Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. > Witam Was ponownie > W ten łikend przyszło mi skoczyć do kraju (przy okazji Croma dostała nowy olej do silnika i skrzyni > ) więc na szybko rachunek sumienia z pierwszej dłuższej przeprawy: > 1) Po przekręceniu kluczyka na ON przez 5-7s słychać "buczenie". Poprzedni właściciel twierdzi, że > to pompa i tak jest od początku. Ponoć serwis próbował z tym walczyć, ale bez skutku. Co > istotne - póki co dzieje się to tylko raz dziennie - przed pierwszym odpaleniem. Przy każdym > następnym razem efektu nie ma (mimo, kilku godzin postoju pomiędzy odpaleniami). Może ma to > związek z wychłodzeniem silnika ? Rocznik 2005 więc możesz mieć problem taki jak w Stilo .. tam był problem z wężykami lub druga sprawa to filtr i zaworek zwrotny w korpusie filtra - zapowietrza się i przepycha powietrze pompa z zbiornika zanim odpowietrzy filtr > 2) Na niskich obrotach mógłby zbierać się lepiej (na dniach zabieram się do sprawdzenia i > przeczyszczenia EGR), ale to co mnie niepokoi to sytuajca, która zdarzyła się dwukrotnie > podczas jazdy po mieście: > - noga na gazie - przyspiesza spokojnie (obroty 1800 - 2000) > - noga z gazu > - auto nadal przyspiesza przez ok 1-2 sek No nie wiem ... ja tak nie mam.... > 3) Podczas jazdy po trasie wszystko super - pięknie trzymał 140km/h na tempomacie nawet przy dość > długich i stromych podjazdach. Mam tylko wrażenie, że fotel kierowcy nie jest w osi z > kierownicą - co chwila na trasie musiałem poprawiać pozycję, bo "znosiło" mnie do środka. > Wydaje mi się, że gdzieś czytałem wątek, że ten model tak ma - jak u Was? Podobno tak jest ... miałem to zmierzyć aby obalić lub potwierdzić teorię i ciągle nie mam na to czasu > 4) Na 130km przed końcem baku (wg komp) zapiszczal, że maly poziom paliwa i zmienił zasięg na: ---- > Miałem jeszcze 50km do mety więc dotankowałem. Testowaliście zasięg od momentu tego Tak ... max zrobiłem jeszcze od tego momentu 150 km ale i tak 4-5 litry było w baku... sam przetestuj tankując do pełna w tym momencie ... zbiornik masz według producenta 62 litry więc odejmując to co zatankujesz do odbicia pistoletu i znając ile pali twoje auto będziesz wiedział ile km masz rezerwy
  2. Lisek odpowiedział MarekSz na temat - Motokącik
    Quote: Dwie osoby - 5-letnia dziewczynka oraz 36-letni mężczyzna - zginęli w samochodzie osobowym zmiażdżonym przez dwie ciężarówki.
  3. Faktycznie częste zjawisko ... ja to widzę... w 3-wsi i nie tylko W mojej praktyce ostatnio w zeszłym tygodniu błysną mi po oczach na drodze nr 7 / Gdańsk - Warszawa i mam dylemat bo na GPS-ie było 50 na liczniku 54 może a tu pach ..... i nie pamiętam aby tam było ograniczenie do 40-stu a ostrzegacz włączony w GPS-ie po przekroczeniu 6 km/h Poczekamy zobaczymy co przyjdzie
  4. > Nie wiem jakie masz duże dziecko ale ja bym swojego nie przewijał przy pełnym przeciągu,każdy kto > wozi dziecko w nosidełku chyba wie jakie są jego plecy po wyciągnięciu. 20 miesięcy ... dla niemowląt lepiej na tylnej kanapie Ale przeciąg raczej wykluczam - nie otwieram innych drzwi ani bagażnika ...
  5. > wypalona dziura w tłoku Nie to nie to na 1000%
  6. - Źle wykonany pomiar - odłączył się wskaźnik ( ciśnieniomież ) od kolektora - urwany korbowód - całkowicie wypalone zawory
  7. > Dla mnie nie jest problemem dziecko,ale żyjemy w XXI wieku i takie podstawowe rzeczy jak przewijak > to chyba powinny być.Jak coś się robi to się robi do porządku. Ja wożę przewijak z sobą ... przednie siedzenie w aucie za niego robi... Ostatnio cyknąłem 4,1 tys km i nie było problemu a w sumie to może jeden przewijak widziałem w WC...
  8. > Nie mam takiego biegu w autach, żeby się dało jeździć 30. wsteczny
  9. > Uważam ze w miejscu gdzie Samochod i pieszy mogą sie spotkać, prędkość powinna byc 30 km/h. Ale w Polsce to 90% dróg... a może więcej bo nawet na obwodnicy 3-miasta przebiegają w poprzek przez 4 pasy . Zróbmy odgrodzone betonowe autostrady jak w Austrii a poza bardzo proszę może byc i 30 km...
