Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > Ale żaden przepis nie reguluje wysokości pojazdu, Myśle że stwarzam o wiele mniejsze zagrożenie na > drodze swoim autem, niż 20 letni golf bez progów i hamulców I teraz które auto przejdzie > szybciej przegląd ?? Tak właśnie ten golf żadne nie przejdzie uczciwego przeglądu! To takie pytanie jakbyś mnie zapytał "który bardziej mnie zabije, jak we mnie wjedzie?"
  2. > Ale mówiłeś o przeróbkach przecież obniżanie zawieszenia czy montaż szerszych felg ( nie > wystających poza obrys pojazdu) to też jakieś "przeróbki" a dowodu nie da się zabrać za to No to jedź na przegląd i po kłopocie. Czemu w takim razie piszesz o "załatwianiu" przeglądu. PS wiesz co to jest homologacja?
  3. > Za koła wystające za błotniki? Pierwsza kontrola porządnego policjanta i nie masz dowodu. e tam! się będziesz kłócił! jak pisze nie to nie nie odda i już z resztą jak policjant bedzie służbista, to i tak lawetą wróci
  4. > Jeździłem nowy sx4 cross - imo lipa... Ile nim przejechałeś? Jeździłem "starym" SX4/sedici teraz jeżdżę s-cross. To zupełnie inne samochody. Co do automatu to się zgadzam ale tak jeżdżą wszystkie bezstopniowe pseudoautomaty. Silnik, jedna z lepszych jednostek na rynku. Praktycznie bardzo mało awaryjny, ładnie pracuje, oszczędny (miasto nie przekracza 8l trasa spoko poniżej 6l). 1,6 w kila mu do pięt nie dorasta. Prowadzenie, to samo co silnik. Wsiadłem do kiła i wysiadłem czym prędzej. Moje stare sedici jechało jak po szynach w porównaniu z tym czymś.
  5. > czyli co teraz załatwić prrzegląd jakoś ... Mam nadzieję, że będą co raz większe kary dla załatwiających diagnostów. Z dzika rozkoszą doniosę na takiego załatwiacza.
  6. > Spoko, rozumiem że nie każdego jara obniżanie auta i to szanuję Spoko, ja tez szanuję że każdego może "jarać" co innego. Dopouki, takie rzeczy są zgodne z prawem. Mam bardzo złe doświadczenia z "jaraniem", o którym piszesz. Kilka lat temu byłem na pogrzebie moich dwojga przyjaciół. Zginęli przez takie własnie "najarane" modyfikacje. Zglebiona Honda Wojtka zjechała na pobocze ale zawiesiła się na "brzuchu" i już koła nie skręcały, betonowy przepust zakończył życie jego i jego narzeczonej. Mieli niewiele ponad 20 lat. Chcesz się bawić w takie cudowanie, to zrób sobie auto na tor i heja. Po ulicach jeździj sprawnym autem. Nie wiem czy wiesz, ale jeżeli spowodujesz zdarzenie drogowe, a twój ubezpieczyciel powiąże zdarzenie z modyfikacjami, to może cię obciążyć kwotą wypłaconego odszkodowania.
  7. > Zapomniałeś, że suzuki ma proteze automatu CVT i jedyne 14s do setki > Nowy sx4 to porażka Rozumiem, że piszesz o skrzyni biegów...
  8. > Komplet kosztuje 200-250 zł. I czujniki kamery nie zastąpią. Mogę dojechać do przeszkody na 2-3 cm, > a kamera ma chyba kąt 160 stopni, bo widzę w niej także narożniki zderzaka w Audi, a on wąski > nie jest. Dobrze rozmieszczone czujniki dobrej klasy niewiele ustępują kamerze, a w niektórych okolicznościach są lepsze. Brudna kamera wiele nie pokaże, tak jak i po ciemku (no chyba, że ma dobre podswietlenie ale te tanie nie są). Dobre czujniki nie maja lagów i spokojnie dojeżdżam do przeszkody na ok. 5cm a na luziku na 10cm. Zaczyna mi się ciągłe "piiii..." przy 30cm i wiem ile jeszcze mogę cofnąć. Nie sposób pominąć też kosztów. Dobre czujniki kosztują tyle co badziewna kamera.
  9. > 90PLN...? znaczek za parę pln wydłubią czy szybę wywalą jak parę drobnych zostawisz na widoku, to czemu sie dziwić, że 90pln skusi?
