Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. Lisek odpowiedział tjsz na temat - Stilo
    > A tu niekoniecznie. > Siakoś auta z wyciętym EGRem nie palą więcej niż te z EGRem... Tak niektórzy powiadają mi palił zawsze więcej
  2. Lisek odpowiedział tjsz na temat - Stilo
    > CZyli martwic sie nie musze? Przepływką nie... A miałeś tam olej przed starą przepływką / nie była zachlapana olejem?
  3. Lisek odpowiedział tjsz na temat - Stilo
    > Tez po cichu myslalem o takiej teorii. To nie teoria a rzeczywistość... Pobierasz 100% powietrza a powinieneś 60% powietrza i 40% spalin z recyrkulacji .... Podczas jazdy przy obciążonym silniku gdy sterownik wysteruje EGR na OFF i powinno 100% powietrza lecieć - pomiary się pokryją... A im więcej powietrza tym więcej paliwka trzeba dać
  4. Lisek odpowiedział tjsz na temat - Stilo
    > A i tu Cie zaskocze mam takie imbusiki z dziurka i 5 lub 6 ramion gwiazki (nie pamietam teraz > dokladnie). Specjalnie kupilem sobie taki zestawik. Śrubki odkrecaja sie bardzo slicznie. No i mnie masz tak z 5 - nietypowy > Rozumiem ze cala reszta (czyli ta rura) to nie ma wiekszego znaczenia do samego wkladu prawda? > A jak juz....to jak ja wymienic? od gory? od dolu? Ja to wymieniałem od góry ... sruby M6 ( klucz 10 ) od strony filtra o ile pamientam i opaska sztuk 1
  5. Lisek odpowiedział tjsz na temat - Stilo
    > Mysle ze jutro go dostane...dam znac po zamontowaniu. Rozumiem ze nie musze calej rury > wstawiac...wystarczy sam wklad prawda? To źle myślisz.... masz takie klucze do wykręcenia tych śrub / wkładu bez ich uszkadzania? A może nie zależy tobie na gwarancji?
  6. Lisek odpowiedział tjsz na temat - Stilo
    > A no wlasnie mialem pytac > Sklep proponuje mi taki nr BOSCH 0281002308. Widac ze jest to cos innego...a poza tym ten nr jest > calkiem inny (mysle ze to nr calej czesci razem z rura) a mnie interesuje sam wklad. > Nawet z InterCarsa wychodzi ten nr co wyzej ale to komplet. Czy to bedzie pasowac? Jakiego szukac i > czy calosc czy sam wklad ? Kup w serwisie Boscha i tylko Boscha ( jest cała masa podróbek ) cały a nie żaden wkład - wkładów nie sprzedają... Podaj numer Boscha z obudowy a nie z wkładu !!! tego co masz - dla JTD 115 KM coś koło 300 zł
  7. LABEL.TXT i SIF.VER. > Ja piszę o tych. Ok sprawdzę...
  8. > Też nowszych nie znalazłem. > Z tym, że to jest datowanie edycji CD, mapy są w rzeczywistości 2009 Q2 Nie ... 2010 -2011 są mapami faktycznie z 2010 może marzec ... Wiem bo w tym czasie otwierali WZ-tke w 3-mieście i już na mapie była...
  9. > Który z nich jesteś? > 12.2, 12.3 ? > Nowe mapy można pobrać 2011-2012 G1 ? > Przepraszam za język polski nie jest moją mocną stroną jest Nie ma chyba najnowsze to 2010-2011
  10. Witaj Powiedz jak sie robi takie zdjęcia od środka Jak widzę wersja Dynamic
  11. > U mnie przyczyna nie tkwiła w wytartym języku , ale w wygietej oście na której się on porusza . > Widać to dopiero po rozebraniu zewnętrznej klamki na czynniki pierwsze . Nie wiem dlaczego > ktoś wykonał tą ośkę ze zwiniętej w rurkę blaszki . Związane to było z redukcją masy auta >Naprawa w miom przypadku polegała na > wymianie wspomnienej ośki .( nową zrobiłem z obciętego gwoździa ) . > Pozdrawiam No proszę - teraz będzie się przechylała Croma na jedną stronę
  12. > Czasami nie mogę otworzyć drzwi kierowcy, z wnętrza nie ma problemu. > Klamka zewnętrzna raz działa bez problemu, innym razem ciągnę do góry i nic, drzwi nie chcą się > otworzyć. Coś pada, tylko dziwne że raz działa, a raz nie. może jest jak w Stilo i zamarza tobie linka w pancerzu od klamki - silikon w sprayu pomaga w wypieraniu wody
  13. Lisek odpowiedział fanlan na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Norma, to się nazywa marketing. > Jakoś Kia leje Lotos'a i jest dobrze A selenie to niby kto produkuje dla Fiata
  14. Lisek odpowiedział fanlan na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > W mojej ksiazce co 30 tys serwis byl > ostatnio 35 tys i ostatniprzy 131 tys wpis jst ze olej wymieniony i filtr No nie wiem jak ten olej potem wylewają z miski .... to już przypomina smołę A u mnie na 0w40 Xado jakoś pomyka bez problemu... łatwo odpala, spalanie spadło... ja tam co 11 tyś km wymieniam i wiem jak wygląda filtr i olej po tym przebiegu...
