Zawartość dodana przez Lisek
-
Zepsułem przepływomierz?
> A tu niekoniecznie. > Siakoś auta z wyciętym EGRem nie palą więcej niż te z EGRem... Tak niektórzy powiadają mi palił zawsze więcej
-
Zepsułem przepływomierz?
> CZyli martwic sie nie musze? Przepływką nie... A miałeś tam olej przed starą przepływką / nie była zachlapana olejem?
-
Zepsułem przepływomierz?
> Tez po cichu myslalem o takiej teorii. To nie teoria a rzeczywistość... Pobierasz 100% powietrza a powinieneś 60% powietrza i 40% spalin z recyrkulacji .... Podczas jazdy przy obciążonym silniku gdy sterownik wysteruje EGR na OFF i powinno 100% powietrza lecieć - pomiary się pokryją... A im więcej powietrza tym więcej paliwka trzeba dać
-
Zepsułem przepływomierz?
> A i tu Cie zaskocze mam takie imbusiki z dziurka i 5 lub 6 ramion gwiazki (nie pamietam teraz > dokladnie). Specjalnie kupilem sobie taki zestawik. Śrubki odkrecaja sie bardzo slicznie. No i mnie masz tak z 5 - nietypowy > Rozumiem ze cala reszta (czyli ta rura) to nie ma wiekszego znaczenia do samego wkladu prawda? > A jak juz....to jak ja wymienic? od gory? od dolu? Ja to wymieniałem od góry ... sruby M6 ( klucz 10 ) od strony filtra o ile pamientam i opaska sztuk 1
-
Zepsułem przepływomierz?
> Mysle ze jutro go dostane...dam znac po zamontowaniu. Rozumiem ze nie musze calej rury > wstawiac...wystarczy sam wklad prawda? To źle myślisz.... masz takie klucze do wykręcenia tych śrub / wkładu bez ich uszkadzania? A może nie zależy tobie na gwarancji?
-
Zepsułem przepływomierz?
> A no wlasnie mialem pytac > Sklep proponuje mi taki nr BOSCH 0281002308. Widac ze jest to cos innego...a poza tym ten nr jest > calkiem inny (mysle ze to nr calej czesci razem z rura) a mnie interesuje sam wklad. > Nawet z InterCarsa wychodzi ten nr co wyzej ale to komplet. Czy to bedzie pasowac? Jakiego szukac i > czy calosc czy sam wklad ? Kup w serwisie Boscha i tylko Boscha ( jest cała masa podróbek ) cały a nie żaden wkład - wkładów nie sprzedają... Podaj numer Boscha z obudowy a nie z wkładu !!! tego co masz - dla JTD 115 KM coś koło 300 zł
-
Connect Nav V.12.3
LABEL.TXT i SIF.VER. > Ja piszę o tych. Ok sprawdzę...
-
Connect Nav V.12.3
> Też nowszych nie znalazłem. > Z tym, że to jest datowanie edycji CD, mapy są w rzeczywistości 2009 Q2 Nie ... 2010 -2011 są mapami faktycznie z 2010 może marzec ... Wiem bo w tym czasie otwierali WZ-tke w 3-mieście i już na mapie była...
-
Connect Nav V.12.3
> Który z nich jesteś? > 12.2, 12.3 ? > Nowe mapy można pobrać 2011-2012 G1 ? > Przepraszam za język polski nie jest moją mocną stroną jest Nie ma chyba najnowsze to 2010-2011
-
Tutaj witamy nowych na kąciku nowego Fiata Cromy :-)
Witaj Powiedz jak sie robi takie zdjęcia od środka Jak widzę wersja Dynamic
-
klamka zewnetrzna
> U mnie przyczyna nie tkwiła w wytartym języku , ale w wygietej oście na której się on porusza . > Widać to dopiero po rozebraniu zewnętrznej klamki na czynniki pierwsze . Nie wiem dlaczego > ktoś wykonał tą ośkę ze zwiniętej w rurkę blaszki . Związane to było z redukcją masy auta >Naprawa w miom przypadku polegała na > wymianie wspomnienej ośki .( nową zrobiłem z obciętego gwoździa ) . > Pozdrawiam No proszę - teraz będzie się przechylała Croma na jedną stronę
-
klamka zewnetrzna
> Czasami nie mogę otworzyć drzwi kierowcy, z wnętrza nie ma problemu. > Klamka zewnętrzna raz działa bez problemu, innym razem ciągnę do góry i nic, drzwi nie chcą się > otworzyć. Coś pada, tylko dziwne że raz działa, a raz nie. może jest jak w Stilo i zamarza tobie linka w pancerzu od klamki - silikon w sprayu pomaga w wypieraniu wody
-
OLEJ- wyglad
> Norma, to się nazywa marketing. > Jakoś Kia leje Lotos'a i jest dobrze A selenie to niby kto produkuje dla Fiata
-
OLEJ- wyglad
> W mojej ksiazce co 30 tys serwis byl > ostatnio 35 tys i ostatniprzy 131 tys wpis jst ze olej wymieniony i filtr No nie wiem jak ten olej potem wylewają z miski .... to już przypomina smołę A u mnie na 0w40 Xado jakoś pomyka bez problemu... łatwo odpala, spalanie spadło... ja tam co 11 tyś km wymieniam i wiem jak wygląda filtr i olej po tym przebiegu...
