Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

71mordor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 71mordor

  1. > Jak sięgam pamięcią to kiedyś było tutaj zaprezentowane badanie w ITS ksenonów wstawionych zamiast > żarówki halogenowej i mimo tego snop światła mieścił się w normie. Może w soczewce i to mocno obniżonej w klasycznym reflektorze to nie jest możliwe, zeby nie oślepiał. Pomijam to, że i oryginalne potrafią oślepiać. Nie wspominam też o samopoziomowaniu i spryskach. Które to gdyby nie były niezbędne, producenci (księgowi) by z pewnością "wycięli".
  2. > A powiedz mi ile razy widziałeś np policjanta stojącego przy przejściu dla pieszych , > zatrzymujących kierowców wyprzedzających np na pasach, czy stojących przy skrzyżowaniu i > krających za jego blokowanie - ja niestety nigdy. Wiele razy > Prawda jest taka, iż dbanie o bezpieczeństwo przez niebieskich sprowadza się obecnie do: > 1. Kontroli prędkości w mniej lub bardziej wymyślny sposób, bez tego strach czym innym niż Fadroma byłoby wyjechać na drogę {chyba mylisz trochę ze SM) > 2. Kontroli trzeźwości (akcje typu trzeźwy poranek), Podpisuję się pod tym obiema rękami > 3. Kontroli dokumentów - w tym ubezpieczenia OC Ja wolałbym ,żeby auto które we mnie wjedzie jednak miało OC, a gdyby nie kontrole to co trzeci by bez OC jeździł... > tyle > A ja się pytam a gdzie reszta? > A może tak wybrałby się patrol pod pierwszą lepszą SKP, A co ma Policja do SKP? Jak wiesz o nieprawidłowościach, to złóż zawiadomienie, to pojadą i w ramach dochodzenia sprawdzą > lub np poobserwował co się dzieje np w > obrębie skrzyżowań i karanie za wjazd na czerwonym, wymuszanie pierwszeństwa, skręt z innego > pasa ruchu etc? Oj, karają karają! > aniżeli polowanie na kierowcę z krzaków z pozycji ciepłego radiowozu. Już bardzo sporadycznie takie sceny się spotyka w wydaniu Policji, w tym celuje akurat SM
  3. > Ogólny brak poszanowania dla przepisów ruchu drogowego? > Coś takiego jak przekraczanie prędkości, wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, wymuszanie > pierwszeństwa uważane jest za normę? Dodam jeszcze: byle jakie oświetlenie, byle jak ustawione, z bida-ksenonami...
  4. > dobrze > ustawione "pseudoksenony" taki oksymoron ci wyszedł (coś jak sucha woda, gorący lód) Nie istnieje coś takiego jak dobrze ustawiony pseudoksenon. Po prostu, rozsył światła i konstrukcja reflektora "nieksenonowego" uniemożliwiają prawidłową regulację.
  5. > Wiem tylko tyle że dalej są to 55w nie jakieś tam setki i święcą jaśniej i dalej ale skoro dalej to > chyba tez i bardziej oślepiają? Świecą "dalej" bo rozswietlają tzw strefę cienia, wcale bardziej nie oślepiają jeżeli są własciwie ustawione i oczywiście jesli sa to "markowe" żarówki, a nie zenon-xenon z carrefoura! > po prostu denerwuje mnie taka niechęć do nie seryjnych xenonów skoro równie często oślepia mnie > jakaś nowa terenówka na seryjnym xenonie Ta "nowa" terenówka, to często wyklepany szrot po mega dzwonie tylko ładnie polakierowany , bo cały czas (na AK też) panuje opinia: "tylko idioci kupują w salonie auta, zamiast sobie za tę samą kasę sprowadzić coś dwie klasy wyżej..." > lub złom bez odbłyśników na 100watowych żarówkach takie żarówki nie powinne być dopuszczone do sprzedaży, albo jak już to jako "specjalne" z innym mocowaniem! > ale nie o tym jest ten temat .. Poniekąd jest.