  10. > a co powiesz na to?: > http://allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-cofania-parkowania-buzz-i4363738440.html dziadostwo! Reakcja na przeszkodę zależy od pogody, inaczej jak sucho inaczej jak mokro. No i zależy z jakiego materiału est przeszkoda. Miałem kilka m-cy i wywaliłem, założyłem klasyczne czujniki dobrej firmy.
  11. > Odświeżam > Zauważyłem albo mi się wydaje, że wibracje raz występują a po jeździe na łuku albo gdy pojawia się > inny asfalt to drgania znikają. > Jest coś takiego możliwe? Mnie kiedyś się też wydawało, że coś się dzieje z samochodem. Okazało się, że nowo położona nawierzchnia na mojej drodze do pracy, miejscami ma delikatnie pofalowany asfalt (nie widoczne okiem). Dopiero po kilku przejazdach zorientowałem się, że drgania występują w tych samych miejscach. Wcześniej koncentrowałem się na usterce a nie na krajobrazie za oknem. Miałem zatrute dwa tygodnie (auto na gwarancji a serwis nie widział usterki). Ale ostatecznie się cieszyłem.
  12. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > Gratuluję zaufania do producentów. Zaufanie buduję nie na reklamie, tylko na autopsji! Kluczowym jest słowo "sprawdzony". Ryzyko trafienia na shit wśród produktów "no name" jest wiele większe niż pośród wyrobów znanej marki. Takie jest moje zdanie. A zdanie jest jak d... każdy ma swoją.
  13. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > Co jest dziadowskiego w jego stosowaniu sprawdzonego i skutecznego rozwiązania, które jest tańsze > od innego? Trochę jak z jeansami - możesz sobie kupić jakieś Gucci, D&G, czy cokolwiek > innego z metką, albo kilka razy tańsze, które równie długo wytrzymają i często równie dobrze > (poza metką) będą wyglądały. Czy to znaczy, że jesteś dziad? Nie. Może masz inne doswiadczenia. Ja się wielokrotnie przekonałem, że nie stać mnie na tandetę. Kupuję markowe i sprawdzone produkty, dzięki czemu spię spokojnie i mam komfort psychiczny (i fizyczny często też). Kupuję np. płyn sprawdzony, nieco droższy ale nie zastanawiam się czy porobi mi wżery w lakierze itp.
  14. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > Codziennie widzę tiry, jedne są bardziej czyste inne mniej. Nikt ich nie pucuje codziennie. Ale ty Nie stosuj formy kategorycznej w tym przypadku, bo ja znam kierowców cieżarówek którzy myją je codziennie po skończonej pracy. > chyba masz syndrom pani Rozenek. Porównujesz mnie z jakąś durną babą, bo lubię mieć czysty samochód?
  15. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > Może nie wie, że samochód może służyć do zarabiania pieniędzy a nie tylko do ładnego wyglądania. Samochód do zarabiania nie musi być brudnym rzęchem. Popatrz na niektóre cięzarówki. Oczu nie można oderwać, a raczej nikt "Magnumki" do lansu nie kupuje. Ja też używam auta do dojazdów do pracy, traktuje je przedmiotowo ale lubi jechać czystym samochodem i już! Taki ze mnie ekscentryk
  16. > > chlapacze tył 300pln... Zamiennikow brak, używek brak... Do S-crossa komplet 1000pln słownie "tysiąc", marka tańsza ale kluczowy jest chyba ten brak zamienników
  17. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > potem musze sie przeiasc w furgon bo mam kupic marchewke żeby kupić pół tony marchewki, wezmę furgon, już taki jestem świr
  18. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > dziwi mnie postawa ludzi ktorzy wywalaja dziesiatki tysiacy zlotych na samochod potem setki zlotych > na woski i dziesiatki godzin wkladaja w to by ich samchod za 10 lat wygladal.... niemalze tak > samo jak moj ktory jest tylko i wylacznie myty i jak mi sie chce przeleciany plastmalem dla > rozrywki gdy nie mam nic lepszego do roboty Kurde, nie wiedziałem, że moja postawa może tak dziwić. Kupuję samochód i dbam o to by przez kilka lat eksploatacji wyglądał jak w dniu zakupu Nie wiem jak będzie za 10 lat wyglądało moje (już nie moje) auto ale do puki ja je będzie miał będzie wyglądało dobrze. Ale mamy wolny kraj i ja będę sobie woskował swoje auto, a ty możesz swoje "przeleciwać" nawet smalcem i dziwić się dalej. EOT
  19. > Ale wiele testów wykazywało, że zimowka zimą jest lepsza od letniej tylko wtedy kiedy musi się > wgryźć w śnieg, kopny czy też błoto pośniegowe, ale nic więcej. Jeżeli jest sucho to zimowka > zachowa się podobnie jak nie gorzej niż letnia. Ja zazwyczaj opieram się na autopsji albo na wiarygodnych opiniach użytkowników konkretnego produktu. Moje 25 letnie doświadczenie za kółkiem po kilkadziesiąt tys. km rocznie, mówią mi coś zgoła innego. Pewnie, w sandałach też po śniegu można chodzić, tylko czy będzie komfortowo?