  10. > Przebijam. 15km/h! Ocalmy nasze dzieci! Ale to średnia prędkość w Londynie
  11. > 2.0 170 diesel Eeee to nie jedzie... trzeba było brać V6 A masz chociaż napęd 4x4
  12. > No srednia niezla, ale przepal to Ty masz > Ja w sobote nad baltyk jade, bo jeszcze lubie dzikosc plaż, zakladam trumnę i bede jechał zgodznie > z przepisani +10-15kmh, szybciej normalnie nie lubie. > Stawiam na spalanie 5,6, zobacze jak wyjdzie. 5,5 miałem z Warszawy do Gdańska 7-demką... ale powiem tak, że tyle radiowozów nieoznakowanych, suszarek biorących mnie w objęcia i fotoradarów co na tym dystansie 350 km to ja nie widziałem przez pozostałe 3,8 tyś km... i jeszcze mnie fotoradar oślepił... ale nie wiem bo miałem według GPS-a 50 km/h a według licznika trochę ponad 50 .... a tam chyba było 50 a nie 40 km/h
  13. > Pochwal się tutaj co nabyłeś, to się przestaną podsmiechiwać > Rok 2012 pazdziernik wersja loung czyli wypas skóra 19 calówki itp. A z jakim to silnikiem? V6 benzynowy?
  14. > Zrobione! > Okazało się, że nie mam dwoje lewych rąk... > ... mam dwoje lewych oczu!!! > Wymieniałem żarówkę od długich > Nie pytajcie jak to się stało... A że się tak spytam kolega ma Cromę po Lifcie czy przed?
  15. > Ach Chorwacja Mam mnóstwo dobrych wspomnień z tych miejsc > Spalanie jak na Ciebie to żadna rewelacja To przez te korki na bramkach, wypadki itp.. i jazdę na tempomacie... ale leniwy byłem i nie chciało mi się muskać pedału gazu więc ustawiałem Vmax dozwoloną i jazda
  16. > W środę wyjazd na urlop. Ja wczoraj wieczorem powróciłem z południa europy... Moja trasa to: Gdańsk - Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja ( Jeziora Plitvickie, KRKA, Trogir, Splid, Sybenik.... ) - Słowenia -Austria ( Wiedeń-Schonbrunn)- Warszawa - Gdańsk Tak ja widać 4,1 tyś km i prawie 57 godzin jazdy, spalanie na poziomie 5,9 litra co jak na auto zapakowane ( dwie osoby dorosłe + dwoje dzieci + bagażnik na maxa + klima na maxa ) uważam za dobry wynik... No ale trzeba teraz wrócić do naszej szarej rzeczywistości...
  17. Skoro masz dwie prawe ręce to zobacz ten załacznik...
  18. > I wizyty u lakiernika co roku Jak kupi biały to nie będzie widać... albo okleić folią
  19. Lisek odpowiedział KAMIKADZE na temat - Motokącik
    > Co ile wymieniacie olej w swoich dieslach ? Ja co 10-13 tyś km i zawsze syntetyki..... i to dobry czas... moje auta dochodzą do 300 tyś km i silniki nigdy nie biorą oleju Kolega nie wymienia oleju, wymienia auta co 60- 70 tyś km Więc co kto lubi
  20. > Doradziłeś Kup Insignie w Combi lub C5 kombi..
  21. > Da się ją na szczęście objechać - bo jak za tak krótki odcinek kilkadziesiąt km x2 to całkowicie > przesadzili z ceną . > Na croa.pl są nawet gotowe wsady do AM z alternatywną trasą Tak widziałem ale się nie zdecydowałem... myślę jednak, że z perspektywy czasu był to błąd... wybrał bym jednak alternatywne drogi niż kupno winiety...
  22. > Aaa, to tam gdzie po naszemu gadają, tylko trochę inaczej W jakim sensie inaczej polaków tu tyle, że jak rzucisz kamieniem to jakiegoś trafisz praktycznie wszędzie... Co do ich autostrad i tuneli to betonowe więc będą wieczne a i płatne więc trochę kosztują .... ale nie tyle co ta pseudo autostrada w Słoweni winieta za jakieś 130 zł a droga w 1/2 to w standardzie gorszym niż między wioskami w Polsce > i autostrady za swoje wybudowali, a mogli poczekać, taraz by zrobili za unijną kasę Pewnie tak ale dzięki nim mają więcej turystów a więcej turystów to więcej miliardów euro z turystyki więc i tak wyszli na swoje
  23. > We włoszech jesteś? Blisko.... pod palmami do Włoch mam w linii prostej 200 km ... oddziela mnie morze Adriatyckie
  24. > Ja tam nie narzekam 29 st pełne słońce U mnie +36C dzisiaj ujrzałem na liczniku... i 3 głębokie rysy na zderzaku tylnym pod klapką wlewu paliwa
  25. > A diesel do traktora a benzyna do zapalniczek

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.