  6. > Teraz widzę, że weszły Nightbreaker Plus z dłuższą żywotnością. > Czy ktoś testował ich żywotność i może się pochwalić czy faktycznie wytrzymują dłużej i ile to > "dłużej" wynosi? Nie wiem na ile ma wpływ profil opony, ale w Clio (195/50/15) "zwykłe" nightbreaki miałem ok. 15kkm, teraz mam z "+" i w sedici ok 45kkm (205/60/16). Nawet kupiłem dwa kpl. w necie na zapas i puki co leżą w garażu. > Ewentualnie co innego zamiast tych osramów można zastosować? Jakiś czas w Clio jeździłem na Philips bluevision. Jednak tam max to było ok 10kkm, chociaż świeciły nieźle. Jednak wolę NB
  7. Ostatnio, jeżdżąc do roboty, mijam się z dwoma TIRowcami z takim badziewiem w starych klamotach Jak z mgły wyjedziesz i zapomnisz p.mgielnych wyłączyć, to aferę fajansy robią i całą elektrownię ci po gałach odpalą, ale sami jak durne głąby oślepiają i mają to w d...
  8. > Moje 4.0 na zeszłorocznej "Integracji dla Choinki" spaliło 52,5 l/100 km No to wyobrażam sobie, jaka zabawa była
  9. > jak wpisywałem swoje dane to mi czasami wywalało spalanie 12 litrów a czasami 40 40, to nie, ale 25 ON to spoko da się osągnąć, jak się pobawić na wertepach
  10. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Dobrze wiedzieć; dzięki. możesz jeszcze naprawiać z swojego AC i twoja ubezpieczalnia regresem ściąga od sprawcy kasę
  11. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Ale to słowo przeciwko słowu, więc co to za dowód? Jak nie lubię sąsiada to też mogę wybrać > skrzyżowanie bez monitoringu i codziennie dzwonić, że na czerwonym przejechał? I codziennie po > 2 czy 3 stówki go będą kroić? aleś wymyślił pokombinuj, mozesz na mnie donosić Ciekawe po którym donosie będziesz miał stawiane zarzuty?
  12. > Przynajmniej bedzie znosnie sie odpychal i nie trzeba go krecic wysoko w porownaniu do wolnossacego > 1.6. Znajomy jezdzi 1.9 w wersji 4x4, glownie po miescie i nie narzeka. W mieście akurat "odpychanie" jest najmniej potrzebne! Bo po co? I tak zazwyczaj nie wyprzedzasz. Jak chcesz tanio to nie "kręcisz" i jest oszczędnie, a jak jest taka potrzeba to, zaręczam ci, wkręcasz na 4krpm i też się 1,6Pb "odepchnie". Diesel z turbiną, żeby jeździć też trzeba pokręcić, a wtedy już tak tanio nie jest na stacji. Kolejna sprawa, pomijając cenę zakupu i większe naloty, jak się posypią ze dwa wtryski, to za tą kasę w benzynie remont silnika zrobisz, krótko mówiąc mniejszy stres. Jeździłem benzynami, wolnossącymi dieslami, turbo dieslami i wróciłem do Pb, chociaż rocznie robię 20-25kkm.
  13. > Auto przewidziane w 90% do miasta. > Też się przychylam do 1.9. Jak do miasta to tylko Pb
  14. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Kolego - użyj gogle i się przekonaj ile osób musiało się już fatygować na Policje i do rzeczoznawcy > aby złożyć stosowane wyjaśnienia. To rozumiem, wyjaśnić trzeba, ale od postępowania "w sprawie" do postępowania "przeciwko" baaardzo daleka droga. Jednak od zgłoszenia fałszywego zawiadomienia do "przeciwko" zgłaszającemu, to tylko jedno postanowienie prokuratora.
  15. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Mylisz się - drugi kierowca nie musi nic o tym wiedzieć i często nie wie. Przypadki były opisywane > zarówno w mediach jak i tutaj, na forum. Poszkodowany dowiaduje się, że na drugim końcu Polski > w coś wjechał. No i oświeć mnie bo wyjątkowy tłuk chyba jestem. JAK miałbym uszkodzić ci samochód jeżeli na moim jest nietknięty fabryczny lakier ? Polem siłowym? Czy po zdarzeniu szybko uciekłem do dilera żeby podmienić samochód na nienaruszony?
  16. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > No i? Musi to udowodnić. Proste. Co do ubezpieczalnie, to sztuczka wyżej wspomniana polega na umówieniu się dwóch kierowców. Nie znam ubezpieczalni która łykęła by taką prymitywną wersję. Zwłaszcza, że (dajmy na to) mój samochód będzie nieuszkodzony z fabrycznym lakierem.