  20. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > bo samochod to nie sens zycia a jedynie narzedzie ulatwiajace zycie - czasy gdy posiadanie > samochodu byl sensem samym w sobie skonczyly sie jakis czas temu Tyle, że każde narzędzie ma swoje przeznaczenie. Do wbijania gwoździ jest młotek a do wkręcania śrub wkrętak. Odpowiednio, osobowy samochód służy do przewozu osób, a do wożenia kapusty jest furgon. IMHO nic to wspólnego nie ma z sensem życia, jedynie z zawartością mózgoczaszki.
  21. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > tyle ze akurat to czy zalales wode z ludwikiem czy plyn za n zlotych akurat malo ma zwiazku z > niezawodnoscia samochodu - moze jakis ulamek promila a zpewne jeszcze kilka rzedow wielkosci > mniej ale zawsze > i nie wiem co trzeba lac by dysze sie pozapychaly albo jaki trzeba miec samochod by to sie stalo polecam obejrzeć dno bańki niektórych tanich płynów, ile tam fuzlu pływa > w kazdym samochodzie jaki mialem i mam mimo roznych dysz - albo tzw sik albo mglowy - nigdy nic > takiego mi sie nie zrobilo mimo tego ze lalem zawsze w lecie wode kranowe z ludwikiem a w > zimie najtanszy zimowy > no ale ja mam tendencje do zaopatrywanie sie w samochody cholernie beznadziejne zawodne i w sumie > kupy zlomu bo fiaty albo amerykance wiec pewnie dlatego taka duperela jak plyn do spryskiwacza moje ostatnie samochody to Skoda, dwie Renówki, dwa Fiaty i teraz Suzuki i żaden się tak nie psuł jak niektóre tzw. niezawodne marki. > nie wpywa na nic poza skutecznoscia mycia szyby przedniej i/lub tylnej No to nie wiem skąd się biorą tematy na forum typu: "czym usunąć ślady po płynie...?"
  22. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > yyyy.... nic bo zazwyczaj go nie ma No to po rozmowie. Ja nie po to kupuję drogi wosk, spędzam 2 godz. na woskowaniu, żeby zaraz spaprać swoją robotę jakimś wynalazkiem robiąc dziadowskie oszczędności. Wychodzę z takiego założenia, że jak mnie nie będzie stać na normalną eksploatację samochodu, to się przesiądę na rower. Dziwi mnie postawa ludzi wydających kilkadziesiąt tysięcy złotych na samochód, a dziadują na płyn za 10pln, czy naprawiają auto u Mirka w stodole.
  23. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > A po co są odkamieniacze do czajników jak można użyć zwykłego octu? Po to że nie wszyscy o tym > wiedzą i da się na nich zarobić. Jakiś czas temu octem rozpuściłem silikonową uszczelkę w czajniku, teraz używam wody filtrowanej > I tam zapewne dostajesz lepsze i zdrowsze W dobrej restauracji jem dobrze i zdrowo. Jednocześnie żona spędza czas ze mną a nie przy garach.
  24. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > Po tym ze statoilu nie widze, zeby zjawisko sie nasililo. Najgorsze byly pseudo letnie i > pseudozimowe z kierfura. w Carrefour minionej zimy kupowałem Sonaxa w dobrej cenie
  25. 71mordor odpowiedział Rober na temat - Motokącik
    > Czyli twierdzisz, że tanie rozwiązanie musi być złe? Gdyby było dobre to po kiego produkuje się płyn do spryskiwaczy? Płyn do naczyń jest silnym detergentem, przeznaczony do zmywania wszelkich zanieczyszczeń, żeby zostawiał zmytą powierzchnię bez jakiejkolwiek warstwy czegokolwiek. Jak myślisz, co na to twój wosk na lakierze? > Schabowego z ziemniakami też tylko w restauracji kupujesz czy żona sama pichci ? Przeważnie jem w restauracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.