Zawartość dodana przez bas
-
Sprzedaż auta z wysokiem przebiegiem.
> Ale od 1. stycznia b.r. wpisujom przebieg na Stacji Swoją drogą to ciekawe czy dane są przypisywane do nr rejestracyjnego czy do VIN? Wiesz jak robią handlarze w Szwecji (dane przypisane są nr rejestracyjnego)? Wyrejestrowują samochód (u nas niemożliwe - trzeba by przerejestrować), naprawiają przebieg, jadą na przegląd i wszystko jest lalunia. Pozdrawiam BAS
-
Sprzedaż auta z wysokiem przebiegiem.
> Czy trzeba kręcić na 160tyś km (wnętrze w stanie świetnym) i kłamać kupującym skoro sami tego > chcą? Jak to było? Klient nasz Pan? Znajomy miał AR147 z przebiegiem 206 albo 216kkm bujał się ze sprzedażą chyba z pół roku, mimo, że znajomi doradzali mu, żeby naprawił licznik zanim wystawi. Ludzie w tym kraju chcą być oszukiwani, problemem nie jest cena a to, że nikt nie patrzy na takie ogłoszenia bo wszyscy ustawiają sobie filtr do 180kkm i nie ma tu absolutnie znaczenia czy samochód ma 4 lata czy 14lat, ma mieć poniżej 180kkm i koniec. Autko z takim przebiegiem możesz sprzedać przez AK, ale zapomnij, żebyś sprzedał przez alledrogo/otomoto czy gratkę, nawet jeśli sprzedasz to długo będziesz czekał. Pozdrawiam BAS
-
Niepisane, zwyczajowe prawo parkingowe
> Czy wg Was jest to faktycznie nieeleganckie tak parkować? > czy takie "niepisane" prawo faktycznie istnieje? Taka niepisana zasada obowiązuje na spokojnych osiedlach domków. Generalnie bez wyraźnej potrzeby nie wjeżdża się na czyjś podjazd czy nie parkuje się pod czyimś domem. Przykładowo z zasady nie parkuję przed domem sąsiada, jeśli to robię to tylko w sytuacji kiedy coś się dzieje np. koszenie trawy przed moim domem albo jakieś prace budowlane (jeśli jest to sytuacja trwająca dłużej to pytam się sąsiada czy mu to nie przeszkadza, wiadomo że nie odmówi, ale zapytać wypada). Generalnie nikomu to mocno nie przeszkadza, ale się tego nie robi, zdarza się, że jakiś samochód stoi przed czyimś domem kilka dni, jeśli stoi przed moim domem a nie wiem czyj to samochód to wyciągając listy ze skrzynki spytam się sąsiada, jeśli ten nie będzie wiedział co to za samochód to zadzwonię na policję i to nie ze złośliwości a dlatego, że są dwie opcje: - komuś popsuł się samochód i tak go zepchnął z drogi, - jacyś gówniarze ukradli samochód, przejechali się i go porzucili, dlatego lepiej w razie awarii zostawić kartkę lub zadzwonić do bramy i powiedzieć, że zostawia się samochód bo się popsuł a w innych przypadkach nie parkować. Takie dzielnice są spokojne i bezpieczne, ale nie wiedzieć czemu, często złodzieje porzucają w nich kradzione samochody (obserwacja z własnego podwórka). Ma to też drugą stronę, nikomu nie przeszkadza, że dzieci bawią się na środku ulicy albo, że któryś z sąsiadów zostawi samochód na środku ulicy (zakładając, że wszyscy wiedzą czyj to samochód - widocznie miał powód). Oczywiście zaraz pojawią się tutaj młodociani rozgniewani z PoRD i konstytucją w ręku, ale naprawdę nie o to chodzi, zwyczajnie jest taka niepisana zasada i tyle. Powiedzmy, że jest to pewien rodzaj savoir vivre'u. Pozdrawiam BAS
-
Podatkowy problem po zakupie auta.