  15. > W lecie ściągałem wentyl Tak tu nie ma i raczej nie powinno być... Wszystkie grzałki jakie ja widziałem były montowane albo zaraz za wentylatorem albo wenątrz tej centrali wentylacyjnej ( tak jest w Stilo i Bravo ) za nagrzewnicą "wodną". Na wlocie nikt tego by nie zamontował bo po co wpuszczać 100% zimnego powietrza - np: 24C do auta i go podgrzewać lub co jeśli się przełączy na cyrkulację wewnątrz... Co gorsza w EPRe nie ma ani słowa o tym.. ja nie znalazłem takiej części zamiennej
  16. > znalazłem taki opis z tego forum, cyt: Opis jak najbardziej prawidlowy opornika wentylatora
  17. > Poniżej kolejny materiał dowodowy, tym razem żywcem skopiowany z FES i pozbawiony praw autorskich > , kluczowe słowo to "PTC" > "This function can enable/disable Tak wiem, ze to istnieje w FES-e ale co z tego... może zostawili to z Stilo lub Bravo... Może by się udało ustalić jeśli to masz, to gdzie idą przewody do grzałki Ja nie mam schematu ani zadnego opisu gdzie jest mowa o PTC więc dla mnie nie istnieje .... Osobiście mam nadzieję ( nie pogniewam się ) że to ja się mylę bo to uprościło by wiele Ciekawy trop.....
  18. Tylko to !!!!!!!!!!!!!!!! a reszte niech przeznaczy na kobiety i wino dla ciebie oczywiście
  19. > To dlaczego moja dmucha letnim powietrzem po odpałce w -17? Jest to pytanie.... nie masz Webasto przypadkiem nic z pod przedniego prawego nadkola sie nie dymi
  20. > Próbowałeś uaktywnić to sterowanie? Nie > Znalazłeś może odpowiedzialne piny z ECU? Szukałem - nie ma pinów pod grzałkę z panela klimatronika ( tak jak ma to miejsce w Stilo lub Bravo ) są we/wy pod webasto > Jeżeli byś to znalazł to wystarczyłoby dorobić pomiar nap. i opóźnienie zał układu po włączeniu > stacyjki (kilka elementów komparator opory itp.) razem to sprzęglić i odpada pomiar temp. > które już niby jest w ECU > Pytanie tylko czy to już masz Tylko, ze układ sterowany jest z klimatronika - od strony BC sa wszystke informacje od napięcia po temp wody... wszystko to po CAN-ie jest jeśli w opisie WE/WY klimatronika ja tego nie znajduje to nie wiem gdzie mogło by to być.... Zgodnie z moją wiedzą na ta chwilę w Cromie nie było grzałek
  21. > No to jestem pierwszy chętny jeśli znajdziesz rozwiązanie. Ja chciałem zrobić prościej - podłączyć > diodę do świec żarowych - dzięki temu wiedziałbym, że są jeszcze zasilane. Po zgaśnięciu tej > diody mogę włączać dogrzewanie. Teraz kusi mnie faktycznie, żeby to zrobić jeszcze bardziej > automatycznie - ale włączanie chcę koniecznie mieć ręczne, no i kontrolka także jest > niezbędna. Możesz dac przekaźnik który w chwili gdy do świec w silniku będzie leciało +12v będzie automatycznie odłączał sterowanie+ 12v do grzałek płynu Zdecydowanie przyda się sterowanie z kabiny... tego mi brakowało.. > Tu mały wyniczek poszukiwań. Czy z poniższego wynika, że grzałka PTC (lub miejsce na nią) istniało > w początkach produkcji Cromy? Pewnie kiedyś przewidywali, ze coś takiego może wstawią ale z opisu klimatronika - panelu sterowania WE/WY nie ma tam wyjścia na grzałkę - jest na webasto - chciałem koniecznie uaktywnić wyjście i podłączyć tam sterowanie mojej ale w opisie również dodatkowe ogrzewanie tylko w formie Webasto... wiec coś czuje, ze to jest taki sam biały krók jak aktywny tempomat w Stilo... niby w instrukcji był ale nikt nigdy go nie widział na oczy PS.... Co do przejścia z komory silnika do wnętrza to z lewej strony pod deską a nad pedałami ( za bezpiecznikami ) jest oryginalne przejście którym idzie gruba wiązka... tamtędy będę przechodzić z swoimi kabelkami
  22. > A u siebie którędy poprowadziłeś? nie prowadziłem ..........u mnie się włączało w automacie = kupiłem układ wykrywający +13,5 V i podłączyłem pod świece żarowe - zasilanie oraz sygnał że pracują świece w kolektorze - tak aby nie włączały się te grzałki gdy pracują świece w kolektorze... prosty układ... W sobotę go zdemontowałem bo nigdy nie wiedziałem bez podniesienia maski czy to działa czy nie i sam będę szukał przejścia na 2-ga stronę do kontrolki.... Aaa i jeszcze jedno w klimatroniku nie ma wyjścia na grzałki jet tylko na Webasto... więc to potwierdza moja teorię że w Cromie nie ma tego co jest w Stilo i w bravo...
  23. > Pierwszy bój stoczony. Średnio się udało Niestety nie wiem.... nie ma gumy w grodzi pod kierownicą...
  24. > Panowie, w którym miejscu w komorze jest zamontowane webasto? i w jaki sposób można sprawdzić na > 100%, że one działa, bo mam wrażenie, że w zeszłym roku był letny nadmuch podczas mrozów a > teraz to samo co za szybą Jeśli masz webasto to masz je w prawym błotniku ( schowane pos błotnikiem dokładnie ) - nie widać od strony silnika - jak się położysz pod auto to powinny rurki spalin wychodzić koło koła ... A masz pilota do niego ?
  25. > No, to zima uderzyła i czas przejść do konkretów Dwa pytanka dot. montażu dogrzewacza: > 1. Który przewód? A czy B? Grzałkę mam na przewodzie "A" bo stwierdziłem organoleptycznie że jest to wejście do nagrzewnicy płynu

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.