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> W lecie ściągałem wentyl Tak tu nie ma i raczej nie powinno być... Wszystkie grzałki jakie ja widziałem były montowane albo zaraz za wentylatorem albo wenątrz tej centrali wentylacyjnej ( tak jest w Stilo i Bravo ) za nagrzewnicą "wodną". Na wlocie nikt tego by nie zamontował bo po co wpuszczać 100% zimnego powietrza - np: 24C do auta i go podgrzewać lub co jeśli się przełączy na cyrkulację wewnątrz... Co gorsza w EPRe nie ma ani słowa o tym.. ja nie znalazłem takiej części zamiennej
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> znalazłem taki opis z tego forum, cyt: Opis jak najbardziej prawidlowy opornika wentylatora
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> Poniżej kolejny materiał dowodowy, tym razem żywcem skopiowany z FES i pozbawiony praw autorskich > , kluczowe słowo to "PTC" > "This function can enable/disable Tak wiem, ze to istnieje w FES-e ale co z tego... może zostawili to z Stilo lub Bravo... Może by się udało ustalić jeśli to masz, to gdzie idą przewody do grzałki Ja nie mam schematu ani zadnego opisu gdzie jest mowa o PTC więc dla mnie nie istnieje .... Osobiście mam nadzieję ( nie pogniewam się ) że to ja się mylę bo to uprościło by wiele Ciekawy trop.....
-
Jakie auto dla ojca 4x4 ??
Tylko to !!!!!!!!!!!!!!!! a reszte niech przeznaczy na kobiety i wino dla ciebie oczywiście
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> To dlaczego moja dmucha letnim powietrzem po odpałce w -17? Jest to pytanie.... nie masz Webasto przypadkiem nic z pod przedniego prawego nadkola sie nie dymi
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> Próbowałeś uaktywnić to sterowanie? Nie > Znalazłeś może odpowiedzialne piny z ECU? Szukałem - nie ma pinów pod grzałkę z panela klimatronika ( tak jak ma to miejsce w Stilo lub Bravo ) są we/wy pod webasto > Jeżeli byś to znalazł to wystarczyłoby dorobić pomiar nap. i opóźnienie zał układu po włączeniu > stacyjki (kilka elementów komparator opory itp.) razem to sprzęglić i odpada pomiar temp. > które już niby jest w ECU > Pytanie tylko czy to już masz Tylko, ze układ sterowany jest z klimatronika - od strony BC sa wszystke informacje od napięcia po temp wody... wszystko to po CAN-ie jest jeśli w opisie WE/WY klimatronika ja tego nie znajduje to nie wiem gdzie mogło by to być.... Zgodnie z moją wiedzą na ta chwilę w Cromie nie było grzałek
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> No to jestem pierwszy chętny jeśli znajdziesz rozwiązanie. Ja chciałem zrobić prościej - podłączyć > diodę do świec żarowych - dzięki temu wiedziałbym, że są jeszcze zasilane. Po zgaśnięciu tej > diody mogę włączać dogrzewanie. Teraz kusi mnie faktycznie, żeby to zrobić jeszcze bardziej > automatycznie - ale włączanie chcę koniecznie mieć ręczne, no i kontrolka także jest > niezbędna. Możesz dac przekaźnik który w chwili gdy do świec w silniku będzie leciało +12v będzie automatycznie odłączał sterowanie+ 12v do grzałek płynu Zdecydowanie przyda się sterowanie z kabiny... tego mi brakowało.. > Tu mały wyniczek poszukiwań. Czy z poniższego wynika, że grzałka PTC (lub miejsce na nią) istniało > w początkach produkcji Cromy? Pewnie kiedyś przewidywali, ze coś takiego może wstawią ale z opisu klimatronika - panelu sterowania WE/WY nie ma tam wyjścia na grzałkę - jest na webasto - chciałem koniecznie uaktywnić wyjście i podłączyć tam sterowanie mojej ale w opisie również dodatkowe ogrzewanie tylko w formie Webasto... wiec coś czuje, ze to jest taki sam biały krók jak aktywny tempomat w Stilo... niby w instrukcji był ale nikt nigdy go nie widział na oczy PS.... Co do przejścia z komory silnika do wnętrza to z lewej strony pod deską a nad pedałami ( za bezpiecznikami ) jest oryginalne przejście którym idzie gruba wiązka... tamtędy będę przechodzić z swoimi kabelkami
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> A u siebie którędy poprowadziłeś? nie prowadziłem ..........u mnie się włączało w automacie = kupiłem układ wykrywający +13,5 V i podłączyłem pod świece żarowe - zasilanie oraz sygnał że pracują świece w kolektorze - tak aby nie włączały się te grzałki gdy pracują świece w kolektorze... prosty układ... W sobotę go zdemontowałem bo nigdy nie wiedziałem bez podniesienia maski czy to działa czy nie i sam będę szukał przejścia na 2-ga stronę do kontrolki.... Aaa i jeszcze jedno w klimatroniku nie ma wyjścia na grzałki jet tylko na Webasto... więc to potwierdza moja teorię że w Cromie nie ma tego co jest w Stilo i w bravo...
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> Pierwszy bój stoczony. Średnio się udało Niestety nie wiem.... nie ma gumy w grodzi pod kierownicą...
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> Panowie, w którym miejscu w komorze jest zamontowane webasto? i w jaki sposób można sprawdzić na > 100%, że one działa, bo mam wrażenie, że w zeszłym roku był letny nadmuch podczas mrozów a > teraz to samo co za szybą Jeśli masz webasto to masz je w prawym błotniku ( schowane pos błotnikiem dokładnie ) - nie widać od strony silnika - jak się położysz pod auto to powinny rurki spalin wychodzić koło koła ... A masz pilota do niego ?
-
Nagrzewnica elektryczna i grzałka płynu chłodzącego.
> No, to zima uderzyła i czas przejść do konkretów Dwa pytanka dot. montażu dogrzewacza: > 1. Który przewód? A czy B? Grzałkę mam na przewodzie "A" bo stwierdziłem organoleptycznie że jest to wejście do nagrzewnicy płynu