> WK > odmawiają rejestracji, Na jakiej podstawie odmawiają? Jestem obywatelem EU, mogę kupić cokolwiek od dowolnego innego obywatela EU i nic nikomu do tego. Pozdrawiam BAS
-
Podatkowy problem po zakupie auta.
> Tak wlasnie powiedzial urzednikowi,ze od handlarza Myślę, że kolega powinien zmienić lekarza. Jak już się wpakował w wałek, na którym sam nic nie zarobi a może stracić to niech konsekwentnie twierdzi, że kupił tak jak jest na papierze. Pozdrawiam BAS
-
Podatkowy problem po zakupie auta.
> Tak,Vat 24 Co on im tam nagadał? Niech pójdzie, powie że był w Amsterdamie, zjarał się, kupił autko i jak był poprzednio to jeszcze go trzymało, więc wygadywał głupoty. Pozdrawiam BAS
-
Podatkowy problem po zakupie auta.
> Pójdzie innego dnia do innego okienka, wypełni odpowiednio PCC i bedzie po problemie Myślę, że na tym polega problem, że facet uparł się, żeby zapłacić PCC od transakcji, która nie podlega PCC. Pozdrawiam BAS
-
Podatkowy problem po zakupie auta.
> Przy VAT 24 pewnie wniknęli. Ale w co? Wydaje mi się, że on chciał zapłacić PCC, wpisał że kupił od handlarza a na umowie jest "Niemiec". Pozdrawiam BAS
-
Podatkowy problem po zakupie auta.
Jaki on chciał zapłacić podatek? PCC płaci się jak kupuje się autko w PL, jak kupił autko na terenie EU poza PL to składa VAT-24, płaci 160zł, dostaje VAT-25 i rejestruje. Pozdrawiam BAS
-
Wezwanie do zapłaty podatku akcyzowego z UC
> Galaxy z Dk, którego kupił już zarejestrowanego w PL i z dołożonymi > siedzeniami. Uc ściga tego kto wprowadził pojazd na teren RP. Co jest totalną bzdurą bo: - osoba, która wprowadziła pojazd na nasz obszar celny a następnie go zbyła, nie ma żadnego wpływu na to co zrobi nowy właściciel, - nie wyobrażam sobie, że ktoś od kogo kupiłem, ma coś do tego, że coś zmieniam w moim samochodzie. Trenowałem (formalnie to moja Śp. mama) coś takiego, że nabyłem samochód ciężarowy w Polsce od polskiego handlarza na fakturę vat-marża, zarejestrowałem, przebudowałem na osobowy... i od 2011 cisza. Pozdrawiam BAS
-
Wezwanie do zapłaty podatku akcyzowego z UC
> z URZĘDEM się nie rozmawia przez tel, tylko wysyła korespondencję listem poleconym ZPO Masz rację, ale możliwe, że jest jakaś akcja i lecą hurtem, prościej zadzwonić, pogadać, możliwe że komuś się coś pomerdało, możliwe że skończy się na przesłaniu ksera DR i sprawa się skończy. Kolejna sprawa to, że jeśli zmiana przeznaczenia nastąpiłaby po zarejestrowaniu samochodu to nie powinno być problemu. Pozdrawiam BAS
-
Wezwanie do zapłaty podatku akcyzowego z UC
Zadzwonić do nich i zapytać się czy im się przypadkiem coś nie pomerdało i na jakiej podstawie twierdzą, że ten samochód był lub jest samochodem osobowym. Pozdrawiam BAS
-
Silnik itd/cdti 1.9 115 Km - należy się bać
> a w tych plastikowych, to się przypadkiem klapki (blaszki) nie urywały i wpadały do cylindra...? > Nie było to masowe, jak rozszczelnianie się kolektora metalowego, ale były... Nie słyszałem o takich problemach z plastikowym kolektorem. Pozdrawiam BAS
-
Silnik itd/cdti 1.9 115 Km - należy się bać
