomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy mówi co inego, ale to i tak jest mało ważne, bo nie mam na nie miejsca, dlatego zbawienne sa dla mnie hotele dla opon, tu jest cały artykuł o tym jak to działa https://www.euromaster.pl/opony-i-felgi/hotel-opon

 

A kolega to ładnie temat odkopał. Tylko dwa posty i w dwóch polecany euromaster :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak przechowywać opony zdjęte z felg - w pozycji pionowej czy

> poziomej bo już zgłupiałem

Wg internetowych zalecen:

- opony bez felg - pionowo, obracajac co kilka tygodni

- opony z felgami - poziomo

 

A ja od zawsze trzymałem je na płask położone 1 na drugą (po 2 szt ) i nic się z nimi nie działo (niezależnie czy z felgami czy bez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około 100km na trasie wracają do kształtu. Speedy całe zimy stoi w garażu i na wiosnę plomby wypadają bo koła kwadratowe. Wystarczy lepsza przejażdżka i robi się OK.

Na stojąco same opony powinno się trzymać i to na przeznaczonym do tego regale/stojaku.

Na felgach zawsze poziomo.

 

Ja przejeździłem cały sezon zimowy i nie wróciły do formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak od stania swobodnego się zdeformują to strach pomyśleć co będzie jak auto stoi w jednym miejscu pół roku albo dłużej nie ruszane :phi:

Ja co rano czuję, gdy wyjeżdżam z garażu, że pierwsze metry auto jedzie na spłaszczonych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak od stania swobodnego się zdeformują to strach pomyśleć co będzie jak auto stoi w jednym miejscu pół roku albo dłużej nie ruszane :phi:

 

 

Tak na marginesie, jak na lotnisku utknął na parę miesięcy samolot czekając na wymianę silnika (pusty ok 20 ton masy), to jego mechanicy chcieli by go co jakiś czas przeholować w inne miejsce, żeby po tym czasie opony nie nadawały się na śmietnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do poziomego przechowania wymyśliłem jeszcze (ale dopiero od tego

> sezonu, bo muszę zająć się już 3 kompletami opon/całych kół ) że

> do opon na felgach zrobię przekładki tak, żeby felga leżała na

> podkładkach czyli felga, przekładka, felga, i został luz między

> oponami.

> A opony luzem postawię pionowo.

Tak by było najlepiej ale nie mam pomysłu na taką przekładkę dlatego póki co stosuję...stare gazety zlosnik.gif

polecam stojak na koła. Ja mam taki z Lidla i daje radę a nie jakieś gazety i inna partyzantka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, jak na lotnisku utknął na parę miesięcy samolot czekając na wymianę silnika (pusty ok 20 ton masy), to jego mechanicy chcieli by go co jakiś czas przeholować w inne miejsce, żeby po tym czasie opony nie nadawały się na śmietnik...

Trochę inna masa, nie uważasz? W wojsku też co parę miesięcy przestawiało się auta o parę centymetrów żeby się kwadraty nie zrobiły - czasem znaczniki na oponach były malowane.Ale...Przechowywanie przez parę miesięcy opon w "niewłaściwy" sposób krzywdy im nie zrobi, gdyby miały rok tak leżeć, to może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam se skręciłem stojak na 3 komplety opon / kół, z takich rurek co to są wieszaki na ubrania w szmateksach poskręcane. I postawiłem na nim koła w pozycji pionowej. Co jakiś czas przekręci się kawałek, żeby rurki się na łoponkach nie łodcisnęły i będzie git. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.