  17. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Rozumiem. Zatem ktoś kto w biały dzień spóźnia z spłatą raty również powinien być publicznie > piętnowany. Z drugiej strony jeśli gwałcisz dziecko w zaciszu własnego domu to ujawniać twoich > danych sie nie powinno - w końcu nie zrobiłeś tego "pro publico"... Nie będę się z tobą "kopał" bo widzę że nie łapiesz o co mi chodzi... > Możesz mi wyjaśnić jakie korzyści płyną z ujawniania czyichś wykroczeń drogowych kilkuset(tysiącom) > postronnych osób? komuś od tego rośnie? Może kilka z tych kilkuset tysięcy osób zastanowi się i w obawie przed tym, że ktoś z boku to widzi i napiętnuje powstrzyma się od popełnienia wykroczenia... EOT
  18. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > A może ktoś zadzwonił specjalnie żeby gościowi umilić życie. Jaaasne, ile razy ci się zdarzyło, że ktoś losowo wybrał cię na skrzyżowaniu i złożył fałszywe zawiadomienie, podając swoje danie... daruj sobie... > Słowo świadka przeciwko słowu Bogu ducha winnemu człowiekowi. > Ja bym się wyparł...!!! Dodatkowo znalazł bym świadka (np.pasażera) który potwierdzi ,ze jechałem > prawidłowo. I co? jak udowodnisz mi ,ze tak nie było? Wolno ci się wyprzeć ale w sądzie, najwyżej umorzą. Ale jak złapią tego twojego świadka na kłamstwie (i ciebie też) to bekniesz tak, że szkoda gadać. Wystarczyłoby, że pomawiany miałby rejestrator
  19. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Także wszystkim, którzy napiętnują moje postępowanie - życzę strzała w bok od takiego durnia. Jestem w twoim klubie, tępić tępaków! No i przyłączam się do życzeń!
  20. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Owszem, ale nie każdy ich właściciel z automatu życzy sobie aby ujawniano na publicznym forum > internetowym jego grzeszki. Jeżeli je otwarcie, pro publico popełnia, imo niema nic do ukrycia.
  21. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Nie jesteś pokrzywdzonym, bo żadne twoje prawo nie zostało naruszone, więc nie jesteś stroną > postępowania. Nikt nie udzieli tobie informacji i nie zostaniesz poinformowany o umorzeniu. O > ile cokolwiek zostanie wszczęte... Jest jeszcze w naszym prawie instytucja (nie jestem pewien czy dokładnie nazywam) "prywatne doniesienie o popełnieniu wykroczenia" i wtedy można zażądać swojej obecności podczas przeprowadzania czynności procesowych. jak jest tu jakiś prwnik niech sprostuje, bo moje "źródło" akurat jest nieobecne.
  22. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Nie, nie ujawnia. Przecież tablice są (nawet muszą być) "ujawnione", tzn. widoczne dla wszystkich...
  23. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > Marny dowód z tymi BTSami... Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz. Uzasadnij, proszę bardziej merytorycznie. Bo ja akurat mam bezpośrednie źródło, które często korzysta z tego dowodu prowadząc dochodzenia i śledztwa Konkretniej to " pomieszkuję" z tym "źródłem" od ponad 20 lat.
  24. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > szach i mat Sory, bo nie doczytałem, że napisał, że NIE KORZYSTAŁ z zestawu...
  25. 71mordor odpowiedział ArekMiz na temat - Motokącik
    > A swoją drogą mogłeś pojechać za nim,stanąć koło niego i powiedzieć żeby poczekał bo zadzwoniłeś na > policję. Wtedy byś napisał, że "znalazł się strażnik texasu, bla bla bla..." To POlicja dostaje superwozy, radary i wcześniejszą emeryturę, za to, że łapie naruszających prawo. Gdyby nie info od obywateli, to by 80% włamań, kradzieży, napaści, rozbojów nie wykryli. Nie pojmuję jak jest różnica w poinformowaniu o przejechaniu na czerwonym, a tym kto obrobił ci garaż albo rąbnął brykę. W końcu, nie będę donosicielem, kapusiem, UB-ekiem i będe miał w nosie, że kradną ci samochód, Policja jest od tego.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.