Zawartość dodana przez bas
-
Fiat ECU Scanner
> Jest teoretycznie taka możliwość, niestety nie zadziałało mi to kiedyś(nie pamiętam, w której > wersji), zgłosiłem Yaniem, ale później nie sprawdziłem czy zostało poprawione. Z tego co > piszesz, nadal nie działa, Sprawdziłem właśnie w 3.3 i nadal nie działa, poinformowałem Yaniego. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> hmm.. nie wiesz czasem czemu? Bo wymaga to flashowania oprogramowania, które może się nie powieść i wtedy użytkownicy mieliby pretensje do Yaniego, że... Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> czy za pomocą FES'a można zmienić obroty biegu jałowego? Nie i nie będzie to najprawdopodobniej możliwe w przyszłości(podobnie jak EGRoff, DPFoff). Pozdrawiam BAS
-
ślizgajace sie sprzegło 2.4 selespeed?
Czy silnik był wyłączony a zapłon włączony podczas prób adaptacji? Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
Rozpiąć żółtą złączkę pod fotelem kierowcy, przeczyścić, zapiąć, spiąć tyrtyrką, odcinek kabla ze złączką przypiąć od spodu do fotela. Inna opcja to wyciąć złączkę i polutować kable. Oczywiście po wszystkim pokasować błędy. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a ze wspomaganiem? Przecież napisałem w poprzednim poście. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witam, > od jakiegoś czasu używam już FES z VAG KKL z przełącznikiem i zastanawia mnie czy to normalne, że > podczas łącznia z poduszkami ABS i wspomaganiem na desce wyrzuca błąd, który znika po > rozłączeniu FES(diagnoza w tym czasie przebiega normalnie, tylko na desce jest cały czas klucz > i błąd). Moze kabelek jest uwalony? Z ABS/ASR/ESP i wspomaganiem tak(uwaga: wymienione układy wtedy są nieaktywne), z poduszkami nie powinno być takich objawów. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> W FESie: > Nadwozie (BCM) -są do wybrania opcje: ABS, ASR, VDC, TC > Co zmieniają poszczególne opcje? > Rozumiem, że: > - ABS, to tylko aktywny sam ABS > - ASR, to ABS + ASR (a co z ESP?) > co z pozostałymi opcjami? Możesz sobie włączyć: - Nic, - ABS, - chyba ABS+ASR, - ESP(na ESP składa się także ABS i ASR), - zawsze myślałem, że TC to ASR. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Bas - czy jest możliwość zmiany w Cromie przebiegu między przeglądami z 30kkm np na 15kkm? > Dziś próbowałem zmienić wartość, która pozostała do zmiany z wyświetlanej 21kkm na 6kkm i kończy > się niepowodzeniem > mam FESa 3.3 zarejestrowanego Jest teoretycznie taka możliwość, niestety nie zadziałało mi to kiedyś(nie pamiętam, w której wersji), zgłosiłem Yaniem, ale później nie sprawdziłem czy zostało poprawione. Z tego co piszesz, nadal nie działa, sprawdzę w 3.4 w wolnej chwili i jeśli nie zadziała to dam znać ponownie Yaniemu. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> u mnie nie zapala się podczas testu Aha, to pewnie jak zwykle kwestia jaki masz FW w zegarach. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Body > Hmm dorwałem ludka z FES 3.2, zrobiłem jak napisałeś, no i teraz dziwna rzecz, bo po przekręceniu > manetki na ON (na postoju) nic się nie zapala. Fakt, że nie próbowałem jadąc, ale sądzę, że > także się nie zapali, no chyba, że to takie mądre i od tych 40km/h się włączy i zasygnalizuje. > Czy tak? Czy nie mam jakiejś diody, żarówki w kontrolce? Coś poszło źle, powinno zapalać się na postoju(wystarczy włączony zapłon), kontrolka powinna się sama zapalać i gasnąć podczas testu kontrolek przy włączaniu zapłonu. Pozdrawiam BAS
-
Z życia diagnosty -ciekawostki przyrodnicze w naszych autach
> a o co w tym dokładnie chodzi ? bo tak ze zdjecia niestety nie potrafię niestety zrozumieć... Zaraz obok otwarcia maski jest alternator, który jest napędzany paskiem, jak otwierasz maskę przy pracującym silniku i za głęboko włożysz palec to możesz go stracić. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> czyli tym kluczem awaryjnym po podniesieniu klamki kierowcy tak???? Tak, jest jeszcze inny sposób, ale wątpię żebyś chciał wybijać sobie szyby. > rozumiem że na podszybiu w komorze silnika powinna być ta syrena? Tak, zdaje się(nie mam alarmu i dobrze mi z tym), że pod plastikiem podszybia. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a jak sprawdzić czy ja mam zainstalowany alarm???? Otworzyć samochód kluczykiem(fizycznie bez użycia przycisków) i sprawdzić czy będzie wyć, ewentualnie poszukać na podszybiu syreny. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Pewnie w różnych regionach przepisy dopuszczają określoną głośność, długość wycia alarmu itd. Pozdrawiam BAS
-
ABS problem czujnika prawego tylnego....