> pytanie o w/w klapki. > Czy nie sprawialy one klopotow w ktoryms z silnikow montowanych w oplu? Sprawiały we wszystkich markach gdzie był metalowy kolektor, po FL wkładali plastikowy kolektor i nie było problemów. Pozdrawiam BAS
-
service + odliczanie
> A zapytam odwrotnie. > Czy można to zablokować żeby nie liczyło. Tak, wystarczy wyzerować kupony oraz dodatkowo skasować. Pozdrawiam BAS
-
service + odliczanie
> Trochę daleko Mówię o Roentgena na Ursynowie w Warszawie. > Robisz to MESem? Yeap, najnowszym, ale działa praktycznie w każdym. > Jaką masz wersję bo ja mam 1.3. Najnowszą. Pozdrawiam BAS
-
service + odliczanie
> A czy komuś udało się przywrócić kupony? Mi już dawno się skończyły. Niby FES ma opcje przywrócenia > ale jakoś nie działa. Wielokrotnie, jeśli uda mi się ożywić laptopa od diagnostyki to jak podjedziesz we wtorek ~10 na Roentegna to Ci to zrobię. Pozdrawiam BAS
-
Silnik Multijet 120 KM vs. JTD 115 KM
> Porównaj jeszcze z silnikami w Bravo II oraz w Cromie. Tam też występowały 120 konne 8 zaworowce. W Cromie i Vectrze C był ten sam silnik 120KM, podejrzewam, że w AR147 też. Pozdrawiam BAS
-
uszkodzone auto - airbagi wystrzelone
> Jaki czujnik? Widziałeś kiedyś czujnik uruchomienia airbag? To nie są popularne guziki pod > zderzakami. Sensory są umieszczone w bardzo stabilnym miejscu, najczęściej na tunelu środkowym > przy dźwigni zmiany biegów, lub dalej przy dźwigni hamulca ręcznego, czy pod kanapą tylną. Masz Stilo, więc wsadź głowę pod maskę, zaraz pod zamkiem masz taki zielony czujnik, on jest właśnie od poduszek. Pozdrawiam BAS
-
Co naciskamy na kierownicy - szok
> Redaktor Balkan powiedział, > opowiada to w moto audycji...ale może tak robicie? Robię tak jak on mówił. Tempomat włączam jak wjeżdżam na autostradę a radiem ciągle manipuluję, zwłaszcza jak jadę z bo ona musi mieć głośniej a ja chcę ciszy w piątek wieczorem, po całym tygodniu. Pozdrawiam BAS
-
czym pomalowac rolete bagaznika
> Całość na czarno Kupujesz w drogerii albo podobnym sklepie farbę do odpowiedniego materiału i impregnat, farbujesz materiał a następnie go kilkukrotnie impregnujesz. Co do amelinium i plastiku to na forum motoryzacyjnym, jest chyba jasne jak i czym się to maluje. Pozdrawiam BAS
-
czym pomalowac rolete bagaznika
> ' > czesc "rolujaca" z ameliniu , reszta "plastikowa" szmata i usztywnienie mocujace z alu na koncu Który materiał chcesz "pomalować"? Pozdrawiam BAS
-
czym pomalowac rolete bagaznika
> mam szara rolete bagaznika. jest juz mocno ubrudzona i nie do domycia > chcialbym ja pomalowac na czarno. jest szansza? czym to pomalowac? Z czego jest zrobiona ta roleta? Pozdrawiam BAS
-
Kilka pytań dot. ładowania aku. ładowarką, prostownikiem
> Raz akumulator został rozładowany zostawiając jakieś oświetlenie na dłuższy czas, Jak to zrobiłeś? Przecież każdy cywilizowany samochód wyłącza takie odbiorniki po max 20 minutach jak silnik jest wyłączony. Skoro Stilo to potrafi: Pozdrawiam BAS
-
Palnik pilotujący piecyka katalitycznego
Mam Ci ja sobie taki piecyk, niestety zardzewiał palnik pilotujący, przeczyściłem, niestety trzeba by drania wymienić. Nie zapala się świeca, przed czyszczeniem palił otworami zasilającymi w powietrze. Gdzie tego szukać? Pozdrawiam BAS