Na początek czyszczenie pierścienia na piaście a jak nie pomoże to pewnie wymiana. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Drodzy Koledzy w związku z tym iż wątek dotyczący FESa zawiera aż 105 stron, Możesz to(ilość postów wyświetlanych na stronie) zmienić w panelu sterowania, ja widzę tylko 21 stron. > chciałbym dowiedzieć > się od Was w sposób skrótowy co i jak z tymi kabelkami. Co diagnozuje się tym niebieskim, a co > tym czarnym? Kilka postów wyżej. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> znalazłem jeszcze jedno miejsce...czyli trzecią centralkę, w której moja Croma ma zapisany > przebieg....w menu przegląd/service interval reset/F4 parametry > ...i tam jest przebieg zgodny z licznikiem:) Bo to siedzi w liczniku, więc ma z definicji identyczny przebieg jak licznik Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> nawet za dobrze kombinował bo przebieg w centralce silnika to 15 000km czyli 4x mniej niż pokazuje > licznik...i do tego daty programowania obu centralek są zbliżone Hehe, też nie zwróciłem uwagi, że to 11kkm Jaka jest dokładna data produkcji autka(którego dnia wyjechało z fabryki)? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Ktoś dobrze kombinował, ale nie chciało mu się kombinować w ECU silnika. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Do Stilo potrzebujesz: - VAG-kkl z przełącznikiem lub adaptery A1(ESP/ASR/ABS lub przełącznik na pin1, wspomaganie lub przełącznik na pin9) oraz A2(poduszki lub przełącznik na pin3), silnik siedzi na pin7, więc nawet bez przełącznika będzie działać, - do całej reszty potrzebujesz ELM'a, ELM może się także łączyć przy pomocy stosownego adaptera lub przełącznika ze wszystkim z wyjątkiem poduszek powietrznych, z poduszkami połączysz się tylko VAG'iem. Generalnie jak chcesz mieć wszystko to musisz liczyć, że razem z licencją wydasz około 500-600zł. Ja posiadam: - 1xELM327, - kilka VAG'ów z przełącznikami, ale wystarczy Ci jeden, - adaptery A1, A2, A3, 3pin, - kable zasilające dla 3pin, - licencję, - miernik uniwersalny - FES/Examiner pokazują wartości napięcia z czapy, - coś o czym pewnie zapomniałem, ale podstawowe na pewno wymieniłem. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> nikt jednoznacznie nie napisał co się ma pojawić i czy stan 00 po lewej a 02 po prawej jest OK > czy nie? Ma być 00 00. 02 prawdopodobnie oznacza, że czegoś(nie wiem czego) nie udało się wyzerować. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Jak > się uda połączyć z CAN Setup/proxy itd. Ewidentnie masz problem z samochodem albo z interfejsem albo z komputerem. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> pamietasz co obiecałeś??? A to nie miało być 100000? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Ja też klimy nie zaosiowałem, z tego co pisał Yani to wynika że ELM327 jest po prostu za wolny żeby > zapisać centralke Gdzie Yani coś takiego napisał? Pozdrawiam BAS
